Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlók közötti váltogatás fórum

Fogamzásgátlók közötti váltogatás (beszélgetős fórum)


2009. okt. 12. 19:45

Sziasztok. 2 havi Harmonet drazsét eladnék kedvezményes áron, mivel megmaradt. lejárati idő: 2011. május. ára: 3900 Frt, alkudni lehet.

Nyugodtan irj ha érdekel.

18. 021a029148 (válaszként erre: 17. - Biológus)
2009. aug. 11. 07:47

Én már 10 éve. Amikor elkezdtem szedni, kb. egy éven belül jelentkezett a klasszikus, könyvben leírt migrén, ami azóta is rendszeresen meglátogat. Akkor még a Tri-Regolt szedtem, aztán kb. 2-3 év után alacsonyabb hormontartalmúra váltottunk, de a doki azt mondta, hogy azért még szedjem csak, nem ettől van. Azt hozzáteszem, hogy előtte nem is nagyon ismertem a fejfájást.

A tablettát azért kezdtem el szedni, mert annyira gyenge volt a vérzésem, hogy szinte semminek volt mondható.

Azon is sokat gondolkodtam, hogy ugye ez a gyenge vérzés anno a kevés saját hormonomnak volt köszönhető, és a tablettával pedig (az én testem által termelthez képset) egy lórúgásnyi hormont kaptam.

De mostanában, úgy egy éve a klasszikus migrén mellett újabb típusú fejfájás is jelentkezett, ami még az eddigieknél is rosszabb. Azt ugyanis jól tudtam kezelni, mert amikor jöttek az első aura tünetek, vettem be egy fél(!) Algopyrint és az nem engedte kifejlődni. Ez viszont olyan alattomosan, lassan támad, hogy mire észbekapok, már szinte létezni sem bírok, úgy kell hazatámolyogni.

Szóval ezek gondolkodtattak el keményen, és reménykedem, ha abbahagyom a tablettát és majdan kiürül a szervezetemből, talán jobb lesz.

17. biológus (válaszként erre: 16. - 021a029148)
2009. aug. 10. 21:00

Az, hogy ez hülyeség... merthogy mondok én Neked valamit, akár hiszed, akár nem, csekély éveimet az összefüggések keresésének szenteltem, s úgy találtam, hogy bizonyos testi bajok és szervek működésének világos a kölcsönhatása.

Így például a vércukorszint és a vesebetegség között, ugyanakkor a migrén és a női méh, illetve a női hormontermelés között, de még sorolhatnám.

Úgyhogy bármit is mond a kedves nőgyógyász, én több ember tapasztalataiból /és a sajátomból persze/ szűrtem le ezt a megállapítást.

Személy szerint nekem a gyógyszerszedés utolsó évében és még az azt követő 2 évben masszív migrénem volt hetente úgy három napig, szóval nem csak a vérzés idején. De sok múlik azon is, mennyi ideig szedsz egy gyógyszert. A tudomány mai állása szerint amúgy neki van igaza, de tegyük hozzá, hogy 500 éve megégettek még embereket, mert azt mondták, a Föld gömbölyű...

Te mennyi ideje szeded?

2009. aug. 10. 15:11

Kedves Biológus!


Hadd kérdezzem meg, hogy amikor még szedted a gyógyszert, akkor csak a vérzés alatt volt migréned, vagy össze-vissaz? Mert képzeld, nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy ha a vérzéstől függetlenül jelentkezik, akkor azt nem a hormonális szer okozza. Mi a véleményed?

15. 021a029148 (válaszként erre: 14. - Biológus)
2009. aug. 4. 14:01
Köszi... : )
14. biológus (válaszként erre: 13. - 021a029148)
2009. aug. 4. 08:17
Szuper vagy!!! :)
13. 021a029148 (válaszként erre: 12. - Biológus)
2009. aug. 3. 13:53
Ez elég nyomós érv. 2 hét múlva elfogy, és nem iratok többet! :)
12. biológus (válaszként erre: 11. - 021a029148)
2009. aug. 3. 13:51

Nekem már NINCS gyakorlatilag migrénem. De! Kőkemény tisztítókúrák és 2 és fél év, mire elmúlt... :(

És tudod mit? Inkább egy gyerek minthogy szétdurranjon a fejem! :D /Csak vicceltem! De látod én gyógyszer nélkül is megoldom, több, mint 3 éve... pedig elég aktív vagyok! :)/

11. 021a029148 (válaszként erre: 6. - Biológus)
2009. aug. 3. 09:29
És mióta nem szeded, javult a migréned? Vagy ezzel már örökre együtt kell élni? (mert nekem is azóta van, hogy szedem).
10. c19f5f79fa (válaszként erre: 8. - A7f41877f6)
2009. júl. 29. 21:25
Na ez az!! Ettől félek leginkább...
9. a7f41877f6 (válaszként erre: 1. - Szusza22)
2009. júl. 29. 14:42
Mindegy, hogy itt mi mit mondunk. Az orvossal beszéld meg, ő ért hozzá.
2009. júl. 29. 14:34

Senkit nem akarok lebeszélni az óvszerről. Sőt!!!


Csak mellékesen megjegyezném, hogy évekig szedtem gyógyszert (szerencsére nekem semm bajom nem lett tőle), aztán amkor eldöntöttük, hogy szeretnénk hamarosan babát, abbahagytam.

Óvszerrel védekeztünk pár hónapig és amikor eldöntöttük, hogy jövő hónapban jöhet az utód, akkor már terhes is voltam. Óvszer mellett! És tényleg minden alkalommal használtunk, soha nem szakadt ki stb. Úgyhogy kellően meglepődtünk!


Nekünk szerencsénk volt, mert akkor jött a lányom, amikor már akartuk.


De, mondom még egyszer eszemben sincs senkit lebeszélni az óvszerről!!! Csak ha teljesen biztos vagy benne, hogy védekeztetek és mégis a terhesség jeleit látod magadon, hát akkor az sem lehetettlen!

2009. júl. 29. 14:20
Jah és egy kérdés mindkettőtökhöz: óvszer? Miért nem? Mert hogy nem, azt látom...
6. biológus (válaszként erre: 3. - 021a029148)
2009. júl. 29. 14:18

Persze. Én 2x2 évig szedtem egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót, aminek köszönhettem migrént, vashiányos anémiát és talán a tavalyi missed ab-ban is volt szerepe... ezt nem merem kijelenteni, de valószínű.

Pedig már leálltam több, mint három éve...

És csak idén kezdett el valamennyire helyrejönni az egészségem. Hát az biztos, hogy én többet hormontartalmú bogyót nem szedek... sőt, ha lesz valaha egy lányom, őt is lebeszélem róla. Bár gondolom, addigra sokkal korszerűbb lesz az orvostudomány :).

Kényelmesnek kényelmes volt, csak nem érte meg. Most nincs ugyan 28 napos ciklusom, hanem 30 +/- 3 nap, de legalább egészséges vagyok!

Ne félj letenni! Nem az élet határoz meg Téged, hanem Te az életedet. Enélkül is.

5. 021a029148 (válaszként erre: 4. - C19f5f79fa)
2009. júl. 29. 12:51
Én is így vagyok vele.
4. c19f5f79fa (válaszként erre: 3. - 021a029148)
2009. júl. 29. 12:21
Nekem is mindig eszembe jut,csak annyira félek a teherbe esésétől..hogy inkább nem kockáztatok.
3. 021a029148 (válaszként erre: 2. - Biológus)
2009. júl. 29. 11:06
Megosztod velem a tapasztalatodat? Én is szeretnék leállni róla, még egy levél van, azt beszedem, de kéne a nagy elhatározás.
2009. júl. 28. 22:44

már azzal is okozhatsz kárt, hogy egyáltalán szeded bármelyiket...

nem kötözködni akarok, saját tapasztalat

2009. júl. 28. 22:35
Szeretném megtudni, hogy gondot jelenthet-e az, ha én régen Mercilont szedtem 3-4 évig, aztán felírta a doki a Yadine-t, azt szedtem vagy 2-3 évig, aztán nemrég váltottam a Lindinette-re, de most visszaváltanék a Yadine-ra,ezt mind kihagyás nélkül.Okozhatok magamnak ezzel kárt?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook