Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van olyan, akinek fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyása után akár 60 napig sem jött meg a mensije? fórum

Van olyan, akinek fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyása után akár 60 napig sem jött meg a mensije? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 8. 22:36

Szia

Nekem most van egy éve hogy abba hagytam és azota összesen 2szer jött meg. Az elsö 9honap után.Bár nekem elötte se volt rendesen beállva. Amugy a dokim azt mondta van akinek akár egy év amire vissza áll. Mondjuk nekem van egy kis hormon problémám is.

Szerintem ha 3 hónapig nem jön meg azért menjél el orvoshoz. egyébként orvosa válogatja ki mit mond mi a normális. Hallotam olyanrol aki 3 hónap után már felirt valamit ami rendbe rakja. De a 60 naptól még biztaosan nem kell megijedned.

22. Petra 24 (válaszként erre: 15. - Eperlevél)
2010. ápr. 8. 20:56
Tesztet is csináltam, de ahogy gondoltam is az negatív volt.
21. Petra 24 (válaszként erre: 20. - Ada52)
2010. ápr. 8. 20:53

Mit nem tud újra elkezdeni?

Az utolsó mondatot nem értettem.

20. ada52
2010. ápr. 8. 20:37

Én már évek óta szedek tablettát,és éppen a múlt hónapban kérdeztem meg a nőgyógyászomat,hogy nem kellene e szünetet tartanom.Ő azt javasolta,hogy ne tegyem,mivel a mai gyóyszerek nem magas hormontartalmúak.Azt mondta,ilyenkor két variáció a leggyakoribb:vagy valaki terhes lesz,vagy AKÁR FÉL ÉVIG is kimarad a vérzése,és nem tudja újra elkezdeni.



Sok volt a fölös szöveg,tudom,de a megértéshez sztem kell.A lényeget látod.

Amúgy a barátnőmnek 1,5 hónap maradt ki,de sztem ez teljesen eltérő,mindenkinek másképp reagála szervezete.Sztem ne aggódj még. :)

2010. ápr. 8. 20:23

Szia!


Nekem is ilyen volt a gyógyszer abbahagyása után, viszont érdekes módon mégis teherbe estem (aminek nagyon örültünk, mert emiatt hagytam abba a gyógyszert). Aztán szülés után újra össze-vissza volt meg, kaptam egy egyfázisos gyógyszert, attól nem állt be (nonstop 2 hónap vérezgetés), most kaptam egy másik gyógyszert (ez most kop-kop). Nekem kivizsgálás szinten volt UH, és néztek prolaktint. A doki azt mondta, ezek kellenek ahhoz, hogy ki lehessen jelenteni, hogy a gyógyszerváltás a ludas.


Szóval sztem is jól döntöttél, és irány a doki :)

2010. ápr. 8. 20:21
semmi gond, csak helyre kell állnia a saját hormonháztartásodnak
2010. ápr. 8. 20:18

szia,

nekem is ilyesmi bajom van, annyi különbséggel, hogy én soha nem szedtem gyógyszert. Nekem az utóbbi három mensim között szinte napra pontosan 60nap telt el. holnap megyek emiatt (is) orvoshoz. minden esetre biztos, hogy nem normális dolog.

2010. ápr. 8. 20:17
szia,én 4 hete nem szedem és nekem azt mondták hogy a normális ha 2 hónapot is elmarad.a nőgyógyász akihez járok ezt mondta hogy ne ijedjek meg ha nem jön.
2010. ápr. 8. 20:17
tesztet nem csináltál?
14. Petra 24 (válaszként erre: 13. - F3ef182e14)
2010. ápr. 8. 20:14
Rendben! Köszönöm szépen!
2010. ápr. 8. 20:12

nem voltál hüvelyi ultrahangon mostanában?

ha a gyogyi előtt is rossz volt akkor menj dokihoz

és ne hagyd magad azzal lerázni, hogy majd kivizsgál ha babát szeretnétek

ez szokásuk

2010. ápr. 8. 20:11
Köszönöm a kiigazítást!
2010. ápr. 8. 20:11
Köszi a hozzászólásokat, azthiszem a nődoki felkeresését választom. A bogyót egyébként 8 éve szedem, közben váltottam is Diane 35-ről Belara-ra, és a bogyó szedése előtt is rendszertelen volt a mensim.
2010. ápr. 8. 20:11

egyébként a 60 nap majdnem hogy normális

amikor én abbahagytam az első 2 menszim 60-70 nap között volt

aztán ciklusról ciklusra beállt, kb 1 év alatt

2010. ápr. 8. 20:08

meg kell nézni, hogy a prolaktin nem e magas

az okoz ilyet

de minden hormont

a progit és társait

8. f3ef182e14 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. ápr. 8. 20:07

a peteérésnek és a menszinek nincs köze egymáshoz

nekem évekig volt úgy normális menszim, hogy nem volt peteérés

2010. ápr. 8. 20:07
Szóval hatvan napig, és ezek szerint meg is zakkantam. Azt számoltam magamban közben hogy az pontosan két hónap
2010. ápr. 8. 20:05
löhöt
2010. ápr. 8. 20:05
Megszűnt átmenetileg a peteérés, ez sajnos hormonzavar, ami a tbl. következménye. Vagy vársz még 1-2 hónapot, és ha nincs változás, irány a szakorvos. (Ha jól emlékszem, a sárgatest hormon nem működik)
2010. ápr. 8. 20:05

előfordul sajnos

menni kell dokihoz

valszeg kepsz norcoluctot

és ki kell vizsgálni, nem e vagy pcos vagy a hormonjaid milyenek

2010. ápr. 8. 20:03
Szia! Nekem sajnos azért kell szednem fogamzásgátlót mert nem rendszere a havi ciklusom. :-( Sajnos többet nem tudtam segíteni.
2010. ápr. 8. 20:03
keress fel egy nogyogyaszt, mert ez nem normalis dolog
2010. ápr. 8. 20:01
Abbahagytam még januárban a tabi szedését és február elején még volt valami bár az sem mondható mensinek, inkább mensi szerű valaminek, de azóta semmi, már április 8. van....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook