Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítés fórum

Fogfehérítés (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. LBO
2022. okt. 23. 22:04

Sziasztok. Rég járt erre valaki, azért én mégis feltennêk egy kérdést.

Fiamnak levették a fogszabályzóját és elég sárgák a fogai. Elmexel mossa a fogát, kicsi kora óta. Fogszabályzó előtt, gyönyörű fehér fogai voltak. De most... Tudtok jó fehérítő fogkrémet ajánlani? Az ára mindegy, csak használjon.

2015. aug. 31. 11:46
Én a Canaria Dentalnal voltam fogfehérítésen és csak pozitív dolgokat tudok mondani. Az orvos nagyon kedves volt, előtte részletesen elmagyarázta, mi fog történni. Az eredménytől le voltam nyűgözve, mert a fogaim egészen máshogy néznek ki, mint előtte, tényleg sokkal fehérebbek lettek, igaz utána be kellett tartanom bizonyos szabályokat, ami kicsit nehéz volt de megérte ezt az áldozatot. Előtte tartottam az egésztől, de mivel ott pont akciós a fogfehérítés ára, így a hülyének is megéri. Csak ajánlani tudom, főleg most, hogy a többi rendelőhöz képest elég olcsó. :)
2013. máj. 23. 12:38

Egy kedves ismerősöm ajánlotta a Bright Smile nevű otthoni fogfehérítőt, hogy Ő használta és neki nagyon bevált. Szeretnék meghallgatni más véleményeket is, mondjuk olyanokét aki használta már.

Rossz indulatú és hozzá nemértő véleményekre nem vagyok kíváncsi.

Köszönöm segítségeteket előre is.

87. libóc
2013. márc. 26. 10:09

Eladom a kuponvilágon vásárolt kuponomat, amely értéke valójában 99.000 Ft.A kupon tartalma egy fogkő eltávolítás , polírozás és LED lámpás fogfehérítés a Mammut vagy a White Dental Klinikán.Én 13.000-ért vettem, de 10.000Ft-ért odaadom, ha valakit érdekel.A kupon március 5 és július 5 között érvényes.

ha érdekel írj a:barsilili@freemail.hu címre.

Szép napot

86. mari52
2013. febr. 18. 09:35

Kedves Sandy2,

él még az ajánlatod?

85. Sandy2
2013. febr. 5. 15:10

Sziasztok!


Eladnám a Kuponvilág.hu oldalon vásárolt kuponomat, amely magában foglalja a fogfehérítést, fogkőeltávolítást és polírozást 99.990 Ft értékben. A kupon 2013. márciusáig használható fel a Mammut Fogászaton, illetve a White Dental Klinikán. 9.990 Ft-ért vásároltam, 8.000 Ft-ért eladó.


Ha bárkit érdekel: alexandragrof@gmail.com az elérhetőségem.


Szép napot!

84. 9eff415656 (válaszként erre: 82. - Livair)
2012. szept. 21. 11:43
Az Ionic White-ot én is kipróbáltam. Egyszer elromlott a lámpa, de szó nélkül kicserélték. :) Ezt leszámítva nálam bevált. Kb. 10 havonta szoktam utántöltőt venni, mert addigra sajnos elkezd visszasárgulni a fogam.
2012. jún. 11. 20:18
A gyógyszertárban vegyetek 1700 Ft-ért 1oo db Hyperol tablettát. Az a karbamid-peroxid. Mossatok vele fogat. Össze kell törni és megmosni. Ez van a fogfehéritőkben is.
82. Livair
2012. jún. 11. 08:36

Sziasztok!

Az IONIC White-ot ne vegye meg senki!!!! GAGYI!!

81. whiterussian (válaszként erre: 80. - Sheilagold)
2012. máj. 15. 04:04
Igen, igazad van, nehéz jó fogorvost találni, de mint látod,a többség nem is nagyon próbálkozik :)) Én nem tudom elfogadni a fogorvostól félést. Kiskoromban egy szadista nő kezelt, üvöltöttem, amikor kezelt, persze, hogy féltem, de magamtól legyőztem a félelmet felnőtt koromban. Egyedül elmegyek megcsináltatni, ami kell, nem kell kísérő, aki fogja a kezem, meg ilyesmi :) Férfiaktól meg még kevésbé fogadom el a félelmet, na gyerünk, pasik , ne legyetek gyávák. Annyi jóképű férfit ismerek, akiknek olyan fogköveik vannak elől, kész sziklák, gusztustalan, és mosolyognak, süllyednének el a föld alá.Büdös is lesz a szájuk, mert a fogkő igazi baktériumtelep. Jártam régen mixerképzésre, és emlékszem , volt ott egy fiatal lány, az a tipikus hajpótlás, műköröm, drága ruha, műszempilla, látszott, hogy egy csomó pénzt költ magára. De borzalmas vámpírfogai voltak, sötétsárgák és nem zavartatta magát. Ez a tökéletes igénytelenség, mert pénz, az volt. :)
80. Sheilagold (válaszként erre: 79. - Whiterussian)
2012. máj. 13. 21:21

Szia!

A hivatalos webjén végig nézegettem mi a különbség a most kaphatóak között, és azt hiszem én a 3D Professional Effects-et fogom majd kipróbálni, ha oda jutok. :P

Sajnos igazad van, a legtöbb embernek rettenetes állapotban van a foga, és ha nem csak az esztétikai szempontot nézzük, kiakasztó hogy az egészségükre ennyit sem adnak. Azért az ember a fogait jó ideig használja... elviekben. XD


Abban is igazad van, hogy a médiában is ez a "trendy". Csomószor jegyzem meg magamban, hogy de helyes lenne az a csaj vagy az a srác ha beszabályoztatná a fogait, mert ha kinyitja a száját elsírom magam a látványra. Mamár pedig olyan jó a szabályzó techinka hogy van akinél észre sem venni, hogy van neki fogszabija.


Mondjuk, egy kicsit megértem, hogy vannak akik óckodnak a fogorvosoktól és ezért próbálják messze elkerülni. Én az utóbbi 10 évben 4 fogorvost fogyasztottam el - mind magán doki volt amúgy - és egyik nagyobb kárt tett a fogsoromban, mint a másik. Pedig 4ből 3-at ismerős ajánlott. Az is eléggé bizar, hogy a 4 orvosból 1 volt az aki csomó olyan dolgot észre vett ami abból ered, hogy rossz szokásokat vettem fel és szólt is, hogy ezeken változtatni kell sürgősen.

Nyilván ez nem ok arra, hogy az ember hagyja elrohadni a fogait, de tény, hogy nagyon nehéz normális orvost találni. :(

79. whiterussian (válaszként erre: 78. - Sheilagold)
2012. máj. 12. 23:31
Szia, engem érdekelne. Bár elégedett vagyok az Opalescence-szel, de nyitott vagyok mindenféle újra. ha tudsz tegyél fel ilyen volt/ilyen lett képet is :) Régen nézegettem a crestet a neten, de többféle volt. Melyiket veszed meg? Sikerült hollywoodi mosolyt elérni? Azt utálom ebben az országban, hogy az emberek olyan igénytelenek a fogukkal kapcsolatban, ha már nem rohad a szájuk akkor elégedettek, az, hogy csálé a foguk vagy sötét, már nem izgatja őket. Én inkább nem ennék, de félreraknám a pénzt, hogy kifehérítsem a fogaimat. De az iskola/üzemi fogorvosok is hasonlóak: minek kell azt fehéríteni? Minek annyira fehér? Ha műfogat is csinálnak (pl szüleimnek), akkor próbálják azt a ronda sztk stílust megvalósítani, szürkéssárga egyenfog, vagy direkt kérik, hogy kicsit szabálytalanra csinálhatják-e, hogy "ne legyen az a mű hófehér hollywoodi fogazat"!! Mintha szégyen lenne, hogy valaki foglalkozik a színével és tökéletességre törekszik, bezzeg a béna elszíneződött fog nagyon király, az olyan TERMÉSZETES! Hogy néznek ki a politikusaink és a médiában dolgozó emberek. ez utóbbiak között is csak néhány civilizált fogazatú van :))
2012. máj. 12. 14:26

Sziasztok!

Régebben ajánlotta az egyik fogorvosom a Crest fogfehérítő tapaszokat, akkor még nem volt ennyire mindenapos a fogorvosi fogfehérítés. Kaptam tőle párat kiprobálásra és csak jót tudok róla mondani. Aztán jó időre el is felejtkeztem róla, de nemrég utána néztem mi a helyzet velük és azóta sokkal több féle típus van, illetve rengeteg véleményt is lehet róluk találni már. Egyértelműen a legkedveltebb és leghatásosabb a Crest márka, nemsokára rendelek is magamnak hogy leteszteljem még mindig jó-e.

Ha érdekel valakit az eredmény szívessen beszámolok róla. :)

2012. máj. 9. 03:34

Sziasztok! Én Opalescence-szel fehérítettem ki a fogaimat. Kb 4 éve fogorvostól vettem, az elsőt együtt próbáltuk ki a rendelőben, utána otthon. A 35%-os verziót fél órát kell fennhagyni. Akkor 55 ezret fizettem érte, ebben benne volt a személyre szabott sín, amit fogtechnikus készített el, és a 8 tubus (syringe)nagyon szép fehér lett tőle a fogam, mindenki dicsérte. Igen, kimarta az ínyemet, nagyon fájt elsőre, kifehéredett az ínyem, de ez csak átmeneti volt. Később otthon körömollóval levágtam a sínről azokat a részeket, amik az ínyemet fedték, tehát ha felraktam, épp a fogaimat takarta a sín, és ha kijött a szer, az ínyemnél, azt letöröltem.

4 év után megint szerettem volna venni, de nem volt kedvem kiadni ennyi pénzt, ráadásul a sín is megvolt. Nézegettem a vaterán, jó áron voltak, 7-12 ezer/ 4 tubus, kb 2-3 hét várakozási idővel, akkor esett le, hogy sokan külföldről rendelik, akkor miért ne tenném én is. Az ebayen szállítással együtt 22 dollárért találtam 4 tubust, meg is érkezett és használom.nagyon örülök neki, jó termék, nincs lejárva, megbízható eladótól vettem. Rajtam ne keressen se vaterás, se fogorvos. Amúgy vicces, amikor fogorvosok adnak interjút, vagy kérdezitek őket, hogy vajon jó e a szódabikarbóna stb. na persze, amikor rendelőben 80-120ért fehérítenek, majd biztosan azt mondják, hogy otthon fehérítsd fillérekért.... Az opalescence előtt sok féle fogkrémet kipróbáltam semmit nem értek. Ja az Opalescence is karbamid peroxidot tartalmaz, mint ahogy valaki lejjebb említette, az a menő, 35%kal.

2011. dec. 11. 19:06
Fogmosáskor a fogkrémedre szórjál szódabikarbónát, az fehéríti a fogaid. De hetente csak 1x-2x.
75. Beu23
2011. dec. 11. 19:03
sziasztok, korábban irtam ide nekem kb 2-2,5 éve lett kifehérítve a fogam otthoni sines módszerrel amit este kell felrakni a fogsorra. Első használat után már látványos eredményt értem el. Annyit mondok csak, hogy amiota kilett fehérítve a fogam elkezdtek romlani a fogaim előtte soha nem volt lukas fogam de azota volt három is kb. ugyhogy jól gondoljátok meg az biztos hogy megéri abból a szempontból, hogy fehérek mert ragyogóak még mindig :D Ja és nekem 35 volt asszem fogékszerrel együtt ami 10 volt szval 25 volt asszem. remélem tudtam segíteni. :)
74. Mesita (válaszként erre: 73. - Rosehip)
2011. dec. 11. 17:45

Szia!


Én azt hallottam, hogy az otthoni ampullás fogfehérítés nagyon jó, kb. 50.000-be kerül, 3 napig kell csinálni és 1 évig fehér tőle a fogad.

2011. nov. 28. 10:17

Sziasztok!

Remélem 1 év után lesz még valaki, aki segítene dönteni fogfehérítés ügyben. Az otthoni módszerektől tartok, a fehérítő fogkrémek meg nem használnak. Most lehetőségem lenne fogorvosnál fehéríttetni, de egy ismerősöm nagyon megijesztett. Azt mondja, neki pár hónappal az eljárás után sorra kezdtek kilyukadni a fehérített fogai, pedig előtte soha nem volt 1 lyukas foga sem. Itt azt olvastam, hogy az újabban használt anyagok nem károsak. Akkor ez hogyan lehetséges?

2010. nov. 9. 17:10
engem az ionic white érdekelne,esetleg v.kinek vannak erről tapasztalatok,nem találtam erről még semmit!
71. CheshireCat (válaszként erre: 70. - Annnni)
2010. nov. 5. 17:14
szia! énis jártam már így ilyen géles fehérítővel, totál szétmarta a fogínyem, 2 napig nagyon fájt. nem opalescence volt, hanem másik márka. de sohatöbbé nemveszek ilyesmit. nekem ami használt valamennyit az a hidrogén peroxid. 3%-osat vettem és zuhanyzás közben szoktam a számban tartani pár percre. plusz a colgate proclinical daily whitening fogkrém. persze csodát nem tesznek (nekem a rendelői se tett) de azért fehérít.
70. Annnni
2010. nov. 5. 13:26

Szia!

Én is tegnap kezdtem el az OPALESCENCE otthoni kezelést. A nappali másfél órás variációt alkalmazom. A köv. porbléma merült fel..Valószínű sok gélt rakhattam a sinbe, így az egész inyem begyulladt, fehéres lett és fájdalmas. A fogmosás hát nem mondom milyen fájdalommal jár. :( Veled esetleg nem fordult elő hasonló?

2010. szept. 7. 09:40

Szia!

Itthon hivatalosan nem kapható,az ebay-ről tudsz rendelni vagy itthon a vateráról, de az ebay-en olcsóbb.

68. Reni-72 (válaszként erre: 67. - F001428e4f)
2010. szept. 6. 13:21

Sziasztok!

Megkérdezhetem hol tudnék hozzájutni ehhez a fogfehérítőhöz?Előre is köszönöm.

Üdv Reni

67. f001428e4f (válaszként erre: 66. - Miaszösz)
2010. szept. 6. 11:31
Szia, én most használom egy hete, de már most sokkal fehérebbek a fogaim mint voltak. :-). Nem hófehérek de még van egy hét. Szerintem hófehér nem lesz tőle talán az erősebb változataitól. Azokat nem mertem bevállalni féltem, hogy érzékennyé teszi a fogamat, de legközelebb erősebbet veszek, mert szeretnék igazán hófehér fogakat. Szerintem kezdésnek a classik, is jó, mert így megnézed mennyire érzékenyek a fogaid. Kimerem állítani, hogy a crest jó :-)
2010. aug. 23. 11:44
Sziasztok!Használt már valaki Crest Whitestrips Classicot?Mi a véleményetek róla?
2010. júl. 28. 07:37
Én is azt használtam de az otthonit és nekem is nagyo bevált.
2010. ápr. 26. 17:22

Sziasztok!


Szeretnék fogfehérítést alkalmazni, de nem házilag, rendelőben!

Láttam sok félét, fajtát, de most nem tudom, melyik a legújabb és leghatékonyabb módszer. Láttam már ZOOM 2, Advanced módszert, LED-es, meg még 600 felé :D

Melyik a legjobb, legújabb, leghatékonyabb, tudja valaki?

Nagyon megköszönném!!!

<333

2010. ápr. 10. 22:42

Sziasztok!


1, Fogfehérítő fogkrém hatása

Magyarországon fogfehérítő fogkrémként árult termékek nem tartalmaznak maró hatású összetevőket, mint hidrogénperoxid stb. Amerikában kaphatóak ilyen termékek, ezekben 0,8-1,2% koncentrációjú a hidrogénperoxid.


2, Természetes fogfehérítő anyagok

Általában aranyosan elrejtett nevek mögé bújtatnak polírozáshoz használt komponenseket. Nagyon jó példa a kovaföld, ami kedvesen hangzik amíg nem nézzük meg, hogy 5-6%-ban olyan kemény anyagot tartalmaz, amely majdnem az üveget tudja karcolni.


3, Fogfehérítés károsító hatása

Érdemes utána olvasni a neten, mert nem kell károsítani a fogzománcot fehérítésnél. 12% (H2O2) alatt nem tud károsodni.


4, Fogfehérítő hatás koncentrációtól függően (H2O2)

0-3% állandó használattal szinten tartja a fogfehérítés hatását.

3-8% hosszútávon jól hat, 3-12 hétig tartó használat alatt. Ígért varázsütés az sajnos marketingfogás

8-12% nagyon szerencsés esetben 1-2 hét alatt szép eredményt hoz.

12%- rendelőn kívül nem alkalmazható.


5, Fogfehérítő sínek

3 fajta sín van, és van egy alternatív megoldás.


A, Az egyik egy rugalmas szivacsos valami, ami az esetek többségében arra szolgál, hogy a fogfehérítő anyagot izolálja az ajkaktól. Az íny rendszeresen felmaródik ezért, hiszen az íny irányában nem véd.


B, A második versenyző a hőre lágyuló sín, melyet forróvízbe kell helyezni először. Aztán kivenni várni egy picit, és ráharapni. A sín elég masszív, olyan mint a búvárok amit a szájukba vesznek. Nem elég rugalmas a normál fogívtől eltérő esetekhez. Ilyenkor rendszerint nem fekszik jól fel, öklendezést és elégtelen fogfehérítő anyag tartást okozhat.


C, Húzott sín. Drága de jó. A fogról vett lenyomat alapján egy precíz sín készül, ez jól izolál, jól tart. Nem óv az anyag ínyre kerülésétől 100%-ban, de összehasonlíthatatlanul jobb az előző megoldásokkal szemben.


D, Vannak persze olyan termékek, amelyeknél nincsen sín, mert az anyag egy harapható szivacsos hordozóba van itatva. Itt sincs íny izoláció, cserébe olcsó.


Általánosan elmondható, hogy az otthoni fehérítés hosszútávon (több hétről beszélünk) eredményesebb lehet a rendelői fogfehérítésnél. Ugyanakkor félrevezető egy szett otthoni anyag árát összevetni a drága rendelői fogfehérítés árával.


Gyakran íny irritáció és érzékenység is fellép.


Az íny irritáció csökkenthető, ha a patikából veszel E vitamin kapszulát, kiszúrod egy tűvel és egy fültisztító pálcika segítségével vékonyan bekened vele az ínyed.


Az érzékenységet csökkentheted az ELMEX géllel, és a GC Toothmousse-sal. DE fogfehérítés alatt ne használt az ELMEX-et. Ha használtad, várj egy napot!


Dióhéjban ennyi, remélem segített valakinek.


Sziasztok!


Tóth Sándor

62. Gyuszi7 (válaszként erre: 55. - Dianass)
2010. ápr. 5. 14:46

szia dianas......mióta használod a fres absolute-ét???

szerinted használ megéri??...milyen az a fog sín???lehet alakitani??

61. MMea (válaszként erre: 29. - Mazsi81)
2010. márc. 24. 10:47
De igen, károsítja.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook