Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlóról mire (gumióvszerre?) váltani...? fórum

Fogamzásgátlóról mire (gumióvszerre?) váltani...? (beszélgetős fórum)


10. globus
2014. ápr. 7. 18:41

Van spirál még nem szült nők részére is.

[link]

9. nikkky (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 18:36

félreértettél, nem mellékhatásokról nem hallottam, hanem arról, hogy valakinek megoldódtak volna ezek a gondjai egy egyszerű gyógyszerváltással.

Spirált nem használhatok, amíg nem szültem.

A gumi marad.. igen, tényleg. Ahhj valahogy még mindig reménykedem, hogy találok valami jobb módszert.

8. vacsa (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2014. ápr. 7. 16:44

Óvszer.

Nem szeretjük, senki sem szereti. De biztonságos és semmilyen mellékhatása nincs. Minden más okozhat egészségkárosodást, úgyhogy ennél maradtunk.

7. Regin_a (válaszként erre: 6. - Nikkky)
2014. ápr. 7. 14:11

Azért mert a környezetdben nem hallottál a mellékhatásokrol attol még lehetnek

Ha a párod támogat, akkor megoldjátok

Spirál, + az óvszert "egy mozdulat" felhelyezni


Mondom mindezt nem nőként, tehát kivűlálló vagyok, de az összhang/megértés/támogatás a pároddal a legfontosabb a sikerben

Ha nem változik, majd lehet tovább nyomozni az okok után

6. nikkky (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2014. ápr. 7. 13:37

még nem hallottam olyanról, akinek gyógyszerváltás után megszűntek ezek a gondjai. Persze, gondoltam gyógyszerváltásra, de nem akarom tovább mérgezni magam...

és az elmúlt két évben annyira elmérgesedett a helyzet (a hangulatingadozásaimat már én magam sem tudom elviselni, nem hogy a környezetem), hogy mindenképp változtatni szeretnék ezen.

Legalább szüneteltetni, hogy meglássam, nélküle mi történik..

..vagy elmegyek pszichológushoz :D ha a gyógyszer letevése után is ilyen maradok. Akkor nem foghatom a gyógyszerre az "őrületem".

A kérdés, hogy gyógyszer helyett MIT? :(

5. anya4005 (válaszként erre: 4. - Nikkky)
2014. ápr. 7. 12:43

Algopyrin a 2 térd közé! A felsorolt igényeiddel kb. ez marad,ha figyelembe vesszük a kizárt dolgokat!

Menj el vérvételre,és a dokival okoskodjátok ki,az a legtisztább!

Amúgy ugyanez a dilemmám,és lövésem sincs,mi lesz,majd a jövőhéten kiderül.

4. nikkky (válaszként erre: 2. - Rozália)
2014. ápr. 7. 10:16

Még nem szültem, így az teljesen kizárt.

Én is idegenkedem az óvszertől, de... mi mást?! Olyan rég jár már ezen az agyam...!

Most úgy döntöttem, abbahagyom, legalább kipróbálni, milyen nélküle, mi változik (mármint a hangulatommal, libidómmal...stb...)

legalább fél évre abba hagyom

a párom támogat

ő azt mondta, mindenben benne van


lehet, hogy végül a gumi marad. De tényleg, mi más lehetőség van? Ami biztonságos, lehetőleg hormonmentes, és kényelmes...

3. Cippora (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2014. ápr. 7. 09:01
Én is ugyanezen dillemmázok.Gyógyszert szedek,nincs vele semmi gondom,de akkor is váltanék,csak nem tudom mire.Én az óvszertől meg a spiráltól nagyon idegenkedek.A hüvelygyűrűtől is.Pharmatex meg kizárt,mert nem akarok teherbe esni.
2014. ápr. 7. 08:55
Ha már szültél, tetessél fel spirált. Nagyon jók vannak...
2014. ápr. 7. 08:51

Még egy hétig szedem a fogamzásgátlót, ha elfogy ez a levél, már nem váltom ki a következő 3 havit.

Libidócsökkenés és nagyon durva hangulatingadozások.


Még mindig nem tudom, mit is lenne jó használni utána.

Ki mire váltott fogamzásgátló után? Pharmatex (bár nem lenne jó, ha becsúszna egy baba), gumi (azért a fog.gátló eléggé elkényelmesített, a gumi utána biztos elég rémesen hatna), hüvelygyűrű (jót is rosszat is hallani róla, elég bizarrul hangzik..)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook