Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


27. marika10 (válaszként erre: 26. - Helena66)
2012. okt. 1. 15:57

Teljesen igazad van!

Mindenki meghal egyszer,én magam is ezzel szoktam másokat vígasztalni,de amikor jön a roham,meg az extrák halmozottan, annyira megsemmisítő érzés!Próbálok néha optimista lenni,többször azt gondoltam meggyógyulok,de ezek a ritmuszavarok újra visszatérnek,és én megint magam alatt vagyok,de azt látom,hogy más is ugyanígy van ezzel,és ez ad egy kis erőt.Amikor panaszmentes időszak van ,a fellegekben járok,tervezgetek,céljaim vannak,aztán jön egy rosszabb időszak,és más nem is jár a fejemben,csak hol, mikor halok meg._Néha nagyon sötéten látom a világot.Sajnos édesapám és a nővérem is nagyon fiatalon meghalt, (nem az volt a bajuk,mint nekem),az öcsém is nagyon beteg,bele sem merek gondolni abba,hogy mi lesz vele.Nekem mindíg azt mondják,hogy egészségas vagyok,semmi köze a ritmuszavaromnak a családtagjaim elvesztéséhez,mégsem mernék a jövőmbe nézni!Hát sajnos így állok!Próbáltam én már mindent(sok folyadék,kevés só,édesség,szőlőcukor),az a baj,hogy nem is tudom igazán kötni semmihez,csak találgatok,de látom,hogy a többiek is így vannak.Ki tudja,bízzunk benne,hogy egyszer valaki megtalálja a választ!Az én terápiám most:Sotalex,Kálium,Magnézium,Frontin,és száraz vörösbor naponta 2-3dl.Egész jól vagyok jelenleg.Extramentes szép napot!

26. helena66 (válaszként erre: 25. - Marika10)
2012. okt. 1. 15:23

Mi ez "ha kell meghalok"? Ez mindenkire vonatkozik ES ide ES oda.

Sok keserves percet okoz nekem ez a baj, no nem percet órát, napot, hetet is elvesz az életemből, de többi jó. 10 évvel vagy nálam fiatalabb mi legyen velem,ha te ezt így gondolod. Én ősz öreg néni szeretnék lenni a piacon mama-taxit húzva rángatva tolakodva.....

25. marika10 (válaszként erre: 7. - Holter78)
2012. szept. 30. 19:54

Ez nagyon jó!!!

Én már az összes stádiumot végig jártam 13 év alatt,az 5.-en is túl vagyok.6. stádium(én már itt járok):elfogadás,hogy ezzel együtt kell éljek,ha kell meghalok,orvosokat nem akarok,csak addíg amíg felírják a gyógyszerem,amire ráfogtam,hogy bevált.Esténként borozgatok,épp azon gondolkodom,hogy talán már reggel is kéne,és hogy-hogy még nem haltam meg?Lehet,hogy az lesz a 7. stádium!

2012. szept. 22. 14:28
Nekem márciusban kezdődött.A munkahelyemen éreztem.Nem voltam rosszul csak fura érzés volt,ijesztő.Irány a sürgi osztály.EkG ,vérnyomás.Mire átértem már csak az ijedségtől a pulzusom volt 110.Kaptam egy fél Betalockot és a doktor azt mondta a túlfáradás az oka nincs semmi eltérés.Ezután minden nap a pulzusom figyeltem és vártam mikor érezem megint.Rendszeresen kardio ezést csináltam ebben az időben már kb. fél éve.Hónapokig nem éreztem újra.Elhatároztam ha ujra jön megyek kardiológushoz.Jött a nyár,nyaralás,több pihenés.Egész megnyugodtam.Azután a nyár közepén megint jött.Este az ágyban tök nyugiban olvasás közben éreztem pár másodperc volt kb. 4-5 kihagyás és utána rögtön az erős dobbanás,és utána megint 1000-el hajtott a szivem.Kb 20 perc volt mire lenyugodtam.Azóta többször is volt.Változó milyen időközönként.Van amikor hetek telnekel és semmi.Tegnap este is volt vagy 5 db egymás után és utána felgyorsul a pulzusom és megint vagy 10 perc volt mire a pánik alább hagyott és végre elaludtam.Nagyon kellemetlen.Én nem vagyok rosszul,de nem jó érzés.És hajlamos vagyok képzelődni.Voltam kardiológusnál kivizsgált minden paraméterem normális.Azt mondta nem kell gyógyszeresen kezelni, mert a bétablokkolók szedését nem indokolja nálam semmi.tartsak magamnál Betalockot és ha a szapora pulzus nem akar alább hagyni akkor bevehetek, de állandó szedést nem javasol.És a mozgás fontos az a legjobb orvosság szívritmuszavarokra.Akkor megnyugtatott,de eü-ben dolgozom, és hát sokmindent lát és hall ott az ember.És ha a szívünkről van szó azt hiszem mindenkit a pánik kerülget ha nem működik rendesen!
23. holter78 (válaszként erre: 22. - Cel)
2012. aug. 27. 12:25
persze igazad van, de azért hátha segíthetünk egymásnak, a frontin/xanax idáig mindenkinek segített! hány mg concort szedsz? nebiletet próbáltad már?
22. cel
2012. aug. 27. 10:34

Concor és Covarexet szedem renszeresen, esetenként (szükség esetén) Frontint. Nekem ez nagyon bevált, bár az idő előre haladtával újra vissza tértem a napi 2 db Conkorra és inkább a Frontint hagyom el.


Egyébként ahány ember, szinte annyi féle terápia, mert lehetnek még egyéb problémáink, amelyek egyik vagy másik gyógyszert kizárják és mi magunk sem egyformán reagálunk egy-egy vivő anyagra, még ha a hatóanyag ugyan az is. Pont azért kételkedem abban, hogy itt megfogjuk találni azt a terápiát ami mindenkinek egyformán ajánlott.

21. holter78 (válaszként erre: 20. - Sanka02)
2012. aug. 26. 22:36
Nem olyan, mert ebben csak kálium van magnerotot külön szedem, panangin egy jó reklámra épülő üzleti termék. A hatóanyag számít!
20. Sanka02 (válaszként erre: 19. - Holter78)
2012. aug. 26. 18:55
Ez olyan mint a Panangin?
2012. aug. 26. 16:10
Ma nekem is sok volt, ezért bevettem egy kaldyumot azóta elmúlt. Szerintem a front lesz az oka!
18. Evecee (válaszként erre: 15. - Sanka02)
2012. aug. 26. 08:21
Egész nap vacakolt a szívem.Olyan fura lebegést éreztem.gyengeséget.nem éltem a napjaim csak igyekeztem túlélni.
17. Evecee (válaszként erre: 14. - Holter78)
2012. aug. 26. 08:19
Bisoprolol,Propafenon és syncumar.Nem mondom hogy tűnetmntes vagyok de jobb mint volt.Az ujabb holter a gyögyszerszedés után egy hónappal már nem mutatott ki pitvarfibrillációt.Ritmus zavar van de azzal azt mondta a doki együtt kell élni és megfontolni az ablatiót.
16. Evecee (válaszként erre: 14. - Holter78)
2012. aug. 26. 08:16
Ráadásul kardiológus főorvos volt.Nem az nem volt.
15. Sanka02 (válaszként erre: 13. - Evecee)
2012. aug. 25. 14:14
Szia. Neked milyen tüneteid voltak, mikor rosszabbul lettél?
14. holter78 (válaszként erre: 13. - Evecee)
2012. aug. 25. 12:13
Az ilyen orvost el kellene eltiltani a foglalkozásától. VES-ed nem is volt? Milyen gyógyszereket szedsz?
13. Evecee
2012. aug. 25. 08:36

Sziasztok.

10 éve kezdődött nálam.Pánikbetegségre fogták,csak egyre rosszabbul lettem.5 évvel ezelőtt másik dokihoz mentem aki csak ugyan azt mondta túl sokat foglalkozok magammal.Hiába kértem holtert azt mondta nem látja indokoltnak.Minden évben mentem hozzá szinte kinevetett.

2 hónapja elege lett a férjemnek a sok rosszul léttől és elvitt egy 3.orvoshoz aki azonnal holtert tett rám.Az eredmény elszomorított.gyakori SVES pitvarfibrillációval.Most vérhígítóznak és két féle gyógyszert szedek.Ennyit az orvosokról.ha hamarabb észre veszik nem alakul ki a pitvarfibrilláció:(

2012. aug. 20. 19:20

Sziasztok,

Az ötödik és a negyedik stádium határán vagyok. De még mindig figyelem magam és a pulzusom. Utálom a gyorsulást és az extrákat is. A Concor és a Betaloc voltak a legtovább "jó" gyógyszerek. Ezek mellett kevesebb extrám volt, vagy kevesebbet éreztem meg. Ahogy telik az idő- 13 éve kezdődött két egymást követő myocarditis- után egyre érzékenyebb vagyok, és jobban megviselnek az ütések. Szédülés, gyengeség, hasmenés, halálfélelem ezt követi az órákig tartó gyengeség és kar-arc, mellkaszsibbadás.elmondva a tüneteket mindig a hiszti jut eszébe mindenkinek rólam. De tényleg baromi szr. Maga az extra buborékérzés a szegycsontom mögött, vagy erős dobbanás után kihagyás, néhány erős dobbanás, szünet, szívremegés érzés.Ja és az indokolatnul előtörő nyugtalanság-idegességérzés. Ha nem érezném csak hallanék valakit panszkodni el se tudnám képzelni milyen.

Most koenzim Q 10 -et, magnerotot, aloe verát szedek. Próbálok fogyni, relaxálni, sportolni és élni az életre figyelni.

11. kylexx
2012. aug. 18. 23:56
Sziasztok.Nekem sem vált be semmi, legutóbb /3 hónappal ezelőtt/ minden 3. ütés extra volt.Azt hittem belebolondulok.Az a halálfélelem, az a megsemmisülés érzés borzalom volt.Én elkezdtam a betalokot szedni, és innetől kezdve mintha nem is lett volna.Nekem bevált.Azóta volt rajtam 24 órás holter, semmi eltérés, hááát, nem tudom.Lehet, hogy szedenem kell egy életen át???????????
2012. aug. 18. 05:23

Én a II. stádium környékén járhatok. A concor az 5. gyógyszerem, de ez sem a legjobb, ettől is zuhan a vérnyomásom, csak csökkentette az extrák számát, de nem szűnnek.

A sertralin ki van írva nekem is, hónapok óta enyhe szédelgések jönnek rám, állítólag idegi alapon, ezért kaptam. De nem szedem. Gyógynövényes nyugtatóval próbálkozom.

A múlt éjszaka volt egy rosszullétem, arra ébredtem, hogy iszonyú gyorsan megy a szívem, extrákkal. Kivert a víz, ment a hasam. Kb 1 óráig tartott. Attól félek, hogy ez már pánik, vagy nem tudom mi lehetett.

2012. aug. 17. 08:42
és én a IV. stádiumban vagyok célom az V-ös szint:-)
2012. aug. 17. 08:41

Saját bevált terápiám:


5mg nebilet

50 mg serlift

esetenként xanax

scitec multi pro vitamin

magnerot tabletta szétrágva

napi kettő banán

7. holter78 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2012. aug. 17. 08:38

A fórum célja a következő:


Megpróbáljuk összegyűjteni a legalkalmasabb terápiát az exrasystolék kezelésére. Ez nem lesz egyszerű feladat.


Megpróbálom stádiumokba besorolni az extrasystolés betegeket:


I. stádium: elmegy az orvoshoz a beteg, látszik vagy éppen nem látszik az extra, a beteget megnyugtatja az orvos azzal, hogy ez egy jóindulatú ritmuszavar szedjen magne B6-ot és rendbejön.- ha elhiszi nem fog vele tovább foglalkozni szerencsés ember.

II. stádium: nem hiszi el a háziorvosnak a diagnózist egy halom pénzt, energiát pazarol kardiológusra, csináltat legalább 4-5 holtert, számolgatja az extráit, egész nap figyeli a pulzusát. Elkezdi szedni a béta blokkolókat.

III. stádium: kialakul a betegségtudat, elolvassa az interneten leírt kamrafibrilláció tüneteit, megviselik a ritmuszavarban elhunyt sportolók is. Rohangál az ügyeletre, esetenként bekötnek MAG-KÁL. infúziót egyebet az SBO-n nem mernek tenni. Elkezdi szedni a Xanaxot, rájön, hogy ez segíthet. Van amikor pszichiáterhez is elmegy kap egy kis sertralint.

IV. stádium: Elfogadja, hogy az orvostudomány sem tudja miért van a szív rendellenes elektromos tevékenysége egézséges szív esetén,nincsen rá gyógyszer, ezért elkezd a gyógyszerek mellett relaxálni, próbál nem foglalkozni az extrákkal.

V. stádium: Gyógyszerek nélkül él, időnként extrákkal.

6. holter78 (válaszként erre: 5. - Sanka02)
2012. aug. 17. 08:22
Sziasztok! Nekem is BB nélkül 100 felett van és halmozottan jelenik meg az extra. BB-vel egy kicsit jobb a helyzet, kipróbáltam az összeset jelenleg Nebileten vagyok, de gondolkodom, hogy visszatérek a concorhoz mert azzal talán kevesebb volt. Ha nagyon sok van akkor 4 db 0,5 mg-os xanax és elalszom. Jelenleg szedek még egy kevés sertralint, mert nálam pánik reakcíót indított be és ez csak rontott a helyzeten...
5. Sanka02 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2012. aug. 12. 15:31
Azzal együtt van. Kardiológushoz járok. Már volt fent holter. Napi 2800 db extra volt, amit nem mondtak soknak, de minden egyes darabot külön megérzek, kellemetlen. Gyógyszer nélkül a pulzus 100 fölött van.
4. trapiti (válaszként erre: 3. - Sanka02)
2012. aug. 12. 15:27
Béta blokkolónak nem nagyon hiszem, hogy van értelme... hacsak nem magas pulzusszámmal társul...
2012. aug. 12. 15:25

Nekem is el kell viselnem. Béta blokkolóval próbálják csökkenteni. Mára már a sokadikat próbálom. Szinte mind leviszi a vérnyomásom az extrák meg ugyanúgy megvannak.

Rengeteget számít milyen lelki állapotban vagy, ha stresszelsz annál több van.

2. trapiti (válaszként erre: 1. - Holter78)
2012. aug. 12. 14:17

Egy hozzászólás mennyiben tud segíteni?


Nekem 12 éve van, akkor volt egy vírusos myocarditisem. Idővel az ember megszokja hogy van... mást nem lehet tenni :)

2012. aug. 12. 14:14
Ide várnám azokat a hozzászólásokat, amelyek segíthetnek elviselni az extrasystole tüneteit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook