Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek. Iskola, diákok, kiközösítés... fórum

Félek. Iskola, diákok, kiközösítés... (beszélgetős fórum)


2011. máj. 27. 09:11
Ne félj! Szerintem már ebben a korban megkomolyodnak az emberek és talán a tapintatból is ragadt rájuk, így nem hiszem, hogy ilyenért kiközösítenének.
2011. máj. 26. 19:47

Tapasztalatom szerint, nappali tagozatos suliban ( nálunk így volt ) 1-2 új emberen kívül mindenki ismerte a másikat az iskolából.

Azért megyek nappalira, mert érettségi után egy szakma ingyenes, ki szeretném használni ezt a lehetőséget. Egyébként ezután a képzés után még szeretnék egy ápolóit is elvégezni, csak azt már munkahely mellett:)

2011. máj. 26. 19:40
Gondolj arra,hogy ott nem csak te vagy uj,manem MINDENKI! senki sem ismeri a másikat,ezért te is uj lappal indulsz.Ne add ki magad egyből,de azért ismerkedj. Sok szerencsét! Ez egy tök szerencsés dolog.
21. cel (válaszként erre: 2. - Arianne113)
2011. máj. 26. 19:38

Így érettségi után, talán szorult mindenkibe annyi jó érzés, hogy alkat, kinézet miatt nem közösítenek ki senkit.

Valószínűleg többen lesztek, akik egymást nem ismerve kerülnek az iskolába, nem egyedül leszel, akit a többiek nem ismernek. Meg elvégre csak-csak felnőttek lesztek, lassan, nem csak nagykorúak. Bízz magadban, legyen önbizalmad, mosolyogj és járj emelt fővel:)

20. Arianne113 (válaszként erre: 19. - C130f7eb3b)
2011. máj. 26. 19:33

:) Nem vonulok félre egyébként sosem, és nyitott vagyok. Na ez az én hatalmas hibám.

Túl naív vagyok és bizakodó, és olyan sokszor rúgtak hátba ezzel, hogy a végén az ember nem mond el senkinek semmit sem, és nem szeretem a kétszínű embereket. Az iskolában sajnos ez is egy nagy gond, de írtam alább már hogy munkahelyen meg jól érzem magam, ott nem azt nézik hogy én hogy nézek ki hanem hogy ki vagyok. Vőlegényem mellettem áll, édesapám anyukám és barátaim is vannak szerencsére, nem sok, de nekem nemkellenek álbarátok, noha szívesen beszélgetek mindenkivel!

Írtam egy kasztos cikket, pont a sulis éveimből kifolyólag, ott sehova nem tartoztam igazán, én ilyen egyedi lennék ezek szerint, mert minden csoportban ( kivéve plázák ) akadt olyan ember akivel szívesen elbeszélgettem, akik tényleg rendesek voltak. Néha padlóra tud küldeni az a pár jelentéktelen rosszalló megjegyzés ha kapok, érzékeny vagyok nagyon. A kasztos cikkem amúgy a kiközösített évek után született meg mikor nagynehezen elfogadtak a társaim, és megismertek. A legnagyobb baj mindíg ott volt hogy külsőre ítélnek meg. És nem is akartak megismerni. Köszönöm a bíztatásod, nagyon jól esett hogy azt írtad hogy értékes szép lány vagyok:)

19. c130f7eb3b (válaszként erre: 15. - Arianne113)
2011. máj. 26. 18:03

Hahó!!! Ébresztő!!! Vedd elő az önbizalmad és az önbecsülésed, és használd!!! Nem kiközösítenek, hanem azt látják, hogy félrevonulsz, sanda szemmel nézel mindenre, ezért elkerülnek... miért lennél rosszabb a többinél?! Legfeljebb azért, mert elhiteted magaddal. Értékes, szép, fiatal lány vagy, aki tud szeretni, és akit nagyon szeretnek, ha hagyja!!!

Ne a rihegő-röhögő locska plázacicák reakcióit figyeld, mindig, mindenhol vannak csoportok, ahova nem is akarnánk tartozni, de mindenhol vannak olyanok is, amikben jól érezzük magunkat.

Félre a kishitűséggel, és filézd ki te is azt, aki téged kóstolgat! :)))

18. 10c97b2309 (válaszként erre: 17. - Arianne113)
2011. máj. 26. 18:02
Szia! Puszi! :)
2011. máj. 26. 17:53
Remélem én is nagyon:D Na irány focizni, ha akarsz privben nyugodtan írj:) Szia puszi köszi a bíztatást:)
16. 10c97b2309 (válaszként erre: 15. - Arianne113)
2011. máj. 26. 17:44

Értem. :) Az a legjobb hogy van melletted aki szeret! :)

Nem, téged nem fognak kifilézni!!! :)

15. Arianne113 (válaszként erre: 14. - 10c97b2309)
2011. máj. 26. 17:38

4.évben amúgy már sok barátom lett a suliban, megismertek és rájöttek hogy nem az az ember vagyok akinek beállítottak.

Mostmár kicsit bátrabban nézek minden elébe, van aki mellettem áll ( vőlegényem volt osztálytársaim ) de nagyon jól esik hogy van aki bíztat. Örülök hogy neked jó volt a tanfolyam, nekem 1 éves képzés lesz, nappali tagozaton.

Ezért írtam hogy végülis a suli életében bennleszek, új leszek és az újakat szeretik kifilézni..:D

14. 10c97b2309 (válaszként erre: 13. - Arianne113)
2011. máj. 26. 17:33
Az a legfontosabb hogy te ne szorongj, pláne a múlt miatt... Mikor tanfolyamra jártam én is rettegtem mert azt hittem "hibás bábú" vagyok és valamit tettem (csak nem tudtam mit) hogy utáltak a suliban, és azt gondoltam hogy akkor is úgy lesz mert aki megismer az engem utál....és semmi probléma nem volt! :) Nem utáltak! :) Persze csendesebb voltam mint más, de senki nem mondott egy rossz szót sem. :)
13. Arianne113 (válaszként erre: 12. - 10c97b2309)
2011. máj. 26. 17:28

Most írom hogy örülök rokon lelkek vagyunk de nem örülök egyáltalán neki hogy veled is ez volt... maximum te legalább átérzed a félelmem, ez az egy ami jó az egészben.


Amúgy arra gondoltam, ha nagyon vészes lesz a helyzet akkor külön órákra járok be vagy levelezőn befejezem, bár ez tényleg csak a végső megoldás lenne, mert nem fogom eltűrni hogy akárki is bántson úgy hogy nem is ismer csak külsőre ítél.

12. 10c97b2309 (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. máj. 26. 17:23
Átérzem, mert velem is ez volt...
2011. máj. 26. 17:22
Köszönöm mindkettőtök bíztatását, legyőzöm a félelmem, mert a szakma viszont kell amit ott kapok majd és tudom hogy az életben lesz rosszabb is és nagyobb gondom is.
10. 10c97b2309 (válaszként erre: 7. - Arianne113)
2011. máj. 26. 17:22

Úgy a legjobb ha magadat adod, jól teszed. :)

Azokkal akik meg röhögnek mindenen ne törődj. :) Felesleges. :)

9. Arianne113 (válaszként erre: 6. - 10c97b2309)
2011. máj. 26. 17:21

Pont ez az. Míg egy munkahelyen ettől nem tartok, mert dolgozok hazamegyek és kész és így szeretnek, egy idegen suliban egész más a helyzet..

Csak azért félek amúgy mert ahogy írtam annyiszor bántottak régen a sulimban, és több évig, hogy így beleégett kicsit a szívembe hogy suli=kiközösítés. Pedig nemkéne, tudom.

8. Arianne113 (válaszként erre: 5. - Belle Morte)
2011. máj. 26. 17:16
Köszönöm aranyos vagy:)
2011. máj. 26. 17:14
Igen tökéletesen igazad van, érzékeny ember vagyok amúgyis, csak utálom a suttyókat, akik azt hiszik hogy övék a világ és mindenkin röhöghetnek korlátlanul...Tanulni megyek nem barátokat szerezni, de mégsem lenne jó ha belecsöppennék egy közösségbe ahova egyáltalán nem illek, mert az megkeseríti az ember mindennapjait. Najó, akkor leszek amilyen eddig is voltam idegenekkel. Barátságos, és nyitott új dolgokra. Mint egy kisiskolás úgy izgulok :D
6. 10c97b2309 (válaszként erre: 3. - Arianne113)
2011. máj. 26. 17:12
Az idősebbek komolyabbak és köztük már vannak olyanok akik a felszín alá látnak. :) Szerintem. :)
2011. máj. 26. 17:12
A Veled egykorúaknak az a fontos, mert külsőre nem vagy olyan, mint ők, ezért bántanak, de belül értékes ember vagy, és egy felnőtt ezt nézi! Ennyi. Ne add fel, jól fogod magad érezni, hidd el! Remélem a legjobbakat! Puszi!
4. 10c97b2309 (válaszként erre: 2. - Arianne113)
2011. máj. 26. 17:11

Szia Kedves!

Ne félj! Főleg akkor ne ha barátságosnak tűnik! Ezzel magadnak ártasz és csomó mindent félre is érthetsz ezáltal. Próbálj meg megnyugodni! :) Minden rendben lesz! :)

2011. máj. 26. 17:09
Sosem értettem meg, hogy a nálam idősebbekkel miért értem meg a szót, a velem egykorúakkal miért nem. Munkahelyem is volt már, ott szerettek az emberek, szereztem barátokat, de ezt sajnos nem mondhatom el az iskoláról. Egyre jobban kezdek parázni...
2011. máj. 26. 17:08
Menni fogok tanulni, de nem oda ahol érettségiztem. Nehezen illeszkedtem be a közösségbe a régi iskolámban is, bár nem értem miért bántottak, valószínű nemvoltam szimpatikus. Nem vagyok szép, ráadásul kövér is vagyok, és tudom hogy a gyerekes emberekkel nemkellene foglalkoznom, de félek. Félek tőle hogy kiközösítenek majd, félek az egész iskolától, noha barátságosnak tűnik. Elsőre.
2011. máj. 26. 17:06
Félek. Iskola, diákok kiközösítés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook