Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fészekrakó program-lakásvásárlás (bani hitelek, költségek) fórum

Fészekrakó program-lakásvásárlás (bani hitelek, költségek) (beszélgetős fórum)


14. Pocy88
2010. jan. 1. 22:09

Sziasztok!


Szeretném, ha valaki segítene eligazodni ebben a témában.

Kell-e nekünk a hitelfelvétel előtt valamilyen megtakarítási számlán gyűjtögetni a fészekrakóhoz?

Hány hónap munkaviszony kell a hitelfelvételhez?

Kb. mennyi a törlesztőrészlete havonta?

Mennyi bruttó munkabér mellett fogadják el a hitelkérelmet?


Előre is köszönöm!

2009. júl. 16. 18:36

Sziasztok!

Mi is a férjemmel használt lakást szeretnénk vásárolni vidéken fészekrakóval.

A jövedelmünk: Ő egyéni vállalkozó 47.570Ft+Éves árbevétele ami 50.000.000Ft, nekem 63.340Ft.

Gyermekünk nincs 35év alattiak vagyunk. A lakás amit megvásárolnánk 3.700.000Ft.

Kérdésem mennyi önerővel kell rendelkeznünk és a lakás forgalmi értékének mennyinek kell lennie.

Tehát mennyire kell felértékelni,hogy megtudjuk venni?Melyik ban a legkedvezőbb? Segítsetek köszönöm!

12. ol.ga666 (válaszként erre: 10. - 298dc77b34)
2008. júl. 23. 08:28

Ez, sajnos nem így van, mert most voltunk a bankban érdeklődni és önerő vagy másik lakás bevonása nélkül nincs lehetősége az embernek hitelt felvenni. Mert ők csak a 70%-át adják meg a többi 30%-ot neked kell előteremtened!


Fészekrakó nélkül is ugyan ott van az ember mint ha jövedelemigazolással veszi fel. Ott is megadják a 70%-ot és ott nem kell fizetni +2%-ot az állami kezességvállalásért.

11. pemete
2008. júl. 13. 20:50
Nem feltétlenül kevesebb a kamata, nekünk sikerült olyan alacsony kamatú hitelt felvennünk, ami olyan, mint a fészekrakó, csak kevesebbe került maga az ügyintézés (folyósítási jutalék, állambácsinak járó pénz a kezeskedésért, stb.).
2008. júl. 10. 08:46
A fészekrakó hitel annak jó, akinek nincs sok önerője, mert minimális (10%-os) önerő mellett ad hitelt. A feltételeinek viszont meg kell felelni! (nem lehet lakástulajdonotok, az elmúlt öt évben kedvezményes lakáshiteletek, a lakás értéke maximálva van stb.) Viszont a kamata mindig kevesebb kell, hogy legyen mint a piaci lakáshiteleké.
9. ol.ga666 (válaszként erre: 8. - Pemete)
2008. júl. 9. 09:54
köszi:)
2008. júl. 9. 09:52
JA! Van egy olyan topic, hogy hitelek, ott találsz még okos dolgokat.
7. pemete (válaszként erre: 5. - Ol.ga666)
2008. júl. 9. 09:51

Természetesen ez mind az önerőn felüli összeg!

Mi 10% önerővel akartunk lakást venni, aztán 15% lett belőle, plussz a közjegyző, meg az értékbecslő, meg az ilyesmik. Jó mondjuk ez megállt kb. 75ezer ft-ban, mert legalább a folyósítási jutalékot elengedték.

2008. júl. 9. 09:40
Szerintem nem, egyáltalán nem kedvező. Az a legdrágább megoldás. Mi most találtunk egy olyan lehetőséget, hogy befektetéssel kombinált hitelfelvétel halasztott törlesztéssel. Nekem az a legszimpatikusabb.
2008. júl. 9. 09:35
pemete, az önerős dolgot nem nagyon értem, abba beletartzik a kölönböző banki klt-ek(közjegyzői okirat, kezelési klt, értékbecslési díj, stb), vagy ezek önerőn felüliek?
2008. júl. 9. 09:33

A kezességvállalásért 2% garanciadíjat!

Ezt én is szemétségnek tartom! Na és azt is, hogy vannak olyan bankok, hogy csak forint alapú hitelt engedélyez fészekrakónál.

2008. júl. 9. 09:29
Mi is fészekrakón keresztül akartunk lakást venni, aztán találtunk egy olyan megoldást, hogy meg tudtuk kerülni, és ugyanolyan "kedvező" konstrukcióval tudtunk hitelt felvenni. A fészekrakónál, mivel állambácsi támogat, miután megkaptad a hitelt be kell fizetni egy "kis" pénzt még az államnak is...
2008. júl. 9. 09:26

A párommal lakásvásárlás elött állunk és kíváncsi lennék a banki tapasztalatokra!

Megéri belevágni a fészekrakó programba?

2008. júl. 9. 09:25
Fészekrakó program-lakásvásárlás (bani hitelek, költségek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook