Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyünk, hogy labrador kutyánk ne szökjön ki az utcára? fórum

Mit tegyünk, hogy labrador kutyánk ne szökjön ki az utcára? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. ápr. 22. 18:02

Szerintetek nem késő még 7 éves kan labrador kutyákat tanítani?

Okos kutyák nagyon, soha nem tanítottuk meg azt, hogy "ül", de mindig leülnek ha ezt mondjuk.

Amikor visszük sétálni őket, és még csak az EDZŐ cipőnket vesszük, már akkor tudják hogy sétálni megyünk és mint a gyerekek ugrálnak örömükben összevissza, alig lehet őket rátenni a pórázra!

És ha kiejtjük azt a szót hogy SÉTA, már akkor tudják hogy sétálni megyünk, pláne ha meglátják a sétálós futócipőnket. :D

31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Cukilányka)
2014. ápr. 19. 17:49
Szuper!
30. cukilányka (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2014. ápr. 19. 17:47
Igen, és pénteken nem ment ki, sehol egy lyuk vagy szétfeszített kerítés.
29. andi6020 (válaszként erre: 27. - Cukilányka)
2014. ápr. 19. 13:54
Készül már a kerítés? Nekikezdtetek?
28. toro32
2014. ápr. 19. 12:13
bármit fogsz csinálni,most már mindig szökni fog.ez van,hajtja a vére!hiába a kennel,ki fog mászni,hiába a magas kerítés,azt is meg fogja mászni a cél érdekében.aki labradort,goldent vagy más vadászkutyát vesz,annak ezzel számolnia kellene!tapasztalatból mondom.én is megszívtam egy német vizslával :(
2014. ápr. 19. 05:10

Amikor régen kiszöktek, mert még rosszabb volt a kerítés (mindketten kiszöktek), akkor hiába hívtuk őket, ránk sem figyeltek. Vagy pedig ránk figyeltek, de mentek tovább. Azt vettük észre hogy ha futunk utánuk, és kergetjük őket, azt hiszik hogy játszunk, és ezért szalad előlünk. Csináltunk már olyat anno, hogy ellentétes irányba elkezdtünk futni és egy idő után futottak utánunk haza, mert látták hogy nem játszunk és nem érdekel minket :D

Nem azért rossz a kerítés, mert felelőtlen állattartók vagyunk.


Panelból költöztünk kertesházba, első kutyánk mindkettő ... Nem tudtuk hogy ennyire szökősek lesznek és ilyen stabil kerítést kell csinálni, de nyilván ha tudtuk volna akkor előbb megcsináltuk volna. Csak hát a kutyusokat meg nem tudom már hány hetes korukban el kellett vinni már..

2014. ápr. 18. 11:52
Ha csak rászólsz és besprintel az ólba akkor a nevelése annyira nem rossz,hisz tudja ki a főnök.Viszont azt tartsd szem előtt hogy ő nem egy gyerek aki egy ejnye-bejnyére tudja hogy ezt nem szabad,ő megy az ösztönei után,de azt is kordába lehet tartani.Én sem vertem véresre,szó sincs róla,de ha többször is marhaságot csinált,bizony kapott egy jó nagyot!Már elég ha csúnyán nézek rá,tudja mit szabad és mit nem.
2014. ápr. 18. 10:38

De az a pláne, hogy vissza is jön. Tehát rajtakapni sem tudjuk!

Nem tudom hogy az jó-e, hogy olyan helyen lakunk a faluban, ahol annyira nincs mozgás. Óránként 1-2 autó elmegy előttünk, és kész.

2-vel arrébbi szomszéd leste őt egyik alkalommal, és mondta, hogy csak itt kóricál a ház előtt, kb. 4-5 házzal arrébb ahol sok a kutya és ugatnak, nem megy arra, és hétköznap szinte nincsenek az utcában, mert mindenki dolgozik, de hát sose lehet tudni!!!


Azon vagyunk hogy megcsináljuk a kerítést minél hamarabb, testvéremet is beszervezem, mert még tanul, hogy hétköznap 1-2x jöjjön el hozzánk amíg mi dolgozunk, hogy ne menjen ki mindennap, nálunk is tudna tanulni, pláne hogy jön a jó idő, napozhat, stb. :)


Csak úgy vagyok vele hogy amelyik kutya ki akar menni, bármilyen jó is a kerítés, lehet addig ügyködik rajta amíg ki nem megy ...

Tehát az egy dolog hogy meg van csinálva a kerítés, a nevelésben is kéne javítanom.


Ha van ötletetek ami bevált, írjatok!


Ja és még valami: 2 kutyánk van, közülük csak az egyik megy ki! A másik sem ugrani, sem mászni nem tud. Amióta a kerítés alja mindenhol le van betonozva, nem ment ki a másik.

És a szomszéd azt is mondta, hogy amikor kint van a kutya az utcán, a másik kutyus aki bent van, a kapu előtt sír hangosan, tudja hogy rosszat tesz a másik!

24. bnedora (válaszként erre: 23. - Cukilányka)
2014. ápr. 18. 10:20

Szerintem ők már mindaddig ki fognak lógni, amíg nem lesz stabil kerítés. A befelé dőlő rész a kerítés tetején jó elképzelés.

Anno, a mi kutyáink sem lógtak el addig, amíg mellettük voltunk, de ha nem láttak, 15 perc múlva már hetedhét határon is túl voltak.

Nagyon gyorsan csináljatok valamit a kerítéssel, amíg nem éri baj a kutyáitokat, mert akkor már későbánat lesz.

2014. ápr. 18. 09:42

Meddig tart egyébként a párzási időszak?

Érdekes hogy ketten vannak (2 fiú, testvérek) és mégis unatkozna? Anyukám szerint unatkozik!

Sőt, szerinte csak akkor megy ki, ha a 2-vel arrébbi szomszéd elment otthonról, mert csak akkor tud odamenni kerítésükhöz a lánykutyához.


Szóval nem egy hülye kutya, lehet jobban kellett volna nevelni őt. :(

22. cukilányka (válaszként erre: 21. - F6390e6b9b)
2014. ápr. 18. 09:36

Az a baj nálunk, hogy ha otthon vagyunk, nem szökik. Csak akkor ha tiszta a terep, senki nincs otthon, így nem tudjuk rajtakapni őt. Ráadásul mire hazaérünk, addigra otthon van. Szerintem 1 órát lehet kint az utcán.


Ha hazaérünk, látjuk a szőrét a kerítésnél, hogy a szögesdrótot kifeszítette.

Szerinted segítene, hogy ha hazaérünk és látunk lyukat ahol tuti kiment, akkor odahívjuk, szembesítjük vele? Csúnyán hangzik, de lehet 1-2x nekünk is meg kéne verni, hátha megtanulja?

Sosem vertük meg.


Mostanában ha munka után van időnk meg erőnk, elvisszük sétálni őket, hétvégén alap hogy megyünk. A kerítés megcsinálásán kívül akkor lehetne jobban tanítani őt?

Tudja viszont hogy rosszat csinált, tegnap odahívtam a lyukhoz, jött is, de fél úton visszafordult és besprintelt az ólba..


Olvastam valahol, hogy esetleg meg lehetne magasítani úgy a kerítést, hogy a megmagasított része befelé dőljön, így nem nagyon tudna megkapaszkodni rajta. Csak nem nagyon értem, hogy lehetne ezt oda erősíteni a rácsos kerítéshez, hogy stabilan álljon, és ha próbálkozna mászni, esélye se legyen. Magasnak magas a kerítés, mert nem tudja átugrani, csak éppen nagyon belejött a mászásba.

21. f6390e6b9b (válaszként erre: 20. - Calendon)
2014. ápr. 13. 13:18

Te tényleg nem vagy normális,már ne is haragudj!!Te még az életedben nem láttál vidám,felfedezni vágyó 35 kg.-os kutyát!!!Elringatni??Röhej!

Nincs mit tenni csak a kerítést rendbe tenni,mert a kennel semmegoldás,mert iszonyatos nagy a mozgásigénye egy labradornak.Nekem is az van,csúnya leszek:kétszer szökött ki kölyökorában,jól elvertem azóta sem,pedig már 8 éves lesz.Szuka.

20. Calendon (válaszként erre: 3. - Cukilányka)
2014. ápr. 13. 12:32
Nem úgy értettem az altatást,úgy ahogy a csecsemőket szokás tudod,ringasd el :) talán elalszik :D és nem szökik el.
2014. ápr. 13. 08:54

Hát az egyik szomszéd mesélte nekünk, hogy észrevették hogy a kutya ott van náluk! Pedig hozzájuk szerintem még soha nem ment át! Majd megfigyelték hol megy vissza, és azt mondták, hogy ha nem a saját szemükkel látják, akkor el sem hiszik: a kutya átmászta a kerítést, mint egy gyerek, a rácsos kerítésbe, a lyukakba tette a lábait, felmászott a tetejére, majd amikor a tetején járt, ugrott egyet, átvitte még a drótkerítést is a tetején.

Mondjuk igaz, hogy kicsit alacsonyabb ott a kerítés, de SOS-be csináljuk már.

Arra jutottunk hogy amikor nem vagyunk otthon, muszáj megkötni. :(

De nincs szívünk, félünk nagyon.

Egyszer az unokatesóm megkötötte őt a fához, mert utána akart menni, aztán utána miután kikötöztük őt, ült egy helyben csalódottan, és unokatesómra morgott is utána egy darabig. Attól is félünk, hogy ő meg lesz kötve, a másik kutya nem, és lehet féltékeny lesz rá.

18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Siss27)
2014. ápr. 11. 19:51
A mi szukánk is ivartalanított, mégis, a kan érzi, hogy mondjuk kilóméterekkel arrébb (vagy közelebb) egy másik szuka tüzel, és ha ahhoz ugye nem tud közelebb jutni, akkor ha nincs ló, jó a szamár alapon ugyanúgy a mi szukánkon lóg egész nap. Mondjuk ők is "szerelmesek" nagyon, mindenhova együtt mennek, együtt alszanak, stb. Csak kimondottan az, hogy mímeli a párzást, az náluk független attól, hogy a szukánk nem is tüzel. Része a dominanciának is.
17. siss27
2014. ápr. 11. 14:11

Attól még,hogy ivartalanítva van,az ösztöne ugyanúgy megvan párzási időszakban és azon kívül is a kankutyáknak.Nálunk párban vannak a kutyáink,egyik szuka,másik kan,a fiú ivartalanítva van,hát így tüzelési időszakban tavasszal olyan szerelmesek tudnak lenni,hogy kész röhej.Ugyanúgy megmássza a másikat,csak ugye tét nélkül.Tehát,ha tehetné a miénk is szökne,csak nem tud.

Egyébként a mi kutyáink is olyanok,hogy ha nem lennének bezárva a saját helyükre,akkor ész nélkül ki az utcára mindkettő.Bennük van a szökés mindben,vagy olyan típusú.A mieinknek le van rekesztve egy külön udvarrész drótkerítéssel,rajta pedig kapu.Ha kocsival állunk ki,vagy olyan helyzet van,akkor szépen bemennek és kész.Éjszakára mindig be vannak zárva.Szerintem csináljátok meg a kerítést,úgy hogy sehol ne bírjon kibújni.Meg arra figyelni,hogy a drótkerítést ne bírja felszedni,úgy lerögzíteni.Még régebben a staffordunk csinált olyat,hogy a csak lefűzött drótkerítést szétrágta és kiszöktek előre randalírozni az éj közepén.Utána amikor vascsőre lett ráfűzve a drót,akkor azzal már nem bírt mit kezdeni,nem bírta felfeszíteni.

2014. ápr. 11. 13:54
Néha kimegy, néha nem, nem értem az állatokat..
2014. ápr. 11. 11:12
Kerítés. Anyukám kutyája is kitúrta magát valahogy a kerítésen (évek óta nem csinált ilyet), két harcikutya kapta el, napok óta injekciókúrára járnak vele.
14. csgybzs (válaszként erre: 2. - Calendon)
2014. ápr. 11. 11:09
Hát te nem vagy normális...
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2014. ápr. 10. 20:57

Kennel, de surgosen. A mi kutyaink is ilyen kiszokosek es eloszor azt hittuk, hogy azert csinalja mert egyedul van, most, hogy ketten Vannak, hat ketten szoknek. Mi meg futunk utanuk. Ja, es a kan vissza se akar jonni, csak porazzal, ezert mindig minimum ketten kellunk, egyik rohan a porazzal, másik a kutyakat "tereli"....


Mivel rajottek arra is, hogy a fotocella kinyitja a kaput, ha mar zarna de ok beallnak a kozepebe, nekunk csak az maradt, hogy elkeritett reszbe, hatsoudvarba kell oket zarni, ha a kaput ki kell nyitni. Jó, hely van ott is. Keritesek nalunk magasak, megis megtalaltak a modjat:)

12. syria
2014. ápr. 10. 18:37

Felelős állattartó kutyái nem lépnek meg. Bocs, de ez a nyers véleményem.

(Nekem is volt nagytestű kutyám. Egyszer sem szökött meg.)

11. Ata06
2014. ápr. 9. 20:44

Amíg megcsináljátok a kerítést megoldható lenne a helyzet villanypásztorral vagy láthatatlan kerítéssel.

Egyik sem olcsó, de inkább mint hogy valaki megmérgezze, vagy lelője, ami sajnos egyre gyakoribb manapság. :(

Én mindenképpen beinvesztálnék rá, mielőtt baj történik .

2014. ápr. 9. 20:19

Amíg nincs stabil jó kerítés, addig biztosan ki fognak szökni. Ha nem szeretnéd elveszíteni a kutyáidat, gyors megoldást kell találnod. Lehetne nekik kennelt csinálni, de mint írtad, időhiány miatt a kerítést sem tudjátok megcsinálni, így ez sem megoldás. Megoldás, mégis egy jó kerítés.

Ajánlom figyelmedbe nemrég megjelent cikket: Im memoriam...

Vigyázz a kutyáidra!

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Cukilányka)
2014. ápr. 9. 20:14
Akkor talán álljatok neki mihamarabb.
8. andi6020 (válaszként erre: 2. - Calendon)
2014. ápr. 9. 20:13
idióta :P
2014. ápr. 9. 20:09
Csak hát ez a kerítés sem fog hamar elkészülni, és addig mindig máshol fog kimenni. :/
2014. ápr. 9. 20:08

Jaj, most láttam, hogy ketten vannak.

Akkor a társkeresés storno, mindenképp a kerítés a kulcs.

5. syria (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2014. ápr. 9. 20:07

"És ami a legfontosabb talán, hogy ivartalanítva vannak!"

Akkor most hány kutyusról van szó?

2014. ápr. 9. 20:04
Unatkozik, társra vágyik,nincs más praktika csak a kerítés teljes lezárása. Szerintem.
3. cukilányka (válaszként erre: 2. - Calendon)
2014. ápr. 9. 19:59

Ezt te sem gondolhattad komolyan!

Nem egy egyszerű kutya, hanem családtagnak számítanak már szinte.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook