Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez törvényes? fórum

Ez törvényes? (tudásbázis kérdés)

2017. aug. 30. 09:57
Azt megtehetik, hogy nem utalják el a fizetésemet hónap elején?Csak mert, ott is, és később itthonról is elég kemény hangvételű e-mailben felszólítottam őket, a bérpapír kiadására?
2017. aug. 29. 13:33
Voltam ma benn..semmi értelme, kidobott pénz volt a bkv jegy...azonkivül, hogy elmondták az-elnézést az irodás picsák-, hogy ők sem kapnak bérpapírt, nem sok mindent sikerült elintéznem...meg várattak negyedóráig...kértem, hogy a mai nap folyamán küldjék el akár e-mailben..de eddig semmi...az meg bosszantó, hogy 9kor kezdik a munkát, de az a projekt vezető 11 előtt már szünetet tartott...tudnám miben fáradnak el ezek?Abban, hogy ülnek egy légkondis irodába és a számítógépet nyomkodják?Undorítóak...
2017. aug. 29. 07:55
Rájuk is ugyanolyan törvények vonatkoznak,mint bárki másra.Mondd meg nekik,hogy amennyiben nem adnak 24 órán belül,jogi útra tereled a dolgot.Én még 2008-ban dolgoztam olyan helyen magyarországon,ahol volt már munkaerőközvetitő által küldött kollégám...Náluk ugyanigy kavartak 2-3 havi bérpapirjukkal.Később kiderült,hogy rendszerint 15-20.000 ft-ot vontak le tőlük renszeresen.Közvetitői jutalékként.Tárgyalás lett belőle,még az anyacég is beleszólt ebbe.De azért,hogy ez elindulhasso,fel kellett boritani két iróasztalt...
6. krisztina0218 (válaszként erre: 3. - A03dd05915)
2017. aug. 29. 07:36
Köszi a vàlaszt,igen bevagyok jelentve(unalmamban sokszor vagyok fenn ügyfélkapun szoktam nézelődni:) ) ,akik ennél a cégnél vannak,mint pl. a tesóm is (egy helyen dolgozunk),nem kapnak..Az lesz vagy nem szólók és szimplân bejelentem őket 😂 Ma mondjuk megyek mert tàmogatàsokhoz kell,de màr dühítő ez a hozzààllàs..
5. krisztina0218 (válaszként erre: 4. - Krisztina0218)
2017. aug. 29. 07:31
Szóval úgy értem nem egy bonyolult dolog lenne...:/
4. krisztina0218 (válaszként erre: 2. - 37403e3af4)
2017. aug. 29. 07:31
Köszi a vàlaszt,igen e-mailben kértem többször is,de -elnézést a kifejezésért- csesznek az egészre...pedig januàrban hipp-hopp odaadtàk tesómnak a munkàltató igazolàst..
2017. aug. 29. 01:19

Törvény szerint minden hónap 10-ig meg kéne kapnod a munkaerő kölcsönzőtől, velük állsz szerződésben.

Mtv. 155.§


[link]


Nyugodtan járj a bérszámfejtés nyakára, és pengesd meg előttük a törvényt, munkaügyi bíróságot és NAV-ot.:)

A többi munkavállaló kap bérjegyzéket?

Ügyfélkapun utánanéznék, hogy be vagyok-e jelentve tb alá.

2017. aug. 28. 23:29
Kötelesek szerintem kiadni minden hónapban. A munkaerő kölcsönző cég valószínű nem saját maga könyvel. Ha így van akkor a könyvelő cégnek kellene a bérpapírt kiállítani. Küldjék el mailben esetleg ha annyira nem akarnak papírozni.
2017. aug. 28. 23:17
Munkaerő kölcsönző cég közvetített ki a jelenlegi munkahelyemre,tőlük kapom a fizetésem és elviekben a bérpapírokat is.Nos a màrciusi jàrandósàgomról még megkaptam,de azóta nem...Többször kérdeztem a munkahelyet és a munkaerő kölcsönzőt erről,kitérő vàlaszt kaptam csak vagy nem is vàlaszoltak!Pedig a szabàlyos az lenne ha minden hónapban megkapnàm azt is,mint anno édesapàm a bkv-tól...Vagy munkaerő kölcsönző cégekre nem vonatkoznak a munka törvénykönyvében leírt szabàlyok?Fizetnie kell a munkahelynek a bérpapírért?Bocsànat ezért a baronsàgért,de màr nem tudok mire gondolni...Fel jelenthetem őket a munkaügyi bírósàgon?Vagy hova fordulhatok?Unom màr,hogy szinte könyörögnöm kell egy darab papírért...Köszönöm előre is.Jó éjt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook