Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fémkerámia híd/korona allergiát okoz? Fogpótlás fórum

Fémkerámia híd/korona allergiát okoz? Fogpótlás (beszélgetős fórum)


7. nikusz2 (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2020. júl. 1. 07:03
És ez dunakeszi. Orbán drnő
2020. júl. 1. 07:03
Köszönöm Szépen a válaszokat! Hatalmas segítség! Nekem bal és jobb alsó 6-os lesz pótolva. 2*3-s híddal, azaz 6 db pótlást kell kifizetnem. Az olcsóbb 30e Ft/db a másik 52e Ft/ db ezért sem mindegy h mit fizetek :S
5. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2020. jún. 30. 16:20
A fémkerámia pótlással az a gond, hogy egy idő után a kopással a fognyaknál látszani fog a fém. Ezért van azt, hogy, akik ilyet csináltatnak nagyon látszik a "mű" fog. Hátsó fogaknál nem annyira gond, de látható helyen semmiképp nem tetetnék ilyet.
2020. jún. 30. 15:04
A cirkon kerámia sokkal szebb szerintem, megkérdezhetem mennyi a darabára ahol fogod csináltatni?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nikusz2)
2020. jún. 30. 14:58

Fémkerámia fogpótlásom és fémallergiám van.

Semmi gond nincs a fogammal ezen a téten.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Nikusz2)
2020. jún. 30. 14:49

Nem ér semmidhez a fém része, mert ez azt jelenti, hogy fém alapra teszik rá a porcelánt.

Nem leszel allergiás erre.


Én se lettem, pedig nekem elég súlyos fémallergiám van, de a "pótfogammal" semmi gondom nincs. Úgy nincs semmi bajom, hogy a branült vagy mit, ki kell belőlem szedni idő előtt, mert jelentkezik a fémallergiám;)

2020. jún. 30. 14:44

Sziasztok!

Fogpótlás előtt állok. A doki mondta, h döntsem el melyiket szeretném:

1. fémkerámia korona

2. cirkónium korona

Kérdezte, hogy allergiás vagyok e.A bizsura allergiás vagyok, de nincs róla papírom.

Azt mondta, h érdemes lenne allergia tesztet csináltatnom, de igazából, sztk-ba nem lehet bejutni, privátba meg nagyon drága. Erre nincs 30-60 e ft-om még pluszba.

A két koronatípus között igazán nagy az árkülönbség!!


Ezért az lenne a kérdésem, hogy akinek van fémkerámia fogpótlása és fémallergiája, az az orvosi fémre is allergiás? Mert a doki azt mondta, hogy egyáltalán nem biztos, h arra is allergiás vagyok.

Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook