Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? fórum

Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3193. hemond
2011. szept. 9. 14:24
Sziasztok!Ma kaptam meg a válaszomat a panaszomra ezektől a rohadékoktól,amiben ismét leírják a hosszútávfutós meg a többi dumát.Regisztrálva vagyok náluk s egy csomó eltérés van a neten lévő és a papírjukon lévő befizetéseim között.Van olyan,hogy kb.10 hónapig semmi befizetés,majd hirtelen egy nagyobb összeg kerül jóváírásra.De!A neten lévő befizetések abban az időszakban,hónapra pontosan érkeztek,a kérdéses 10 hónapban is.De ha összeadom a 10 havi összeget,az sem felel meg a nagyobb összegnek!Járt így velük valaki?
3192. ilike69 (válaszként erre: 3186. - Che.g)
2011. szept. 9. 11:33

Szia előszőr is menj fel a "pertarsasag.hu" oldalra-panaszok- Évgyűrűk.

Aztán van egy e-mail cím, ahol szintén jelentkezzél: "evgyurukkarosult@gmail.com". Itt egy Zsolt nevű károsult vette kézbe a dolgokat,nagyon rendes,hogy ennyi energiát beleöl!Ügyvédnőnk is van már, de Zsolt majd megírja mit kell tenned!

3191. che.g
2011. szept. 8. 23:41

Idézek egy tőlük kapott levélből:

„… a pénzügyi krízis nagymértékben érintette minden ország gazdaságát. A válság elérte a részvénypiacokat éppúgy, mint a hitel- és kötvénypiacokat, és nem hagyta érintetlenül a magán-nyugdíjpénztárakat (sic!) sem. […] Azt azonban meg kell jegyezzük: az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár független pénztárként, gyorsan tudott alkalmazkodni a pénzpiaci változásokhoz. A függetlenség egyik legnagyobb előnye, hogy az Évgyűrűk működése során csak és kizárólag tagjai érdekeit képviseli, ill. a jelenlegi gazdasági körülmények között további előny, hogy az esetleges pénzintézeti (banki, biztosítói) problémák nem érintik.”

3190. che.g
2011. szept. 8. 23:29

De hát valakinek csak meg kell állapítania az Évgyűrűk igazgatótanácsának + az ellenőrző bizottságának + az ügyvezetőjének a felelősségét!!! Vagy nem? Hát ezeknek az embereknek az orra előtt (vagy tevékeny részvételével???) hoztak - ezek szerint - rendre rossz döntéseket!!

És a PSZÁF erre azt mondja, hogy rendben?!?!? Hát mi van itt??? Tényleg csak akkor jutunk igazsághoz, ha kimegyünk az utcára?

"Vagy nem tudjátok, mily szörnyű a nép,

Ha fölkel és nem kér, de vesz, ragad?"

3189. batyaCO (válaszként erre: 3185. - Jozsyi)
2011. szept. 8. 22:25
Sajna hasonló meglátásom van ez ügyben,bár csak ne így lenne....
3188. batyaCO
2011. szept. 8. 22:20

Nézem én az adatokat!

Csak azt nem értem mire fel volt az a sok "POZITÍV"

diagram a hírlevelekben.Miközben annak a fele sem volt igaz,szerintem ez szándékos félrevezetés:(

Párom Aegonnál 97700FT után 7700Ft reált ért el növekedésiben.Ki is postázták,ez elég korrekt volt!

Én 1.5M után 0Ft?!Növekedésiben.

Itt kezdődik a XXI.század rabszolgasága.Ahogy elnézem az adatokat,a pénzünket szépen "törvényesen"§ meg ami kell,úgy lenyúlták ahogy az a nagykönyvben elő van írva:(

Nem sok esélyt látva,csak annyit, költsék gyógyszerre a sok tisztességes dolgozó ember pénzét a "magasrangú" vezérek.Becsaptak ismét mint már sokszor.Hallom ismét valamiféle magánnyugdíj egyéni számlát emlegetnek.

Ezek után?Köszönöm inkább kiállok valutázni,az tuti hogy nem kérek semmiféle újabb magánnyugdíj átb...ást:)))

Ezt jól kitervelték,mi pedig mehetünk panaszainkal az atya úr istenhez is,vagyis leginkább csak öhozzá fordulhatunk "bizalommal"!

3187. che.g (válaszként erre: 3179. - Malacmuki)
2011. szept. 8. 19:01
Tényleg segíthetnél nekünk ezekkel az infókkal, hogy hány év tagság után, milyen portfólióban, mennyi tőkére/hozamra kaptátok a pénzt! Légy szíves!
3186. che.g
2011. szept. 8. 18:57

13 évig voltam az Évgyűrűknél, 2,1 millió tőke, 333 ezer hozam, 0 reálhozam.

Én is szeretnék csatlakozni egy pertársasághoz, de nem nagyon látom, hogy hova?

Tud valaki arról valamit, hogy milyen stádiumban van ez a szerveződés?

Itt a fórumon nagyon sok ember elmondja a panaszát, én is, de van-e köztünk olyan, aki ténylegesen is tud lépni valamit?

3185. jozsyi
2011. szept. 8. 17:49
Van egy sanda gyanúm.Magunkra maradtunk,kutyaugatás nem hangzik az égig,ezek a tetvek meg vígan élnek. Válasz ,amire várok{2 hete} még nincs. Nagy a hallgatás...
3184. mt1974
2011. szept. 8. 17:17

Ezt találtam :

[link]

3183. ilike69 (válaszként erre: 3172. - Takan)
2011. szept. 8. 17:09

Én tegnap kaptam meg azt a levelet amiben részletes elszámolást, ÉS MINDEN BEFEKTETÉSRŐL részletes leírást kértem. (a pertarsasághoz kellett ez).

Na mit kaptam??? Elszámolás az elmúlt 12 évről-ezt otthon is összeszedhedtem volna-, befektetésekről szó nincs benne!!!! Ja, és egy 3 oldalas levél:esküszöm Karinthy Frigyes nem magyarázta meg jobban a bizonyítványát,mint ők. De hogy is merem ezt a tetű bagázst egy ilyen nagy emberhez hasonlítani??? :)

3182. viper44
2011. szept. 7. 18:00

Sziasztok!

Szóval én is az évgyűrűknél voltam1998.03.01-2011.03.01ig. A munkahelyem folyamatosan és pontosan fizette a tagdíjakat .

A tőke: 2.248.340Ft

hozam: 420.434Ft

reálhozam: 0.0Ft Az Adósságcsökkentő Alapba 2.669.267FT -ot utaltak át.


Ha összehasonlítjuk pénztáraknál pl. a 10éves hozamrátákat , láthatjuk hogy ez a F.OSLÁDA évgyűrűk teljesített a legxarabbul.

Itt megtalálható a táblázat: (a linket kell átmásolni)


www.pszaf.hu/data/cms2295891/nyphozamok_2001_10_2.pdf


Itt van a Pszáf jelentése a mny-szektor reálhozamairól:

Itt is láthatjuk hogy ez a F.OSLÁDA évgyűrűk teljesített a legxarabbul.


[link]


Szerintem ennyi is elég hogy érthető legyen a o Ft-os kifizetés...Mindez már márciusban! tudható volt.


Na és a körlevél amiben megmagyarázzák pofátlanul , hogy miért is loptak tőlünk? Még a sportra mernek hivatkozni...nevetséges

Minden pénztár egyenlő eséllyel indult, csak nem mindegy milyen felkészültséggel,"szakembergárdával "biztosította be magát.

Az egyik legrégebben alakult mnypt az évgyűrűk.Elvárható lehetett volna a legjobb teljesítmény tőlük.

(Persze ha nem tolvajokból állna az egész banda, mert mi ez ha nem lopás?)

Egyébként aki kapott is tőlük reálhozamot az csakis a Klasszikus portfólióban lehetett! Akiknek ezt ajánlották , azoknak min . 5éven belül el kell érniük a nyugdíjkorhatárt.Tehát a nagy többségnek akik 5-15év-re vannak tőle, eleve a Növekedőt ill. a Kiegyensúlyozottat ajánlották.

Na itt egy példa az évgyűrűk teljesítményéről:


[link]


Üdv mindenkinek

3181. viper44 (válaszként erre: 3178. - Pbmaci)
2011. szept. 7. 16:36

Szia!

A képletet innen megtudhatod, de a számításhoz még kell a KSH-tol is egy-két adatot lekérned...

Másold át a linket és a 3.sz. melléklet lesz legalul...

[link]

3180. daermon (válaszként erre: 3179. - Malacmuki)
2011. szept. 7. 08:28
Megírnád kérlek, h. melyik portfólió volt és mióta voltatok tagok? Valamint, hogy volt-e a havi járulékon kívül egyéb befizetésed?
3179. malacmuki (válaszként erre: 3148. - Ferebe)
2011. szept. 7. 07:42

Valószínűleg én a szerencsések közé tartozom, de én az Évgyűrűktől visszakaptam 85ezer Ft-ot, a férjem 87ezer Ft-ot, a kolléganőm 234ezer Ft-ot.

Bocsi, nem akartam a kedélyeket borzolni.

3178. pbmaci
2011. szept. 7. 06:34

Jó lenne ha valaki leírna a kiszámítási módszert,

12 év takarékosság után, egy volt háttérbankkal rendelkező nyugdíjpénztár hogyan nem fizethet senkinek?

2009.12.31. befektetési tevékenység eredményeként 334.000.-forintot hoz az elszámolásban, a nyitó egyenleges résznél, a záró egyenlegesnél az egyéni számlán felhal.hozamnál már 162.000.-forintot, és a 2011.05.31. zárásá befektetési tevékenység eredményeként 180.000.-Ft jelenik meg, csak azért tartom érdekesnek mert (ebben az időszakban volt az emelkedés, mivel én régen átvittem a pénzemet másik pénztárhoz, de onnan is kivettem (önkéntes volt) mivel már a deficitet termelték és le személyi jövedelemadóztam inkább, ezt követően azonban megindultak a befektetési növekedések (hát én is buktam a sok-sok évi megtakaritáson) Szerintem sem szabad engedni ezt az eljárási módot.

3177. seamen
2011. szept. 6. 21:01
Mivel a tagdíjakat mindenki becsületesen befizette, nyilvánvaló, hogy vagy a elherdálták a pénzt vagy eltették. Mindkettő büntetendő.
3176. seamen
2011. szept. 6. 20:14

Hello,

Mi is megkaptuk a kis levelet a párommal együtt.

'98-tól fizettük, kb. 2 milla tőkére 0 Ft reálhozam.

Egyik ismerősöm most döntötte el, hogy vesz magának saját használt autót. A döntés oka: postabiztosítónál volt, valamivel több mint 2 milla tőkére (kapaszkodjatok!) 503e ft reálhozam.

Én is javaslom, valamit tegyünk, nehogy már büntetlenül szórakozzanak sok ember pénzével, ők meg zabálják a szarvasgombás pizzát a Bahamákon!

3175. ef2f473e6d (válaszként erre: 3173. - Takan)
2011. szept. 6. 16:43
az tuti tagdíj volt.:)
3174. rverika (válaszként erre: 3167. - 7529edede9)
2011. szept. 6. 14:05
Klassz. Inkább költötték volna gyógyszerre.
3173. takan
2011. szept. 6. 13:48

Honvéd nyp.... 8 év tagdíjfizetés után, kb. 1,7 milliós egyenlegre, 780ezer forint reálhozamot utalt egy katona ismerősömnek.

Ne üssön meg a guta? 11 év után 2,5 millióra 0.

3172. takan
2011. szept. 6. 13:45

Megkaptam a levelét az évgyűrűknek, amit a 0 ft után írtam nekik.

Ugyanazt a bla-bla szöveget írták le, csak bővebben, és nem is válaszoltak minden kérdésre.

Úgyhogy ez az oka mindennek, nem csak számolni nem tudnak, de olvasni sem. Analfabéta banda!

3171. furi66
2011. szept. 5. 13:00
Egyszer már felhivtam a figyelmeteket arra hogy azt is meg kellene vizsgálni hogy kinek mennyi volt a befizetése és most mennyi pénze maradt.Azért is mondom ezt mert fél füllel hallottam a tv-ben egy fickó azt mondta hogy a pénztárak kb 2évi nyugdijjal kárositották meg a tagokat.Ez szerény 70000ft-os nyugdij mellett is 1680000ft.Gondolkozzatok el rajta.
3170. pusi16
2011. szept. 5. 07:11
Egy hasonló cipőben járó kedves ismerősöm hallotta, hogy a Tv bemondta, hogy felülvizsgálják azokat a pénztárakat, amelyeknél nem képződött reálhozam. Remélem igaz a hír. Más nem hallott erről?
3169. dagd (válaszként erre: 3168. - Lujza1963)
2011. szept. 4. 20:22
hidd el hogy ők kaptak.
3168. lujza1963
2011. szept. 4. 18:30

Én mindenkit arra buzdítok, hogy írjon a Pszáfnak, ill. az Évgyűrűknek levelet, amelyben kérik a személyes felülvizsgálatot,mert nullára kihozni a reálhozatom egyszerűen képtelenség!

Felháborítónak tartom, hogy sok ezer ember pénzét elhazárdírozták!

Remélem, hogy a cég vezetői és a befektetési tanácsadójuk is a saját biztosítójuknál volt, így ők sem kaptak egy garast se!

2011. szept. 4. 16:31

Sziasztok,

a képeslapjaim közé tettem fel egy OTP-s reálhozam kifizetést,nézzétek meg.

Rosszabb mint a mi 0 Ft-unk:)

3166. adelusz84
2011. szept. 4. 11:39

Na megkaptam az értesítést én is,és mit látok?

0 Ft a reálhozam.Ebben biztos voltam.Dühítő!!!

3165. mt1974
2011. szept. 4. 08:35
Sziasztok. Érdeklődnék, hogy volt bent valaki az Évgyűrűk Váci út-i ügyfélirodában és reklamált a 0Ft reálhozam miatt?
3164. kontra68
2011. szept. 3. 22:31
Sziasztok, egy ideig távol voltam az oldaltól, de " örömmel" látom, egyre többen vagyunk.:( Vajon mennyien? Ki tudja mikot lesz az ATV-n a kérdéssel foglalkozó műsör???
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook