Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van tapasztalatok önéletrajz módszerekről? Fizetős! (Sürgős lenne) fórum

Van tapasztalatok önéletrajz módszerekről? Fizetős! (Sürgős lenne) (beszélgetős fórum)

2010. jún. 30. 15:10

Pintér Zsolt: álláskeresés enciklopédiája


Ebben szerintem minden benne van.

Én biztos nem adnék ki rá pénzt, mivel a neten tényleg minden fentvan, ott a könyvtár, vannak ingyenes tanácsadások is.

Amúgyis az a nyerő, ha van ismerős :S :(

5. Edó21 (válaszként erre: 4. - Johannia)
2010. jún. 30. 14:13
Végül is konkrét tréningről van szó, azért gondolkodtam, hogy megvegyem-e, mert nem találom rossznak, csak attól félek, hogy a java részét megtalálhatom máshol is, aki egy kicsit is komolyan foglalkozik ezzel, az azért tudja, hogy mit hogyan kell, biztos, hogy lehetnek-e benne jó dolgok is.
2010. jún. 30. 12:43

Amúgy könyvtárbasn is lehet kölcsönözni karriertervezés, pályázással kapcsolatos könyveket vagy etikett és protokoll témájú könyveket. Na ez utóbbit én is ajánlanám néhány interjúztatónak :D


Szerintem a fizetős csak akkor éri meg, ha konkrét tréninget ad, pl. megjelenés, fellépés tuningolása vagy hasonlók.

3. Edó21 (válaszként erre: 2. - Johannia)
2010. jún. 30. 12:36
Köszönöm a hozzászólásodat, én is így gondoltam. Már régóta gondolkoztam rajta, és nekem is hasonló érveim vannak ellene, mint neked. Én sem vagyok kezdő ebben a témában, én is úgy gondoltam, hogy csak üzlet az egész. Vannak komoly oldalak is, ahol életszerű tanácsokhoz lehet jutni. Környezetemb en nem tudtam tanácsot kérni ezzel kapcsolatosan, de azért kiváncsi lennék a tartalmára, csak nem engedhetem meg magamnak, hogy pénzt adjak érte. Éppen ezért gondoltam arra, hogy jól meg kell gondolnom, érdemes-e adni érte pénzt. Azért a munkáltatókra, interjúztatókra is ráférne egy tanfolyam, tréning, volt szerencsém több olyannal is, hogy majd hátast dobtam, gondolván, hogy neki nem így illene, kellene viselkedni.
2010. jún. 30. 12:19

Szia. Szerintem hülyeség fizetni érte. Vannak ingyenes karrier, önéletrajz tanácsadások. Tesóm pl. ilyenen volt.

A lényeg, hogy ki kell domborítani a betölteni kívánt pozíciónak megfelelő korábbi szakmai tapasztalatokat, képességeket, jellemvonásokat.


A neten is rengeteg tanácsot lehet találni. Én azokat követve kb. mindenhonnan kapok visszajelzést, interjút. Jah és kizárólag szakmába vágó helyekre küldök cv-t, plusz mindenhová személyre szabott motivációs levelet küldök. Így egy hónapban 4-5-t küldök szét, nem vagyok pesti, ott nyilván heti 4-5-t tudnék.


A legonfotosabb az átláthatóság. A legjobb az europass önéletrajz szerintem, mert egyszerű, tényeket kér, átlátható a felépítése. Ez doc formátumban van, én mindig pdf-be konvertálva küldöm el, úgy profibbnak néz ki és szebb is. Fotót mindig csatolok, egy mosolygóst. Nincs is rosszabb a savanyú arcnál. Az önéletrajz meg ne legyen több 2 oldalnál, kivéve, ha nem valami fejesnek jelentkezik az ember :)


De ennél részletesebben kaphatsz hasznos tanácsokat ingyen állásportálokon.

2010. jún. 30. 11:14
Abban kérném a segítségeteket, hogy érdemes-e megvásárolni önéletrajz módszerek összeállított anyagot, a tartalma máshol nem található meg. Van valakinek ebben a témában tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook