Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Féltékenység férfiszemmel. fórum

Féltékenység férfiszemmel. (beszélgetős fórum)


22. Rozália (válaszként erre: 21. - Barbara8854)
2009. febr. 11. 09:08

Szo-szo...:)

De a probléma legközelebb újra kezdődik...

2009. febr. 11. 08:58
Na mi lett a buli végeredménye? jól sikerült?
2009. febr. 7. 14:21

Éééééééééés igen!!! Van férfi a portálon!!:)))


Köszi:) Igen, igazad van. Legalább is tetszik a véleményed.:)

19. arafat
2009. febr. 7. 13:37

Szerintem túl sok itt a lelki duma,egyszerűen ne foglalkozzon vele.Ő is volt már vkinek első vagy lesz.Érezze jól magát bulizzon,"fél szem a kormányon,fél szem az úton"!

Véleményem szerint ez "ego centrikus" hozzáállás,nem féltékeny,csak birtokolni akar,ami nem jó módszer,mert ez egy okos lánynál feltűnik.

Dumáljon,jó pofizzon az ex-el,ha kell,mert ha a fiad miatt szakítottak,akkor ő volt a jobb!

2009. febr. 7. 10:27

Így kérjen az ember(lánya) segítséget egy férfitól...:(

Egyetlen nyamvadt véleménye sem akadt egyetlen férfinak sem itt a portálon?!

17. Rozália (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2009. febr. 6. 13:08

Jajj, ne is mondd! Az előbb ment el, erre a bizonyos bulira... Még gyorsan mondtam neki egy-két - általam fontosnak ítélt - dolgot, hát a többi most már Rá van bízva. Jó, jó, felnőtt ember, de ahogy mondtad, a tapasztalatot most gyűjtögeti.

De tudod milyen az anyai szív... sajnálom a bekövetkező csalódásokért. Persze, tudom, hogy csak edzettebbé teszi a férfinépet egy-két csalódás és meg úgysem óvhatjuk szemünk fényét...:)))

16. Zizisicc (válaszként erre: 15. - Rozália)
2009. febr. 6. 10:22
Abszolút jól látod a helyzetet, legalábbis én is így gondolom. DE! Szerintem ennél többet nem tehetsz a fiadért, minthogy őszinte, szívedből jövő tanácsot adsz, és beszélgetsz vele erről. A döntés azonban az övé, nem oldhatod meg helyette a problémáit. Neki kell tapasztalnia, átmennie különböző dolgokon - jón, rosszon - és ezek fogják őt igazán formálni, a saját tapasztalatok. Fel lehet hívni a figyelmét a buktatókra, csapdákra, és csak remélheted, hogy ebből megérti. Az emberek, leginkább a saját tapasztalataikból, hibáikból tanulnak, sokan még azokból se.
15. Rozália (válaszként erre: 14. - Zizisicc)
2009. febr. 6. 10:03

Mert én egy barátságos ember vagyok....:))


Ha azt mondanám a fiamnak, hogy simán ne menjetek el és semmilyen körülmények között ne engedjed el a barátnődet sem, ez tetszene neki. De ez tőlem nem lenne őszinte tanács. Mindenkinek joga van - párkapcsoltban is - megtartani a régi barátokat. Csak a férfiak ezt általában nehezen vagy nem fogadják el. Én legalábbis az 54 évem alatt olyan férfival nem találkoztam, aki elfogadta volna, hogy vannak barátaim - nem nők. Barátok.

Mint írtam, a fiam 24 éves, ez az első komoly kapcsolata, én sem szeretném, ha elszúrná. De ha nem tud felülkerekedni az érzelmein, a lányka itt fogja hagyni. (Ha van esze. Ilyen kapcsolatba az ember jobb, ha nem megy bele, mert ez jobb úgysem lesz. Attól, hogy teszem azt összeházasodnának, a féltékenység maradna, ebben biztos vagyok.)

És ilyeneket mondtam a fiamnak, és ez nem volt kedvére való, azt láttam rajta.

14. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Rozália)
2009. febr. 6. 09:23

Kincsem ...... ez kedves! :o)))))

Ha pontosan tudod, mi a féltékenység, akkor azt is tudod, hogy mi lenne a legjobb tanács a fiadnak. Itt inkább az a kérdés, hogy a fiad mit gondol erről, és hogy tudja-e követni a tanácsodat.

13. Myrthil (válaszként erre: 12. - Rozália)
2009. febr. 6. 08:51

Mondom, a párom nem mutatja ki, de később elmondja, hogy mennyire fáj neki...

És én nem is akarnék olyan helyre menni, ahol a volt barátom és a mostani találkozhatnak, mert tudom, hogy miattam mind a ketten kellemetlen helyzetbe kerülnek....

12. Rozália (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2009. febr. 6. 08:41

Kincsem, nem arra van szükségem, hogy megmagyarázzátok, mi a féltékenység, én is pontosan tudom.

A férfiak véleményét azért kérem, hogy hátha okosabb tanácsot tudok adni a fiamnak. Ez fontos nekem, hozzám fordult tanácsért, tehát tudja, hogy nem helyes, hogy féltékeny.

2009. febr. 6. 08:20
A féltékenység általában a birtoklásról, az önbizalomhiányról és a félelemről szól. Nem a szeretetről.
2009. febr. 6. 08:16

Remélem, előbb-utóbb férfiak is elmondják a véleményket, tulajdonképpen arra várok...


Addig mi nők csak beszélgetünk itt...

9. Rozália (válaszként erre: 8. - Myrthil)
2009. febr. 6. 08:15

Egészen bizonyos. Nos, abban biztos vagyok, hogy a lány igyekezni fog úgy viselkedni, hogy a fiamnak ne okozzon kellemetlenséget. Kérdés, hogy a másik fiú mit gondol erről az egészről. Ő tudni fogja, hogy a fiam az, aki miatt szakítottak.

Abban én igazat adok a lánykának, hogy nem mondja le a bulit. Azzal alá is írná, hogy mindig így lesz. Itt szerintem a fiamnak kellene felülvizsgálnia az érzéseit, valami józan észt előkaparnia.

2009. febr. 6. 08:05
Szerintem nem csak tőle, hanem a másik fiú viselkedésétől is sok minden fog függeni. És a lányétól is...
2009. febr. 6. 07:59

Nos, én voltam egy lagziban a párom volt feleségével. Beszélgettünk is. Úgy gondoltam, ha nem látja rajtam, hogy kellemetlen nekem a jelenléte, az inkább őt bosszantja. Én nem vagyok rá féltékeny, ő annál inkább rám, pedig nem miattam ment szét a házasságuk. Meg már 10 éve, úgyhogy okafogyott lett a dolog.

De a fiamat sajnálom. Beszéltem neki az inteligenciáról, meg ilyenek, hogy úgy érzi-e, hogy a lányzót még érdekelheti az a srác. Nem, nem, csak nem tudja, hogyan viselkedjen.

2009. febr. 6. 07:57
Én biztos tiszta ideg lennék fordított helyzetben. A fiad viselkedése teljesen normális...aki szeret: félt. Persze nézhetjük úgy is a dolgot, hogy a féltékenység betegség. Akkor viszont beteg vagyok és a fiad is az :-)))
2009. febr. 6. 07:53
De ha jobban belegondolok, én is szarul érezném magam, ha a párom volt barátnőjével kellene egy társaságba lennem. Még akkor is, ha nem szólnánk egymáshoz. Valahogy idegesítene a jelenléte. Szerintem ez fordítva is így van.
2009. febr. 6. 07:49
Én megemlítettem a fiamnak, hogy az a fiú hozzátartozik a barátnője múltjához. Akár mit csinál is. És inteligens módon miért ne lehetne elviselni a jelenlétét (nem tudja egyébként, hogy ki ő). Meg, hogy az ilyen dolgokkal inkább elriasztja a barátnőjét, mint hogy magához kötné... (a kötné helyett jobb szó nem jutott eszembe:) Erre mondta, hogy női gondolkodás.
2009. febr. 6. 07:28
Nálunk a párom pl nem mutatja ki, ha féltékeny. Csak akkor, ha már majd szét veti a féltékenység, akkor mondja el, hogy bántja. Egész addig magában tartja, és örlődik :S
2009. febr. 6. 07:05
erre én is kiváncsi vagyok,
2009. febr. 6. 07:01

Arra lennék kíváncsi, mi a véleményetek arról, ha egy társaságban kell lennetek a párotok volt pasijával. Hogyan viselkedtek? Elvárjátok, hogy ne is szóljanak egymáshoz?

A fiam 24 éves. A hétvégén a barátnőjével, akivel már egy éve együtt vannak, olyan egyetemi buliba mennek, ahol ott lesz a leányzó volt barátja is. A fiam ki van akadva, mert szerinte az illető biztosan vigyorogni fog rá, hogy nekem előbb volt a csajom, mint neked... Úgy gondolom, ez puszta féltékenység. Az én véleményemre azt mondta, női gondolkodásmód. Meg hogy a férfiak ezzel másképpen vannak.

Mondanátok véleményt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook