Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? fórum

Évgyűrűk magánnyugdíjpénztárnál lett olyan akinek 0ft-nál több a reálhozam? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3253. etniez (válaszként erre: 3247. - Dagd)
2011. szept. 30. 06:54

Konkrét részvényeket nem listáznak, mert

1. üzleti titok

2. minden tag kapna vagy ezer oldalt :))


Mókás lenne. Gyanús vagyok? Álljak neki hőbörögni és akkor nem?

3252. etniez (válaszként erre: 3246. - Dagd)
2011. szept. 30. 06:53
Az eleje stimmel, a vége nem. Én már nem beszélek le senkit semmiről. Mindenki írja a leveleket ezerrel és menjen pereskedni. Senkit nem védek meg önmagától.
3251. etniez (válaszként erre: 3245. - Maszathusom)
2011. szept. 30. 06:52

Ezt is már ezerszer megválaszoltuk.


Apeh szedte be a bevallásokat és a pénzt, ennek a következménye a havi nullás sorok. 2007-2010 évek összesen összegét nézd. Nem a nypd tehet róla, hogy az apeh szarakodott a bevallásokkal.


A pénzed addig függőn volt, de nem biztos hogy ebből "károd" lett, mivel ha 2008-ban fektették be, akkor olcsóbban vettek részvényt, mint 2007-ben, stb.


Jelentsd fel a pszáfnál nyugodtan, ott tudnak erről a problémáról. Minden pénztár könyvelése így néz ki 2007-2010 között. Tégy egy próbát :)

Ez nem sikkasztás és hűtlen kezelés, ráadásul az nem ptk, hanem btk. Ráadásul ha bűncselekményről van tudomásod, kötelességed bejelentést tenni az illetékes rendőrégen, hajrá.

3250. etniez (válaszként erre: 3244. - BatyaCO)
2011. szept. 30. 06:47
Az beszél ellened, aki tényszerűen tájékoztat, vagy az, aki hülyeséget beszélve hergel?
3249. etniez (válaszként erre: 3243. - BatyaCO)
2011. szept. 30. 06:46

"A mi nyugdíjunk az sajnos kérdéses."

Manyupban konkrét pénzed volt, elcserélted egy ígéretre. 2.900.000 tett még így. Nyugdíjad lesz, kérdés mennyi. Jobb, ha mindenki elkezd takarékoskodni, havonta legalább 5000 Forinttal. Bármibe (bankbetét, arany, önkéntes nyp, biztosítás stb), de kezdjetek takarékoskodni, mert éhen fogtok halni.


Vagy 40 pénztár volt, volt lehetőséged választani nem csak portfóliót.


"Ugyanis minket senki sem kérdezett arról mibe is szeretnénk "fektetni"a "pénzünket" vagyis nem volt választásunk! "


De hogy nem, 2008-ban minden nyp tag kapott portfólió választási lapot.


"Aggasztó az ország helyzete,ezrek hagyják el,úgy hogy külföldön dolgoznak."

4 hónap múlva indulok.

3248. dagd
2011. szept. 29. 19:41
Legyen áttekinthető!Náluk ennyi a részletes elszámolás éves befizetés,hozam,reálhozam 0ft.
3247. dagd (válaszként erre: 3242. - Etniez)
2011. szept. 29. 19:39
Akkor mindenki elfogadná a helyzetet ha az a retek pénztár küldene egy normális részletes elszámolást!Amit küld azzal kitörölheted a seggedet!Írja le mibe fektette,mennyit bukott,mennyi volt az infláció és mennyi maradt a zsebükbe a retkeknek havi szintre lebontva.Gyanus egy kicsit hogy igy véded őket!
3246. dagd
2011. szept. 29. 19:34
Csak én érzem úgy hogy Etniez magasan képzett ebben a témában vagy más is?Nem lepődnék meg ha egy jól fizetett lebeszélő ember lenne az évgyürüktől hogy elkerüljenek egy pert.Kicsit gyanus!
2011. szept. 29. 19:03
Sziasztok! Megkaptam a részletes kimutatást az évgyürüktől havi lebontásban visszamenőleg 13 évre. Elég fura dolgokat találtam. Több olyan év is volt pl 2007 és 2008ban hogy 8-11 hónapon keresztül a befizetésem 0 azaz nulla Ft. Tőlem azonban levonta a munkáltató. De nem is ez benne a pláne hanem az hogy az évgyürük a 2007 évről amit kiküldött 2008 januárjában ott szépen minden hónapban ott van a befizetés. amit meg most küldött részletesen meg nullák vannak. Akkor most mi is van??? Olyan mintha kettős könyvelése lenne. Nagyon fura dolgok vannak. 10-11 hónapig nincs fizetés a számlán majd decemberben van egy nagyobb összeg ami így is kevesebb mint ami le lett vonva. Mit csinált a pénzemmel hónapokon keresztül? Hol volt a pénzem? És így hogy tudta befektetni?? Vagy csak használta és egyösszegben év végén irta jóvá? Lehet ezt? Feljelentem öket a pszaf.-nél. Tudom hogy a reálhozamban nincs jogosultsága a pszaf-nek, na de a kettös könyveléshez már igen. Mi pénzeket tehettek el akkor így ezek!!!! Mi ez ha nem sikkasztás és hütlen kezelés.??? Én sem vehetem el az ügyfeleim megtakarított pénzét hónapokra és majd megadom neki év végén, vagy amikor lejár a betétje!!! Bocs hogy hosszú voltam.
3244. batyaCO (válaszként erre: 3241. - Kontra68)
2011. szept. 28. 23:10

Elhiheted,Q..ra nem akarom elfogadni,hogy folyton atb..sznak!!!!!Csak nem értem mit keres itt olyan aki "ellenünk" beszél:(!

Mint egy ..térítő,aki megmagyarázza az "nem úgy van"!

3243. batyaCO
2011. szept. 28. 23:04

A mi nyugdíjunk az sajnos kérdéses.

Vajon lesz-e "fedezet"majd?

A "szartunk"rá pedig nem olyan "egyszerű"eset.

Ugyanis minket senki sem kérdezett arról mibe is szeretnénk "fektetni"a "pénzünket" vagyis nem volt választásunk!

Pontosan,nem mi "döntöttünk" a "befektetéseinkről".

Aggasztó az ország helyzete,ezrek hagyják el,úgy hogy külföldön dolgoznak.Ebből kifolyólag nem "ide"adóznak stb...Mi lesz veled magyar?!Ha már saját népeddel is civakodsz...GONDOLKOZZ!!!!

3242. etniez (válaszként erre: 3241. - Kontra68)
2011. szept. 28. 21:48

A gond az, hogy fogalmad sincs, mi a bajod.


Te nyugdíjszolgáltatás miatt léptél be a nypd-be, nem reálhozam szolgáltatás miatt. Neked senki nem vállalt kötelezettséget a reálhozamra. Vagy igen?


Akkor most milyen jogon várod el, hogy legyen? Téged semmilyen kár nem ért, ha nem lettél volna nyp tag, akkor is ugyanennyi pénzt vontak volna le a fizetésedből.

Most az összes pénzed visszavitted az államhoz, onnan kapsz nyugdíjat. Felteszem újra a kérdést: téged milyen kár ért pontosan? Lesz nyugdíjad? Lesz. Onnan ahonnan szeretnéd? Igen. Tehát?


Egyszerűen irigy vagy másokra, mert jobb befektetési döntéseket hoztak. Most mutogatsz mindenre, de amikor az éves kivonatodat kellett volna elolvasnod, elemezned, akkor szartál rá. Hát most is tedd ugyanezt. Aki figyelt, nem ette meg az etető szövegeket vagy csak egyszerűen szerencsésebb volt, mint te, az kapott némi aprót a visszalépés mellé.

3241. kontra68 (válaszként erre: 3230. - BatyaCO)
2011. szept. 27. 21:25
Egyet kell hogy értsek Veled. De tudod, a jogászok még ezt, az egyébként egyszerű, követhető gondolatmenet -edet, -ünket is átformázzák, elmagyarázzák ( ld. etniez)a népnek hogy nem helyes! És a gond hogy el is fogadjuk!
3240. kontra68
2011. szept. 27. 21:15

Sziasztok! Rég nem voltam itt, de valahogy ugy érzem sok értelme nincs a polémiának, és azt furcsállom, hogy a kezdeti keményebb hangvételű hozzászólásaink kapcsán hogy nem vették le a fórumot. Egyébként hiába vizsgál esetünkben a PSZÁF meg akárki is, annak a több százezer szerencsétlennek ( nekünk) úgy sem lesz javadalmazás, pedig közel 12 év, 2,5 M bevétel... Tudjátok - a császáré! Amúgy olvassátok el:

[link]

3239. etniez (válaszként erre: 3238. - Kadnarv)
2011. szept. 24. 12:17
Na, hát a nypk működése pedig jogszerű volt.
3238. kadnarv
2011. szept. 23. 18:24
Igen.Akkor majd hoznak határozatot a jogszerűségről.Rendben.Így értettem.Minden jót!
3237. etniez
2011. szept. 23. 15:41

Erről van szó: [link]


Nem "vizsgáltak", hanem határozatot hoztak a rendőrségi tiltás jogszerűtlenségéről és megsemmisítették.

3236. etniez (válaszként erre: 3235. - Kadnarv)
2011. szept. 23. 15:39

Bíróság nem vizsgál, ezt már másodjára mondom. Ők megnézték, hogy jogszerű volt-e a tüntetés betiltása vagy nem. Nem volt az, engedélyezték.


A nulla reálhozam pedig jogszerű, ne keveredjünk el messzi tájakra.

3235. kadnarv (válaszként erre: 3238. - Etniez)
2011. szept. 22. 20:08
Sajnos, abban, hogy a bíróság nem vizsgál-nincs igazad!A szakszervezetek is beadták a keresetlevelüket és a bíróság vizsgált-így lesz jövőhéten tüntetés.A keresetlevél más.
3234. Kicsianikó (válaszként erre: 3233. - Etniez)
2011. szept. 21. 12:04

Kérdésem több is lenne, de pl. egy-kettő a sok(k) közül? Hogyan nem képződött reálhozam EGY FILLÉR SEM!!!!, ha gondosan (ami a kötelességük lett volna) járnak el, fektetik be stb.? Talán itt a válasz:

[link]

Mi a csudának egy ekkora székház egy ilyen ... magánnyugdíj pénztárnak? Szted lesz még épeszű ember, aki itt marad v. ide lép be ezek után???? Esetleg el kellene adni, és a (biztosan bekövetkező)tömeges perek után ebből kellene kártalanítani a volt tagokat.

Azt hogyan magyarázod, hogy a féléve munkába állt fiam is kapott reálhozamot az ING-től, én 13 év után semmit???? Rosszul gazdálkodtak? Kockázatos tőzsdézésbe, ingatlanvásárlásba, egyebekbe fektették a pénzünket? Ez van. Megettük. Tehetünk mást? De vállalják a felelősséget, és a meglévő vagyonukkal/ból fizessék ki a jogos követelésünket! Vagy nekünk már mindent le kell nyelnünk????

3233. etniez (válaszként erre: 3229. - Kicsianikó)
2011. szept. 21. 06:47
Lenyúlták. Kicsoda is? AZ összes vagyonod a magyar költségvetésben van. Tudod, átadták az ÁAK-nak, emlékszel?
3232. Kicsianikó (válaszként erre: 3230. - BatyaCO)
2011. szept. 20. 21:21

Nyammm.:) Igaz. Bizonyos és szándékos? Igen. Konkrét és kimódolt. Yessssss. Szilágyi György klasszikusa jut eszembe némi átirattal:


"Hanyas vagy? '66-os?

Mi félszavakból megértjük egymást.

Ugyanazt a nótát fújjuk, nem igaz?

Emlékszel?

Nekünk mindig 45-ről és 56-ról meséltek gyerekkorunkban.

...És mozgalmi és 56-os dalokat énekeltek a fülünkbe...

Pedig még meg sem születtünk...


...Egykorúak vagyunk, de nem egyszívűek.

Egykorúak, de nem egyakaratúak.

Tiszták és mocskosak.

Igazak és becstelenek.

Nincs még egy nemzedék, amelynek tagjai ilyen messzire kerültek egymástól.

Felszeletelt bennünket a történelem, mint cukrász a tortát....."


És igy tovább, és igy tovább...(nincs hosszú "i"-m. Bocs.


Az eredeti: [link]


Tán ránk (is) irták.

Jó éjt, Mindenkinek!

3231. Kicsianikó (válaszként erre: 3192. - Ilike69)
2011. szept. 20. 21:00
A "pertarsasag.hu" oldal egyszer volt, hol nem volt, mint a mi reálhozamunk. Most nincs. Húúúúúú, de érdekes....:))) Ez egy vicc. De már csak hiteltelen, kiábrándult grimaszokra telik. Ezeknek? Még ezt sem.
3230. batyaCO (válaszként erre: 3223. - Etniez)
2011. szept. 20. 20:57

Azért ezen el kéne gondolkozni!

Van a dologban bizonyos szándékos félrevezetés is.

Mi vagyunk a "legjobbak" ne részletezzük minden Évgyűrűs tudja mire gondolok....

Dobhatjuk a kukába a pertársaságot meg a sok sz..t.

Felülről lett elQva minden,a meggondolatlan "ötleteléssel" sajna ez az "ideiglenes" megoldás semmire sem lesz elég.A "nép"meg civakodik jót nevetnek rajtunk. .. mindegy néhány év, és ez is megy a lecsóba..Nyilvánvaló nem lesz semmi a reálhozam "ügyből".A hozzáértők eldöntötték ezt már jó előre.Nem is ez fájó annyira,sokkal inkább hogy,folyamatos "etetés" folyt.A "kiszámítható" jövőről.Azt sem tudták mit beszélnek.Egy évre sem lehet előrelátni semmit,nem hogy 10évekre."Parasztvakítás" volt minden..mint ahogyan most is hasonló dolgok követik egymást.


Husssssss reálhozam.......biztos jövő?!

2011. szept. 20. 20:45

Kedveseim!

Augusztus óta kotlunk a történeten, holott azóta mki számára nyilvánvalóvá lett, hogy lenyúlták a pénzünket. Most perlünk vagy sem? Ha igen, hol lehet csatlakozni???

3228. etniez (válaszként erre: 3225. - Furi66)
2011. szept. 20. 18:30

A hűtlen kezelés fogalma:


Btk. 319. § (1) Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el. * (2) A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a hűtlen kezelés kisebb vagyoni hátrányt okoz. * (3) A büntetés bűntett miatt * a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a hűtlen kezelés nagyobb vagyoni hátrányt, * b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hűtlen kezelés jelentős vagyoni hátrányt, * c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a hűtlen kezelés különösen nagy vagyoni hátrányt, * d) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a hűtlen kezelés különösen jelentős vagyoni hátrányt okoz.


No, most részvényt venni, majd az értékét elbukni csak abban az esetben lehet btk, ha tudta a manyup, hogy jön a válság. Ehelyett a valóság az volt, hogy TÖRVÉNY KÖTELEZTE a pénztárakat arra, hogy vegyenek részvényt. Most akkor miről is beszélgetünk?


A Honvéd egyedi pénztár, HM mindig kihúzta a bajból. Azt hagyjuk. Egyébként a kisebb pénztárak jobban kezelték a pénzt, okát nem tudom. De ismétlem, az nem hűtlen kezelés, ha valaki rossz tőzsdepiaci döntést hoz. Szép is lenne, be is zárna....


A veszteség egy része abból áll, hogy idő előtt kellett eladni a részvényeiket. Tudod, ha valamit hosszú távra veszel, az nem biztos hogy rövidtávon is jó. Ez nem "demagógia" ez tény.

Ettől függetlenül az Évgyűrűk elég szarul teljesített. De nem csak most, régen is...

3227. etniez (válaszként erre: 3224. - Afrodite50)
2011. szept. 20. 18:23

Átadták az ÁAK-nak, ha igényt tartott rá. Ha nem, akkor a megmaradt tagok vagyonát fedezi.

Egyébként a Honvéd is vásárolt ingatlan, jogszerű lépés és nem is hülyeség. Mondom, nem arra terveztek hogy 2 év múlva felszántják és behintik sóval a manyup rendszert.

3226. furi66
2011. szept. 20. 10:38
Majdnem elfelejtettem van egy ismerősöm akinek 2008 után maradt a számláján 560 000ft.A tavalyi év folyamán kapott a pénztárától egy levelet hogy tegyen a számlájára egy kis pénzt mert a rajta lévő összeg nem fedezi a működési költségeket.HOVÁ LETT A LÓVÉ?(így kell felelősen kezelni a betéteket)
3225. furi66
2011. szept. 20. 10:22
Tisztelt etniez.Te biztosan komoly szakértője vagy a problémának vagy csak egy un.sztrájktörő .Nem tudtam még eldönteni de amit mondtál a 3231-es hozzászólásodban miszerint 2030-ig eltünt volna az a KIS VESZTESÉG(vagy az összes pénzünk)hát nem tudom mit nevezel kis veszteségnek.Az össz befizetésem 27%-át veszítettem el 2008-ban,és a további kilátáso sem voltak túl rózsásak.Ez aszt hiszem be is igazolódott.Sajnos úgy vélem te is ugyan azt a demagóg szöveget mondod amit a pénztárak is.A hűtlen kezelés szerintem azért áll meg mert2008-ig igen komoly nyereségre tettek szert,és komoly pénzügyi szakemberek lévén gondolhatták volna hogy semmi sem tart örökké,valamint pl.aHonvéd hogy tudott enyivel jobb teljesítményt produkálni.Úgy hogy valószínűleg felelősebben kezelték a betéteket,és így igaz is volna hogy 2030.ra még egy komoly nyugdíj alap képződhetett volna.
2011. szept. 20. 04:40

Az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár 2010. április 29-én – az Évgyűrűk Ingatlan Befektetési Alap-on keresztül - adás-vételi szerződést írt alá a BIF Nyrt.-vel a Budapest VIII. kerület Üllői út 48. szám alatti irodaház megvásárlásáról 3,8 milliárd forint (+ÁFA) ellenértéken. Az ’A’ kategóriás irodaház, az Üllői út és a Kisfaludy utca sarkán található Ü48 Corner Center az FHB Bank székhelye. A bruttó 9300nm-es, 137 autó befogadására alkalmas mélygarázzsal rendelkező irodaház 2009 novemberében került átadásra.

hirdetés


A most lezárt tranzakción keresztül az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár egy hosszú távú bérleti szerződéssel 100%-ban kiadott, alacsony kockázatú, stabil gazdálkodású bérlővel rendelkező ingatlanhoz jutott hozzá.


„Az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár a pénzügyi válság kirobbanását követően jelentős visszaesést megélt budapesti ingatlanpiacon folyamatosan kereste azt a befektetési lehetőséget, mely alacsony kockázat mellett hosszútávon hozamtermelő elem lehet a portfóliónkban. Jelentős késéssel követve a pénz- és tőkepiaci fellendülést Európa ingatlanpiacán már az éledezés jelei mutatkoznak, úgy ítéljük meg, hogy az Évgyűrűk jelen tranzakcióval jó időzítéssel növeli a 87 milliárd forintos befektetési állományán belül az ingatlanok súlyát és közép és hosszútávon jó megtérülést fog biztosítani az Ü48 irodaház.” – nyilatkozta Fórizs Sándor, az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár igazgatótanácsának elnöke.


Vajon hol mi lett a befektetett ingatlannal?????

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook