Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi kiközösítés.. fórum

Munkahelyi kiközösítés.. (beszélgetős fórum)


24. LD-na (válaszként erre: 23. - LD-na)
2013. márc. 11. 17:06

Ezek után végképp nem értem, hogy miért gondolják, hogy elveszem más elől a munkát. Kérdeztem, hogy van-e más oka annak, hogy velem veszekszenek, egyszer ki is hallgattam mit mondanak rólam, de ezen kívül semmi...

Hát majd kialakul, remélem lassan elmúlik.

23. LD-na
2013. márc. 11. 17:04
Ha nem jön elő ez a hülyeség, hogy ki ki elől vett el vendéget akkor nagyon jól megvagyunk. 10 nővel dolgozok együtt, és tudom hogy természtes, ha ennyi nő össze van zárva, akkor előbb utóbb veszekedés lesz. A csajszival sem lenne semmi bajom, ha nem kezdené ő is azt hajtogatni, hogy nem hagyom dolgozni, elveszem a vendégeket. Pedig még segítettem is neki, és több vendéget is átadtam, akiket nem tudtam megcsinálni. Érdekes módon, mivel megszeretette magát a sorrend amiről lejjebb írtam, nem számít, és szinte már többet is tud dolgozni nálam.
22. LD-na (válaszként erre: 21. - C6973617d3)
2013. márc. 11. 16:43
Kedveljék őt nyugodtan, nem az érdekel. Az alaptalan vádaskodásuk és az ebből adódó helyzet zavar. Legyen véleményük rólam, de akkor valós dolgokról és ne olyanról ami nem igaz.
21. c6973617d3 (válaszként erre: 20. - LD-na)
2013. márc. 11. 16:40

Most az a bajod, hogy kiközösítenek, vagy az, hogy a 20 éves csajszit jobban kedvelik?

Ahogy neked a csajsziról, úgy a kolléganőidnek is van véleménye rólad, és én is azt vallom, hogy nem alaptalan.

20. LD-na (válaszként erre: 19. - C6973617d3)
2013. márc. 11. 16:37
Hogy érted ezt?
19. c6973617d3 (válaszként erre: 17. - LD-na)
2013. márc. 11. 16:33
Látom azért, a Jade kő sem tökéletes :)
18. LD-na (válaszként erre: 14. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 11. 16:19
Egy biztos van...egyedülálló 35 éves anya, 14 éves lánnyal, albérletben. Itt vagyok én 24 évesen, még nincs saját lakásom, de mivel csak 15 percnyire lakom a munkahelyemtől, ezért nem fogok még elköltözni egyenlőre. Ő azt gondolja, hogy nekem semmi kiadásom, "se macskám, se kutyám" én ne dolgozzak annyit. Elég keményen összevesztünk egyszer, de akkor azt hittem, hogy ezt megbeszéltük. Tévedtem.
17. LD-na
2013. márc. 11. 16:01
Az is rosszul esik, hogy jött hozzánk egy új fodrászcsajszi, most lett 20 éves, frissen végzett, ráadásul vagy 250 km messziről jött ide, és neki áll a világ..szinte mindenki az ujja köré van csavarodva, és 4 hónap alatt azt hiszi többet tud nálunk/nálam. Igazi kis seggnyaló, állandóan hozza az édességeket, üdítőket, és ilyen kis piti dolgokkal magához édesgetett mindenkit. Velem is próbálkozott, én meg nem voltam rá vevő..azóta mégjobban vendégtolvaj vagyok...
16. LD-na
2013. márc. 11. 15:54
Nagyon köszönöm a segítséget, egy kicsit nyugodtabbnak érzem magam..úgy nagyjából 3 havonta jön elő a többiekből a fúria, amikor kisebb lesz a forgalom..Heten vagyunk fodrászok. A vendégkör 90 %-a osztrák, a határ közelsége miatt, és az is zavarja őket, hogy tudok németül. Érdekes módon akkor jó vagyok amikor fordítani kell.
15. Gretaa (válaszként erre: 1. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:48

Szia :)

Biztos csak irigykednek rád...

Én is voltam kiközösítve az első munkahelyemen ahol 6 hónapot dolgoztam,persze rosszul esett,de sz@rtam rájuk egy nagyot.Ez megszokott társaságba kerültem és nem fogadtak el.Volt több konfliktusom is,de mindig megvédtem magam,utána pedig teljesen másak voltak...kedvesek voltak utána.

14. 973d9d6ecf (válaszként erre: 8. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:46
A vendég úgyis utánad megy ha megvan veled elégedve..Mármint reális távolságon belül..Ha nagyon tarthatatlan a helyzet...De biztos van egy felbujtó,találd meg...azt kell kifúrni...és meg is van oldva..
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:44

kevesebb az olyan vendég, aki a helyhez ragaszkodik, de van ilyen is, pl. a kisgyerekesek, akiknek nem mindegy, hogy milyen meszire kell menniük.


Legtöbbször viszont a megszeretett fodrászt, kozmetikust követik.


Járj nyitott szemmel. Ha igazán megkeserítik a kolléganőid a munkanapokat, akkor hosszú távon talán a váltás lesz a jobb megoldás. Ámbár ha egész nap dolgozol, inkább a vendégekkel vagy kapcsolatban, nincs idő a kolléganők picsogását hallgatni. Neked kell tudnod, hogy mennyit tudsz elviselni ebből, mennyire éri meg.


Azért évekig nagyon rossz hanguulatú munkahelyen dolgozni rendkívül megterhelő.

12. Pasionella (válaszként erre: 8. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:43

Ez sok helyen így megy, nem csak ilyen munkahelyen, többnyire az a megoldás, hogy nem veszel róluk tudomást. Jelenleg azért is fújnak rád és szekálnak is mert látják bánt vagy zavar. Én kipróbálnám azt milyen amikor tudomást sem veszel róluk csak teszed a dolgod, talán annyiban könnyebb dolgod van, hogy legalább a vendégeddel tudsz beszélgetni, lefoglalod magad ilyen téren, ha egész nap nem szólna hozzád senki akkor úgy rosszabb lenne.


Én eszerint dolgozom: egyáltalán nem baj ha jóba vagyok a kollégáimmal és normális a hangulat viszont nem barátkozni jöttem ide, ennyi.

2013. márc. 11. 15:42

Ja, amugy meg soha nem kuldtek el senkit, mert jol dolgozott es gyorsan. Mellesleg porgeted a forgalmat s ez a szalonnak is jo.

Probald meg beajanlani a varakozokat a kozmetikaba egy szemoldokszedesre vagy egy manikurre, s halasak lesznek neked. Ok igen.


Mas reszrol, nehogymar neked legyen gaz a fizetesed, mert ok lassuak vagy akarmi. A te penzeddel is jatszanak.

2013. márc. 11. 15:40
A vendég ahhoz megy, akinek elégedett a munkájával... Piaci törvényszerûség.
2013. márc. 11. 15:40

És tenyleg elveszed a vendegeket toluk? Gondolom nem, ezert inditottad a temat, mert igazsagtalannak gondolod.


Amugy ha elmesz, akkor a vendegeid ugy is teged hivnak ok meg mennek utanad.

Ha meg kedves a fonokasszony, beszelj vele.

8. LD-na (válaszként erre: 5. - Sötét_hercegnő)
2013. márc. 11. 15:33
Igen gondolkoztam, de nincs olyan sok lehetőség, itt meg jó a fizetés, és a főnökasszony is nagyon kedves, csak a kolléganőim..
2013. márc. 11. 15:29
Nálunk úgy megy (fodrász vagyok), hogy van egy sorrend, aki régebben dolgozik övé az első beeső vendég, és így tovább, kivéve ha a vendég egy választott fodrászhoz megy. Mindig meg kérdezik, kinek mikor menne a következő frizura..én nagyon gyorsan dolgozok, ezért előfordul, hogy többet tudok megcsinálni, de ha van olyan kolléganőm aki még nem, vagy kevesebbet dolgozott, akkor sosem vállalok be más vendéget.
6. _hóvirág_ (válaszként erre: 1. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:28
Irigyek! Sajnos nem tudsz mit tenni. Ne emészd és bántsd magad miattuk!
2013. márc. 11. 15:25

Ugyanazon a területen dolgoztok a szépségszalonon belül? Gondolok itt pl kozmetikára, műkörömre stb..

Szerintem a kolléganőidnek inkább azon kellene dolgozniuk, hogy hozzájuk is sokan járjanak. Nem a te hibád, ha téged jobban szeretnek a vendégek. Váltáson gondolkodtál?

4. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:24
Hogyan veszed el?Fegyvert teszel a fejükhöz???Mármint a vendégeknek....:D
2013. márc. 11. 15:24

Sajnalom. Ilyenek a nok..

Altalaban pedig kijonnek egymassal a szalonokban, sot, mivel ajanljak a masikat, meg az tobbiek vendege is no. (kiveve ha ugyan az a terep)


Mit tehettel, hogy azt gondoljak, hogy elveszed a vendegeit?

2. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - LD-na)
2013. márc. 11. 15:24

Ha a megbeszélés nem ér semmit, akkor nem nagyon van hova tovább....


Ők miért gondolják, hogy elveszed előlük a vendégeket?


Érdekes lehetne megtudni, de nem mondom, hogy van jelentősége. Sokan mondják, hogy ha többen is egyetértenek valakiről valamiben, akkor az illetőnek magába kell néznie, mert biztosan a többségnek van igaza. Én meg úgy gondolom, hogy néha így van, néha meg nem. Főleg olyan munkahelyen, ahol csak nők dolgoznak, simán bármilyen pitiáner, kicsinyes dolog oka lehet a kiközöstíésnek.


Amit ha értelmesen megbeszélve nem lehet megoldani, akkor szerintem sehogy.

2013. márc. 11. 15:19

Kiközösítenek a kolléganőim, mit tegyek?

1 éve dolgozom ezen a munkahelyen (szépségszalon) és 1 éve ugyanaz a konfliktustéma: el veszem előlük a vendégeket, pedig erről szó sincs...a megbeszélés meg nem ér semmit... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook