Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felborult ciklus? Furcsa hőmérsékleti görbe... fórum

Felborult ciklus? Furcsa hőmérsékleti görbe... (beszélgetős fórum)


1 2
36. gyongyiv (válaszként erre: 35. - Jaina)
2012. febr. 10. 20:45

Még csak???? :) Nem sok ez már egy kicsit? Bár láttam olyan görbét is, ahol csak a negyven valahányadik napon volt a pé. És az szerinted mit jelenthet, hogy a jelzett időpont után 2 nappal volt vmi rózsaszínes folyásom?

Ennyit jelenthet ez az 1 óra eltérés is??

35. Jaina (válaszként erre: 32. - Gyongyiv)
2012. febr. 10. 16:21

Szerintem nem volt még...de ne legyél elkeseredve, ez még csak a 22. nap :)

Viszont ne mérd ennyire össze-vissza a hődet (egyszer 5-kor, máskor 6-kor), mert az nagyon félrevihet!

34. M0ncsa (válaszként erre: 33. - Gyongyiv)
2012. febr. 10. 10:09
nem tudom. egy het mulva ugyis kiderul.
33. gyongyiv (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2012. febr. 10. 09:30
Végül is 4-et felette volt..
32. gyongyiv (válaszként erre: 31. - M0ncsa)
2012. febr. 10. 09:27

És ha ma megint felé ment?? Így is esélytelen szerinted?? :(


[link]

31. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Gyongyiv)
2012. febr. 9. 22:38
nem valoszinu. a ciklus.hu eleg pontatlan. a PE akkor diagnosztizalhato, ha a homerseklet minimum 3 napig a coverline felett van
2012. febr. 9. 13:30

Sziasztok!

Vetnétek egy pillantást a görbémre? Nem értem, a ciklus.hu szerint 4-én volt az ovum, leesett, majd felment a hőm, de ma reggelre ismét elég alacsony lett..


[link]


Szerintetek volt pé-m??

2012. febr. 4. 07:23
én a nyákot és a hőt együtt nézem.
28. e33ecb08b8 (válaszként erre: 27. - Céda)
2012. febr. 4. 07:22

igen, ezt akartam mondani, h a ciklus első felében ha 35,7 a hőd, az azért elég alacsony, az pm alulműködésre utal, és az ezt jelző magas TSH (mondjuk 2 feletti) már nehezíti a babásodást. Ha és amennyiben alacsony a hőd ilyen mértékben, érdemes volna ezt megnézetni.

Plusz ha már szúratod magadat.-)) ca és d vitamin értékeket is nézni.

27. Céda
2012. jan. 26. 20:31
De gyanakszok egy kis pajzsmirigy problémára is, lehet azt is kezelni kell a siker érdekében.
26. Céda (válaszként erre: 25. - Kriszta8)
2012. jan. 26. 20:30
Nekem még plusz félévet adott a doki, hogy próbálkozzunk, ami hamarosan lejár. Addig még hőmérőzőm, aztán megyek hozzá és én is kapok olyan bogyót!! Remélem beválik majd!
2012. jan. 26. 16:11

A hőmérőzés abszolút megbízhatatlan dolog! Én is hőmérőztem annak idején 2 hónapig, aztán visszamentem a dokihoz, hogy nekem nem emelkedik meg a hőmérsékletem sosem. Rögtön rávágta, hogy nem lehet gyerekem és adott valami peteérés-serkentőt, hogy ha legközelebb megjön, szedjem be. Én sírva vártam, hogy megjöjjön, féltem, hogy sosem lesz bébi. De hála istennek hiába vártam, mert már akkor terhes voltam. Ennyit a hőmérőzésről.

Szurkolok Neked, hogy most már sikerüljön a bébi!

24. Céda
2012. jan. 25. 20:37
Igazatok volt, későn volt peteérés, de végül megjött! Most kb. megint ugyanott tartok..31.nap és még no mensi. Úgylátszik átállt a ciklusom 28 napról 32-re.
23. Trinitas (válaszként erre: 8. - Céda)
2012. jan. 10. 12:16

Ha kitolódott a ciklus annak is valszeg az az oka, hogy később repedt a tüsző. A tojcsi már napokkal a tr előtt jelentkezik (ez van akinek 1 nap, másoknak meg 4-5)

Voltak 25-34 napos ciklusaim is. Nem egyszer a 19.-20. napon volt az ovuláció, vagy épp a 13-on. Semmit sem jelentett, hamar összejött mindhárom gyermekem :)


Szóval szerintem a tojcsi nemsokára megjelenik és csúszik picit az a tr de meglesz! ;)

22. Céda (válaszként erre: 20. - E33ecb08b8)
2012. jan. 10. 10:36
Igen, mindenképp végigmérem.
21. Céda (válaszként erre: 19. - Jaina)
2012. jan. 10. 10:36
Az én lánykám is akkor fogant, amikor már meg kellett volna jönnie! Szóval én is produkálok késői petéket :-))) A lányom a bizonyíték.
20. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. jan. 10. 10:34
mérd végig a hónapot, h kidrüljön, h h vool/van e pé-d.
19. Jaina
2012. jan. 10. 10:30

A hónaljban mérést felejtsd el, tök pontatlan az egész, térj át a nyelv alatti vagy hüvelyi mérésre :)

Ha pedig most nem látod a hő változását, ami utalna a pé-re, az lehet attól, hogy még nem volt pé (ugye a nyák sem jelzi még), vagy a hőmérőzés módszerének pontatlanságából is adódhat. És igen, lehet késői pé is, a Picikém 26. napi pé-vel fogant :)))

18. Lencsy (válaszként erre: 17. - Céda)
2012. jan. 10. 10:07
Aha ..jól van , ez a lényeg :)
17. Céda (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. jan. 10. 10:06
Persze! És többször megvizsgált. Gyönyörűen érnek a petéim! A ciklusaim (a legutóbbit kivéve) évek óta szabályosak voltak! Egészséges vagyok, minden rendben. Azt mondta a doki, ad még fél évet nekünk, ha nem jön össze, felír valamit, a párom meg elküldi sperma vizsgálatra.
16. Lencsy (válaszként erre: 14. - Céda)
2012. jan. 10. 10:02
Hát az egy év nekem nem stimmel ! Orvosnál voltál már azzal, hogy nem jön össze ?
15. Céda
2012. jan. 10. 10:01
Viszont sajna mostanában valahogy szexelni sincs annyira kedvem. Szeretem a párom, de öt év után kissé megkoptak a dolgok. Bár azt mondják ennek nem sok köze van hozzá.
14. Céda (válaszként erre: 13. - Lencsy)
2012. jan. 10. 09:59
Már több mint egy éve próbálkozunk. Hidd el az elején lexartam a módszereket, biztos voltam benne, hogy pikk-pakk jön a gyerek. Mint a lányom, aki oly hamar megfogant, hogy csupán 2 hete!!! ismertem a férjem! Szóval eddig nem foglalkoztam vele...majd jön alapon, de nem jött, úgyhogy most úgy döntöttem, kicsit tudatosabban állok hozzá: hőmérőzés, nyák figyelése...Kb. minden másnap vagyunk együtt, ez rendben van. (Néha inkább három naponta...főleg mióta dolgozunk mindketten) Mégse jön a babó :-(
13. Lencsy (válaszként erre: 12. - Céda)
2012. jan. 10. 09:47
Ha jól értem babát szeretnél ! :) Ha rám hallgatsz , ne stresszeld túl a dolgot mindenféle hőmérős dologgal , meg hogy várd a peteérést :) Legyetek együtt úgy kb közép tájon ami a mensit követő 10 naptól a 20.-ig van , csak arra figyeljetek ,hogy ne napi két három alkalommal és ha lehet ne is napi rendszerességgel , mert a sűrű ürités alkalmával ( bocs a kifejezésért) csökkenhet az aktív spermák száma .
12. Céda (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. jan. 10. 09:41
Én hamarosan töltöm a 30-at. Azért ez még kicsit korai, de elképzelhető. Nem hiszem hogy az én esetemben az öregedés jele lenne (nem mintha rajtam nem fogna az idő :-), hanem új környezetbe kerültem, új munkahely, új napi ritmus, új étkezési szokások, szerintem ez az oka most. Tudod minden hónapban várom a peteérés idejét, a nagy napot, és most szomi vagyok, hogy időzíteni sem tudok! Olyan, mintha nem is lenne :-((( De lehet csak kitolódik...
11. Lencsy
2012. jan. 10. 09:38
Szerintem nem feltétlenül jelent felborult ciklust az ha pár napot késik aztán meg maszatolgat ! A mensi elég sok dolog miatt tud késni illetve korábban jönni ! Lehet ez egy felfázás, vírus fertőzés és az idegességtől meg megjöhet korábban ! Nem tudom te hány éves vagy , de én 32 éves koromig olyan szabályosan 25 naponta menstruáltam, hogy órát lehetett hozzá igazítani ..majd egyszer csak hol előbb jött meg hol késett pár napot , hol elmúlik 3 nap hol tart 5-ig ..és a mennyisége is változó ! Az orvosom azt mondta nem kell ettől beparázni ,mert a szervezet az "öregedéssel" változik ! Öregedés ? Igen ,..egy nő esetében ez a szervezeten már mutatkozik 33-35 évesen ha azt vesszük alapul, hogy 50 éves korunkra tejesen elmarad azaz a szervezet megöregedett a peteéréshez , szüléshez ..
10. Céda
2012. jan. 10. 09:36
Ja, múlt hónapban hirtelen le is esett a hőmérsékletem, majd emelkedett. Most a 35.7-es alaphőmérsékletem hová essen le? Hullamerevségre??? :-)))
2012. jan. 10. 09:35
Szóval most fogalmam sincs hogyan időzítsünk! Megfogadtam múlt hónapban, hogy most a "nyákra" fogok hagyatkozni, nem a hőmérsékletre (mivel az utólag jelez) és most ráadásul még következtetni sem tudok a felborult ciklus miatt...
8. Céda (válaszként erre: 7. - Trinitas)
2012. jan. 10. 09:33
Ebben igazad van, hogy a hő a tüszőrepedéskor még alacsony. Viszont múlt hónapban a tojcsis nyák is gyönyörűen jelezte a dolgokat, most meg szárazság van mint a szaharában, méh magas állásban...Már a ciklus felénél tartok, sőt... (16.nap) és eddig biztos nem volt peteérés, de hogy lesz-e ezután? Fura elképzelni, hogy ilyen sokára lenne? Mondjuk az utolsó ciklusom eléggé elnyúlt, a szokásos 28 nap helyett lett belőle 32. Lehet most még ennél jobban is kitolódik. (új munkahely, stressz...)
7. Trinitas (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. jan. 10. 09:20

Most ezt nem értem, jelenleg a ciklusod felénél jársz és még alacsony a hőd? Mert akkor ebben semmi fura nincs. Eleve késhet a tüszőrepi, a legtöbb nőnek nem akkor van mikor a kalkulátor jelzi. Lehet előbb de sokkal később is.


A másik meg, hogy az ovuláció alatt és után is akár 2 napig még alacsony a hő. Mikor elkezd emelkedni, már túl van az ember a tüszőrepedésen. A magas hőt ugyanis a progeszteron okozza ami a tüszőrepedés után kezd belelendülni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook