Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiú labrador kutya lesz egyszer normális? fórum

Fiú labrador kutya lesz egyszer normális? (tudásbázis kérdés)


26. agis
2009. dec. 26. 13:14

Hello,


nekem nem labradorom van, hanem goldie-m, még nincs 5 hónapos, 3 hónapos korától szobatiszta, nem kuinyerál ha asztalnál ülünk, hallgat mindenre, lehet vele póráz nélkül sétálni, semmihez nem nyúl (tele van a dohányzóasztal étellel) mindent békénhagy....nevelés kérdése. Még nincs teljesen elrontva, de mindent csak következetesen lehet. fegyelemre is szoktatni kell.

2009. dec. 19. 14:26

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék,hogy a labrador szereti ha más kutya is van a háznál. Van egy beagle kan kutyusom,nem rég halt meg a másik és nagyon unatkozik. 3 éves de nagyon nagyon játékos. szerintetek jól kijönnének?

2009. aug. 29. 08:53
Még nem találkoztam olyannal. Fiaméknak volt, tarolt maga körül, mindent leamortizált.
2009. aug. 29. 07:40
Nekünk volt egy fiú labradorunk, egészen 6 hetes korától, amíg 5 éves korában el nem ütötték :( Valamennyire mindig kajla maradt, fel nem ugrált ránk, de a labrador, ha nincs kiképezve, fegyelmezve (ami szerintem csak akkor szükséges, ha valami konkrét célra kell), szóval akkor kicsit mindig kajla marad :) Imádja a gyerekeket, meg hogy ott lehet láb alatt, és simogatják.
22. Bucóka20 (válaszként erre: 21. - Natika1982)
2009. aug. 16. 15:33

mivel mi panelba lakunk nekünk nem növényi problémáink volak,hanem wc papirral való játék..:D:S halálom volt..

am az ásással kapcsolatba,szerintem az nem múlandó...el kell keriteni.

2009. aug. 16. 15:30

én is úgy vagyok vele h 3x adok neki enni mert olyan soványnak néz ki attól h annyit ugrál

ha nem vagyok kint vele akkor is szórakoztatja magát

széthúzza a slagot még szerencse h nem rágta szét

a szőnyegét

a fóliát cincálja

nem tudok semmit ültetni mert kiássa

így muszály megvárni a tavaszt mirebenő a feje lágya h tudjuk csinálni a kertet.

20. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 16. 15:26
Még van remény vele szembe,majd csak az utolso pillanatba adom fel,és megyünk suliba:)
19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Bucóka20)
2009. aug. 16. 15:24
Próbáld meg először otthon, ha végképp nem bírsz vele, akkor nincs más megoldás...addig spórolj!:)))))
18. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 16. 15:22

De mindig tele a pocakja,hatalmas mennyiséget megbir enni..ha eszek ő is eszik,ha anya eszik ő is eszik...emellett napi 3x.....bár annyia szerencséje h imád szaladgálni,igy a nagyját lefutja. (am nem kapna ennyit enni):DDD

Van egy pár olyan dolog amit nehezen viselek el,lehet neki is kutyasuli lessz belőle.Mindkettőnk helyzetét megkönnyitené.:)

17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2009. aug. 16. 15:19
Jaaaaj ezt a nézést ismerem.:) "Adj enni, mert még nem ettem ebben az évben..." Szó szerint kinézi a kaját az ember szájából.:)
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2009. aug. 16. 15:19
Jaaaaj ezt a nézést ismerem.:) "Adj enni, mert még nem ettem ebben az évben..." Szó szerint kinézi a kaját az ember szájából.:)
2009. aug. 16. 15:15

Az én kutyum is ugrál,jó lenne őt is leszoktatni erröl..az a baj ha csak mondom neki én is h "ne ugrálj" azt nem érti meg mivel erre éppen nincs megtanitva:)

tv-be szokott menni egy műsor ahhol haszontalan kutyusokkal foglalkozik a csaj,vannak benne naon jó módszerek is,csak az a baj h nem minden problémámra találom a választ bennük:)

pl engem az tud kikésziteni amikor éppen eszek/eszünk..és oda jön..néz néz...és elkezd "veszekedős" hangon ugatni emellett még ugrál is közbe,haláli jó tud lenni az evés:D:S

de egy kutyakiképző iskola nem hülyeség,bár nem is olcsó mulatság,bár ahol baba van ott megéri mindenképpen.:)

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - Natika1982)
2009. aug. 16. 15:12

Ha pici a gyerkőc, ne is hagyd együtt őket felügyelet nélkül. Jobb megelőzni a bajt!

A mieink kennelben vannak, amíg a gyerkőcök kint játszanak.

A kutyust is tanítani kell.:)))))

Ezen az oldalon sok hasznos tanácsot találsz a neveléshez:

[link]

2009. aug. 16. 15:02

jó én is így szeretem

aranyos kis bolond kutyus

csak ugye kimentem a gyerekkel az udvarra (5 hetes) és akkor is ugrál

mondom h ne ugráljon de hát hiába

volt h majdnem bekapta a lábát

és így nem nagyon merem kint hagyni vele a gyereket

nem kéne h mellé bújjon a babakocsiba

12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Natika1982)
2009. aug. 16. 14:45
A labradorokat nem ismerem, de a németjuhászunk ugyanolyan lökött:), mint 3 hónapos korában, pedig ma 7 éves.:))))) De nem bánom! Így imádom, ahogy van.:)
2009. aug. 16. 14:00

Tipikusan kölyök kutya,az én kutyusom is ilyen volt,állandóan ugrált össze vissza..rohangált-fel alá,kiskorába még egy agárral is felvette volna a versenyt..☻ De idővel lenyugszanak..ugyan olyan mint a gyerek kiskorába,mindenhova felmászik,átmászik..túlteng benne az energia.:)

Az én spánim most mult 1 éves nemrég,és teljesen átváltozott,pl már nem vok tele harapás meg csikarás nyommal..:D

2009. aug. 16. 13:12
9. Natika1982 (válaszként erre: 6. - Hidewatch)
2009. aug. 16. 13:11

biztos?

mert nem nagyon hiszek benne. de remélem mert az anyja is ilyen volt és most olyan tündéri kutya lett. mondjuk olyan hamar megtanulta h ül,meg visszahozza a labdát, ha kaját megvárja még azt mondom h ehet.

2009. aug. 16. 13:11

legegyszerűbb, ha keresel egy kutyakiképző iskolát, és ott majd elmesélnek mindent, hogy kell vele békésen együtt élni


labrador egy nagyon okos, intelligens kutya, vakvezető, és mozgássérültek mellé is ilyet szoktak adni segítségül

7. Natika1982 (válaszként erre: 4. - 319cd6978b)
2009. aug. 16. 13:10
miről szól a film?
2009. aug. 16. 13:09
Olyan nyugodt lesz, hogy megalszik majd a szájában a tej :) Hidd el :)
2009. aug. 16. 13:09
5 hónapos még nagyon fiatal kutyus :)
2009. aug. 16. 13:07
Nézd meg a Marley eg Én című filmet és elmegy a kedved a kutyaneveléstől
2009. aug. 16. 13:06

Van egy fiú labrador kiskutyám most 5 hónapos.

Állandóan ugra-bugrál, rohangászik, mászik a nyakunkba. Meg fog egyszer komolyodni? Kint tudom majd hagyni vele a kisbabámat úgy h ne másszon a babakocsiba? Mikorra lesz "normális"? Van egy lány labradorom anyáéknál mondjuk ő már 6 éves de nem emlékszem h ő lett volna ennyire zehernye.

Remélem a kiskutya is egyszer ilyen lesz. De mikor?

2009. aug. 16. 13:04
:)))))
2009. aug. 16. 13:03
Fiú labrador kutya lesz egyszer normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook