Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Labrador kutya tartóknak! Kérdések és válszok!! fórum

Labrador kutya tartóknak! Kérdések és válszok!! (beszélgetős fórum)


2012. szept. 29. 08:00

azt elfelejtettem írni, h ez 1 mopsz. :)


6 hetesen került hozzám, 3 hónap körül már szobatiszta volt, néha kis balesettel, szerintem ez még vállalható.... :)

2012. szept. 28. 15:15

Az én labradorom már 6 éves múlt, de sok kölyökkel van közvetetten dolgom a munkám miatt.

Nevelésnél érdemes figyelembe venni a fajta jellegzetességeit, és ezeket kihasználni.

Egyrészt, a labik nagyon könnyen motiválhatóak, másrészt óriási bennük a megfelelési vágy, harmadrészt imádnak tanulni.

A legkönnyebben kezelhető, és nevelhető fajta, pontosan a fenti három tulajdonság miatt. A nevelőszülőknek mi is úgy tanítjuk a szobatisztaságra nevelést, ahogy Aniju leírta, annyi különbséggel, hogy gyorsabban felfogják a picik, hogy lent a fűben mit is kell csinálni, eleinte mindig leviszik a kutyapelust, leteszik a fűbe, aztán egyszer viszik, egyszer nem, és végül elhagyják teljesen.

A legcélravezetőbb a pozitív megerősítésen alapuló nevelés!

Sok örömöt a kicsihez! :)

2012. szept. 28. 14:56
nekem ez nem szimpi megoldás.... :(
2012. szept. 28. 14:51

szia

Nekünk van egy 5 éves ivartalanított lány labink.

Mi úgy vettük rá, hogy amikor bepisislt akkor azonnal oda dugtuk az orrát és mondtuk, hogy nem szabad, kicsit leszidtuk. 2x pisil.t be azóta 1x sem

2012. szept. 28. 14:50

nem mikor, hanem folyamatosan.... :)


Én úgy neveltem panelszökevény kuttyom, h volt pisipapír egy sarokban az előszobában, ahányszor elkezdett csurogni, már vittem is oda. Pár nap alatt rájött, h mit akarok, de nem szerette, attól még csináltam.


Aztán elkezdett elindulni, mikor már csurgott, aztán szépen haladtunk. De ez nem 2 hét ám!


Szépen, türelemmel, semmi erőszak!


aztán jött az a rész, h sétálunk de nem mer pisilni, miegyéb, mert a pisipapír az etalon. :D


Úgy mentünk haza, h toporgott a liftben, h siessünk mááár, becsurizok! :))))


Aztán egyszer csak becsurrantott odalent és szana szét dícsértem. Ez a rész már gyorsabban ment. :)


(kaki szedő szatyor használata erősen ajánlott majd! :) )

2012. szept. 28. 14:36
Szioasztok nekem van egy 8 hetes gyönyörű kis drágám,hogyan és mikor vegyem rá h szobatiszta legyen??Ti hogy csináljátok?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook