Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állandó lakcímmel kapcsolatos szabályok - törvényes ez? fórum

Állandó lakcímmel kapcsolatos szabályok - törvényes ez? (tudásbázis kérdés)

11. deebog
2008. dec. 2. 23:06
:) köszi mindenkinek a segítséget! jóccak :)
2008. dec. 2. 22:37
hát igen, ez van, amikor valakinek önmagáért fontos az esemény, nem a buli meg a haverok miatt... :)
9. deebog (válaszként erre: 8. - Shigatsu)
2008. dec. 2. 22:32
akkor nemtom mi van... mi is spórolunk (nincs gyros,nincs rózsa,nincs utazgatás)ha kell,zoknit azért veszünk,de amúgy semmit :D amit tudunk félreteszünk... van ára,de hisszük,h megéri!!
2008. dec. 2. 22:16
na de amikor a házasodónak sincs semmije, meg a szülőnek sincs semmije, és akkor a szülő vegyen fel hitelt... :S
7. deebog (válaszként erre: 6. - Shigatsu)
2008. dec. 2. 21:25
értem,hát nem jó,h mi fizetjük,két diák a semmiből...de ez van :)
2008. dec. 2. 21:19

nem a nap mint nap bejáráson van a hangsúly, hanem a törvényességen XD

egyébként végre valaki, aki ha "kínkeservesen" is, de nem a szüleire akarja rátukmálni az esküvő költségeit... bár az én testvérem is így gondolkozott volna... :(

2008. dec. 2. 21:13
más néven voltam :D bocsi :D
4. ketsegbeesett (válaszként erre: 2. - Shigatsu)
2008. dec. 2. 21:12
40 km-re járok be nap mint nap,de a Keedvesemmel lakunk több mint 200 km-re.. ezért is szeretnénk összeházasodni,mert ez így nem állapot. csak egy albérlet nem 50 Ft,ezért kéne a támogatás,mégha zsíroskenyeret is vacsorázunk .. :) most is teszünk félre,de ketten fizetjük majd az esküvőt,szülők nem segítenek be.ezért fontos,h kapunk-e támogatást.
3. lilimia (válaszként erre: 1. - Deebog)
2008. dec. 2. 21:10

Ez törvényes!

Édesanyám egy másik lakásunkba van bejelentkezve.

2008. dec. 2. 21:09
Miért ne lenne törvényes? Suliban a támogatáshoz csak az állandó lakcímedet nézik. Egy egyetemen/főiskolán a diákok nagy része általában kollégiumban vagy albérletben lakik, és vagy be van jelentve ideiglenes címre, vagy nincs, de csak azért mert nem 200km-ekről jár be az iskolába szemétség lenne megvonni tőlük a támogatást, ha ilyen összefüggésben kérdezed a törvényességet.
2008. dec. 2. 20:58

Sziasztok!

Az a helyzet,h diákok vagyunk a Kedvesemmel,de nyáron szeretnénk összeházasodni.Ő télen fejezi be az egyetemet,így fél évet mindketten diákokként élnénk házasan.Nagycsaládos családban élünk még,ezért kapunk is támogatást,ehhez mindössze testvérek iskolalátogatásija kell,plusz önkormányzattól egy igazolás az egy háztartásban élő személyekről,akik állandó lakcímre vannak bejelentve. Tehát,ha mindketten még a régi családhoz vagyunk bejelentve állandó lakcímre,és az albérletbe pedig ideiglenesre-ez törvényes? mert így kapnánk talán nagycsaládos támogatást( nme kikötés,h házas létére hol élek).NEm vagyunk pénzmániásak,egyszerűen szeretnénk összeházasodni,mert több mint 200 km-re tanulunk egymástól :( és amit meg tudnánk keresni egy félév alatt,az nem biztos h elég lenne kenyérre is,pedig nagyon szerény albérletet vagy koelszt szeretnénk. Sztetek törvényes? én nem vagyok járatos ezekben.KÖszi,ha segítetek! -deebog

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook