Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetős lenne a villamosmérnöki szak az alábbi esetben? fórum

Fizetős lenne a villamosmérnöki szak az alábbi esetben? (tudásbázis kérdés)


11. Vitust
2014. jan. 12. 21:41
Akkor ez csak az okj és bsc képzésnél lenne így? Mert tavaly így mondták. Hmm. Lehet befutok majd bekérdezni ezt valahova ha ugy lesz időm. Vagy ha addig nem tudja valaki megmondani.
10. Niar (válaszként erre: 9. - 937a2a883a)
2014. jan. 12. 19:31
Igen olyan biztos nincs, főleg ingyenesen (talán ha mindkettő fizetős, akkor volt valami kedvezmény régen, de szerintem ez is megszűnt)
9. 937a2a883a (válaszként erre: 8. - Vitust)
2014. jan. 12. 17:31
Szerintem olyan nincs, hogy párhuzamosan végzett féléveket 1-nek vesznek.
2014. jan. 12. 17:18
Meg elméletileg azért gondoltam hogy lehetne egymás mellet a kettőt futtatni mert hogy mint párhuzamosan végezni két szatok tán akkor a kétszaknak a félévét 1 félévnek néznék. Ezért is végzem a webprogot gazdinfó mellett. Mert ha átis tennének később fizetősre valamilyen okból akkor minél kevesebbet kelljen fizetni. Meg tárgybeszámítást is végeznék hogy amik nem teljesen egymásra épülnek tudjak előrébb tudjam hozni azokat.
2014. jan. 12. 17:13
Igazad van láttam mert ugye debreceni egyetemet néztem eredetileg mert mintha tavaly még lett volna államilag támogatott. Óbudai egyetemet mintha államilag támogatottra írná mármint hogy van olyan formátumba is. Nem tudom ott milyen a képzés debrecennél ugy hallotam hogy jó azért gondoltam azt. Esetleg óbudairól tudsz ilyemi információt? Mert a két nappalit gondolom már nem annyira engednék.
6. Niar (válaszként erre: 5. - Niar)
2014. jan. 12. 17:11
De kb. évenként változik ez, szóval nem állítom hogy 100%, hogy pont így van most is.
5. Niar (válaszként erre: 2. - Vitust)
2014. jan. 12. 17:10
Úgy tudom ha 2 szakot viszel egyszerre akkor az egyik mindenképpen fizetős. Ha abbahagyod azt amelyiken államin voltál és marad ingyenes féléved, akkor el tudod használni másik bsc.-re.
2014. jan. 12. 17:05
Ja és a mi egyetemünk nem engedte áthozni az MSc-s féléveket BSc-re. Nekem azt mondták, hogy ezt a törvény nem engedi. Viszont másik egyetemen meg volt rá példa, hogy engedélyezték.
2014. jan. 12. 17:02

Meg van adva, hogy hány félévet támogat az állam, ha támogatottra sikerül bejutnod. Ha azt elhasználod, akkor fizetned kell. Mivel 2 szakot szeretnél egyszerre, így csak ez egyikre lesz elég a támogatott félévek száma. Vagy eleinte egyikért sem kell fizetned, de utána meg mindegyiért.

Ha minden igaz, akkor 8 félévet támogat BSc-n és 6-ot MSc-n.

Amúgy a levelezős nem mindig fizetős? Mert amiket én eddig néztem, azok mind fizetősek voltak.

2014. jan. 12. 16:44
Fizetős lenne nekem ha a Villamosmérnökit levelezőbe felszeretném venni de már jelenpillanatban vagyok webprogramozáson és gazdaságinformatikán? (ugye webprogramozást okjsen most fejezném be gazdinfót most kezdtem el ami bsc)
2014. jan. 12. 16:42
Feieztős lenne a Villamosmérnöki szak ha...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook