Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás és féltékenység. fórum

Megcsalás és féltékenység. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. dec. 11. 17:07

[link]

Nagyon szép nézzétek meg:)

2010. dec. 11. 07:20

"Feltetted már magadnak azt a kérdést, hogy neked mit jelent a hűség? Te mire használod a hűséget? Mire mész a hűséggel, ha boldogtalan vagy? Hol van a határ? A társadalom megítélése pozitív lesz, de te belül elkezdesz szép lassan rohadni, és a pillanatok, a boldogság lassan felemésztődik a komposztban."

Marie Clarence


Ezt az idézetet már betettem egy másik fórumba, de ide is illik! :))

Nagy igazság!

200. ripi52 (válaszként erre: 199. - Gabriella1988)
2010. dec. 3. 23:32

Házassági szerződést általában anyagiak miatt kötnek. Ez nem azt jelenti, hogy már tervbe van az is, hogy hamarosan el fognak válni. /Habár előfordulhat érdekből kötött házasság is, de ne legyünk ennyire gonoszok, hogy erre gondoljunk./

De mivel a pakliban minden lap benne van, ezért nem árt előre gondolkodni.

Vegyük alapul pl. ha az egyik fél nagy vagyont visz be egy házasságba és kiderül, hogy a nagy szerelem múltával mégsem egymáshoz illenek. Akkor nem igazán tartanám helyesnek a pár éves együttlét után a fele-fele alapon való osztozkodást.

Sajnos van olyan ismerősöm, akinek a párja kihasználta ezt a jó lehetőséget és boldogan lépett ki a házasságból, megalapozva az új csajjal való kapcsolatát.

Tudom, ez még nehezen emészthető meg, nem is gyakori és nem az átlagos embereknél fordul elő.

199. Gabriella1988 (válaszként erre: 195. - Ripi52)
2010. dec. 3. 23:06
Szerintem azok akik házzasági szerződést kötnek, akkor amikor aláírják, azzal aláírják azt h felesleges esküt tenni. Úgysem szól örökké, mert van egy papír ami ha nem megy, is megoldja a gondot.
198. ripi52 (válaszként erre: 197. - 8285925b39)
2010. dec. 3. 11:26

"Láttam fellendült a swingeres topic is, megyek inkább oda, ott érdekesebb dolgokról van szó."


Erre a zárszóra gondoltam, hogy talán egy swinger clubba szívesen elmenne a hozzászólónk. Ilyen helyen nincs urambocsá... megszeretem a másikat. Itt együtt vannak, és csak akkor fér bele egy 3. vagy több, ha azt ők is akarják.

Amúgy sok olyan pár van, akik közösen keresnek maguk mellé egy 3. személyt, vagy épp hasonló beállítottságú párt. Itt közös döntések vannak és semmi érzelem nem játszik szerepet, csak maga a szex dominál.

Én nem buzdítottam senkit félrelépésre és más társának elcsábítására sem.

Amire Te gondolsz, ott valóban fennállhat az a veszély, hogy lángra lobban egy új szerelem. Ezért is írtam egyik hozzászólásomnál, hogy ez egy veszélyes dolog.

197. 8285925b39 (válaszként erre: 196. - Ripi52)
2010. dec. 3. 07:21

... azért ezt se tartom OK-nak... ugyanis van két másik szereplője is a dolognak... és ha férfiember nem veszi a NŐT (mivel ugye csupán csak érzelem nélküli testi kapcsolatról van szó), hanem valósággal meghódítja... udvarol neki, cééépeket mond... meg mittomén, tehát nő elkezd vonzódni, urambocsá még meg is szereti a pasit, akkor most hogy is vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan? :))

... és persze ugyanez a másik oldalon. :)


Ha már férj-feleség így dönt, hogy kell a külsős érzelem nélkül, akkor válogassanak fényképes, beáraz6ott albumból, aztán vegyenek 1-1 alkalomra. ;)

... szeeeeeeeeeeeerintem ..... ugyanis az emberek nagy többségének érzései is vannak. ;)

196. ripi52 (válaszként erre: 194. - 635da491de)
2010. dec. 3. 05:48

Értem én, hogy mire gondolsz. Ebben az esetben esetleg fel kell otthon vetni a problémát, hogy mi az ami motoszkál a kis agyunkban. Előfordulhat, hogy mindkét fél már gondolt egy ilyen külső kapcsolatra, csak egyik sem mert előhozakodni vele, mert félt, hogy a másik elzárkózik előle. Ez mindaddig nem derül ki, amíg a téma nem kerül felszínre.

Tehát nyílt beszélgetés párunkkal és kiderül, hogy elbírná-e a kapcsolat az ilyen hozzáállást.

Ha igen, akkor abban az esetben nem félrelépésről van szó, hanem csupán egy érzelem nélküli testi kapcsolatról, ami sokszor még az ellaposodott házasságot is fel tudja dobni.

195. ripi52 (válaszként erre: 194. - 635da491de)
2010. dec. 3. 04:38

Igaz, ezt nyújthatjuk, mint a rétest, mert megoldást úgysem lehet rá találni, amíg ez a családmodell van színen.

De azért a mai felfogás szerint már a házasság előtt meg lehet beszélni a nyitott kapcsolatot, hisz annyira nincs jelen az erkölcs, hogy ez nem probléma.

A mi korosztályunknál /bocsi, hogy Téged is ide veszlek, de csak az akkori szexuális felfogás szerint, amikor még mi kötöttünk házasságot/ nem volt ilyen szabad gondolkodás. Abban az időben meg sem fordult a fejünkben pl., hogy házassági szerződést kössünk az anyagiak miatt. S lám, ma már ez is divat, amit néha nem is tartok rossz megoldásnak. Borzalmas mikor vérig menő marakodás van egy ingó és ingatlan megosztás között. Felüti fejét a gyűlölet s teljesen kifordulnak az emberek magukból, egyáltalán meg sem fordul a fejükben, hogy valamikor mekkora szerelem dúlt köztük.

194. 635da491de (válaszként erre: 192. - Ripi52)
2010. dec. 2. 21:31
Ez így van, de nehéz úgy megfelelő párokat kialakítani, ha 100 ilyen pasira mondjuk jut 10 nő. Arról nem is beszélve, hogy a házasságkötéskor általában nem szokás lerögzíteni, hogy ki hányszor léphet félre és milyen formában. Ezenkívül mi van, ha egyébként nincs különösebb probléma a pár között, mert általában mindenben azonosan gondolkodnak, kivéve mondjuk ebbe. Még ragozhatnám, de azt hiszem nem vitázok ezen tovább, nem sok értelme van. Láttam fellendült a swingeres topic is, megyek inkább oda, ott érdekesebb dolgokról van szó.
193. ripi52 (válaszként erre: 189. - Gabriella1988)
2010. dec. 2. 18:43
De nem ám!!!!! Csak házvezetőnőnek kell neki.
192. ripi52 (válaszként erre: 177. - 635da491de)
2010. dec. 2. 18:04
Nincs is kivetni valóm ellene. Nem tagadom, vannak ilyen házasságok is és tényleg jól működik. Ilyenkor azonban mindkét félnek azonos gondolkodásúnak kell lenni.
191. ripi52 (válaszként erre: 180. - 16b5d6ae34)
2010. dec. 2. 17:57
Ez így igaz. Sajnos a családunkban is megesett. Lányomnak minden lépéséről be kellett számolni, percről-percre, hogy mikor merre jár. Még régi ismerősöknek sem mert köszönni, mert mindjárt meggyanúsította. Még az orvosra is féltékeny volt, aki megműtötte. Ő viszont bio életet élt, fűvel-fával csalta. Sokszor igaz, hogy mindenki magából indul ki.
190. ripi52 (válaszként erre: 179. - 635da491de)
2010. dec. 2. 17:48

igen..... meg külön ágya, és plusz egy nő és férfi.

Ezt már sok család elérte, hisz legtöbb helyen minden szobában van TV. Ezen aztán nem lehet összeveszni.

Max. pitiáner ügyeken, amit minden ok nélkül felfújunk. /WC ülőke lehajtása, fogkrémtubus nyomása... és még sorolhatnám ezeket a hülyeségeket./ Bezzeg a komoly dolgoknál nem ülünk össze megbeszélni, hanem pufogunk.

Röhej, hogy néha milyen apró dolgokon össze tudunk veszni.

189. Gabriella1988 (válaszként erre: 187. - Bb102acbcc)
2010. dec. 2. 17:39
Akkor az már abszolute nem szereti a másik felet!
188. ripi52 (válaszként erre: 178. - 635da491de)
2010. dec. 2. 17:38

" én valahogy el tudok képzelni kellemesebb időtöltést, mint hogy mondjuk egy nővel vesződjek."


A fentire írtam, hogy felesleges valakivel vesződni, mert ha ilyen érzése van, akkor annak a kapcsolatnak lőttek - egyik fél számára sem idilli.

Ennek semmi köze, hogy kinek milyen hobbija van.

187. bb102acbcc (válaszként erre: 186. - 16b5d6ae34)
2010. dec. 2. 16:32
Hát,igen,esetleg ha már az sem érdekli.
186. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 184. - Bb102acbcc)
2010. dec. 2. 15:23
Nem hiszem, hogy lehet nyugodtan úgy élni, hogy közben félnie kell, hogy mikor bukik le.
2010. dec. 2. 13:08
Sajnos.
184. bb102acbcc (válaszként erre: 183. - 16b5d6ae34)
2010. dec. 2. 13:08
Hidd el ,a másiknak nem mindig nehéz.
183. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 182. - Bb102acbcc)
2010. dec. 2. 12:59

Sajnos ilyenre senki nem készülhet fel....

Lehet egy hirtelen jött szerelem miatt, lehet az egyhangúság, unalom miatt. Nem tudom, de nehéz és szerintem nemcsak a megcsalt félnek, hanem a másiknak is, különösen, ha van lelkiismerete.

182. bb102acbcc (válaszként erre: 180. - 16b5d6ae34)
2010. dec. 2. 12:52
Ez így van, viszont azt is elég feldolgozni amikor megbízol benne és egyszercsak rájössz,hogy csúnyán átvágott és teljesen hülyének néz.
181. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 179. - 635da491de)
2010. dec. 2. 12:35

Nekünk van és külön szobában alszunk.:)

Lehet furcsa, de jól bevált, jól működik a házasságunk. :)))

180. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 175. - Ripi52)
2010. dec. 2. 12:33
A betegesen féltékeny embertől menekülni kell, mert az megmérgezi a kapcsolatot, teljesen tönkreteszi.
179. 635da491de (válaszként erre: 176. - Ripi52)
2010. dec. 2. 12:14
Még csak annyit, a múltkor hallottam, hogy egy idős, régóta együtt élő angol pár azt mondta, a hosszú házasság titka hogy mindenkinek legyen külön TV-je. :-))
178. 635da491de (válaszként erre: 176. - Ripi52)
2010. dec. 2. 12:12
Miért, ha én szeretek focizni és nagyon jól érzem magam az edzésen, a meccsen, vagy TV-t nézve, akkor már ne is házasodjak? Lehet hogy a feleségem is imád matyóhímzést csinálni, mégsem akarom ezért kirúgni...
177. 635da491de (válaszként erre: 174. - Ripi52)
2010. dec. 2. 12:09

Szerintem vannak olyanok, akik vegyes tüzeléssel fűtenek és jól megvannak. Az egyik szobában kandalló van, a másikban gázfűtés, vagy cserépkályha, stb. ha itt vannak ennél melegednek, ha ott vannak annál és nem keresik, hogy melyik melegebb, melyik drágább, stb. és nem próbálják egyiket sem megszüntetni.

Vagyis ha úgy fogjuk fel, hogy az egyik ilyen, a másik olyan, más, de nem rosszabb vagy jobb, abban a pillanatban a versengés érvényét veszti. Ez szerintem csak hozzáállás kérdése, persze ha valaki mindenáron egyet akar egyszerre, akkor nyilván előbb-utóbb választania kell, vagy választásra fog kényszeríteni másokat.

176. ripi52 (válaszként erre: 172. - 635da491de)
2010. dec. 1. 18:31

Ha valakinek fontosabb és kellemesebb időtöltés egy másik fél, mint a család, ott már nagy baj van. Az meg végképp katasztrófa, ha azt érezzük, hogy párunkkal csak vesződünk.

Abból a kapcsolatból ki kell lépni, felesleges a másikat és magunkat marcangolni.

175. ripi52 (válaszként erre: 152. - Castellina)
2010. dec. 1. 18:21

Szerintem meg a féltékenység nem birtoklási vágy.

Vannak akik azért féltékenyek, mert nincsenek megelégedve önmagukkal, önbizalomhiányban szenvednek, s attól tartanak, hogy nem felelnek meg párjuknak. Ezek azok akik betegesen féltékenyek. Okkal, ok nélkül gyötrik a másikat, ellenőrzik, de valójában lehet, hogy az érzelem itt nem is játszik szerepet.


Vannak akik azért, mert az otthon és saját biztonságukat féltik. Fél, hogy elveszítheti azt akit annyira szeret.


A birtoklási vágy az más tészta. Ide azokat sorolnám, akik teljesen ki szeretnék sajátítani a másik embert. Azt szeretnék, hogy csak ő létezzen, senki más. Ezek az egoisták.



A pszichológia szakirodalom szerint kialakulása az önértékeléssel függ össze. Minél rosszabb viszonyban van valaki önmagával, annál féltékenyebb természetűvé válik. A csúnya, önmagukkal elégedetlen férfiak hajlamosabbak az ellenőrzésdire.

174. ripi52 (válaszként erre: 167. - 635da491de)
2010. dec. 1. 17:56

Miskolczi Miklós írta egy könyvében, hogy aki házasságon kívüli kapcsolatokat keres, az két tűznél akar melegedni. Ám ha egyszerre mind a két tűz lángol, akkor az már kész tűzvész.


Tehát a cél - felcsípni valakit, és romantikázni egy kicsit. Éppen csak annyira, hogy kellemes legyen, vérforraló, jól elmesélhető. Szigorúan lelki sérülések nélkül.

Tegyük fel, hogy anyuka azt mondja: Jól van kedvesem, ha Te más nővel is szeretnél szexelni, akkor menj nyugodtan. Éld ki a kíváncsiságod, de akkor jövő héten Te maradsz otthon a gyerekkel, mert én is kíváncsi vagyok. Tudni szeretném, hogy mástól többet kapok-e, mint Tőled. Így aztán megállapodnak, hogy kéthetente kiruccannak és mással osztják meg azt a bizonyos gyönyört.

Igen ám, de mi van akkor, ha egyszer csak egyik fél ráébred, hogy ott többet kapok, több odafigyelést, kedves velem, sosem fáradt… stb. Az agyad tudja, hogy semmi mást nem akartál, csak egy kicsit romantikázni, de a szív közbeszól és beleszeretsz. Akkor aztán borul a bili.

Ezért mondom, hogy ez egy veszélyes játék.

2010. dec. 1. 16:45

Ez olyan dolog, hogy minden oldalról valakinek igaza van. Eldönteni viszont, hogy mégis hol az igazság, senki nem tudja. (az igazság odaát van.)


Nincs jól, az biztos, de ki tudná megmondani mi a helyes, és mi az, ami mindenkinek jó lenne?

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook