Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen módon lehet fogamzásgátlót váltani? fórum

Milyen módon lehet fogamzásgátlót váltani? (tudásbázis kérdés)


7. 65950e3293 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2013. febr. 6. 16:22
Köszi, hát sajnos csak egy darab van olyan amivel helyettesíthető
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 65950e3293)
2013. febr. 5. 18:14

más hormontartalmúra vagy hormonösszetételűre semmiképpen ne válts, mert megzavarhatja a ciklusod.

Ha van azonos összetételű olcsóbb változatban, kérd azt.

Nézz utána, melyik pontosan ugyanolyan, mint amit most szedsz.

5. 65950e3293 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2013. febr. 5. 18:11
Nőgyógyász írta fel az elsőt, viszont az meg a patikában nem volt kapható így írta fel a házorvos amit most szedek, viszont ez majdnem 10ezer és mivel magamnak fizetem így az egyhavi is drága mivel suliban vagyok a spórolt pénzemet költöm el erre, ezért szeretnék egy olcsóbbat, gondolom ha minden rendben nem lesz akadály az új, de persze beszélek a nődokival is, mert az a biztos. Csak én megkértem h azért olcsóbbat írjon már, és hát mondta h ő a 10ezernél drágábbival nem foglalkozik nem lesz drága, hát amit ő írt az nem is volt drága csak épp nem volt forgalomba
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - 65950e3293)
2013. febr. 5. 17:52

Remélem, előtte voltál nőgyógyásznál, és az első adagot ő írta fel!


Bízom benne, hogy tudod, hogy minden fogamzásgátló más-más összetételű és más adagban tartalmaz bizonyos hormonokat.

Nem a ruhánk színéhez vagy a pénztárcánkhoz kell igazítani, melyiket szedi az ember, hanem a nőgyógyász több szempontot vesz figyelembe, például testalkatot, családban előforduló betegségeket, a vérvétel eredményeit, stb...szóval szakmai szempontok alapján dönt, melyik nőnek melyik tablettát írja fel.

Nem lehet ezeket cserélgetni egymással, mint a barátnők a blúzokat egymás közt!


Kérd ki nőgyógyász tanácsát, egy ilyen gyógyszer nem járék még akkor sem, ha tömegcikk.

2013. febr. 5. 17:46
Köszi :) Akkor felírja nekem amit én szeretnék, ha nincs semmi gond a vérvétel alapján? Mondjuk amit most szedek végül is azt a házi doki írta fel, mármint asszisztensem, mert telefonon beszéltek, de látta az asszisztens a vérvételi lapot
2013. febr. 5. 17:30

1. nőgyógyász válthat szakmai indokok alapján, házidoki nem ért ehhez


2. ugyanúgy kell folytatnod a szedését, mintha még a régit szednéd

2013. febr. 5. 17:15

Háziorvos felírhatja? vagy vérvétel alapján csak a nőgyógyász ill. ha jó a vérvételi lapon minden akkor is csak a nődoki írhatja fel? Mert én szeretnék váltani, egy olcsóbbra, és h felírja-e nekem ha az az érvem, hogy olcsóbb ill. a mostanival pár hónapja voltak pecsételős gondok.

A másik kérdés ha én pénteken veszem be az utolsó szemet és kedden jön meg, akkor ha váltok és úgy szedem mint az előzőt akkor ugyanúgy kedden fog megjönni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook