Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor tudom meg végre, mennyi a magánnyugdíjam reálhozama? fórum

Mikor tudom meg végre, mennyi a magánnyugdíjam reálhozama? (tudásbázis kérdés)

2012. márc. 16. 20:02
Már én is megkaptam.
20. MMea
2011. jan. 24. 20:58
Én is ma kaptam meg a bankomtól, de ez nem tartalmazza, hogy pontosan mennyit is fogok kani, ezt majd kiszámolják az inflációval csökkentve, viszont küldtek egy bianco nyilatkozatot, melyen kérhetem, hogy felveszem és bankszámlára vagy a címemre kérem, ezt lehet visszaküldeni vagy a hamardik lehetőség, hogy önkéntes pénztárba kérem utalni.
19. böbe1961 (válaszként erre: 17. - Vikasz)
2011. jan. 24. 20:37
na azt már nem.
18. vikasz (válaszként erre: 17. - Vikasz)
2011. jan. 24. 19:40
igen :)
17. vikasz (válaszként erre: 9. - SzánI.)
2011. jan. 24. 19:40
űigen. különben megy az állami kasszába.
2011. jan. 24. 12:23
Na pont most kaptam meg a levelet a magánnyugdíj pénztáramtól és azt írják amit ti is,hogy február 28.áig nyilatkozni kell hogy miként akarom átvenni vagy hová küldjék a hozamot.Ha nem teszem megy a "közösbe":-)
15. laszlozsu (válaszként erre: 12. - Man dula)
2011. jan. 24. 06:56

Én elolvastam, s nekem ezt írták a levélbe:

"Mi lesz az engem megillető pénzzel, ha nem nyilatkozom?"

Ha nyilatkozatát a magánnyugdíj-pénztár 2011. márciusi megkeresését követő 30 napig nem juttatja el a pénztárhoz, akkor a pénztár az Ön lakcímére fogja kézbesíteni a pénzt. Ha ez nem jár sikerrel, az Önt megillető összeget a társadalombiztosítási egyéni számláján fogják jóváírni."


Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy először lakcímre postázás, s ha nem veszed át (miért ne tennéd), akkor megy a nagy kalapba.

Ettől függetlenül érdemes nyilatkozni, mert talán meggyorsíthatja, ha nem kell a nyilatkozatoknak jönni, menni, hanem kész tények állnak előttük.

14. globus (válaszként erre: 12. - Man dula)
2011. jan. 23. 20:56

Ebből nem lehet kiolvasni január 31-ig, hogy mennyi a reálhozam. Ezt a levelet az Országos Nyugdíjbiztosító Intézet küldte mindenki részére. Te mást kaptál?


-Mikor jutok hozzá az engem megillető pénzhez?

Válasz: A magánnyugdíj-pénztárak 2011 márciusában kezdik el feldolgozni a visszalépő tagok egyéni számláját. Az önt megillető összeg is ennek a folyamatnak részeként kerül megállapításra. Így a márciust követő hónapok valamelyikében juthat hozzá az önnek járó összeghez. Ha az önkéntes nyp-ba utalást, vagy a TB egyéni számlán történő jóváírást választja, ez is ebben az időszakban valósulhat meg.

2011. jan. 23. 20:27
Ja és bocs, a konkrétan feltett kérdésre válaszolva, január 31-ig kellene minden magánnyugdíj pénztári tag részére megküldeni a kimutatást. Eddig tudtommal senki nem kapta meg.
2011. jan. 23. 20:24
Mindenkinek küldtek róla tájékoztatást ( központilag, állam bácsi )El kellett volna olvasni. Arról kell 31-ig nyilatkozni, hogy maradsz a magánba. Ha nem nyilatkozol, automatikusan államiba vissza. Ez esetben dönthetsz úgy, hogy meghagyod a többi pénzeddel együtt az egyéni számládon, dönthetsz úgy, hogy postán kiutalják, illetve hogy egy megadott számlaszámra utalják. De erről február végéig kell nyilatkozni, ha nem teszed, akkor az állami nyugdíjszámládra kerül a tőkével és a többi hozammal együtt.
11. szemmelver (válaszként erre: 9. - SzánI.)
2011. jan. 23. 20:12

nem kell semmit csinálnod

automatikusan kiutalják de csak majd a nyáron talán

10. egypt
2011. jan. 23. 20:01
És küldenek valami nyomtatványt, vagy nekem kell utánajárni?
2011. jan. 23. 19:31
Most akkor ha ki akarom venni a reálhozamot, arról jan.31-ig nyilatkoznom kell???????
8. egypt (válaszként erre: 7. - Grtm)
2011. jan. 23. 19:19

Na ne már!! Én úgy hallottam, akkor kiutalják.

Ennek hol lehetne utánanézni?

7. grtm
2011. jan. 23. 19:13
Az államiba való visszamenés igen, és ha nem szólok, oda utalják a reálhozamot is.
6. egypt (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. jan. 23. 19:05
Én úgy tudom, semmit nem kell csinálni, automatikusan kiutalják.
5. grtm
2011. jan. 23. 18:55
A reálhozamról nekem tájékoztatást küldtek,be kell menni kérni, hogy kiutalják.
2011. jan. 23. 18:52
Ez ugye úgy van mert én elég analfabéta vagyok ehhez,hogy ha vissza megyek az államiba akkor a magánnyugdíj pénztárba lévő reálhozam,persze ha volt,azt kiutalják??
2011. jan. 23. 18:51
Van már ilyen fórum,de levélben meg fogják írni.
2011. jan. 23. 18:49
Online le lehetett kérdezni, mennyi a hozam, csak sajnos a reálhozam (amit szeretnék majd kivenni) összegére azt írják, hogy fejlesztés alatt. És akkor január 31-ig nyilatkozzak?
2011. jan. 23. 18:48
Mikor tudom meg végre, mennyi a Magánnyugdíjam Reálhozama?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook