Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
2023. máj. 29. 12:04
Bocsi elírtam szóval ha feküdtem vagy előre hajoltam akkor jöttek az extrák minden 3.4. mellé ütött aztán ha egyenes vonalban ültem akkor elmultak
2023. máj. 29. 12:03
Sziasztok. Tegnap nekem is jött megint a sorozat extra. Pedig már nagyon rég nem volt. Egy egy bedobbanas naponta volt de azzal már nem foglalkoztam. Engem az extrák zavarnak. Pedig a tegnapi nap nagyon jó volt bementünk a gyerekekkel és a férjemmel a Margit szigetre egész nap ott voltunk szóval még azt sem mondhatom hogy stresszeltem vagy szorongtam. Este lefeküdtem egy kád vízbe és éreztem hogy jönni fog de mégsem jött majd befekudtem a gyerekek mellé az ágyba és jött az érzés és jöttek az extrák. Este 10 órától egészen hanjal 3 ig voltam fent mert nem akartam vagy nem mertem elaludni. Ha feküdtem és egyenes vonalban voltam akkor elmúltak ha feküdtem vagy előre hajoltam vagy hasaltam minden 3.4. bedobbanas extra volt. Hajnal 3 ig bírtam mondom lesz ami lesz elalszom. Reggelre elmúlt. Olyan fura hogy nyugis helyzetben is jönnek.
2362. Ludmilla8i (válaszként erre: 2361. - Éva 1981)
2023. máj. 28. 21:57

Igen. Reggel este szedek be belőle. Vagyis van hogy elfelejtem reggel és délbe veszem be. Mikor úgy érzem hogy szükség van rá. Egyetlen szabályom van hogy 2 szemnél többet semmiképp nem veszek be egy nap. Gondolkodok rajta hogy a reggeli adagot elhagyom és valami gyógynövényes cuccot kezdek el helyette ami nem okoz rá szokást. Csak picit lennék jobban extra ügyileg és akkor mernék elhagyni a frontinból.

Jártam pszihológushoz jó darabig. Annyit segített hogy jól ki tudtam beszélni magam. Szorongáson oldott picit. Illetve próbált ő is rávezetni hogy az extráktól nem lesz semmi bajom.

Igen nekem is azt mondták hogyha pajzsmirigy rendben és vérszegény sem vagyok plussz kardiológiai szempontból sincs gond akkor ez idegrendszeri dolog amit sokszor a stressz,szorongás okoz. Tény és való hogy sokat idegeskedek és szorongok. Szerintem ez lehet a gond. Ez a belső feszültség,gyomorideg ami mindig jelen van sokszor ok nélkül is. Nem dohányzok,nem iszok,nem kávézok. Nem dolgozok váltott műszakban és éjjel sem. 5 perc sétára lakok a munkahelyemtől ahova reggel 8ra járok. Annyi a rossz hogy nem sportolok és vékony sem vagyok. Viszont az orvossal most egyeztettünk hogy fogyókúrába kezdek és lehet segít majd valamit a dolgokon.

2361. Éva 1981 (válaszként erre: 2360. - Ludmilla8i)
2023. máj. 28. 21:01
Nekem is ezt mondták ne szedjem csak éppen azt nem tudják mire rá szántam magam addigra már milyen szinten voltam rosszul.a 2szer 1et hogyan szeded?reggel és este?én is szedek tallitont is.es ahogy írod szóról szóra ugyanezt érzem én is ,vannak ilyen napok vannak olyanok vannak kevésbé rosszak de csak pszichiáter tud segíteni ? pszichológus nem?mert én viszont már el szántam magam megyek ,ez így nagyon nem jó .és mindenki azt mondja hogy ez biztos hogy az idegrendszer csúnya játéka ...
2360. Ludmilla8i (válaszként erre: 2359. - Éva 1981)
2023. máj. 28. 20:53
Nekem is csinált sajnos nem egy pánikrohamot már. És én napi 2*1 frontint szedek meg pulzuscsökkentőt. Valamennyit javult a dolog 2 év alatt de vannak nagyon rossz napok amikor egésznap rosszul vagyok az extrák miatt. És vannak napok amikor eltűnik pár napra és vannak napok amikor vannak extrák de alig veszem észre és olyankor meg sem ijedek tőlük. A mai az egy rossz nap. Azt hittem így estére picit javul de még mindig vannak. A frontinra meg nekem azt mondták nem szabad szedni hosszú távon mert egy idő után nem fog hatni semmit csak ha növelve van az adag. Én 2 éve 1 szemmel kezdtem este. 1 év után napi 2re emelték az adagot azóta eltelt most még egy év de úgy veszem észre már ez is kezd kevés lenni. Állítólag van olyan szorongás oldó ami nem okoz hozzászokást és emelni sem kell az adagot és azt pszihiáter tudja felírni. De engem még nem vitt rá a lélek hogy pszihiáterhez forduljak. Pedig azt mondták megszűnnek az extrák is ha kezelik a szorongást. Nem tudom igaz lehet e.
2359. Éva 1981 (válaszként erre: 2358. - Ludmilla8i)
2023. máj. 28. 19:35
Olyan jó hogy ezt mondják ne foglalkozzunk vele,jah,csak éppen mondani könnyű ,és hogy nem lesz bajunk belőle ,hát ha csak azt nézem nem egy két panikrohamot csinált nálam az már elég nagy baj .0.25frontin felét szoktam csak reggel be venni ,de most muszáj volt a másik felét de nem igen sok mindent segített ahogy írtam is neked .
2358. Ludmilla8i (válaszként erre: 2357. - Éva 1981)
2023. máj. 28. 18:51
Sokszor én is előre érzem hogy jönni fognak az extrák. Nagyon rossz. Az össze vissza ütésekre is azt mondták nekem hogy ártalmatlan extra ne foglalkozzak vele. Én 13kor vettem be egy 0,25ös frontint meg most 17:30kor. Annyit használ hogy 1-2 órát kevesebbet szorongok de sokat nem használ nekem sem sajnos.
2357. Éva 1981 (válaszként erre: 2356. - Ludmilla8i)
2023. máj. 28. 18:28
Pontosan ,onnantól hogy az első össze vissza ütés jön én már bentről érzem azt a fura ideget vagy mit.ha fekszek is előjön teljesen mindegy ,reggel óta és már vettem be reggel is egy fél frontint és nem olyan régen a másik felét de semmi...nem tűnt el
2356. Ludmilla8i (válaszként erre: 2355. - Éva 1981)
2023. máj. 28. 18:08

Én össze kaptam magam és kihoztuk a fiamat játszótérre. Egész jó az enyhe szellő,napsütés,nyugalom. Éreztem is hogy jobban vagyok. Erre ahogy itt ülünk egy akkorát bedobbant hogy csak na. Mindegy hol van az ember. Otthon idegeskedik vagy csinálja a dolgát esetleg kikapcsolódik akkor sem lesz jobb. És ez az ami lelomboz állandóan. Remélem a holnap már jobb lesz. Bárcsak elmúlna hosszabb időre és akkor nem ezek miatt idegeskednék állandóan. Az orvosok is mondják hogy ne foglalkozzak vele ha érkeznek az extrák mert nem lesz tőle bajom de amikor épp egy hosszabb vagy nagyobb beütés van esetleg a mellkasom is szorít hozzá vagy úgy érzem nehezebben veszem a levegőt akkor éppen minden rossz eszembe jut de az hogy ne foglalkozzak vele az képtelenség.

Sőt ilyenkor csak azon jár az agyam hogy biztos valami rossz fog történni esetleg rosszul leszek stb..

2355. Éva 1981 (válaszként erre: 2354. - Ludmilla8i)
2023. máj. 28. 17:23
Pontosan így vagyok szó szerint ahogy írod ,ilyenkor már minden rosszra gondolok de már esküszöm hogy a végén magam sem tudom mire gondoljak .Reggel óta kisebb nagyobb szünetekkel
2354. Ludmilla8i (válaszként erre: 2352. - Éva 1981)
2023. máj. 28. 17:09
Szia. Nekem is ma több van és nem tudom miért. Tegnap semmi bajom nem volt ma meg délelőtt óta már elég sok extrám van. Én is a frontra gondoltam de ma nincsen az sem. Szép 24fok napsütés,éppen lengedező szellővel. Tökéletes idöjárás,az extrák mégsem kerülnek el. Pulzusom 53. Az sem magas. Nekem teljesen el tudja venni a kedvemet ez a sok extra. Ilyenkor kedvem sincs semmihez. Pedig olyan szép az idő. Lehetne menni sétálni,kertészkedni. De megijesztenek az extrák.
2353. Éva 1981 (válaszként erre: 2349. - Atlass)
2023. máj. 28. 16:46

Szia !

A sorozatot ugy érted félre ütések ?olyan össze visszasag?én is ezt érzem ma egész nap és már ki készülök ettől

2352. Éva 1981
2023. máj. 28. 16:43

Sziasztok !

Ma reggel óta kisebb szünetekkel jönnek a félre ütések,ki hogy van ?front sincs amire rá foghatnam de még ideges se voltam mert a semmiből jött ...

2023. máj. 28. 16:42
Van itt olyan aki esetleg szed pulzuscsökkentőt? Én eddig napi 2,5mg bisoblockot szedtem de az orvos fel emelte 5mgra. Reggel,este fél szemet kell bevennem jelenleg. Azóta nem egyszer 60 alatt van hogy 50 körüli a pulzusom úgy hogy nem sportolok. A gyógyszer viszi le ennyire. Félek hogy ez nem normális dolog. Most is be kellene vennem az esti gyógyszert de 56 a pulzusom. Nem merem ennyire alacsony pulzusra még bevenni a pulzuscsökkentőt. De ha csak reggel veszem be a fél szemet akkor meg 90 re is felugrik néha ami szerintem normális de a háziorvos szerint nem az. 24 órás Abpm vizsgálat szerint 53 és 90 között mozog a pulzusom ha csak reggel fél szemet szedek be. De ha este is beszedem akkor nagyon belassul a szívverésem. Ez is rossz mert extráim ugyan úgy vannak ha alacsony ha magas a pulzusom. Az orvos szerint meg ha tartósan alacsonyan tartjuk a pulzust akkor az extrák is csökkennek. Már nem tudom kinek mit higyjek
2023. máj. 28. 16:36

Nekem is szinte minden orvos azt mondja hogy mindenkinek van extrája. Most már úgy beszélnek róla mint egy sima nátháról. Nekem is a stresszt emlegetik mint okozót. Nekem eddig legalább nyáron elmúltak az extráim de most nem akar. Nem panaszkodhatok mert van amikor napokig semmi, és van olyan mint a mai nap is hogy jó sok van és szarul is vagyok miattuk. Ti hogy vagytok?

Ki hogy kezeli a stresszt? Ha tényleg ez okozza akkor a stressz csökkentésével jobban lehet lenni? Kinek mi a tapasztalata ami esetleg segített hogy kevesebb legyen az extrája?

2349. atlass (válaszként erre: 2334. - Jégvirág2)
2023. máj. 28. 14:48

A napokban beszéltem egy komolyabb természetgyógyásszal. Azt mondta, hogy mindenkinek, értsd minden egyes embernek aritmiája van ma már. Kérdeztem de miért? Azt mondta, hogy a megnövekedett stressz, ártó táplálkozás és a folyamatos ásványianyag és vitamin hiány, valamint hormonális terhelés.Azt mondta, hogy magnéziumot, quenzimet folyamatosan szedni kell. Laktóz, glutén kerülendő de emelni kell a tojás és húsbevitelt.

Hát nem tudom. Próbálkozom... Nekem amiket beszedek jó szinten tart. Viszont így is van. Főleg sorozatok. Azt egyenesen imádom. 😆

2348. Bluemoon55 (válaszként erre: 2346. - TSanya)
2023. máj. 26. 16:46
Karintia, klagenfurt környéke most
2347. Bluemoon55 (válaszként erre: 2345. - Ludmilla8i)
2023. máj. 26. 16:45
Dehogy én nyár párti vagyok, 30-35fok mediterrán... Ez nem jön be nagyon de megélhetés stb szempontjabol itt alkalmasabb... De ez utalom ezt, most lehet kicsit melegebb de amugy augusztus már esős stb ( most is) októbertől meg mar hó kb áprilisig... Neeeeem
2346. TSanya (válaszként erre: 2344. - Bluemoon55)
2023. máj. 26. 08:07
Hol vagy helyileg Ausztriában? Én tavaly kétszer egy hetet voltam a hegyek között, márciusban és augusztusban, egy fia extrám sem volt, pedig baromira lefáradtam (síelés, hegyi túrák). Más a levegő, a hangulat, a környezet, az emberek... Annyi inger éri az embert, hogy nem ér rá magával foglalkozni.
2345. Ludmilla8i (válaszként erre: 2344. - Bluemoon55)
2023. máj. 25. 20:59
De jó lehet az a 15-19 fok. :) Én akkor érzem jól magam ha olyan körül van a hőmérséklet. Biztosan az is segít neked, hogy ott más az időjárás.
2023. máj. 25. 18:51
En most Ausztriaban vagyok kevesebb az extra. Vagyis szerintem az időjárás is lehet, itt nincsenek nagy hőingasok, kb 15-19 fok között változik naponta, van hidegebb is, de úgy nagyon meleg nincs. Lehet ez is az oka
2343. Jaguár25 (válaszként erre: 2340. - Bordáska)
2023. máj. 24. 22:32
Gyógynövényes cuccot én is szedek, de mondjuk annélkül is elmúltak, de mindig van helyette más, sok a stressz 😀
2342. St315458 (válaszként erre: 2326. - Ludmilla8i)
2023. máj. 24. 12:13
Nekem volt. Borzaszto erzes. Supraventicularis tachykardia. Elvileg artalmatlan. Ma is volt es tegnap is. Regen pedig egesz nap, de csak par masodpercig tartott, viszont 5 percenkent jott…. Borzalmas, de joindulato ritmuszavar. Es igen, ilyenkor faj a mellkas szedul az ember es jon a dragalatos panik…. Azt mondta a dokim, ezzel akkor kell orvoshoz fordulni ha 72 oran keresztul, szuntelenul tart.
2341. St315458 (válaszként erre: 2289. - Kriszi97)
2023. máj. 24. 12:08
Bocsanat, hogy most reagalok, egyszeruen semmire nincs idom. Nyugi, te is fogsz itt tartani!! Kemeny melo van mogotte, es barki kepes ra! Most en se vagyok jol, igazabol hullamzo nekem is. A pszichiater iszonyatosan megdolgoztatott, es most szorongok es extraim is vannak ujra. Azt mondta, ennek ki kell jonnie, mert valoszinu dolgozik bennem a blokkoldas es az elnyomott traumak. Szoval most kemeny idoszakban vagyok de tudok hogy ez jobb lesz. Te se add fel, hidd el sikerulni fog lekuzdeni!!! Ha barmiben segithetek irj!
2340. bordáska (válaszként erre: 2339. - Jaguár25)
2023. máj. 24. 10:34

Nekem is hasonlóak voltak a kiváltó tünetek, böfögés, bizonyos mozgások, érzés, hogy jön extra a mellkasban. Végig csináltam az összes endokrinológiai és vér vizsgálatot egy magánklinikán. Minden negatív. Aztán idővel elmúltak a tünetek.

Azt látom, hogy extráim most is vannak, vagy összefüggő félreverések, de egyáltalán nem zavar. Itt nem arról van szó, hogy egyeseket zavar míg másokat nem, hanem bizonyos extrák olyanok mint a csuklás, hát istenem van ilyen, minden megy tovább, míg más extrák nagyot ütnek, és érzelmi állapot is társul hozzá, mint amikor nagyon rossz hírt kapsz valakiről/valamiről.

És valóban, a mostani extráktól még teljesen egészségesnek érzem magam, míg a régi extráktól betegnek éreztem magam.

Ami biztos segített, az a sport és egy gyógynövényes nyugtató. Ezt onnan tudom, hogy minden mást elhagytam, a jó közérzetem mégis megmaradt.

2339. Jaguár25
2023. máj. 23. 23:54
Nekem valahogy mindig az étkezés és a hirtelen lehajlás, hasnyomódás hozza ki az összeset és az amikor cefetül fel vagyok fújódva.
2338. Jaguár25 (válaszként erre: 2334. - Jégvirág2)
2023. máj. 23. 23:52
Na igen, erről a jelenségről beszélünk mi is, és érdekes, hogy itt hány embernek van az orvosok meg azt se tudják miez, még ha el is mondod nekik. Ez nem extra és még csak nem is sorozat extra, ez olyan, mintha pár másodpercig teljesen megbuggyanna a szívműködésed, ezek nekem is 2020 óta vannak, mondjuk télleg iszonyat ritkán, van, h 3-6 hónapig se jön elő, az extrák is már ritkán, talán ami gyakorta előfordul az egy fura mellkasi érzés, olyan mintha extrázni akarna, de aztán semmi, mondjuk én ilyenkor büfizek és ez segít, én arra tudok gondolni, hogy a gyomorzáróizom problémám állhat kapcsolatban vele, mert a vagus ideg által befolyásolhatja a szívet is..
2337. Jaguár25 (válaszként erre: 2333. - Bluemoon55)
2023. máj. 23. 23:46
Ez mondjuk még a percet sem éri el, de jobb is, mert én belehülyülnék, sztem a leghosszabb az eddig max 15 másodperces lehetett, de az is betett.
2336. Jaguár25 (válaszként erre: 2331. - Bluemoon55)
2023. máj. 23. 23:44
Dettó..
2335. Jaguár25 (válaszként erre: 2330. - Ludmilla8i)
2023. máj. 23. 23:43

Az ügyeleten általában nem a legnagyobb nagyágyúk szoktak ülni. :D


Mondjuk abban igazuk volt, hogy azért ment fel a vérnyomásod, mert bestresszeltél. Viszont ezt a szívmegzagyvulást ezt ők extrának nevezik? Nekem nagyon nem annak tűnik.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook