Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ezer éve nem tornáztam, de most újra szeretnék! Hogyan vágjak bele? fórum

Ezer éve nem tornáztam, de most újra szeretnék! Hogyan vágjak bele? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 15. 18:55
Rengeteg kezdő video van ingyenesen a youtube-n magyarul is angolul is... én szívből ajánlom neked Péntek Enikőt... neki is van fent kb. 80 ingyenes kisvideója.... + sok séta, esetleg lépcsőzés.
13. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. okt. 14. 19:37
Otthon fogjál szépen neki mint anno a suliban, minden tagodat mozgasd át szerintem elsőre csak igy .....pláne ha korosabb és testesebb vagy.....bocsi .....
2014. okt. 14. 13:45

Én sosem hívtam tornázásnak, számomra az a tornaóra-gimnasztika. :D


Sok jó videó van, ingyen letölthető vagy elérhető, és el sem kell menni otthonról. Rövidebb is, hosszabb is...a lényeg, hogy csinálni kell.

2014. okt. 14. 12:14
én is ma kezdem az újra tornázást :)
10. emagdi
2014. okt. 14. 11:42
próbálj ki többféle mozgásformát, az lenne a lényeg, hogy valami olyat találj, amit kifejezetten szívesen végzel. így nem lesz kényszer a mozgás, nem fog kimaradni :)
2014. okt. 14. 10:52
Köszönöm szépen! <3
2014. okt. 14. 10:44
Egy órás nyújtásgyakorlattal kezd, amennyit bírsz, pihenhetsz is közben. Kétnaponta elég a gyakorlatozás. Majd kb. egy hónap után lehet keményebbre venni.
2014. okt. 14. 10:26

Van ám Leslie Sansone is... :D Az egy mérföldes "táv" csak 20 perc, és ki se kell lépni otthonról!


[link]

6. mosolyka1111 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2014. okt. 14. 09:44

Szia!

Kb. 10 éve kimaradt az életemből a torna.

Most kezdtem 2 hónapja, én szobabringával kezdtem, 10 perccel indultam, és fokozatosan minden nap +5 percet teszek hozzá, napi 50 percig mentem el.

És heti kétszer pilates (kezdő).

Ezek nem strapálnak le így elsőre, és jólesik.

5. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. okt. 14. 09:35

Szia!


Én javaslom Neked a gyaloglást kezdésnek, hogy megszokja a szervezeted a mozgást. Mindig egy kicsivel többet. :) Én is anno mindig tornáztam, de egy jó ideje nem. Gyaloglással kezdtem és tegnap kezdtem ismét a tornát. Béres Alexandrára szoktam tornázni, de tegnap egy 40 perces DVD-t vettem elő. Tegnap éreztem úgy először a sok kihagyás után, hogy jól fog esni ha elkezdem a tornát. Már kezd érződni az izomláz is, nem tudom mi lesz délután, vagy estére. Na, de megérte. :D

Ha a tornánál döntesz akkor kezd heti kettővel és mikor már erőt érzel magadban akkor növeld a heti adagot. :)

Sok sikert és kitartást kívánok! :)

2014. okt. 14. 09:30
Egyszerre ne sokat. És kezdetben inkább többet nyújts hogy ne görcsölj be. Picit inkább kardio jellegű mozgás hogy a szíved rájöjjön hogy ahaa valamint akarnak tőlem. :) később ahogy érzed hogy már nem kihívás az adott szint kapcsolj rá. Heti szintemeles max.
2014. okt. 14. 09:29
Ugyanígy vagyok. Én a callanetics-et kezdtem el. Ma veszek edző cipőt és neki állok a gyaloglásnak. Nem sétának, hanem tempós gyaloglásnak. Aztán majd, ha újra belerázódok, jöhet a futás, szerintem annál jobb nincs.
2014. okt. 14. 09:20

Nem olyan válaszra várok, hogy mozdulj meg!

Szeretném jól felépíteni, nem túlterhelni magam stb.

Milyen fajta mozgással kezdjem?

Mennyi ideig?

Köszi

2014. okt. 14. 09:18
Ezer éve nem tornáztam, de most újra szeretnék! Hogyan vágjak bele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook