Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2394. Bluemoon55 (válaszként erre: 2392. - Nórika1988)
2023. jún. 6. 08:35

Ez az erőlködés vagy nyomás segített? De gyakorlatilag akkor x éven át évente 3 szor volt neked ilyen?

Hany eves vagy most?

En is attol felek hogy ha egyszer volt akkor újra lesz....

Oktoberben volt.

Bar nekem egy sorozat extra előzte meg, az is lehet hogy az ottani ijedtség miatt lehetett...

Mennyire ment fel a pulzusod?

Amikor már tudtad ugymond hogy milyen tunet, vagyis mivel jár, ugyanúgy panikoltal? Vagy tudtad hogy ez mi és abba fog maradni

2393. Bluemoon55 (válaszként erre: 2392. - Nórika1988)
2023. jún. 6. 08:33
Igen értem... És mit mondtak mitol lehetett ez? Mi hozta ki? Ideges voltál akkor? Mármint stressz előzte meg?
2392. Nórika1988 (válaszként erre: 2390. - Bluemoon55)
2023. jún. 5. 14:18
Engem azért abláltak, mert a legutolsó roham nem akart abbamaradni. Órákig tartott és gyakorlatilag semmilyen gyógyszerre nem ugrott vissza normál tartományba a pulzus. Végül megtalálták a gyógyszert, amire reagált, de egyben fel is ajánlották a műtétet azzal, hogy 31 évesen ne kelljen elkezdenem szívgyógyszert szedni.
2391. Bluemoon55 (válaszként erre: 2389. - Atlass)
2023. jún. 5. 13:54
Ez a fajta ritmuszavar ami egyenletes de ilyen 200 as pulzussal jár, erre szokták a katetert csinalni
2390. Bluemoon55 (válaszként erre: 2388. - Nórika1988)
2023. jún. 5. 13:53
Az pedig ugymond nem sok.. Ismerősnek havonta, azert ablaltak. De ha neked így is megcsinalták akkor az jó. Nekem akkor októberben volt fel órás kb... Remelem többet nem jön elo
2389. atlass (válaszként erre: 2388. - Nórika1988)
2023. jún. 5. 13:13
Mi az a psvt?
2388. Nórika1988 (válaszként erre: 2385. - Bluemoon55)
2023. jún. 3. 20:49
Évente kb háromszor volt psvt-m, eltérő hosszúságúak voltak, de átlag mondjuk 10 percesek.
2387. Éva 1981 (válaszként erre: 2384. - Ludmilla8i)
2023. jún. 3. 19:58

Szia !

Mintha engem írtál volna le!

Borzalmasan elem meg,elég egy kicsi félre ütés onnantól világháború és teljes összeomlás , pánik, félelem ettől jön az újabb és újabb ettől még inkább rosszul leszek ,borzalmas ...majd amikor sorozatba jön attól már halál félelmem van és bizony ma reggel is volt egy kis idegesség azonnal jöttek a sorozatok , sedacurt szedek de úgy érzem nem elég ...

2386. Bluemoon55 (válaszként erre: 2379. - Nórika1988)
2023. jún. 3. 06:47
Nekem akkor fel óráig tartott de egy sorozat extra előzte meg
2385. Bluemoon55 (válaszként erre: 2381. - Nórika1988)
2023. jún. 3. 06:46
Nekem is volt ilyen psvt jellegű októberben, azóta sem.. Ne is legyen. Neked milyen időnként volt?? Most ez a nagyon rossz alvas zavar.. Megint napok óta alig alszom.. Hiába veszek be minden fele növényi gyogyszert, oké telihold van de akkor is
2384. Ludmilla8i (válaszként erre: 2383. - Nórika1988)
2023. jún. 2. 22:38

Annó 15 évesen engem sem érdekeltek az extráim pedig voltak. Csak valahogy nem foglalkoztam vele. Ugyan úgy cigiztem,kávéztam,koncertekre jártam,éjjeli műszakban is dolgoztam. Éltem az êletem és ha néha volt is egy egy extrám,abszolút nem érdekelt. De most 2 éve sokat stresszelek, és sok minden össze gyűlt,azóta rentgeteg extrám lett. Már nem cigizek,nem kávézok,nem járok koncertre nem dolgozok éjjel mégis sokkal rosszabbul vagyok mint amikor nem foglalkoztam a dologgal. Ahogy én észre vettem a stressz,idegeskedés vàltja ki sajnos az extrákat. És én már szorongok is miattuk mert ahogy érzem hogy érkezik egy már bepánikolok pedig azt mondták egészséges vagyok ne aggódjak.


Köszi hogy leírtad ami veled történt és hogy milyen volt àtélni. És tudom milyen érzés amikor izgulsz,vagy félsz,stresszelsz és állandóan extrák jönnek. Én holnap megyek egy ovis ballagásra ahova hivatalosak vagyunk és màr előre félek mi lesz ha épp a ballagás utáni összejövetelen extrázok be vagy leszek rosszul és ez miatt 2 napja állandóan extrázok. Szerintem szerencsésen magamnak generálom a dolgot. Tiszta hülyeség ilyen miatt félni, csak tudom hogy elég egy extra és màr el veszi a kedvemetés utána ezen fogok kattogni meg félni nehogy rosszul legyek. Túlzásba viszem az aggódást.

Neked is és mindenkinek aki hasonló cipőben jár mielőbbi megoldást és gyógyulást kívánok. Kíváncsi lennék van e olyan a fóeumon akinek sikerült extra mentessé tenni a mindennapjait vagy hogy más hogy küzd meg vele lelkileg.

2383. Nórika1988 (válaszként erre: 2382. - Ludmilla8i)
2023. jún. 2. 17:50

Nagyon érdekes, mert az abláció előtt egyáltalán nem féltem a rohamoktól. Az első ijesztő volt, de akkor azt mondta az orvos, hogy egészséges vagyok, van ilyen, majd kinövöm, ezért aztán nem is érdekelt. Az abláció óta viszont szó szerint rettegek mindenféle szívvel kapcsolatos dologtól, szerintem nálam ez fóbiába is átfordult már, bár nem akarom dramatizálni. A műtét nagyon rossz volt, vagyis csak az első fél óra, utána még kb két órán át tartott, de addigra kb megszoktam az egész beavatkozást.

Extrákra korábbról én nem emlékszem, persze, lehet hogy voltak, csak nem érdekelt. Most viszont már egy feszültebb helyzetben azonnal jönnek. Ma volt kislányom ovis ballagása, ahol beszédet mondtam, rövid pár mondatot, tartott az egész kb két percig, de az egész délelőttöt végig extráztam. És nagyon megvisel, leginkább lelkileg.

2382. Ludmilla8i (válaszként erre: 2381. - Nórika1988)
2023. jún. 2. 16:53

Hűha. Ez ijesztőnek hangzik.

Lelkileg hogy élted meg? Nem rettegtél a következő rohamtól? Nem lett szorongásod miatta? Milyen gyakran jelentkeztek ezek a rohamaid? És az abláció előtt extráid nem is voltak?

2381. Nórika1988 (válaszként erre: 2380. - Ludmilla8i)
2023. jún. 2. 08:22

Sokáig nem tudtam megfogalmazni, milyen érzés, míg az SBO-n, aki kezelt, rá nem kérdezett, hogy "olyan, mintha gépfegyver ropogna a mellkasában?" Igen, pont olyan, tökéletes leírás. Olyan gyors és olyan erős is. A hossza változó volt mindig: a pár ütemtől a fél órán át tartó rohamokig volt minden. Egy korábbi orvosom azt javasolta, ha nem múlik, csináljak úgy mint aki a wc-n erőlködik, ez az erő úgymond visszaállítja a rendes ritmust. Ez bevált, egészen 2019 tavaszáig, akkor semmilyen praktikára nem "ugrott vissza" a szívem, ezért kerültem a sürgősségire.


Amikor épp nincs roham, semmi nem utal a PSVT-re. A szívem makk egészséges. Konkrét rohamot pedig életem legelső esetét kivéve nem tudott orvos elcsípni, így mindenki csak találgatott. Négy évvel ezelőttről viszont méteres hosszú EKG-csíkom van a rohamozó szívemről, így végre ki is mondták a diagnózist és mint gyógymód, javasolták az ablációt, ami a rohamokat teljesen kiiktatta az életemből.

2380. Ludmilla8i (válaszként erre: 2379. - Nórika1988)
2023. jún. 1. 22:06

Szia. Mit éreztél PSVT közben? Milyennek kell elképzelni? Ez pár másodpercig tartö dolog volt vagy több? Nem hallottam még róla. Olyan van nekem is hogy lefekszem este pl.és egyszer csak több másodpercig mintha "remegne" vagy nagyon gyors lenne a pulzusom de aztán ha felülök elmúlik általában.

Neked hogy derült ki hogy PSVT -d volt? Vizsgálatokkal kimutatták?

Akármikor megyek kivizsgálásra épp akkor nincs semmi bajom így mindig azt a választ kapom hogy teljesen egészséges vagyok. Ahogy kimegyek a rendelőből vagy vége egy ekg vizsgálatnak tuti érkezik egy extra vagy egy ilyen pár másodpercig tartó sorozatos valami.

Tudnál többet írni a PSVT-ről meg hogy mit éreztél,hogy vették észre?

2379. Nórika1988 (válaszként erre: 2378. - Bluemoon55)
2023. jún. 1. 19:17
PSVT rohamok miatt kellett abláció. Már 15 éves korom óta küzdöttem velük, de legutóbb, 2019-ben sehogy sem múlt el. Az SBO-ra kerültem, ott egy szuper kardiológus vett szárnyai alá, és ő javasolta az ablációt. Azóta rohamok nincsenek, ellenben rengeteg az extrám :( Doki szerint a műtét miatt lett érzékeny a szívem az extrákra.
2378. Bluemoon55 (válaszként erre: 2372. - Nórika1988)
2023. jún. 1. 18:56
Miert kellett neked ablacio???
2023. jún. 1. 18:56

Ma nekem is volt hosszú idő után, épp álltam a boltban.. Pár. Mp es de nemvolt jo.. Szerintem a fáradtság, egész nap komas vagyok... Ez a két nap hajnali kelés betett.

Meg itt is hol esik hol nem..

2376. Andrea1993 (válaszként erre: 2374. - Éva 1981)
2023. jún. 1. 13:43
Nekem most nincs sorozat de egy egy beutès van. Én azt vettem észre ha másnap jön a vihar akkor előző nap csinálja ezt a sorozat extrát
2375. Bluemoon55 (válaszként erre: 2374. - Éva 1981)
2023. jún. 1. 08:11

En azt vettem észre hogy amikor beszedtem frontint akkor utana jött ez a szivdobogas érzés, nem aznap hanem másnap stb amikor nem szedtem.kicsit amolyan elvonás szerű valami, benne is van a mellekhatasa között. Arról nemis beszélve hogy olyan iszonyat káva vagyok tőle egész nap...

Itt Ausztriaban most kevesebb van, de ahogy írtam itt nincs meleg, allandoan 19-20fok reggel rendesen csípős hideg a hegyek közt vagyok. Viszont amikor szarul alszom mert reggel 4 kor kelek stb akkor éreztem... De szerintem a levegő is jobb itt, illetve, hogy nincs nagy hőingas.sajnos itt nem lesz nagy meleg nyáron sem, max 22 de amikor süt a nap mondjuk azt érzem. De ez az allando 17fok stb lehet jobb a szervezetnek, pedig én meleg párti vagyok

2374. Éva 1981
2023. jún. 1. 08:02

Sziasztok !

Ki hogy van ma nekem órák óta sorozatos félre ütéseim vannak ,és már a 0.25ös fél frontint is úgy érzem feleslegesen szedem...

2023. máj. 31. 19:39
Nekem meg futás közben jelentkezett az extra olyan érdekes volt mert jött a torokszorîtás ès bamm minden 4.5. mellé ütött. Mikor megálltam a futással akkor meg abba hagyta. De ez már rég volt.
2372. Nórika1988 (válaszként erre: 2371. - Bordáska)
2023. máj. 31. 18:42

Köszönöm a választ.

Igen, teljesen egészséges a szívem, abláció miatt évente járok is kontrollra. A műtét előtt rendszeresen sportoltam, de azóta nagyon elment a kedvem az állandó extrák miatt, sőt, ez immár félelembe fordult át.

Ha viszont megoldás lehet többek között a futás, akkor meg kell próbálnom átállítanom az agyam arra, hogy ez nem hogy nem veszélyes, de javíthat is a helyzeten.

Köszönöm még egyszer, és emelem kalapom, hogy extrák közepette is elmész futni. Bárcsak én is itt tartanék már fejben! :)

2371. bordáska (válaszként erre: 2367. - Nórika1988)
2023. máj. 31. 10:23

Szia,


Én sportolok és nekem bejött.

Úgy, ahogyan az extráknak sem egyetlen oka van, úgy a megoldást sem jelenti önmagában a sport, de jelentős összetevőnek tartom.

Amikor gyötörnek az extrák, mindig elmegyek futni. Ha a kardiológusod szerint a szíved egészséges, nyugodtan sportolhatsz.

2023. máj. 30. 08:39

Nekem most itt ausztriaban kevesebb van, vagyis egy hétig semmi nem volt... Aztán megint kezdődik ez a korán kelés ossze vissza alvas, fáradtság, sok munka és már van...

Amugy apum volt a Gottsegenbe elment surgossegire egész nap ott volt. Neki a tudejevel van valami. De azt mondta ilyen szív kiutesre annyira várnak mint akik vervetelre mennének... Nagyon durva. Kint várakoznak kicsit, minden ok e aztan mehetnek haza....

2369. Andrea1993 (válaszként erre: 2367. - Nórika1988)
2023. máj. 30. 07:33
Én mentem futni hogy levezessem a feszültségem de ugyan úgy jelentkezik. Hogy vagytok ma?
2368. Andrea1993 (válaszként erre: 2365. - Kriszi97)
2023. máj. 30. 07:32
Megettem előtte 2 db sportszeletet és utána jöttek az extrák
2023. máj. 29. 22:49

Sziasztok!


Ma én is egy ijesztő extra-sorozaton vagyok túl, és most sem az igazi.


Kb egy hete szedek Valeriana-t, tök jó volt minden, erre ma eddig alig tapasztalt sorozat lépett meg. Sokmindent kipróbáltam kimondottan extrák ellen, de tartós megoldást semmi sem hozott.


Úgyhogy egy újabb csapásirányt szeretnék találni: a sportra gondoltam.


Van köztünk valaki, aki rendszeres sporttal (pl futás) vette fel a harcot az extrák ellen és sikerrel járt?


Köszi

2366. Kriszi97 (válaszként erre: 2365. - Kriszi97)
2023. máj. 29. 22:46
Bocs kérdésnek szántam, csak véletlen pontot tettem, nem kérdőjelet.
2365. Kriszi97 (válaszként erre: 2364. - Andrea1993)
2023. máj. 29. 22:45
Nem szoktál puffadni. Nekem akkor még több van ha tele a gyomrom, vagy puffad kicsit.
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook