Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? fórum

Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3043. manó13
2011. aug. 23. 15:36

Hali mindenkinek!!

Én még új vagyok itt a fórumon de én is beleestem ebbe a 0Ft-os témába. Láttam különböző megoldásokat a pénzünk visszaszerzésére de sajna azt is látom, hogy senki nem ment semmire vele. Én is írtam a pszáf-nek de semmi!!

Ha valaki tud valami megoldást azt szívesen veszem!!

3042. szijjsa
2011. aug. 23. 13:57
Kezd elegem lenni ebből az országból, még egy húzás és lépek nyugat fele. Gondolok itt a műszakpótlék megvonásokra, vagy egy esetleges régebbi többsávos adórendszer bevezetésére! Tudom ez nem ehhez a témához kapcsolódik, csak annyiban, hogy újabb szivatások jöhetnek! És ebben az országban úgysem fog senki nyugdíjat kapni mert a faink lányain rövid időn bellül tömegével fognak nyugatra menni, legalábbis ha van egy kis eszük!
3041. ef2f473e6d (válaszként erre: 3039. - Szijjsa)
2011. aug. 23. 13:53

:DDD

helyes

3040. ef2f473e6d (válaszként erre: 3037. - Szijjsa)
2011. aug. 23. 13:52
Na látod ez egy érv,hogy pár ezerért is képesek vagyunk kiállni az igazunkért.
3039. szijjsa
2011. aug. 23. 13:51
Ha engem megkeres valaki, hogy befektetési tanácsadó és befektené a pénzamat, az biztos, hogy ott helyben leütöm!
3038. ef2f473e6d (válaszként erre: 3036. - Szijjsa)
2011. aug. 23. 13:51

Érveket kell adni a kezükbe:)))

minél többen piszkálják a dolgot..és egyszer csak megkezdik.

3037. szijjsa
2011. aug. 23. 13:50
Nem bírom elviselni, hogy a kolegáim jóval kevesebb befizetésre kaptak 5-600 ezer forint reálhozamot, én meg semmit!
3036. szijjsa (válaszként erre: 3035. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 23. 13:48
Nem bízom eggyikben sem, de ha ők megszivattak, ezt csak vissza kéne adni. A pénztáraktól nem követelhetünk semmit, de szerintem az állam is falaz nekik ebben. Különben miért nem vizsgálodik itt senki?
3035. ef2f473e6d (válaszként erre: 3034. - Szijjsa)
2011. aug. 23. 13:45

:DD államtól?

A nem megfelelő tájékoztatásra lehet hivatkozni..

maradók is kapnak állami nyugdíjat--erre is.

-de milyen pénztárba?melyikben bízol még?

3034. szijjsa
2011. aug. 23. 13:40
Szerintem akkor is az államtól kéne a teljes összeget visszakövetelni egy másik pénztárba, mert ebben már nem bízom. A nem megfelelő tájékoztatásra lehetne hivatkozni, és akár arra is, hogy én nem nyilatkoztam arról, hogy át akarok lépni. Magyarországon már nem tisztelik a magán tulajdont ezért nemzetközi bíróságra kéne vinni a dolgot.! Utólag derül ki, hogy nem kapunk reálhozamot, és hogy a maradók is kapnak állami nyugdíjat! Mi ez ha nem átverés?
3033. ef2f473e6d (válaszként erre: 3031. - M.power1969)
2011. aug. 23. 13:33

Én azt gondolom,hogy ez egy sablon levél a tumultus kezelésére.

Konkrét személyre szóló kérdésekre nem tudják ezt küldeni.Tehát úgy írjatok,hogy ne tudják ezt kűldeni.

2011. aug. 23. 13:31

Sziasztok!


Csatlakoztam az általatok megadott csoportosuláshoz. 1998 óta voltam tagja ennek az Évgyűrűknek nevezett csapatnak. Közel 4 milliós tőkével 400ezer forint különbséggel és 0 HUF reálhozammal érkezett meg az elszámolásom. Felháborítónak tartom!

Támogatok minden közös törekvést ebben az ügyben!

Üdv,

Melinda

3031. m.power1969 (válaszként erre: 3027. - Rita0210)
2011. aug. 23. 13:30
Úgy látom nagyon egy húron pendülnek itt az "elvtársak" a PSZÁF-nál és az Évgyűrűknél is , mind1 , hogy a paraszt megdöglik csak nekik legyen jó sok pénzük , meddig tűrjük ezt ?
3030. ef2f473e6d (válaszként erre: 3025. - Vik78)
2011. aug. 23. 13:17
Annyit írsz amennyit akarsz ,de ne email-ben hanem postán.
3029. kontra68 (válaszként erre: 3027. - Rita0210)
2011. aug. 23. 13:14

Szia Rita 0210!

A levél puszta törvényi idézetek sokasága, ami nem ad magyarázatot arra hogyan alakíthattak hozzá nem értő emberek pénzpiaci tevékenységet folytató cégeket! Higgyétek el - kéz kezet mos!

3028. kontra68 (válaszként erre: 2984. - Dagd)
2011. aug. 23. 13:04
Szia Dagd! Nálam, ill. páromnál az a bizonyos " különbözet" közel 400.000 fejenként, de a kifizetés 0! A különbség gondolom a T. igazgató tanácsnál landolt! Na ez az amit ki kéne verni belőlük!
3027. rita0210
2011. aug. 23. 12:58

Ez a folytatása a PSZÁF LEVÉLNEK


jogviszonya alatt egyéni számláján jóváírt tagdíj, tagdíj-kiegészítés inflációval növelt összegét

meghaladó része.

Az évenkénti egyéni számlaértesítőkön a pénztáraknak a tagsági viszony tartama alatt

keletkezett összes hozamról kell(ett) tájékoztatást adnia.

A hozamgarantált tőke összegét a pénztár a törvényben meghatározott módon számítja.

A kiszámítás úgy történik, hogy a tag egyéni számláján jóváírt tagdíj és tagdíj-kiegészítés

összegét felszorozza a jóváírás hónapjára vonatkozó, KSH által közzétett inflációs rátával. Ezt

követően a pénztár megvizsgálja, hogy az így kiszámított inflációval növelt tagdíj és tagdíjkiegészítés

összege (hozamgarantált tőke) kisebb vagy nagyobb, mint az egyéni számlán

szereplő összeg. Ha a hozamgarantált tőke összege kisebb, akkor a különbözet – azaz a

hozamgarantált tőke feletti összeg – kerül kifizetésre.

A hozamgarantált tőke feletti összegre kizárólag azok jogosultak, akiknek a tagsági viszonya

2011. március 1-jével amiatt szűnt meg, hogy 2011. január 31-ig nem nyilatkoztak a

magánnyugdíjpénztári tagsági jogviszonyuk fenntartásáról. Ha azonban a tagsági jogviszony

más jogcím alapján szűnt meg (így pl. ha valaki 2009. során vagy korábban biztosított

lehetőséggel élve lépett vissza társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe) a volt tag nem

jogosult a hozamgarantált tőke feletti összegre.

Ha nincs hozamgarantált tőke feletti összeg, az azt jelenti, hogy a tagsági viszony ideje alatt a

pénztári befektetések (átlagos) hozamrátája (%-os érték) alacsonyabb volt, mint ugyanebben

az időszakban az (átlagos) inflációs ráta (%-os érték).

A kifizetés összege tehát nem függ össze a befizetett összegek nagyságával. Ha nem

keletkezett hozamgarantált tőke feletti összeg, akkor többszörös befizetés esetén sem

keletkezett volna.

Kérjük, engedje meg, hogy ezt egy egyszerű példával tegyük az Ön számára könnyebben

átláthatóbbá:

100.000-100.000 forintot fektetünk be egy évre.

Az első befektetésen 3%-os, a másodikon 6%-os hozamrátát érünk el egy év alatt. Az inflációs

ráta pedig 5% az év során.

- az első befektetés hozama 3000 Ft és nincs hozamgarantált tőke feletti összeg;

- a második befektetés hozama 6000 Ft, amiből az inflációnak megfelelő hozam 5000 Ft és a

hozamgarantált tőke feletti összeg 1000 Ft.

Fontos megjegyezni, hogy jelentős eltérések mutatkozhatnak a pénztárak által teljesített

kifizetéseknél a volt tagok hasonló (vagy kisebb) összegű befizetései, hasonló hosszúságú

(vagy rövidebb) tagsági jogviszonyaik esetén is attól függően, hogy a volt pénztártagok

milyen várható hozamú, illetve kockázatú befektetési formát választottak.

A hozamgarantált tőke feletti összeg értékét elsődlegesen három tényező időbeli alakulása – a

befektetések hozamrátája, az inflációs ráták és a befizetett tagdíjak egyéni számlán történő

jóváírásának időpontja – határozza meg.

Ez azt jelenti, hogy az adatok hasonlósága, vagy első ránézésre ellentmondásossága alapján

nem lehet egy konkrét hozamgarantált tőke feletti összeg megfelelőségét megalapozottan

megítélni.

A pénztárak 2011. május 31. előtt csak tájékoztató adatot adhattak a hozamgarantált tőke

feletti összegről, emiatt a pénztár által május 31. előtt, illetve május 31. után közölt

hozamgarantált tőke feletti összeg eltérhet. A változásnak az alábbi okai lehetnek:

- a befektetések (elszámoló egységek) árfolyamának változása, tekintettel arra, hogy a

megtakarítások befektetésekből történő kivonásának jogszabály által előírt határnapja 2011.

május 31. volt,

- a közlés időpontjától a május 31-ig figyelembe vett infláció mértéke, amelynek esetleges

növekedése csökkentette a hozamgarantált tőke feletti összeget,

- adatmódosulások, adatpontosítások.

A pénztári kifizetések teljesítésének végső határideje a Nyugdíjreform és

Adósságcsökkentő Alaptól történő visszaigénylés után, a visszaigényelt összeg pénztári

bankszámlára történő jóváírását követő 8 munkanapon belül, de legkésőbb

2011. augusztus 31. A kifizetések ütemezését a jogszabályi keretek között a pénztárak saját

döntésük szerint határozzák meg.

A postán 2011. szeptember 16-ig lehet átvenni a kézbesítéskor át nem vett összeget, a posta

csak ezután küldi vissza a pénztárnak az összeget.

Reméljük, hogy a fenti tájékoztatásunk válaszul szolgált a megkeresésében foglaltakra.

Egyúttal tájékoztatjuk, hogy elektronikus levele hatósági eljárás megindulását nem

eredményezte.

Budapest, 2011. augusztus

Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete

3026. rita0210
2011. aug. 23. 12:56

ezt a választ kaptam


Tisztelt Címzett!

A Felügyelet köszönettel megkapta a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe visszalépő, volt

magánnyugdíj-pénztári tagok részére járó kifizetéssel kapcsolatos elektronikus levelét.

Engedje meg, hogy megkeresésére figyelemmel az e tárgykörben felmerülő leggyakoribb

kérdésekről és legfontosabb információkról az alábbi tájékoztatást nyújtsuk Önnek.

Mindenekelőtt felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a magánnyugdíj-pénztári változások

kapcsán a visszalépéssel kapcsolatos valamennyi észrevételét, problémáját, igényét első

lépésként az érintett pénztárnak kell jeleznie. Célszerű a panaszt azonosítható, bizonyítható

módon – lehetőség szerint tértivevényes küldeményként – eljuttatni a pénztárhoz.

Amennyiben az érintett pénztárral az általa teljesített kifizetés mértékével, illetve az egyéni

számlán jóváírt tagdíjak összegével kapcsolatos közvetlen egyeztetése nem vezetett

eredményre, és az elszámolással továbbra sem ért egyet, kérjük, hogy sem a Felügyelethez,

sem pedig a Pénzügyi Békéltető Testülethez ne forduljon, mert ilyen egyedi viták

elbírálására egyik szervezet sem rendelkezik hatáskörrel, ezek eldöntése a bíróság

hatáskörébe tartozik.

Felhívjuk szíves figyelmét arra is, hogy legkésőbb 2011. augusztus 31-ig a pénztárnak a 2010.

– 2011. évről részletes elszámolást (egyéni számlaértesítő) kell küldenie a volt tagok részére,

ezért kérjük, hogy a kifizetés összegével kapcsolatos egyeztetés megkezdése előtt feltétlenül

várja meg a pénztári tájékoztatást. A pénztárnak nincs jogszabályban előírt előzetes

tájékoztatási kötelezettsége a hozamgarantált tőke feletti összeg vonatkozásában, de saját

döntése szerint adhat előzetes tájékoztatást.

A részletes elszámolás alapján ellenőrizhetők a pénztári tagsági jogviszonnyal kapcsolatos

számszaki adatok, például a befizetési adatok összevethetőek a korábbi években a pénztártól

kapott éves egyéni számlaértesítőkben megtalálható befizetési adatokkal, illetve ennek

segítségével vizsgálhatja a volt pénztártag a pénztár által a számára teljesített kifizetés

megfelelőségét.

Az egyéni számlaértesítőben megjelenő fogalmak tartalmáról, jelentéséről a Felügyelet

honlapján közzétett tájékoztatókban találhat magyarázatot.

[link]

Nyugdíjpénztári kérdések és válaszok

A közbeszédben elterjedt „reálhozam” kifejezés a „hozamgarantált tőke feletti összeg”

megjelölésére szolgál, így fog megjelenni az Ön pénztárától kapott tájékoztatásában is. (Jelen

levélben a Felügyelet is a hozamgarantált tőke feletti összeg kifejezést használja.)

A visszalépő tagi kifizetés a hozamgarantált tőke feletti összegből és a tagsági jogviszony

ideje alatt befizetett (tagi és munkáltatói) tagdíj kiegészítés összegéből áll. A tagdíjkiegészítés

kifizetésére azonban nem minden volt pénztártag esetében került sor, ezen összeg

megfizetésére tagi vagy munkáltatói döntés alapján volt lehetőség. Amennyiben Ön vagy

munkáltatója tagdíj-kiegészítést fizetett a pénztárába, akkor az a visszalépő tagi kifizetés

részeként teljes összegben visszajár az Ön számára.

3025. Vik78 (válaszként erre: 3021. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 23. 11:44

De az Évgyűrűknek írtad? Előbb nekik kell reklamálni?

Ugye nem muszáj kedveset írni? :))

3024. ef2f473e6d (válaszként erre: 3022. - Bubi45)
2011. aug. 23. 11:23

Lehet sorsolnak-ezt gyógyítsuk ,ezt ne..belegondolni is rossz:((

Ezért ne maradjunk birkák.

3023. Jonas73
2011. aug. 23. 11:22
Postán, ajánlottan, csakis!
3022. Bubi45
2011. aug. 23. 11:20
45 éves vagyok 1998óta vagyok az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár tagja azóta folyamatosan fizettem az Államnak visszautalt összeg 1522299ft a hozam összege 210107ft az én reálhozamom meg egy nagy nulla!!Igazságos ez??Az Államnak utána kéne néznie,hogy számoltak nekünk nullát vagy ha tényleg nulla akkor pedig a tőlünk elvett összeg után nekik kéne fizetni valamennyit.Kiskeresetű emberek vagyunk nekünk az 1522299 ft amit elvettek nagy pénz,olyan érzés ez mintha a gyerektől a játékát vették volna el.Sorstársak nekünk ezt dobta a gép.Jövőre ugyan mit vesznek még el tőlünk??üdv.Bubi45
3021. ef2f473e6d (válaszként erre: 3020. - Waterphone)
2011. aug. 23. 10:56
Az csak egy fellebbezés amit én írtam nekik.:)))
3020. waterphone (válaszként erre: 3014. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 23. 10:53
Lehet hogy érdemes volna azt a nyomtatványt mindenkinek elküldeni aki írt az evgyurukkarosult@gmail.com-os címre.
2011. aug. 23. 10:43

sziasztok!

szintén zenész. 0-ás reál, 10 év!


Mit érdemes nekik írni (a lenti címekre) vajon?

3018. takan (válaszként erre: 3017. - Vízilabda)
2011. aug. 23. 10:24

evgyurukkarosult@gmail.com

illetve a

[link]

Az a legjobb, ha mindkettőnél jelentkeztek.

3017. Vízilabda (válaszként erre: 3007. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 23. 10:21

Plusz 2 fővel növekedtünk.

Én és a kollégám is megkaptuk a forma 0-ás számlát.

Kollégám 6 éve és 1999 óta voltam náluk.

Igen meglehet magyarázni így a válság úgy a válság csak akkor mi miért nem kaptunk erről éves beszámolót, hogy esetleg tudjunk lépni másfelé mert nem megy úgy a szekér!!!????

Etikátlan!

Kíváncsi lennék a vezetés autójára és lakhelyére!

Csatlakozunk mi is bármilyen pertársasághoz!

Írjatok hol kell jelentkeznünk.

Köszönöm.

3016. lekvarka
2011. aug. 23. 10:12

Sziasztok...Csatlakozom én is a nullákhoz..

Össze vissza vezették az adatokat is,ami a "munkáltató adatai" menűpontban lehet találni..

találtam ilyet is:Belépés dátuma:2006-10-09

Kilépés dátuma: 2006-03-31..

Visszafelé meny az idő?

3015. ef2f473e6d (válaszként erre: 3012. - Jonas73)
2011. aug. 23. 09:53
De ne emailben küld nekik mert azt nem fogadják el csak postán..Nyomtasd ki vagy írd át.
3014. ef2f473e6d (válaszként erre: 3012. - Jonas73)
2011. aug. 23. 09:51
AHA KULDÖM EMAIL-BE.megkeresem.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook