Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ez Skype vírus lehet? Mit tegyek? fórum

Ez Skype vírus lehet? Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. hamyka (válaszként erre: 38. - Tixtina)
2013. márc. 24. 11:03
mivel irtotad le? felteted a Mbamot és a comodót? és most mind 2 fut nálad ? nem akadnak össze ?
38. tixtina (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2013. márc. 23. 21:04
Igen,köszi-megtisztítottam a gépet!
37. hamyka (válaszként erre: 36. - Tixtina)
2013. márc. 23. 19:45
javasoltam 2 írtót is leszedted ?
36. tixtina (válaszként erre: 35. - Tixtina)
2013. márc. 23. 16:23
A laptopomon a fiam játszott-ő nyitotta meg.
35. tixtina (válaszként erre: 34. - Hamyka)
2013. márc. 23. 16:22
Igen,mert azt hittem a fiam csinálta-nem jutott eszembe,hogy vírus lehet:O Szokott mindenfélével kísérletezni-azt gondoltam,csak poénkodik.
34. hamyka (válaszként erre: 33. - Tixtina)
2013. márc. 23. 15:49
felhasználói hiba!! már mint az hogy mindenféle linkre rámész, aztán siránkoztok ha vírusos a gépetek
2013. márc. 23. 15:43

Érdekes,a fiam asztali gépét nem fertőzte meg.

Pedig itt is megnyitottam a linket:O

Be van kapcsolva a skype,már két órája,és eddig nem küldte tovább az ismerőseimnek.

Átfuttattam a víruskeresést,egyet talált,ami törölve lett.

32. hamyka (válaszként erre: 31. - Hamyka)
2013. márc. 23. 13:49

MBAM= Malwarebytes Antimalware, nem vírusírtó csak kisegítőnek jó, azt nem tudom hogy a comodó mellé feltenni Mbamot érdemes-e, úgy értem hogy összekapnak-e azt nem tudom...


Online scanner csak azért jó mert átnézi úgy is a géped hogy van fenn vírus írtód, de utánna érdemes letörölni mikor kell felrakod újra én ezt szoktam csinálni


sajnos sokan nem értenek a vírusírtáshoz, ha csinálnám meg gazdagodnék belőle :D // alkalmanként mondjuk 2000 ft-ért vállalnám el, ha sűrűn hozzák a gépet akkor 1000 ft/alkalom akkor is meg gazdagodnék belőle :D

31. hamyka (válaszként erre: 13. - Dodi44)
2013. márc. 23. 13:45
inkább MBAM és comodó :)
30. Regin_a (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2013. márc. 22. 17:16

Az onlány vizsgálat nálam is egy óra hosszat tartott, pedig csak 6Gb kb a WIN pariciom

Ha meg egyben van a C: meghajtó végignézi az egészet


Az MSE-vel itt valamely Tudásbázis topikban kinlódott valaki

[link]

Ráragadt teljesen :)


A virustotal csak kiirja hogy fertőzött vagy sem, az nem pucol semmit

2013. márc. 22. 15:55
Most a fiam gépén próbálkozom.Neki Windows Defender van.Meglátjuk,mennyire hatékony.
2013. márc. 22. 15:42

Na,rámentem a megtisztításra-három vírust talált,az egyik a Trójai-gondolom ez lehetett,amit tegnap beszedtem :O

Újraindítottam a gépet,és most nem írta ki,hogy fenyegetettség lenne.

Még nem merem letölteni a SKYPE-ot:oo

2013. márc. 22. 14:38

Most tart kb. a felénél,és azt írta ki,hogy az előzetes vizsgálati eredmények szerint kártevő,vagy potenciálisan nemkívánatos szoftver lehet a rendszerében-a vizsgálat befejezésekor megtekintheti az elemeket:oo

Mi a teendő ilyenkor?

26. tixtina (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2013. márc. 22. 13:58
Akkor tette fel a srác,mikor leszedte azt a bizonyos "rendőrségi" vírust.Mert azt is sikerült összeszedni valahonnan:O Amikor bekapcsoltam a gépet,kiírta ,hogy a rendőrség lefoglalta a gépet,stb..már tudtam,hogy vírus-akkor sikerült újratelepítés nélkül leszedni.
25. tixtina (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2013. márc. 22. 13:53
Köszi-most elindítottam egy részletes vizsgálatot,már egy és egy negyed órája,még az egy tizedével sem végzett.Úgy látszik,kell pár óra,amíg tüzetesen átvizsgál mindent.
24. Regin_a (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2013. márc. 22. 13:39

MSE Microsoft

[link]

23. tixtina (válaszként erre: 15. - Ludi.)
2013. márc. 22. 13:17
Szia,köszi-megnézem a videót.
22. tixtina (válaszként erre: 18. - Hamyka)
2013. márc. 22. 12:25
Security Essentials-ezt tette fel a srác.Létezik ilyen vírusírtó?
21. tixtina (válaszként erre: 13. - Dodi44)
2013. márc. 22. 12:23
Köszi szépen,megcsinálom.
20. Regin_a (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2013. márc. 22. 11:28

Sőt, az Avira kikapcsolódott és nem lehetett visszakapcsolni

Ujra kellett telepiteni

2013. márc. 22. 11:25

Tegnap direkt letöltöttem azt a fájlt és megnyitottam

Elinditottam a Skype-ot és felsirt az Avira, de nem tudta törölni

Elküldtem a fájlt a virustotal.com -ra és féregnek minősitette


[link]


Aztán meglátogattam a trendmicro.com oldalt és onlány átnézte a gépet, meg is találta

A System32 mappában lett egy dll fájl


A gép ujrainditásával tudta kiírtani

18. hamyka (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2013. márc. 22. 08:34

milyen vírusírtó van a gépeden??


sajnos kicsit csalódtam a fizetős vírus ölőkben, 1x vettem meg a gdatát olcsón, de azóta mást használok, most comodót használok, kinek mi válik be

17. hamyka (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2013. márc. 22. 08:33

szia, linket nem kellett volna ide beirni, nem tudom hogy pontosan irtad-e le a linket, igen sajnos igaz én így kaptam be valamit úgy hogy Norton Internet Security volt a gépemen fenn és frissítve, és be is volt kapcsolva, ugyan blokkolta a vírust de antivirus oldalak mint pl: Nod, Norton nem jöttek be, letöröltem a Nortont feltettem a comodót, comodó segített rajtam, aki kap olyan linket ne menjen rá!!


remélem segítettem

16. Ludi.
2013. márc. 22. 08:26

Azt kifelejtettem, hogy

- hiába installálod újra a skype-ot, ha nem szeded le előbb a vírust, akkor újratelepítésnél ugyanúgy visszarakja magát.

- amíg nem csináljátok meg, amit a srác mond a videón, addig küldözgeti magát a vírus skype-on minden ismerősötöknek.

15. Ludi.
2013. márc. 22. 08:16

Szia!

Itt elmondja/megmutatja a srác, hogy hogyan kell leszedni ezt a vírust: [link]


az fontos, hogy utána tegyetek fel egy NOD32-t, akár próba verziót, Kaszperszki is megtalálta, de pl. a Microsoft nem.

Ez egy olyan vírus, ami beépíti magát a gépindító sw-ek közé, tehát először szed ki a skype-ból (a srác szerint), és utána rögtön a gépről is.


Tapasztalat :) vagy inkább :(

2013. márc. 22. 06:30

[link]


Próbáld ki ezt a programot!Nekem fizetős Kaszperszkim van,mégis kettő darab elbújt kártevőt talált !És az ingyenes verziót használtam!

13. Dodi44 (válaszként erre: 12. - Tixtina)
2013. márc. 22. 05:41

Azzal nem sokat segitettel, hogy aSkype-ot kitorolted, a virus csak a gepedben maradt meg.

Vannak olyan Virusok amit Tojai Lo nak hivnak. Az beleteszi magat a winchesteredbe, es amikor bekapcsolod, akkor ujra beistallalja magat a mukodok soraba, es ujra kuldozgeti (az enyem husz percenkent mindenkinek aki a cimlistamon rajta volt elkuldte a virus magat). Van ingyen virus irto, amelyik megkeresi a Trojai lovat is pl. AVAST, Super Anti Spyware Free adition nevuk. De hagyd, hogy az egesz Winchesteredet vegig nezze, ne csak a rovid, gyors vizsgalatot tedd meg rajta.(amikor keresi a virust, kiirja hogy mit talalt, es ha nem talalta meg, ujra kerestesd vele)

Nekem is volt, nekem a harmadik virus irto, a Super Anti Spyware program talalta meg es irtotta ki. Mind ingyenes virus irtok voltak, innen az Internetrol.

2013. márc. 21. 22:09
Na,leszedtem a skype-ot a gépemről.
11. tixtina (válaszként erre: 8. - C6560fb39d)
2013. márc. 21. 21:59
A gép észlelt egy vírust,kérdezte,hogy törlöm-e-két másodperc alatt törölte-de ezek szerint mégsem stimmel valami,ha folyamatosan küldözgeti.
10. tixtina (válaszként erre: 9. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 21. 21:58
Próbálkozom,de nem tudom,hogyan kell törölni.Nem látok olyan opciót.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook