Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergiások, hogyan tudtok spórolni? fórum

Ételallergiások, hogyan tudtok spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2
31. kannanana (válaszként erre: 30. - Bluemoon55)
2023. jan. 17. 14:28
mi 30 alatt vettük a Domot
30. Bluemoon55 (válaszként erre: 29. - Kannanana)
2023. jan. 16. 15:11
Domot nem ismerem, hat neztem, nem olcso. Van sima tejkeszito kb 70. 000 ft, a joghurtokhoz aki akar kimondott fermentalo készülék kell az sem olcsó.
29. kannanana (válaszként erre: 28. - Bluemoon55)
2023. jan. 16. 14:18
Én Vegitalt meg Domot is használtam, mindkettő bevált
28. Bluemoon55 (válaszként erre: 27. - Kannanana)
2023. jan. 15. 21:52
A Vegitalt ismerem, vagyis hallottam Rola, gondolom nagyon jo minőségű, azert kerul annyiba!
27. kannanana (válaszként erre: 25. - Bluemoon55)
2023. jan. 15. 21:33
Ahhoz fermentáló gép kell, vagy nagyon hosszasan talán meg lehet oldani gép nélkül is. Én nem használom csak tej és tejszín készítésre. A Vegital drága, de vannak olcsóbb opciók is.
26. Bluemoon55 (válaszként erre: 20. - 820e00bff1)
2023. jan. 15. 09:57
Nekem a zabtol is picit fáj a hasam de az is jó, igen, hat nem irigyellek, neked sem lehet egyszerű.
25. Bluemoon55 (válaszként erre: 22. - Kannanana)
2023. jan. 15. 09:56
Igen ilyen készítő gépet mar enis láttam, nagyon praktikus. De en kicsit dragabbrol tudok50ezer ft kb.. Joghurtot is lehet vele csinalni?
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Kannanana)
2023. jan. 15. 09:33
Csak most láttam hogy te is a háziról írtál. Nekem csak turmixgépem van hozzá. Tökéletes. Elkészítési idő 3 perc. + a mag előző napi beáztatása.
23. 55Judit (válaszként erre: 21. - 820e00bff1)
2023. jan. 15. 09:31

A növényi tejeket otthon a bolti töredék árában meg lehet csinálni.

Én ma áztatok be ehhez zabpehelyt, de készítek mákból, dióból szezámból, kesudióból is.

2023. jan. 15. 06:50
Növényi tejet, tejszínt lehet készíteni otthon is géppel. Van 25-30 ezerért gép, ami pikk-pakk visszahozza az árát. Azt hiszem a Domo márka olcsó, és szerintem van olyan jó, mint a Vegital. A net pedig tele van receptekkel.
2023. jan. 14. 22:49
Spórolni úgy szoktam, hogy figyelem az akciókat, ès azokat a helyeket, ahol olcsóbban adjàk. Pl. a DM ben olcsóbb a kókusz joghurt, a Tescoban szokott lenni olcsóbban növènyi tej, az aldiban is.
20. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. jan. 14. 22:43
Szia 🙂 Nekem tejre,tojásra, kakaóra kell diètáznom meg a legtöbb olajos magra. Ezeken felül a cukorbetegsègem miatt tartanom kell a 160 g szènhidrát diètát is. Növènyi tejek közül a kókusztej a legmegfelelőbb nekem, mert nem emeli annyira a cukrot mint a rizs vagy a zabtej. Az ètelekbe tejföl helyett növènyi tejszínt hasznàlok (zabtejszín, rizstrjszín), de ha lehet inkább kihagyom belőle .pl csirkepörkölt, szèkelykáposzta stb..
19. Bluemoon55 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. jan. 14. 21:19

Hogy mit takar a tejerzekenyseg? Evekig fajt a hasam, puffadtam, hasmenessel együtt, míg vegul kiderult, nem vervetelbol először, hanem rendes gasztroenterologiai klinikan vegzett fujasos teszt volt. Regen volt mar. Megitattak velem x gramm folyadékot, varni kellett, de en mar akkor rosszul voltam, puffadtam, mind ehgyomorra, fújni kellett x percenkent, orankent, míg vegul megkaptam az eredmenyt hogy sulyos laktozerzekenyseg. Akkor még ndm tudtam a tejfeherjerol is, probalkoztam laktaz enzimmel enni, de az sem működött ugy is panaszom volt! Laktozmentes dolgokat sem tudok, a tejfeherje miatt, illetve mivel ahogy írtam, tablettaval is ugyanugy megvoltak a panaszok. Ugy maradt az, hogy mar hosszú evek ota teljesen kihagyom es mindenbol novenyi dolgokat veszek, ja es a szóját sem bírom, szoval ezert is nehez, mert pl a vegan tejfol joghurtok többsége szoja. Csakis rizs ( ami nagyon ritka jogjurtbol) vagy kokuszzsir alapu jöhet szóba.

Gondolom ez sem jo hogy semmi Calciumot nem viszek be a szervezetbe ezaltal mint akik azért esznek túrót, barmilyen tejterméket, nemtudom

2023. jan. 14. 17:49

Mindent lehet helyettesíteni, van amit több mindennel. Pl. a vegánok növényi italokat, tejeket isznak, és abból készítenek sajtot, tejfölt. Csak egyet említsek, a zab nagyon alkalmas erre, van belőle gluténmentes változat is.

Nem vagyok vegán, de szeretem a vegán ételeket, főleg ha ilyen szuper recepteket találok, mint ez itt: [link]

Ennek a Gri-nek a csatornáján csupa egyszerűen elkészíthető és megfizethető árú ételek vannak.

vagy itt ez a nagyon finom lencsés zsemle: [link] nem rég találtam, már kétszer megsütöttem, felraktam az adatlapomra is.

De egyre több ilyen van, lehet szemezgetni. Mindent ki lehet váltani valamivel. Én semmire nem vagyok érzékeny, de igyekszem az ártalmas , mondjuk gyulladáskeltő élelmiszereket egészségesre lecserélni. És más számomra ártalmast is.😀

17. timycat (válaszként erre: 14. - Kannanana)
2023. jan. 14. 17:17
Állítólag a glutén az, amiről képesek vagyunk "leszokni", ha az emberben benne van a gluténérzékenységre hajlamosító gén.
16. timycat (válaszként erre: 15. - Bluemoon55)
2023. jan. 14. 17:14

Ha ténylegesen gluténmentesen kellene étkezned akkor csak a fehérliszt elhagyása nem oldaná meg a problémádat. Rengeteg sok étel, ital tartalmaz búza/árpa/zabszármazékot, ami egy gluténérzékenyt kiüt.


A tejérzékenység mit takar? Vannak a tejfehérje érzékenyek akik semmilyen tejterméket nem fogyaszthatnak, laktózmenteset sem, de ők jellemzően a tejelő állat húsától is rosszul lehetnek.


A laktózérzékenység meg aztán tényleg teljesen más téma, az csak egy természetes folyamatra adott reakció, a laktázenzim termelésének csökkenése/leállása. Az immunológusom szerint az a felnőtt a beteg, aki icipicit se laktózérzékeny.

15. Bluemoon55 (válaszként erre: 14. - Kannanana)
2023. jan. 14. 15:22

Ezt enis hallottam, hogy ha nem vagy papiron hivatalosan glutenerzekeny akkor ne hagyd ki a feherlisztet a taplalkozasodbol, de ha egyszerűen úgy jobb, mert nem puffadsz, miert ne?

Mondjuk egyszer egy orvos azt mondta hogy szerinte aki tejerzekeny is, azok általában gluténerzekenyek is, hiaba a szovettan nem mutatja ki...

14. kannanana (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2023. jan. 14. 14:49

Ez nagyon vitatott téma. Téves így kijelenti.

Nálunk a családban van ételérzékeny, miatta a többiek is úgy ettek évekig, senkinél nem alakult ki ez a “betegség”.

13. Soufflet (válaszként erre: 11. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 22:10
Ez miert akkora kihivas? Max intolerants vagy, nem allergias.
12. Soufflet (válaszként erre: 10. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 22:02
Eh bnom is 'nem erzekeny" a teszt szerint, de mindket tesoja, es az anyja igen. Es ha elhagyja a glutent, elmulik az ekcemaja.
2023. jan. 13. 21:57
Ha valaki allandoan puffad a feherliszttol, annak ellenere hogy papíron nem glutén erzekeny, az miért lenne baj, ha elhagyja?
10. Bluemoon55 (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2023. jan. 13. 21:53

Laktozt igen, orvos, mar evekkel ezelott, de en ha egy csepp tejet iszok stb mar hasmenes stb evekig puffadtam mire rajottek, glutén erzekeny viszont nem vagyok, de sokkal jobban ereztem magam ha kihagytam a feher lisztet,mert egyebkent allandoan puffadtam.

Anno par eve amikor 3 evig glutenmentesen is ettem, nagyon lefogytam, akkor vissza alltam ez miatt is meg ahogy írtam, anyagiak miatt, mert a szafi liszteket vettem főleg, es nagyon drágák voltak mar akkoriban is, most viszont inkabb fogyas miatt terveztem volna ujra elhagyni a glutént, de egy deka sem megy le..

9. Bluemoon55 (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. jan. 13. 21:49
Glutenerzekeny nem vagyok hivatalosan, azt csak en kezdtem el, magamtol ( dietat) , azert is irtam hogy annak mas okai vannak, nem ez lett volna a lenyeg, hanem aki nem ehet akarmit, es a dragabb dolgokat kenytelen megvenni, ő hogy spórol...
8. Bichi (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. jan. 13. 21:46
Látszik hogy nekem mi a fontos, mindenhol a sportot látom :DDD
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. jan. 13. 21:07
Spórolna, nem sportolna
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 20:58

Elég összevissza írsz, ha valaki ételallergiás, akkor hiába drága valami, csak úgy nem tudna visszaállni.

Egyébként meg nem drágább, csak meg kell tanulni máshogy főzni és étkezni. Persze ha ragaszkodsz a hagyományos ételhez, akkor csak szenvedés, viszont ha kitalálsz a lehetőségekből újat, akkor meg akár kellemes is lehet.

Mondjuk hogy mi köze van a sportnak az étkezéshez ezesetben, azt nem értem. A vegán fehérjepor pl. sokkal olcsóbb, mint a normál...

5. ,zumba (válaszként erre: 3. - Anyagi)
2023. jan. 13. 19:27
Elmondják a dietetikusok is, ha nincs panasz, nem kell elhagyni egyik alkotóelemmel rendelkező alapanyagot, élelmiszert sem. Csak sok reklámja van a mindenmentes étkezésnek.
4. b43302e1ca (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 19:11

Sajnos a mentes étkezés nem olcsó, akár hogy is szeretnéd megoldani.

Én pl: nem veszek sajtot, saját magam készítem laktózmentes tejből...még mindig olcsóbb, mint a vett sajtok.

Glutén mentesség miatt kenyeret és zsemléket sütök, hisz a hozzá valók ha összességében nézem, még mindig jóval olcsóbbak, mint egy kis darab üzletben vásárolt kenyér.

Ha a rizst ledarálod, nagyon jó rizsdarát kapsz, finom belőle a tejbe"gríz", és olcsóbb, mintha simán rizsdarát veszel ... szóval azért vannak apró trükkök, amivel olcsóbbá teheted a mentes étkezést.

3. Anyagi (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 19:08

Érdeklődnék, hogy a laktózallergiát orvos állapította meg?

És a glutént???


Mert nekem valahogy úgy jött le, hogy ha már laktóz, akkor legyen glutén is!


Sokan nem tudják, hogy ha valamelyik diétát fölöslegesen tartja valaki hosszabb ideig, akkor tényleg "érzékeny" lesz rá! Mert elszokik tőle a szervezet!

2. Soufflet (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. jan. 13. 18:43

Az apam 60 folott tanult tolem meg a netrol mikroval fozni. Csak egyszerubb meg gyorsabb, mint a tuzhelyen. Es leadott ugy 15 kilot, Amit ugy szedett fel, hogy mas-mas orszagokba koktoztunk, es tobbe nem en etettem.

Mondjuk, ha vegan vagy, sok sikert... Olvastam a komplettalasrol, de nem hiszem benne. A veganok aszottak es sokszor erotlenek (mert idiotan csinaljak).

Nagyon alaposan olvass utana!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook