Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mérgtelenítéskor ha fogamzásgátlót szedek, mire kell figyelnem? fórum

Mérgtelenítéskor ha fogamzásgátlót szedek, mire kell figyelnem? (tudásbázis kérdés)


11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Zoralka)
2009. jan. 3. 17:12

Szia!


:-D


Ha semmit sem mondasz a programról, akkor nem nagyon lehet érdemben hozzászólni. Vagyis igen, a program a lényeg: valakinek egynapos gyümölcsevést, másnak egyhetes zöldségléivást jelent, megint más pedig naponta megiszik vagy megeszik valami méregtelenítő(nek árult) akármit.


Ezenkívül az esetlegesen fogyasztott szer, pl. gyógynövény befolyásolhatja a gyógyszer hatását.


Ha nem drasztikus a "méregtelenítés", pl. kisebb étrendi módosításokat jelent, akkor majdnem kizárható, hogy lenne befolyása. De ehhez ismerni kellene a programot.

10. Zoralka (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2009. jan. 3. 16:34

Szia!

Látom egy rugóra jár az agyunk:)))))- egy szavadat nem értem. de mindegy -eddig sem kaptam építő jellegű tanácsot- ezután sem várok mást..

Köszi, hogy ennyi időt is áldozátál erre a témára.

Ui: csak még annyit, hogy nem a program a lényeg... mint már írtam neked.. csupán az elején feltett kérdésemre szerettem volna választ kapni. De azért nem haragudhatok- ha senkinek nincs ilyen jellegű tapasztalata- vagy nem esett terherbe -épp méregtelenítés közben. Elköszönök- és próbálkozom máshol.

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Zoralka)
2008. dec. 31. 14:55

Szia, Zoralka!


Ha nem is érdekel, hogy van-e értelme annak, amit csinálsz, vagy éppen nem érdekel, ha esetleg semmi előnyös hatása nincs, akkor nagy valószínűséggel rossz úton vagy.


Másrészről, úgy, hogy semmit nem írsz a programról, nem tudom, hogyan gondolod, hogy bárki tudna neked megalapozott választ adni.


Neked is boldog, teherbe esés nélküli új évet!:-)


Ui.: a magánvéleményem az, hogy a hatást nem valószínű, hogy csökkenti az éhezés (csökkentett tápanyag-, elsősorban szénhidrátbevitel), inkább növelheti (a lebontás és a kiürülés szerintem lassul ilyenkor).

DE EZ NEM TEKINTHETŐ HIVATALOS SZAKMAI ÁLLÁSPONTNAK!

8. Zoralka (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2008. dec. 31. 14:28

Kedves Pirosalma!

Azért nem fejtettem ki, hogy miből és mennyit lehet enni- mert nem ez volt a lényeg. azt nem tudom a mai napig sem, hogy ha belekezdek egy ilyen méregtelenítésbe és közben fogamzásgátlót szedek- azt hogyan csináljam. nem szeretnék teherbe esni- csak azért mert mondjuk "kimosódik" belőlem a hatása:))))erre szerettem volna választ kapni- és nem arra, hogy van-e értelme vagy sem...:))))- de nem baj hátha olvassa valaki olyan is aki tud ebben nekem tanácsot adni. boldog új évet mindenkinek és köszi neked is!!!

7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Zoralka)
2008. dec. 30. 13:35

Szia, Zolka!


"valóban nagyon kevés, amit lehet enni..." - ez két dolgot jelenthet (ill. akár mindkettőt is): mennyiségre kevés ételt lehet fogyasztani vagy elég behatárolt a fogyasztható ételek halmaza.


Melyik?:-)


Hogy mi számít éhezésnek, azt sokszor tévesen ítéli meg az ember, ezért nem szoktunk olyat kérdezni, hogy "Ugye, nem éhezel?" (ráadásul ez már eleve sugalmazó kérdés, ami nem szerencsés), vagy hogy "Eleget eszel-e?" Hanem azt kérdezzük: mit és mennyit eszel vagy ehetsz.

6. Zoralka (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2008. dec. 30. 13:31
ez egyáltalán nem a koplalásról szól- valóban nagyon kevés amit lehet enni-de azt muszáj. se cigi-se kávé, csak rengeteg folyadék... de nem arról szól, hogy csak folyadékot lehet inni.:))
2008. dec. 30. 13:28
Méregtelenítésről annyian írnak anélkül, hogy tudnák, mit jelent közelebbről...
2008. dec. 30. 13:27
Egy itthon ismeretlen-(még)-méregtelenítő -15 napos.. tul.képpen az emésztést gyorsítja ahogy én hallottam. pont ezért nem tudom, hogy mikor vegyem be a bogyómat- mert azt nem akarom, hogy ahogy te is írtad,- kimossa a szervezetemből. De arra gondoltam, hogy talán más is méregtelenített már igy- hogy fogamzásgátlót szedett.. de köszi hogy válaszoltál:))))
2008. dec. 30. 13:27

Ha méregtelenítés címén koplalsz hosszabb ideig (pár nap), akkor az lehet, hogy befolyásolja (lassítja) a hormon kiürülését.


(Én személy szerint a divatos méregtelenítésnek semmi hasznát nem látom, ámbár ezt az álláspontot - ismerve az egészségtudatos emberek hozzáállását és hiedelemvilágát - valószínűleg sokan elutasítóan fogadnák.)

2008. dec. 30. 13:18

Szia!

Az attól függ,mivel méregtelenítesz?Mert van olyan termék is pl.ami a gyógyszerek mellékhatását kimossa a szervezetből,viszont amire hivatott azt felerősíti.

Szerintem a vitamin és ásványi anyag pótlásra is figyelj oda.És az sem mindegy,milyen az egészségügyi állapotod.Magas-e a vérnyomásod,vannak-e emésztőrendszeri problémáid stb. Mert ezek is befolyásolhatják a méregtelenítés folyamatát.

2008. dec. 30. 13:06
Mérgtelenítéskor ha fogamzásgátlót szedek mire kell figyelnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook