Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet bizonyítani, hogy a fogorvos elrontotta a fogpótlást? fórum

Hogyan lehet bizonyítani, hogy a fogorvos elrontotta a fogpótlást? (beszélgetős fórum)


1 2
42. nyussy (válaszként erre: 37. - D1b4f7c2a2)
2019. dec. 4. 12:04

Sziasztok kedveskék!



Cirkónium fogkoronákat kell csináltatnom, de nem tudom Kinél Budapesten. Kérek szépen mindenkit, hgy irjatok tapasztalatokat ez ügyben. Nagyon fontos dologrol van szó- féltem a fogaimat!!! Köszönöm szépen!!!



Nyussy

41. Guruljka (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2019. szept. 21. 20:47

Köszönöm!

Valami azonosítási probléma van, alkalomadtán majd negkérdezem az okmányirodában.

40. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. szept. 3. 23:05

[link]


Belépsz az ügyfélkapuval, taj szolgáltatások - használom a szolgáltatást - betegéletút lekérdezése - ekkor kéri a taj számot.

39. Regin_a (válaszként erre: 37. - D1b4f7c2a2)
2019. szept. 3. 21:27

Jahogy magánorvos volt!

Betegjogi képviselő akkor is "használható", vagy ÁNTSZ, vagy EMMI ügyfélszolgálat

38. Regin_a (válaszként erre: 32. - Papája)
2019. szept. 3. 21:25

Betegéletút mindig erősen el van maradva a jelenhez képest.

Én megkeresném a betegjogi képviselőt, vagy legalább a helyzet megállapitása miatt elmennék egy másik fogorvoshoz

2019. szept. 3. 20:53
Egyébként a kevésbé tehetős is rákényszerül magánorvosra. (hosszú évek alatt összespórolt pénzt hagytam ott) bizva benne hogy igényes, precíz,felelőségteljes ellátásban lesz részem) Ez nem jött össze, de még nincs vége:-)
36. d1b4f7c2a2 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. szept. 3. 20:46

Sikerrel jártál? meg tudtad nézni?


Magánorvos valóban nem szerepel benne.

Amit érdekesnek találok, mert az antibiotikumot és a fájdalomcsillapítót is

Ő írta fel és gyógyszertárban váltottam ki.(ahol házdoki receptjeit is)

Akkor most hogy is van ez??

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2019. szept. 2. 23:50

Úgy nézek én ki, mint aki magánorvost fogad?

Nem találom, hova írhatnám be a TAJ-számomat.

34. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. szept. 2. 23:31
Beteg életút nevű funkció. De ide a magánorvosi kezelések nem kerülnek fel, csak a tb-s dolgok.
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Papája)
2019. szept. 2. 22:51
Mi az a megfelelő funkció?
32. papája (válaszként erre: 30. - D1b4f7c2a2)
2019. szept. 2. 21:58

Ez úgy van, hogy az ügyfélkapu megfelelő funkciójában a Taj számod alapján kapod meg a beteg életút adatokat - mondja a férjem.

Kérdés, hogy a dokid, használte-e a TAJ számodat beírta-e a kezeléseket.

Mi megnéztük a sajátunkat és láttuk az összes orvos által beírt diagnózist, gyógyszert amit eddig kaptunk és a labor dolgokat meg a kórházi kezeléseket is. Magánorvosnál nem jártunk.

Ez nagyon érdekes. Volt, aki olyan dolgot is talált, ami nem történt meg vele. Kb. az ő nevére írták be más kezelését. (visszaélés)

31. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - D1b4f7c2a2)
2019. szept. 2. 19:50

A kezelési tervet meg kellett volna kapnod még a kezelések megkezdésekor. Jogod van hozzá. Asszisztens nem fér hozzá? Kérd el tőle, és ha nem akarja kiadni, akkor fenyegesd be betegjogi képviselővel, ügyvéddel.


Én magánrendelőben megkaptam, amikor megbeszéltük, mi lesz. Email-en is meg nyomtatva, aláírva is.

2019. szept. 2. 19:18

Sajnos kartont, amit itt"kezelési terv"-nek hívnak csak ez a dr.nő adja ki.

Néha már azt sem tudom hogy hívnak:) de próbálok érdeklődni több irányban én is.(betegjogi képviselő) TB ügyfélkapu nincs, lehet hogy nem említettem , de ez maganpraxis ahol így elbántak velem. Magánorvos nem bizti tölt fel ilyet.

De ettől függetlenül köszönöm szépen a tippet. Utánajárok!

29. papája (válaszként erre: 27. - D1b4f7c2a2)
2019. szept. 1. 07:35

Ilyen nincs ! Ennyit szenvedni egy idióta, tehetségtelen fogorvos miatt nem mindennapi...


Nem tudom van-e ügyfélkapud ? Amennyiben igen, ott lekérheti minden ember a TB-től a saját beteg életútja adatokat, vagyis mind azt az adatokat, amit a Dr.nő (vagy bármelyik orvos) bevitt a számítógépébe. Amennyiben ezt sikerülne megtalálnod és kinyomtatni, úgy bizonyíték lehetne az elfuserált akciójáról.

Sajnos én nem értek hozzá, hogy kell ezt tenni, de a férjem egy peres ügyben ezt lekérdezte és mint bizonyíték használtuk.

Nagyon sajnállak. Amerikában ebből hatalmas kártérítési per lenne, itt meg sajnos még megalázkodnunk is kell/lene. Ne hagyd magad !!!

28. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - D1b4f7c2a2)
2019. szept. 1. 00:06

Ó, te jó ég, te aztán peches vagy, te szegény.


Az a dokinő meg béna, ha nwm tudott mintát venni, kár, hogy nem kérted rögtön a kartonodat. Anélkül nem tudsz máshoz menni? Vagy fogtechnikushoz?

2019. aug. 31. 21:59

Ez a fogpótlás csak nem akar nekem összejönni:(

Már magam sem tudom hol a hiba, fogorvos? vagy nekem van rossz "időszakom"....

Szerdán 2 hosszú-hosszú órába tellett mire leszedték a koronákat..

a dr.nő állítása szerint még soha nem járt úgy hogy ne sikerült volna mintát vennie ideiglenes pótláshoz??!!!!

Velem igy járt, igy aztán erre a célra szánt "renedelőben készülő műanyag"- ból ad hoc jelleggel nagyjából körbe építette a lecsiszolt fogakat!A barbár munka hozománya:tele a szám hólyaggal, sebbel:(

ha nem velem történik el sem hiszem hogy van ilyen!

Hab a tortán: két hét szabadságra ment!

Nem tudom mitévő legyek.

Elnézést a hosszas panaszáradatért, de ez katasztrófa.Azt hittem már nincs lejjebb.

Az eddigi kezelési lapom kikéréséhez hogy tudjak menni másik orvoshoz meg kell várnom míg újra rendel.

2 hét éhezős,fájdalmas, munkából kiesős idő.Ennyi.......

26. papája (válaszként erre: 22. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 31. 13:25

Szomorúan olvasom, hogy a garancia sem garancia, de legalább megszabadultál a fájdalomtól.

Szívből kívánom, hogy az új fogsor végre hozzon olyan eredményt, amely után boldogan tudsz élni és mosolyogni.

Várjuk a fejleményeket, addig is sok türelmet és kitartást kínok.

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 27. 21:42
Én is drukkolok, hogy jól sikerüljön, és szép legyen a mosolyod! :D
2019. aug. 27. 21:40

Köszönöm a bíztatást, támogatást :)

Mindenképp írom a történet végét is.

23. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 26. 17:55

Akkor kitartást neked, talán már csak sínen van az ügy.


Szorítok, hogy minden rendben legyen. Jelentkezz a fejleményekkel légyszi, hogy együtt tudjunk örülni veled a klassz új koronáknak:-)

2019. aug. 26. 17:50

Szép új koronákról még most sem tudok beszámolni:(

Nagyon elkeserítő hogy már a magánpraxisban is ugyanolyan kiszolgáltatott helyzetben találja magát az ember mint a katasztrófális TB szintjén. Tisztelet a kivételnek természetesen.

Sajnos tapasztalatom hogy aki"már fizetett"kategória, hiba esetén a sor végére kerül...így hogy a fogorvos is látja már hetek óta hogy a hiba nem az én állkapocs csontomban van!!

Több mint 2 hónap fájdalom és idegeskedés után, ma délután most szerdára kaptam időpontot.

Garanciában leszedi a rontott pótlást, "pihenhet ideiglenes alatt a csontom", majd újat kapok helyette.

De nem rohanok ennyire előre, már megváltás lesz szabadulni a rossztól:)

21. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 9. 16:03

Csatlakozom az előttem szólóhoz:-)


És várjuk a boldog beszámolót a sikeres gyógyulásról és a szép új koronákról:-)

20. papája (válaszként erre: 19. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 9. 14:35
Kívánom, hogy találd meg a megfelelő fogorvost és mielőbb járj (inkább rágj) szerencsével.
2019. aug. 9. 14:19

Szerintem azért nem hozta a gyógyulást a gyógyszer, mert az alapprobléma a rossz pótlás. Sajna amíg ez természetellenes "állásban" tartja az állkapcsom folyamatosan fenn áll a fájdalom. Ezért szeretném elérni minél hamarabb h. szabaduljak ettől(bármennyire is félek mégegyszer átélni a procedurát).

Ehhez jó megoldásnak tűnik Bözsi néni javaslata:( Köszönöm mindenkinek!

Hétfőn beszámolok mire jutottam a jelenlegi fogdokival. Szép napot mindenkinek!

18. papája (válaszként erre: 16. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 9. 07:48

Nagyon sajnálom, hogy nem használt a gyógyszer.

Egyebekben egyetértek Bözsi nénivel.

Az én - nagyon jó - fogorvosom Dalacint szokott adni, ezt tartja a legjobbnak.

17. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - D1b4f7c2a2)
2019. aug. 8. 19:16

Én is Dalacint kaptam gyulladásra, amikor begyulladt. Nekem használt.


Szerintem keress másik fogorvost, és ha elvállal, akkor kérd vissza az árát. Aug. 20-ig még van egy heted keresni valakit, most csak másik gyógyszert kérj tőle, hogy legyen addig is, amíg nem találsz egy jó fogdokit.

Ha már megvan az új orvos, akkor menj és kérd vissza a pénzt.


Illetve én ezt tenném, bocs, nem utasítás, hanem max. tanács akart lenni:-)

16. d1b4f7c2a2 (válaszként erre: 15. - Papája)
2019. aug. 8. 19:08

Eltelt egy hét anitibiotikum kúra (doxycyclin),nem hozta a remélt javulást:(

Hétfőn megyek vissza fogorvos, megmaradt opció a híd és koronák leszedése,amire aug 20. után lesz ideje?!

A fájdalomcsillapítókat már nem birja a gyomrom.

Jelenleg azt sem tudom eldönteni: rá bizzam mégegyszer magam? vagy kérjem vissza az árát és keressek másik orvost. (már ha egyátalán ilyenbe belemegy)

Fogászati kezelést sem várja sztem alapból senki kitörő örömmel, hátha még konfliktusba is kell keveredni a kezelésért. Mit tennétek a helyemben?

15. papája (válaszként erre: 13. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 30. 14:02

Örülök, hogy végre haladsz valamerre.

Nagyon szomorú, hogy az egész állkapcsod gyulladásban van. Az én fog dokim ilyenkor Dalacint ad, ami nagyon jó/legjobb erre.

Kívánom, hogy nagyon hamar elmúljon a gyulladás és minél előbb elfelejtsd a kálváriádat.

Várjuk a jó híreket.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 30. 13:50

Nagyon drukkolok, hogy a bogyó használjon!

Köszönöm, ha megírod a továbbiakat, mert bizony sajnos sokan ki vagyunk téve hasonlónak.

13. d1b4f7c2a2 (válaszként erre: 12. - Papája)
2019. júl. 29. 21:11

Köszönöm a tippet.Ma elsőkörben a saját fogászomnál "harcoltam ki" egy panoráma rtg-t.Tisztán látszik rajta ( megmutatta) az egész állkapcsom gyulladásban van :( örülhetek ha csonthártya nincs:(( 6 hete kezeletlen , a fogászati beavatkozás vált ki ilyet (utána olvastam a neten)Antibiotikumot irt ,azt szedem 1 hétig.

Amennyiben nem használ, leszedi a mostani koronát, mehetek szájsebészetre, addig kapok egy műanyag igeiglenest mig kikezelik.....Remélem használ a gyógyszer!!!Az nem került szóba hogy ha mégsem, az új korona anyagilag kit terhel. Remélem ezért nem kell majd harcolnom....Fejleményekről mindenképp beszámolok, hátha másnak is tudok segiteni aki így jár.Szép estét mindenkinek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook