Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fél éves szünet a fogamzásgátló tabletta szedése közben. Tapasztalatok érdekelnének! fórum

Fél éves szünet a fogamzásgátló tabletta szedése közben. Tapasztalatok érdekelnének! (beszélgetős fórum)


2009. júl. 17. 16:59
Az én orvosom is azt mondta, hogy ezek a tabletták már olyan kevés hormont tartalmaznak, hogy nem kell szünetet tartani a szedésével...
11. sariya
2009. júl. 17. 16:40

Már megkérdeztem máshol is,de kíváncsi lennék a véleményetekre..

Kb egy éve szedem a Belarát. És az utóbbi hónapban herpeszt állapítottak meg nálam, meg mindenféle baktériummal vok tele, és gyulladásokkal.

Szerintetek számítana vmit ha kis időre abbahagynám a gyógyszer szedését??

10. lilura
2009. júl. 17. 16:26
Egyik barátnőm most épp szünetel, nem él kapcsolatban, így azt mondta felesleges. De nem viseli túl jól, még hízott is, bár ez nem feltétlen ennek a következménye.
2009. júl. 17. 16:25

Nézd, én magánszorgalomból tartottam pár hónap szünetet. 38 vagyok, már van egy gyermekem, többet nem szeretnék, és nekem nagyon megfelel a tabletta. Szóval, azért gondoltam, tartok 3-4 hó szünetet.

Közben voltam a nőgyógyásznál ellenőrzésen, és mellesleg megemlítettem neki. Ő azt mondta, hogy teljesen felesleges, ha semmi bajom nincs.

2009. júl. 17. 16:24
Legbiztosabb, ha megkérdezed az orvosod.
2009. júl. 17. 16:23
Én csak úgy gondoltam, hogy jót tenne esetleg, de problémát nem szeretnék okozni ezzel. Gyereket még pár éven belül nem szeretnénk.
2009. júl. 17. 16:21
huh,na akkor most nem tom mit csináljak.
2009. júl. 17. 16:15

Ez most találtam:


Tisztelt Doktor Nő/Úr! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy már 3 éve szedem a tablettát (Novynette), 18 éves korom óta. Hallottam arról, hogy 3 évente ajánlott 2-3 hónapos szünetet tartani. Nem szeretném abbahagyni a tabletta szedését, de ha szükséges (vagy ajánlott), akkor szünetet tartanék. Ön mit ajánl? Ha szünet nélkül folytathatom, meddig szedhetem még? Előre is köszönöm a válaszát!


Kedves Novynette szedő...!


Akkor kell szünetet tartani a fogamzásgátlóval, ha esetleg akár az évenkénti laborvizsgálatokban, akár pedig a rákszűrés leletben akár pedig magának valami panasza alakul ki a fogamzásgátló szedéssel kapcsolatban. Amennyiben semmi panasza nincs a szedésével, akkor nyugodtan szedheti a gyógyzert, ameddig csak akarja vagy ameddig nem akar gyemreket.


Meddig szedhetők: Tévhit, hogy a fogamzásgátlót csak egy-két évig lehet szedni. Természetesen rendszeres orvosi ellenőrzés mellett, amibe beletartozik az évenkénti rákszűrés és a laborvizsgálatok, a gyógyszerek addig szedhetők, ameddig gyermeket nem akarnak. A fogamzásgátló abbahagyása után a gyógyszer önmaga hamar kiürül a szervezetből, ezért is kell naponta szedni, mert egy nap alatt megszűnik a hatás, ha nem pótoljuk a gyógyszert. Tehát közvetlenül a gyermekvállalás előtt abba lehet hagyni a gyógyszer szedését, és természetesen nem kell türelmi időt várni, hanem rögtön lehet próbálkozni. Egyrészt nem biztos, hogy a hölgy partner rögtön az első hónapban teherbe esik, de amennyiben a terhesség létre is jön, biztosan semmilyen hatással nem lesz a születendő gyermekre a fogamzásgátló.


A fogamzásgátló gyógyszer abbahagyása után, főleg, ha valaki több évig szedi, előfordulhat vérzészavar. Ez általában úgy szokott történni, hogy a gyógyszer abbahagyása után akár több hónapig nem jelentkezik vérzés. Vagy egy normális vérzés után ritkább menzeszek jelentkeznek és sokkal enyhébb vérzések. Ez azért van, mert a fogamzásgátló szedése alatt gátlódnak az agyban a nemi hormonok szabályozásáért felelős hormonok, és amikor az ember abbahagyja a szedést, akkor bizonyos egyéneknél ez a gátlás nehezebben oldódik, és így a vérzés vagy nem következik be, vagy pedig ritkábbá válik. Ez a jelenség nem baj, hiszen nem szükséges miatta orvosi kezelés, és természetesen orvoshoz sem szükséges fordulni, csak ha fél év után sem jön meg a vérzés. Amennyiben a partner gyermeket szeretne, akkor a belső hormon gátlás miatt a terhesség sem jön létre, tehát akkor viszont ennek elősegítésére orvosi kezelés szükséges.

2009. júl. 17. 16:14
Én már éve szedem, egyszer három éve szüneteltettem, akkor elégé bezavart, először nem jött meg pár hónapig, aztán meg sokáig megvolt...csak elvileg érdemes néha a szerevezetnek is pihenie, nem?
2009. júl. 17. 16:14
Ez engem is érdekelne,mert én most szeretnék 1-2 hónpot kihagyni.
2009. júl. 17. 16:11
Én egyszer 6hónapot hagytam ki, igazából nem történt semmi. Olyan volt, mint amikor elöször kezdem el újra szedni, és picit megnőtt a mellem (elöször nem nőtt)
2009. júl. 17. 16:08
Fél éves szünet a fogamzásgátló tabletta szedése közben. Tapasztalatok érdekelnének!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook