Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Férfi rendetlenség fórum

Férfi rendetlenség (beszélgetős fórum)


1 2
58. globus
2021. okt. 18. 09:56
Napi küzdelem, de nem lehetetlen 🙂
2021. okt. 18. 09:08

Egyszer használt ruhákat vállfára, szekrény ajtóra, vagy az előszobai fogasra akasztani. Mosni valókat (=zokni, fehérnemű, stb.) abban a percben ki a fürdőbe a mosni valók közé. Tartok a szobában egy kisebb hűtős zacsit, apró papírfecnik, papírzsepi, egyéb szemét abba, és amikor megyek a konyhába, csak felkapom és el is tűnt. Kiolvasott újságok, reklámújságok, szórólapok egy kupacba az asztal sarkán, vagy az alatta levő lapon. Hetente lehet szelektálni.

1-2 db. mosatlant a mosogatóba és hideg vizet engedni bele, nem fog beleszáradni a maradék.

Ha minimum ennyit megteszel, akkor már a porszívót is hamarabb előkapod, mert nem a rendrakással kell kezdened. :))

56. töprengő (válaszként erre: 40. - Gabbbicica)
2021. okt. 2. 21:19
bizonyára nem.. ugyan az a fajta törlőkendő
55. töprengő (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2021. okt. 2. 21:14
Én se szoktam visszatenni a ruhát.
54. levarosbukta (válaszként erre: 48. - Birebora)
2021. okt. 2. 14:08
Nem, nem mosom ki. Hanem vállfára teszem és a szekrény oldalán van egy akasztó amire ráakasztom. Az ablak és a szekrény közt van kb. 40 cm. Bent sincs a tiszták közt és elől sincs.
53. forrest2010 (válaszként erre: 52. - Érdekes73)
2021. okt. 2. 12:30
... az emberek nagy többsége trehány , én is az vagyok /de cefetül/ nem vagyok rá büszke és nőből vagyok :(((((((
2021. okt. 2. 12:24
Genetikailag trehány a többség:)
51. birebora (válaszként erre: 49. - Selena78)
2021. okt. 2. 12:15
Ezt kérdeztem én is:)
50. 71ddaa07fa (válaszként erre: 49. - Selena78)
2021. okt. 1. 16:38

Attól függ milyen ruha. De általában a fotel karfájára, mert másnap is azt veszem fel és utána mehet a szennyesbe.

Viszont, ha színházba voltam és ott volt rajtam 2-3 órát az ing az megy mosásba. Persze az öltöny az csak bizonyos időközönként kerül a tisztítóba, minden egyes felvétel után nem rohanok a ,,patyolatba."

49. selena78 (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2021. okt. 1. 16:30
Miért? Hova teszed azt a ruhát, ami egyszer volt rajtad, mondjuk, egy órát?
48. birebora (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2021. okt. 1. 13:56
Ami fél órát se van rajtad mert csak leugrottál a sarki közértbe egy tejfölért, azt is rögtön kimosod?
47. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Alnisa)
2021. okt. 1. 11:40
:) :) végül is , ha az olajos kézről leszedi ? akkor használható az másra is :) :)
46. Alnisa (válaszként erre: 32. - Forrest2010)
2021. okt. 1. 10:46
arra én is használtam már! Amikor ráföccsen az olaj valami ruhára, bedörzsölöm ultradermmel és hagyom pár napig ázni a vízben, szuperül kiszedi.
45. Alnisa (válaszként erre: 6. - D.o.n.)
2021. okt. 1. 10:41

Először is tök, jó, hogy felvállalod, hogy rendetlen vagy és kell vele valamit tenni, ez nagyon tetszik :)


Wc tisztítás. Én konyhai papírtörlő és fertőtlenítős fújóval oldom meg nagyrészt. Végig törtöd kívül ( ha van tartály azt is), belül peremig. Perem alá wc tisztító (duck), azt hagyom állni és amikor lehúzom, akkor átsikálom a wc kefével. Utána mehetnek a bogyók a perem alá.

Ha régóta nem takarítottad, akkor vízkőoldóra is szükség lesz! Rányomod és hagyod hatni. Arra közvetlen nehogy fúj valami hyopo tartamú cuccot, mert baj lesz. Át kell törölni/öblíteni sima vízzel. Zuhanyzóban, kádban úgyan ez. De ott vigyázz a vízkőoldóval, mert van ami megmarja a szanitert (csapot).

Fürdőben normál takarításnál a dm-nek a fürdőszobatisztítóját használom (spray formájú ez is). Befújsz vele mindent, egy szivaccsal átdözsölöd, leöblíted, kész.


Heti porszívózás kell. Mosogatás 1-2 naponta, de a többit már leírták többiek.

44. VendrinerPiroska (válaszként erre: 35. - A7bb8tt)
2021. okt. 1. 10:00
Sajnos, csak származásilag. Jelenleg másutt élek. :(
43. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. okt. 1. 09:49
... mosodába dolgoztam , sok sok éven át vasaltam :( mióta nyd-as vagyok ? azóta megszökött a vasaló , de legalábbis jól elbújt :(((((
42. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Gabbbicica)
2021. okt. 1. 09:45
... nekem is " teccik" , ebbe legalább van némi kis @@@@
41. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Gabbbicica)
2021. okt. 1. 09:43

... de ne is ugyanazzal a páratlan zoknival @@@@@@@ amivel előzőleg éppen mosogatott @@@@@@@@@ / hül.e én !!! / :D :D


/ 1x valamibe az egyedülálló pasi mosogatásra ... portörlésre " hasznosította " a páratlan zoknijait @@@@@ / egye fene! üsse kavics ! portörlésre még elmegy , minden háztartásba előfordul páratlan zokni és zoknaja @@@@@@@ tegnap Bundy összeházasított 2 zoknit , aminek még a színe se volt egyforma !

40. gabbbicica (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 1. 09:36
Csak ne ugyanazzal a ronggyal törölje a konyhapultot, amivel előtte a klotyót :D :D :D :D
2021. okt. 1. 09:35

rég szórakoztam ilyen jól egy topicon.


Szerintem ha van anyagi lehetőséged, hívj egy takarítónőt havonta 1x egy nagyobb takarításra.


Ahogy többen írták, hiába egyedül vagy, 2 hetente kevés takarítani, illetve meg kell venni a normális tisztítószereket. Nem baj, ha nem márkás, jó dolgok vannak a Lidl, Aldi, DM saját márkás termékei között is.

38. Bless the child (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2021. okt. 1. 09:34
Én se😀😀😀
37. Pasionella (válaszként erre: 6. - D.o.n.)
2021. okt. 1. 09:01

:-D :-D nem nevetlek ki ne érts félre csak számomra nagyon fura, hogy valaki nem tudja hogy kell wc-t takarítani.

Én Domestost vagy Duck-ot szoktam használni, olyat aminek hosszabb a nyaka és tudok belőle a perem alá nyomni. Takarítás elején teszem ezt így jó ideig rajta van. Utána a wc kefével kikefélem igen, illetve a kefére még teszek rá bőven.

A peremét ahol az ülőke is van többnyire domesztosos kendővel törlöm ahogy maga az ülőkét is.

Ezt hetente mert nincs az a golyó amelyik kitisztítaná így :-)

36. 80ASIQ
2021. okt. 1. 08:27
Nem tudom... Minden nap egy kicsit tenni érte? A rendért.
35. a7bb8tt (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 1. 08:15
De sok itt a debreceni :)
34. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Birebora)
2021. okt. 1. 08:05
Ilyet se hallottam még hogy a használt ruhát visszatenni a többi tiszta közé!
33. andi6020 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. okt. 1. 06:08
Na, hétvégén meg elvből nem takarítok.
32. forrest2010 (válaszként erre: 12. - D.o.n.)
2021. okt. 1. 04:14
... kolléganőm hajdanán még olajos ruhák mosásához is használta az Ultradermet :) a veje autószerelő volt és tényleg klasszul kiszedte az olajos foltokat !
31. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Birebora)
2021. okt. 1. 04:07
... @@@@@@@@@ kolléganőm lánya hetente !!!!! ablakot pucolt ! ... h ma is ? azt nemtom , de én azt is enyhén túlzásnak tartottam 15 éve is :(((((((((((((
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - D.o.n.)
2021. okt. 1. 00:47

Tényleg nem erre gondoltam, de a Rakovszky vagy a Nyíl utcán több a kosz a levegőben, mint mondjuk egy eldugott utcában a Csapókertben. Tehát ez a portörlés gyakoriságára is hatással van.

Én nem mondom, hogy moss minden héten csempét, mert én sem szoktam, te meg még végképp kezdő vagy, de azért itt-ott az sem árt, zuhanytálcát vagy kádat azért sokkal gyakrabban kitakaríthatod tisztító szerrel. Flóraszept, Cif antibakteriális spray v. esetleg vízkőoldós a kedvenceim, aztán bedolgozod szivaccsal, aztán leöblíted. A budinak nem feltétlenül elég a becsatolható izé. Inkább vegyél Domestos wc tisztítót, mert azt be lehet fröcskölni a perem alá, ahol sok undi dolog megragad, majd némi állás után megsikálni a perem alatt is egy tiszta wc kefével (amit én Domestosos lében áztatás után ki is szoktam takarítás után öblíteni). A csészét pedig erre a célra rendszeresített rongyokkal (utána rendesen át vannak mosva) + Flóraszept szoktam tisztítani, viszont ha te az egyszerűség kedvéért veszel tisztító kendőt, mondjuk Domestososat, akkor azzal tovább nincs gondod, bár nem túl környezetbarát megoldás, és a konyha pultot/asztalt is letörölheted vele itt-ott, különösen, ha főzni is szoktál.

29. birebora (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2021. szept. 30. 23:36
Én sem. De, hogy ajtókat sem mosok hetente, az is biztos:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook