Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász sulit keresek (felnőttképzésben), tudtok ajánlani megbízható, jó ár-érték arányú, gyakorlatias iskolát? fórum

Fodrász sulit keresek (felnőttképzésben), tudtok ajánlani megbízható, jó ár-érték arányú, gyakorlatias iskolát? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 8. 07:43
Én csak annyit tennék hozzá a Tárnokyt Budapesten semmikép ne válasszátok, hacsak nem akartok pénzt kidobni az ablakon. Sem megbízható tudást sem szakértelmet, sem korszerű oktatást nem fogtok kapni.
2010. nov. 3. 10:06
keresőbe beírod ipartestület --minden infót megtalálsz
28. Berillke (válaszként erre: 27. - Rangerarpi)
2009. szept. 8. 17:38

a besről nem hallottam, biztos, hogy létezik?

amelyik sulinak honlapja sincs, az elég fura...

2009. aug. 30. 21:15
17.ker.pesti ut,kucorgó tér, bes fodrász iskola
2009. aug. 23. 20:18

Akkor legalább statisztikát hadd csináljak, commentek nélkül. Ki hová járt Bp-en, vagy környékén?

Köszi

2009. aug. 22. 22:50

Hahó fodrászok!

Légyszi segítsetek!!!!


Köszi :-)))

2009. aug. 20. 19:01

sehol nem találtam semmi kézzel foghatót, pont ezért tettem itt fel a kérdéseimet

tudom, hogy húzós, és nagy elszántság na meg persze pénz kell hozzá. Köszi amúgy a segítséged!

Még valaki? Mondjuk végzett fodrászok?

2009. aug. 20. 18:59
Én pl sok apróhirdetésben látom,hogy hajmodelleket keresnek és alkalmanként 2-3000et kap a modell ...
2009. aug. 20. 18:55
Elég gázos mire mindent kicsengetsz. Nem csak a tandíj, de a szerszámok, kellékek. Lehet hogy még a modellnek is fizetned kell ha nem találsz. Nézz szét a hajam.hu-n meg a fodraszat.com on. Hátha van olyan fórum ahol írnak az ilyen iskolákról.
21. Berillke (válaszként erre: 20. - 319cd6978b)
2009. aug. 20. 18:51
mindenhol ezeket írják kb., de valós tapasztalatok érdekelnének. Én is jártam már olyan suliba, amit másnak pl. nem ajánlanék a nem gyakorlatias jellege miatt....
2009. aug. 20. 18:48

A tanulók saját munkaruháikban, saját kéziszerszámaikkal dolgoznak. A modellek biztosítása a hallgató feladata. A felhasznált anyagokat – a festék kivételével – biztosítjuk.


A sikeres vizsgát tett hallgatók középfokú, államilag elismert női és férfi fodrász szakképesítésről szóló bizonyítványt kapnak, amit a NSZFI (Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet) mint állami szerv állít ki.


A 2008-ban vizsgázott fodrász hallgatóink vizsgaeredményeinek átlaga 4,27.

2009. aug. 20. 18:47

Tantárgyak: Szakmai ismeretek, anyagismeret, munka és környezetvédelem, gazdasági, vállalkozói, marketing alapismeretek.


Az utolsó kettőt már tanultam a közgazdaságiban ahova most járok. Legalább ennyi hasznom van belőle.

2009. aug. 20. 18:43

ja nem

Ahol gyakorlati helyet is adnak ott az oktatás minden szombaton 9-17 óráig van tehát 8 óra a többinél meg cask 4 óra

Mindkét esetben heti egyszer.

2009. aug. 20. 18:42
havi 200is marha sok,de Bp-en tuti,hogy sokkal több...az nagyon durva lenne egy évig fizetni....
16. Berillke (válaszként erre: 13. - 319cd6978b)
2009. aug. 20. 18:41
Na ja, akkor gondold el, hogy Pesten minimum a duplája, mondjuk legyen 300/hóx12 ??? az irreális, szemben azzal, ha a suli biztosítja a helyet. Ezért keresek olyan sulit, ahol gyakszi biztosítva, plusz én még keresek helyet kevesebb alkalomra, úgymond önszorgalomból és nem olyan drágán.
2009. aug. 20. 18:39
havi 200...anyám...nem semmi
14. 319cd6978b (válaszként erre: 12. - Berillke)
2009. aug. 20. 18:37
Az alfánál heti egyszer kell menni négy órára. 14 hónapon át. Jó lenne ha vki aki kijárta elmndan hogy hogy van.
13. 319cd6978b (válaszként erre: 11. - Berillke)
2009. aug. 20. 18:35
Szerintem mindenképp jobban jársz ha csak az elméletet tanulod náluk és maszekban tanulsz valakinél. Ez így lehet hogy a drágább verzió. Jobb fodrászok havi 200 000-et elkérnek itt vidéken (Kecskeméten) szóval pesten ez tuti jóval magasabb.
12. Berillke (válaszként erre: 10. - 319cd6978b)
2009. aug. 20. 18:31
Itt a hoxán is sokan kerestek anno gyakszi helyet, ahol még a nem tudom én mennyi gyakorlati órájukat le tudnák tölteni, de vmi több száz óra van alapból, ami az egy éves képzés keretében kivitelezhetetlen, mégha heti három napot is jársz, nem? Van a corvinköz suli és a vállalkozosuli ezekről nem tudok semmit.Hallottatok már róluk?
11. Berillke (válaszként erre: 8. - C066a749d7)
2009. aug. 20. 18:28
Persze, mindenképp olyan suli kell. De az érdekelne, hogy a több száz !! órát hogyan tudod megcsinálni? Elvileg okj-ban ez a minimum óraszám. Azaz vagy maszekban megkeresel valakit, vagy eleve a suli által kiírt gyakszit teljesíted (mert van olyan, ahol csak elméletet tanulsz) akkor az ok, mármint a papírhoz (az életben persze nem). Na ez jó kacifántos lett :-))
10. 319cd6978b (válaszként erre: 9. - Berillke)
2009. aug. 20. 18:28

Azokat a képzéseket amiket szalonok ajánlanak szerintem csak gyakorlattal foglalkoznak. A szakmához meg kell tanulni az anyagismeretet, meg vállalkozói ismereteket meg egy csomó más dolgot is ami nem fodrászat. Van olyan verzió is az alfánál ahol csak az elméletet tanulod és magad keresel gyakorlati helyet. Így ki lehet hozni olcsóbban is meg drágábban is. Sokat dob később a hírneveden ha egy neves szalonban tanultál, persze ez nem jelenti hogy jobb leszel. Te döntésed.

A gyakorlatot le kell igazolni de azt nem tudom hogy hányat. Az alfánál elég felületes a képzés. Aknek fingja sincs a dolgokról az nem fog összedobni egy kontyot azután hogy egyszer megmutatták, márpedig ilyen alacson óraszámban nem jut sok gyakorlás egy egy területre. Anyukm egy műkörmős barátnője tanult náluk és sorra megbuktak akik előtte nem próbálkoztak otthon magukban.

9. Berillke (válaszként erre: 6. - 319cd6978b)
2009. aug. 20. 18:22
Náluk milyen a gyakorlat aránya? Úgy tudom elég magas óraszámot kell leigazoltatni a gyakorlatból. Ilyen képzésekben ez hogyan lehetséges ennyi idő alatt? Magánúton kell, vagy pont elegendő amit az iskola kiír és ajánl? Az előírt sem elég szerintem, nemhogy még kevesebb...Van jópár suli ezen a területen, ismertek még másokat is? Az alfa az egyik legdrágább közülük...
2009. aug. 20. 18:21
ha már belevágsz akkor mindenképp olyan kell ahol gyakorlat is van,mert elméleti konty készítéssel nem sokra mész...nem? :) Vagy van ismerős akihez mehetnél gyakorlatozni...csak azzal az a gáz, hogy ő nem bizti, hogy úgy mutatja,ahogy vizsgán tudni kell....
2009. aug. 20. 18:17
*360 ezer ft
6. 319cd6978b (válaszként erre: 3. - Berillke)
2009. aug. 20. 18:17

Szia!


Énis kerestem már ilyen iskolát de majd csak érettségi után kezdek bele. Az alfakapos szervez ilyen 14 hónaposat. Az amelyik gyarkolati helyet is ad 360 ft körül volt legutoljára amikor néztem.

2009. aug. 20. 18:12
Nekem ebben nincs nagy tapasztalatom,de egy volt osztálytársnőm érettségi után ment szakmunkásba,vagy nem tudom mibe ahol fodrásznak tanul,és ott neki 3 éves a képzése....
2009. aug. 20. 18:11
Hehe :-))
2009. aug. 20. 18:09

Sziasztok!

Az éves (vagy 13-14 hónapos) képzések érdekelnek elsősorban. Azt meg tudja valaki pontosan mondani, hogy az ilyen típusú sulikban hogy lesz elegendő óraszám a vizsgákhoz? Ezt mindenkinek magának kell leigazoltatni és leszervezni, max egy "kis" gyakorlatot tudunk szerezni a sulik tanműhelyében? Van olyan suli, ahol az összes gyakorlati órát le tudom tölteni? Köszi előre is az infókat (sulis negatív tapasztalatok is jöhetnek).

2009. aug. 20. 18:07
hehe...megláttam a felugró ablakban a kérdést és vhogy tudtam h ezt te írtad ki... :) éppen most olvastam a mailedet :) Mindjárt válaszolok is :)
2009. aug. 20. 18:04
Fodrász sulit keresek (felnőttképzésben), tudtok ajánlani megbízható, jó ár-érték arányú, gyakorlatias iskolát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook