Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férfiaktól jön meg az önbizalom? fórum

Férfiaktól jön meg az önbizalom? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
393. gribedli*** (válaszként erre: 387. - Channa*)
2016. febr. 7. 18:04

Ez már annyira dedós válasz volt, hogy elképzeltem a liluló fejed...


Ez ilyen aki-mondja-másnak-nyenyenye: de igenis lenézed, de igenis kérkedsz, olvass, értelmezz, mindenkire erőlteted, nyenyenye. Mint valami hisztis p. Ezeket akkor veszed elő, amikor már csak puffogtatsz.

392. Channa* (válaszként erre: 388. - Csikil4ny)
2016. febr. 7. 17:59

Én is saját szemüvegemen keresztül szemlélem a dolgokat, és ezért gondolok ilyeneket és nem olyat, mint más.

Az én apám és anyám sosem mondott ilyet nekem, nekem volt otthonom és most is van, ahogy a gyerekemnek is van. Nem kellett sosem azon gondolkodnom, hogy elköltözzek, mert problémák vannak, bántanak, stb., ahogy a fiamnak sem kell gondolkodnia ilyeneken. Szerintem ennek így kell lennie.


És ugye, hogy érted miről beszélek az albérlettel kapcsolatban? Mi magyarok így vagyunk összerakva. Ez van. Nálunk fontos a tulajdon, a saját lakás, nem úgy, mint külföldön.

391. gribedli*** (válaszként erre: 388. - Csikil4ny)
2016. febr. 7. 17:58
Jól teszed, és mivel ismerem a történetedet, csak annyit tudok arra is mondani, hogy nehéz döntés volt, de jól döntöttél;)))
390. Channa* (válaszként erre: 382. - Csikil4ny)
2016. febr. 7. 17:55

Kényszeres a fene. Nem értem te is miért ugrottál rá a témára. Én így csinálom, szerintem ez a jó és senki ne akarja belém magyarázni, hogy én csinálom rosszul.:D


Nem nézek le senkit, de nekem az albérlet ezt jelenti. Én nem érzem jól magam más lakásában, akkor sem, ha azért fizetek, mert attól, hogy fizetek érte havonta nem lesz az enyém sosem, bármikor kirakhatnak, így nincs biztonság, megszabhatják, hogy mit csinálhatok a lakásba, így nincs szabadság. Tehát, nagyobb a függés, mint a szülőknél.



Az egész abból indult ki, hogy aki szülőkkel él az önállótlan, és erre írtam azt, hogy szerintem meg nem.


Semmi gond nincs azzal aki nem tud lakást venni, akkor sem ha spórol, épp ezért nem értem, ha problémázik valaki azon, hogy a gyerek miért lakik otthon. Tanári fizetésből albérletet sem lehet fizetni, hiszen elég keveset keresnek, nem? Hát akkor mi a megoldás? Te pl. tanárként inkább nyomorognál egy vacak albérletben, minthogy a szüleiddel élj? Csak azért, hogy nehogy azt mondja valaki, hogy nem vagy önálló, nem tudsz leválni? Persze van amikor a szülőkkel élni lehetetlen. Szerencsére nem ismerem az ilyet, azoknak minden megoldás jobb.

Én csak a saját példáimból tudok kiindulni, így ez a véleményem....

389. csikil4ny (válaszként erre: 386. - 962bc03775)
2016. febr. 7. 17:53
Igen, csak az a különbség, hogy én el tudom fogadni a másik oldalt, sőt az árnyalatokat is. Nagy nehezen elértem azt a szintet, ahol csak kíváncsi vagyok másokra, de nem akarok mindenkit a saját képemre és sajátosságomra formálni. (Van még hová fejlődnöm, mert van egy családanya aki adományokból tartja el a családját, folyton elégedetlen az életével, de dolgozni nem akar, őt még nem értem.).
388. csikil4ny (válaszként erre: 385. - Gribedli***)
2016. febr. 7. 17:49
Mindig a saját szemüvegünkön keresztül látjuk a világot, én is csak azért kaptam fel a vizet, mert apámnak is ez a nézőpontja: egész gyerekkorunkban csak egyszer voltunk nyaralni, mert az öcsémnek betegség miatt sós levegőre volt szüksége, enni is csaknem szénhidrátot ettünk, mert az volt a háztáji állatok mellett a legolcsóbb, mindkét gyereke albérletben lakik, de ő idegeneknek adja bérbe az újonnan vásárolt tömbházlakást. S közben fennen hirdeti, hogy a gyerekeivel nem lehet kijönni, mert idézem: "hülyék" vagyunk. Igaz, én tényleg fenemód félre sikerültem, mert ezek mellett kijelentettem, hogy a pénz nem boldogít, s még merem is bizonyítani azzal, hogy albérletben is elégedett tudok lenni, kirándulni viszem a gyerekem, egészségesen étkezünk, stb. (De azért tényleg ott motoszkál bennem, hogy nincs otthonom, de az nem volt soha, mert a 18 év alatt elégszer mondta apám, hogy az ő házában lakok).
387. Channa* (válaszként erre: 383. - Gribedli***)
2016. febr. 7. 17:44

Te nem tudod megállni, aztán rám mutogatsz.

De, kérkedsz, hiszen nem rég más is írta neked.


Olvasás és értelmezés....

Leírtam miért ne használd a te nyelved. Itt magyarokkal beszélgetsz, nem kell értenünk az általad használt fogalmakat. Illetlenség. ezt is írtam.


Mindenkit megpróbálsz lenézni, csak nem megy neked:D


És igen, te akarod mindenkire ráerőltetni az elképzelésedet, de a fene tudja miért hiszed, hogy csak az jó, amit te gondolsz és csinálsz.

386. 962bc03775 (válaszként erre: 382. - Csikil4ny)
2016. febr. 7. 17:36
Nálad van az érem másik oldala. :)
385. gribedli*** (válaszként erre: 382. - Csikil4ny)
2016. febr. 7. 17:34

Ezt azért csinálja, mert bár minden harmadik szava az önbizalom, meg megfelelési kényszer meg ilyenek, meg hogy neki nincs önértékelési zavara, rajta kívül meg tuti, hogy az egész világnak, de aztán mégis kibukik, hogy neki csak attól dagad megfelelő méretűre az egója, ha nincstelennek nevezi azokat, akik albérletben laknak.


Aki tanulás miatt vagy egyéb (építkezés, stb) okból van albiban ideiglenesen, vagy saját döntés mert gazdaságilag neki jobban megéri egyes országokban, az nem nincstelen.


Aki meg nincstelenségből az, azt inzultálni emiatt bunkóság.

384. 962bc03775 (válaszként erre: 378. - 74eb6f8385)
2016. febr. 7. 17:34

Na látod ebben igazad van és mégsem.

Hiszen a tovább képzés is pénzbe kerül, ahogyan mi mind tudjuk, hogy a munkahelyekre való bejutás is mind protekció kérdése kis hazánkban. Kivétel talán az ilyen szaktudást nemigénylő helyek.

De tény és való, hogy ez is egy út ami láthatatlan és még is ott lebeg. Nagyon tetszik! :)

383. gribedli*** (válaszként erre: 370. - Channa*)
2016. febr. 7. 17:28

Magadról beszélsz? Mert te vagy ilyen mindenbe belekötős, meg fröcsögős inkább, Írisz, aki nem tudod magad leállítani egy ponton. Privacy, miért ne használhatnám ezt a szót?


Nem szoktam kérkedni a dolgaimmal, igaz, nem kell magyarázkodnom 1: mert nem loptam, 2: nem nézem le azt, akinek nincs.

382. csikil4ny (válaszként erre: 350. - Channa*)
2016. febr. 7. 16:57

Én csak azt nem értem, hogy miért akarod kényszeresen megmagyarázni, hogy a ti utatok a tökéletes és egyetlen létező út? Ha a családodban ez mindenkinek megfelelő, miért ne lenne jó? Mellesleg ha jól értem a fiad még tanul és nincs még 30, tehát nincs a tárgyalt kategóriában, így nem kellene ennyire magadra vedd a témát. :)


A másik fele a mondandódnak számomra értelmezhetetlen: hogyan lehet valakit csak azért lenézni, mert nincs annyi pénze, hogy lakást vegyen (lehet, hogy csak én vagyok annyira hülye, hogy a tanári fizetésemből nem tudok lakást venni spórolhatok életem végéig, akkor sem, mellesleg roppant szégyellni való, de szeretem a hivatásom és ha csak egy mód van rá nem szeretnék váltani). Az albérlet szerintem nem kölcsönkérés, hanem üzlet: fizetek azért, hogy itt lakhatok, nem valakinek a nyakába akaszkodtam.

381. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 380. - 74eb6f8385)
2016. febr. 7. 16:51
Akkor viszont a függőségek letételének területe is egyénenként változik.
380. 74eb6f8385 (válaszként erre: 377. - D7ba7bf7ff)
2016. febr. 7. 16:50

"Az emberré válás a félelmek-függőségek letétele"


Nem kell ehhez semmi ezoterikus maszlag.


A félelmek és függőségek pedig kellenek, szükség van rájuk. Ezeket feladatokként kell megoldanunk, ez viszi előre az embert.

2016. febr. 7. 16:46
Önállóság, leválás. Mostanában nagyon menő duma ez. De nem mindenki teheti meg, vagy akarja megtenni.
378. 74eb6f8385 (válaszként erre: 376. - 962bc03775)
2016. febr. 7. 16:45

Mindenre van ellenpélda is, de szerintem amit írtam,az általában igaz minden egyed esetében.


A példaként felhozott 30 éves nőt nem hiszem, hogy az a 68 ezres fizetés köti a szülői házhoz.

Feltette-e magának valaha is azokat a kérdéseket, hogy miért csak ilyen munkára vagyok jó, ahol csak ennyit fizetnek? Keresett-e lehetőségeket a továbbképzésre és mennyire használta ki azokat? Tanul-e akkor, amikor ott volt a lehetőség?

Ő szerintem egy öntudatlan állapotban van. Így alakult, és ezzel meg is magyarázta magának.


Ennyi pénzért én egy hetet dolgoznék (netto).

377. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 375. - 74eb6f8385)
2016. febr. 7. 16:45

Ismerek olyan embereket, akik leváltak, és testi-lelki betegek, függők, stb...


Hol van itt az "emberség"?


Inkább csak önmaguk ketrecében sínylődnek, bár be tudják fizetni egyedül a csekket.


Az emberré válás a félelmek-függőségek letétele, a belső szabadság elérése. Ettől igazán EMBER az ember. És ezt semmilyen külső körülmény nem határozhatja meg.

2016. febr. 7. 16:19

És mit értünk emberré válás címszó alatt?

Sablonba dugaszoljuk magunkat, mert az a norma?

Ismerek olyan egyedülálló harminc éves nőt aki a szüleivel él, ő mos, főz takarít, mindent egyedül csinál, mert 68 ezer forintból önállóan egy albérletbe megélni lehetetlen. Hol zárja ez ki az egészséges önállóságot ebben a helyzetben?

2016. febr. 7. 16:15
Szerintem az "emberré válás" a felnőtté válás egyik legfontosabb lépése, hogy "leválunk" a szüleinkről. Ezzel függetlenítve magunkat a befolyásuktól, lemondva a gondoskodásukról, felelősséget vállalunk magunkért, a tetteinkért.
2016. febr. 7. 16:11

A sok "kamu-kéróról" is had tegyek említést.


Amikor valakinek még a 8 általánosa sincs meg, és vagy egy gyárban gürizik minimálbérért, vagy 2 napot dolgozott 8 év alatt, de csilli-villi kérója van, az honnan eredezhető?


És akkor mondja hogy "saját" lakásom van.


Aham persze.


(Apu meg a barátom vette.)


Ilyenek is vannak szép számmal. Ne dőljünk be nekik.

2016. febr. 7. 16:06

Ott meg aztán tényleg meg kell szüntetni az elvárásokat, ahol az emberek többsége a napi betevőért meg a rezsiért küzd. Tudjuk hogy ez nem Las Vegas. Máshol meg mezítláb futnak az életükért. Szóval nem nekünk a legrosszabb.


Nézőpont kérdése.


[link]

2016. febr. 7. 15:54

Még valami:


Lóvé: Relatív hogy ki mennyit keres. Már ez önmagában meghatároz egy-két dolgot. Tudjuk mekkora "Kánaán" van itthon.


Lakhatás: Valaki undorodik az albérlettől, inkább vesz egy házat, vagy a családjával lakik. Ez is relatív mert legfőképpen ott érdemes lakni, ahol esélyünk van jól érezni magunkat. Ez mindenkinél más. Mi van, ha az illető egyetlen helyen érzi magát igazán "otthon"? Akkor semmilyen kényszerűség vagy "sablon" nem fogja őt motiválni, hogy helyet változtasson. Ha pedig kényszert érez rá, akkor úgyis megfogja próbálni, ahogy számos eset igazolja.

2016. febr. 7. 15:47
Szerintem az önállóság azt jelenti igazából, hogy az ember bármilyen körülmény ellenére fel tudja találni magát. És akár az utcán él, akár a családban, akár albérletben, mindig lesz annyi sütnivalója, hogy megteszi önmagáért a dolgokat. Hiszen ha belegondolunk, az életkörülmények bármikor megváltozhatnak. Ha csúnya példát hozok fel, akkor egy háború is elég önállóvá teheti az embert.
370. Channa* (válaszként erre: 367. - Gribedli***)
2016. febr. 7. 15:38

Az önbizalom nem az ha másokat támad valaki, és az sem, ha mindig egy vagy néhány embert kinéz magának az illető és ott próbál belekötni, ahol azt gondolja, hogy fogást talált rajta.

Arctalanul leszólni másokat sem önbizalom kérédése, illetve az sem az önbizalmat mutatja, hogy állandóan kérkednie kell valakinek a hatalmas házával, konyhagépeivel, stb. Az meg főleg nem vall túl nagy önbizalomra, hogy valaki úgy beszél egy dologról, hogy arról fogalma sincs.


Sokan csak úgy érzik, hogy ettől a másik úgy látja, hogy mekkora az önbizalma, pedig ez nem így van. Én csak azt látom, hogy az ilyenek leplezni próbálják a kisebbségi komplexusukat.

Az érveik kimerülnek abban, hogy "te nem tudod elképzelni", "nem ugyan arról van szó", stb.

Ez kevés az önbizalomhoz:DDDD


Egyébként nem értem hova kellene beköltöznie bárkinek is? Vagy csak már nem tudod használni az igekötőket?


Igekötő: a cselekvés irányát jelzi. Gondolom nálad a beköltözni az elköltözni helyett van:DDDD


Privacy?


Ha nem ismered egy szó jelentését, akkor írj olyat, amilyet ismersz.

Én nem tudok a "te" nyelveden, így illetlenség használnod.

369. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 324. - 74eb6f8385)
2016. febr. 7. 15:31
Ez így van.
368. gribedli*** (válaszként erre: 365. - Mezei Virág)
2016. febr. 7. 15:01
:D
367. gribedli*** (válaszként erre: 360. - Channa*)
2016. febr. 7. 14:59

Dehogyis! Csak te nem vetted észre, hogy igenis egy fiatal párt feszélyezhet a szülők jelenléte ilyenben, és nem ugyanarról van szó, mint ami kisgyerekek mellett lehet (mert azt könnyebb megoldani).


Amúgy nekem mindegy, te vagy az, aki nem tudja elképzelni, hogy a gyereke felnőtt és másra is van szüksége, nem én.


Mi igyekszünk mindegyik gyerekünknek venni lakást, ahogy a férjem szüleitől is kaptak házat a férjem és a tesói. Nem könnyű a mai világban, de szerintem ahol nem anyagi kérdés, hogy ne költözzön be a felnőtt gyerek, ott fel sem merül, hogy azt mondják a szülők, hogy ne költözzön be, mert MINEK?


Minek? Minek neki az a kis privacy, nem? Ha az övé és ki van fizetve, miért ne? Csak mert olyan jó még egymás seggébe bújva lenni, nehogy felnőjön?


Az, hogy nem laknak együtt a szüleikkel a fiatalok, nem jelenti azt, hogy nincsenek családi programok.

366. Mezei Virág (válaszként erre: 363. - Channa*)
2016. febr. 7. 14:36
Nincsenek olyan (egyedülálló) albérletben lakó ismerőseim, aki hazajárnak ruhát mosatni, vagy kajáért.
365. Mezei Virág (válaszként erre: 364. - Channa*)
2016. febr. 7. 14:27

Még soha nem hozta haza a szennyesét.

Ritkán vitt kaját is, mert csak ritkán tudott hazajönni.

Munka mellett tanult is több évig, úgyhogy nem volt sok ideje.

Nagyon jól tud főzni. A csajok nem mindegyik tudott :D

364. Channa* (válaszként erre: 362. - Mezei Virág)
2016. febr. 7. 13:53
Azért kíváncsi lennék rá, hogy a fiad hányszor vitte haza a szennyesét és hányszor vitt tőled kaját havi szintre lebontva:D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook