Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetek terhes szoptatás alatt, fogamzásgátló tabletta szedése mellett? fórum

Lehetek terhes szoptatás alatt, fogamzásgátló tabletta szedése mellett? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. ápr. 7. 14:29
,*diamillát
2015. ápr. 7. 14:29
Én daniellát szedek, ami viszonylag új. De a kérdés az volt, hogy van e esélye a terhességnek, ha rendesen szedem.
35. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2015. márc. 15. 18:19

nem tudják megn yugtatásképp leírni, hogy nem választódik ki az anyatejbe, mert ez nem igaz.4

Kis része belekerül

34. anya4005 (válaszként erre: 33. - B00d33e65c)
2015. márc. 15. 15:06

Igaz,ami igaz,ahova én járok gyógyszertárba,ott állandóan van min. 1 új,fiatal arc,így nem is nagyon szerezhetnek rutint. De többször volt,hogy máshol is a gyógyszerkeresőből nézték ki a betegtájékoztatót.

És lássuk be: első körben mindenképp az orvosnak kéne tájékoztatnia! Bár a fórumban szereplő,szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlókról még nem beszéltem orvossal,nem volt rá szükség.

33. b00d33e65c (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2015. márc. 15. 14:22

Akkor nálatok le kell cserélni a patikusokat!

Én sokszor inkább tőlük kérek tanácsot,mert okosabbak mint az "orvos"!Eddig mindig igazuk is volt!Ja,és nem néz meg semmit a gépen,hanem kapásból tudja a választ a kérdésemre.

32. anya4005 (válaszként erre: 31. - Nikk_1982)
2015. márc. 15. 14:16

Oké,de azért megnyugtatásképp leírhatták volna,hogy nem választódik ki a tejben,vagy,hogy nem károsítja a gyerek egészségét,nem borítja a hormonjait,vagy akármit. A legtöbb ember sztk-s orvoshoz jár,ők pedig nem minden esetben tájékoztatnak készségesen a felírt gyógyszerek hatásairól,mellékhatásairól. Persze,kérdezheted a gyógyszerészt is,aki rutinszerűen megnyitja a gépen a gyógyszerhez adott betegtájékoztató oldalát,és felolvassa (amit otthon te is elolvashatsz).

Szóval,engem nem nyugtatna meg...

31. Nikk_1982 (válaszként erre: 28. - Anya4005)
2015. márc. 15. 11:55
Ha a tej minoseget szem elott tartottak, akkor nyilvan odafigyeltek erre is
30. anya4005 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2015. márc. 14. 23:17

Remek! 2,5 éves korig? Na,ugyan már addig milyen problémát találhattak volna?! Vicc,de legyen...

Az biztos,hogy én nem szednék semmilyen hormontartalmú készítményt szoptatás mellett!

Természetesen ettől még mindenki azt csinál magával,amit akar...

És igen: az egészség a lényeg! :-)

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Anya4005)
2015. márc. 14. 23:06

kis része a hormontartalomnak átjut az anyatejbe


a Cerazette tájékoztatójában említést tesznek arról, hogy 2,5 éves korig vizsgáltak gyermekcsoportot, nem találtak fejlődésbeli problémát



Nézd, a gyógyszer engedélyezett, bevizsgált, de egy keveset kap a gyerek is belőle, na.


Mindenkinek jó egészséget! :) Ez a lényeg!

28. anya4005 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2015. márc. 14. 21:54

Amúgy utána olvastam,itthon kétféle tabi is van,amit kifejezetten szoptatós anyáknak fejlesztettek ki (nincs benne ösztrogén,hogy a tejkiválasztást ne befolyásolja hátrányosan,csak gesztagént tartalmaz). Mondjuk egyetlen leírást sem találtam arról,hogy a tejben mi választódik ki vagy mi nem,csak a tej mennyiségét és minőségét "védik".

Érdekes,hogy a babára gyakorolt hatást nem említik,még abban a formában sem,hogy "nem káros"!

2015. márc. 14. 18:10
Már mást nem tudok írni erre
2015. márc. 14. 18:10
:) :) :)
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Freya93)
2015. márc. 14. 14:49
A megnyugtató, egyetértő válasz a jó válasz :)
24. Freya93 (válaszként erre: 23. - 090716)
2015. márc. 14. 13:46
Köszi szépen :) én tudom hogy nem lesz baja, csak vannak itt olyan unatkozó anyukák, akik azt nézik, hogy kút támadhatnak le... más fórumokon is láttam. És te legalább a kérdésre válaszolsz, ami t köszönök :)
23. 090716
2015. márc. 14. 10:44
Nyugi biztos nem vagy terhes. Három évig szedtem a bogyót szoptatás mellett. Ezek pont erre vannak kitalálva, semmit nem kap belőle a babád. A lányom hat múlt, a legfiatalabb, és legokosabb az osztályba. Egészséges is! Ne izgulj!;-)
22. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Freya93)
2015. márc. 13. 22:41

én félnék a hosszú távú hormonhatásoktól


a tablettát nem nyalatod meg a fiaddal, mielőtt beveszed, mert bizarr a gondolat is , hogy egyen belőle....viszont simán beveszed és átmegy a tejbe belőle valamennyi.


Bocsánat, tényleg nem akarlak megsérteni, én egyszerűen csak ilyen kiakadós vagyok: a dohányos kismamáktól is a hideg ver ki...

21. anya4005 (válaszként erre: 16. - Freya93)
2015. márc. 13. 22:16

Ha kárt tesz a tablettád a gyerekben,azt nem most fogod látni,csak majd esetleg évek múlva,de ne legyen semmi baja később se!!!

Miért nem használsz hormonmentes kúpot/krémet,bármit?

20. Nikk_1982 (válaszként erre: 3. - Freya93)
2015. márc. 13. 15:25
A rugdosas szeru erzest hallottam mar tobbektol is szules utan. Az okat nem tudom, de nem valoszinu hogy terhes vagy, ha csak ez a tunet.
2015. márc. 13. 15:09
Ez csak fantomrudosás :) 15 hónapos a lányom és én is érzem időnként. Ne izgulj, nem vagy terhes.
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. márc. 13. 14:59
Na ezt nem tudtam,valószín azért,mert én nem szedtem és szedek gyógyszert...nem vagyok a híve..én nem ítélem el érte,saját döntése,jó egészséget :)
17. Freya93 (válaszként erre: 15. - Szeplakisz)
2015. márc. 13. 14:59
Köszi.... :) veszek majd tesztet, csak kérdeztem, járt e valaki hasonló cipőben.. :) tudom, hogy lehetetlen érezni a rugdosást, de ez pont olyan érzés, mint amikor benn volt a fiam... :)
2015. márc. 13. 14:56
Meg vagyok bélyegezve itt a tabi szedés miatt, úgy érzem a hozzászólások alapján, hogy nem vagyok elég jó anya emiatt, ami kicsit rosszul esik. De bár minden ilyen anya lenne ilyen, mint én. Nem tudtam, hogy itt a fórumon ennyien nekem fognak esni. A környezetemben nem egy ilyen tabi szedő van, akinek egészséges, gyönyörű gyermekük van, ezért nem félek tőle. De ismeretlenül, névtelenül könnyű elítélni...
2015. márc. 13. 14:49

Szia!


Az én fiam most négy hónapos. És három hónapos volt, mikor ugyanezen filóztam, mint most te. Meg voltam róla győződve, hogy terhes vagyok. :)


Én mondjuk már csak nagyon keveset szoptatok... Annyira kevés már a tejcsi, hgoy csak elalváshoz "használjuk" a cicit. Illetve szintén szedek tabit.


Aztán teszteltem, de nem...

2015. márc. 13. 14:36

Teszt!!

A rugdosásról meg annyit,hogy mindjárt 4 éves lesz a lányom,a bélmozgás sokszor még pont olyan érzést kelt mint a baba rugdosása!

Kivártátok az időt,tehát ha terhes is lennél,még nem éreznéd a rugdosást.

Egyébként én sem szednék szoptatás mellett ilyen mérgeket.

2015. márc. 13. 14:35
De semmilyen hátrányát nem látom eddig ennek. A fiam szépen nő, egészséges, mint a makk. Ennél több nem is kell. Különben sincs benne annyi hormon, mint ahogy mondják, ráadásul ezeknek nagyon kis része megy át a tejbe. De szerintem mindenkinek szíve joga maga eldönteni, milyen módszert használ. Köszi azért a válaszodat :)
2015. márc. 13. 14:30
Mivel megszakításossal jött a fiam, amit végül is a legnagyobb ajándéknak tartok. Az óvszer meg nem egyszer kiszakadt anno, így csak ebben bízom. Tudom, hogy nem a legegészségesebb, de most nem fér bele még egy babó anyagilag....
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Freya93)
2015. márc. 13. 14:28
no, hát az így és a sehogy között azért van átmenet...de Te tudod. Én nm bombáznám a gyermekem hormonadagokkal
2015. márc. 13. 14:27
Nekem ezt ajánlotta a dokim, és az ismertségi köröm. A legbiztosabb módszer, hogy ne legyek terhes. Inkább így, mint sehogy.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2015. márc. 13. 14:25
van olyan gyógyszer, amit adnak szoptatás alatt.... én nagyon nem értek vele egyet, de ez az én egyéni ellenérzésem eleve a hormonális dolgokkal kapcsolatban
2015. márc. 13. 14:24

nekem szobatársam volt így..de ő még a korházban szülés után érzett ilyet...kérdezte a dokit,mosolygott és azt mondta fantomrugdosás :)


viszont én úgy tudom,szoptatás alatt nem szabad gyógyszert szedni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook