Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi pénz megy el nektek havonta? Min tudtok spórolni? fórum

Mennyi pénz megy el nektek havonta? Min tudtok spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 97. - 4c1a787e8f)
2018. aug. 21. 23:45
Gratulálok az 1.ponttal egyetértek.A 2.pont? Hatalmas összegbe kerülnek a tanfolyamok,szerencsés az akinek a munkahelye megtérit valamennyit vagy netán mindet.
117. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 113. - RockRcsacsi)
2018. aug. 21. 23:38
Gratulálok a fizutokhoz.Sok család 4-5 tagu nem él ennyiből.Nem irigységből írom,de ez a valóság.A 400 eFt-ból nyugodtan elrakhattok 100 eFt-ot.Még akkor sem kell szűkölködnötök.Ha jönne egy gyerek,ésszerű háztartás mellett is meg lehet majd oldani a kiadásokat.Minden jót kivánok.
116. Guruljka (válaszként erre: 116. - Tufi11)
2018. aug. 21. 22:20
Amit művelsz, erőteljesen reklámnak minősül és törölni fogják.
115. 9c485f67e8 (válaszként erre: 113. - RockRcsacsi)
2017. jún. 2. 15:46
Cola helyett megteszi a citromos átdörzsölés is.
114. Guruljka (válaszként erre: 113. - RockRcsacsi)
2017. jún. 2. 15:16

Hajrá, csak okosan!

Sajna az ilyen és hasonló patikai esetekre sem árt elkülöníteni egy havi pár ezer Ft-os keretet. Bármikor adódhat hasonló, no meg a naptejet sem a kajából kellene kispórolni.

2017. jún. 1. 17:18
Szép napot! Párommal eldöntöttük, hogy mindenképpen füzetben fogjuk vezetni a kiadásainkat. Egyelőre nem leszünk közös kasszán, felezzük a dolgokat, a kaját benzint, aztán spórolunk úgy, ahogy tudunk Külön számlára. Azért nem irtam rezsit, mert párommal úgy egyeztünk, hogy én fizetem a lakbért, ő meg a rezsit :) Én csak attól félek, hogy túl sok pénzt költök majd hülyeségekre, amikre nem is lenne muszáj. Szeretném minél hatékonyabban csinálni a spórolást...de sokszor nem könnyü. Pl nemrég ilyen ételérzékenység vagy a fog.gátló miatt muszáj volt bőrgyógyászhoz mennem...piros apró kiütések jelentek meg az arcomon...BIODERMA terméket ajánlott már ami a sminkelést, sminklemosást illeti..mondanom sem kell, hogy vagyonba kerül...plusz vettem a patikában krémeket, grapfruit cseppeket....kész vagyont otthagytam :( Megengedhetném magamnak 230 ezres fizuból a költekezést, a márkás cuccokat, az éttermet...de nem akarom, hogy elszaladjon velem a ló...eddig ami kellett költöttem, nem annyira néztem meg az árakat..De most jön a nagybetűs élet és havonta mindenképp el akarok rakni 60 ezret. De ha lehet ettől is többet....nem akarunk örök életünkre albiban lenni, ez csak egy átmeneti megoldás. Szerencsére a párom is ilyen spórolós, sőt, még rosszabb :D Szóval a jövőnkre gondolunk...szerencsére ő is 180 ezret megkeres, igy szerencsés helyzetben vagyunk. De mégsem akarunk abba a hibába beleesni, hogy ész nélkül költjük a pénzt, aztán csak lesünk,hogy nem haladunk előre. Ha kölcsönre is kerülne sor, szeretnénk, hogy minél kevesebb kelljen. Rengeteg olyan fiatal van körülöttünk, akik évek óta dolgoznak, sokan külföldön és még igy sem tudnak haladni az életben...elherdálják a pénzt aztán jön a hatalmas kölcsön....Mi nem ilyenek vagyunk. Igaz nem is dohányzunk, se nem piázunk csak bulikban. Az ecetes tisztitást ki fogom próbálni, ezek szerint tényleg működik :) Egyelőre én is maradok a márkásabb mosószereknél, bevallom imádom a Coccolino illatát. Aztán majd kisérletezgetek, hátha bejön valami. Hupphuppot nem használtam soha, akciósan vettem kipróbálni, eléggé takaritás mániás is vagyok :D Nemrég láttam egy videot, ahol coca-colat öntöttek a WC-be és szépen letisztitotta....mégilyet!A nedves törlőkendők praktikusságával egyetértek,vettem kifejezetten univerzális háztartásba valót...de vannak direkt bútorra is,a portörlés nagyon gyors vele..szépen felszedi és jó illatú,nincs macera. Ami a kaját illeti, ha összeköltözünk én is fogok járni melóba ebédre (300 ft), párom is jár, ha épp melóban van, szóval ennyivel is kevesebbet kell főznöm. Mondjuk főzés sem lesz szerintem csak heti 3x nagyobb adagokat, de megesszük vacsira a hideg kaját is vagy melegszenya, én salátákat...Fagyasztás is jó ötlet, főleg pörkölt :D Hasznos a menütervezés és a tudatos főzés is. Biztos én is igy fogom csinálni, szeretem a rendet és a rendszert a dolgokban. Vasalni én is utálok, tényleg csak amit muszáj :(
112. ab61752c45 (válaszként erre: 109. - Fincsi5)
2017. máj. 31. 12:07
a szomszéd mondta,nekem jó nyugdíjam lehet.világéletemben minimálbérre voltam bejelentve.én voltam az első,aki béremelést kapott.mert kötelező volt.
111. Guruljka (válaszként erre: 109. - Fincsi5)
2017. máj. 31. 11:43
Arra már nem emlékszem, régen láttam. De kitelik tőle. :D
110. 4c1a787e8f (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2017. máj. 31. 11:33
Ezen megint jót röhögtem..
109. fincsi5 (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2017. máj. 31. 11:28
Ez az a reklám, ahol a végén rájön a csaj, hogy ÉS MÉG TISZTÍT IS, ugye? DDD Mert ő csak fertőtlenítésre vette, majd megvilágosult.
108. Guruljka (válaszként erre: 106. - Mazsinka)
2017. máj. 31. 11:28

Nagyon jól csináljátok, és igazad van, én sem mosok azonnal. Vállfán kiszellőzik, ha nem izzadtam bele.


De ez akkor lehetséges, ha nagyon rendszeres és kiszámítható a havi jövedelmetek. Nekem most alakult úgy, hogy júli közepéig számíthatok rendszeres összegre, de eddig nem volt kiszámítható még egy-egy nagyobb összeg érkezése sem.

A fiam munkája változó, jelenleg a tanfolyam kezdést várjuk. Tehát az ő jövedelmére sem lehet számítani, de én azért szeretném is, hogy pénzt gyűjthessen. Magamat mindenképpen fent kell tartanom rezsistül, ha a gyerek önállósodna, akkor is.

107. Guruljka (válaszként erre: 105. - Globus)
2017. máj. 31. 11:23

A Sanytol régebbi reklámja. Ődöng a nő a tök üres lakásban, és spricckolja a dolgokat, közben mondogatja, hogy hupp! hupp!


Fúj még a tök üres hűtő belsejébe is. Néha elviccelődünk azon, mit is sugallnak a reklámok. Hát ez azt, hogy a túlzott fertőtlenítéstől úgy megbolondulsz, hogy még a család is otthagy. :D

2017. máj. 31. 11:18

Mi is úgy csináljuk, hogy van egy x összeg, amit félreteszünk havonta a fizetésből. Ehhez nem nyúlunk, már a fizetés megérkezésekor elkülönítjük. Nem utoljára, hogy majd ami marad, marad, ha nem marad, így jártunk. Ilyen nincs!


Utána jön csak az összes többi. Tudjuk, mennyi a hitel, tankolás, számlák, ehhez sem nyúlunk, ez általában fix.


Aztán jöhet csak a bevásárlás hetekre lebontva.


Hétvégén menütervezés, összeírjuk, mit ennénk a héten. Próbáljuk úgy, hogy minden nap legyen hús, zöldség, gyümölcs vagy tojás, tésztanapot én nem nagyon tartok. Ezekkel az adagokkal viszont nem szállunk el, kettőnkre fél kiló húst szoktam venni. Ha valaki rendesen reggelizik, tízóraira megeszik egy almát, ebédre elég kell, hogy legyen egy nagy tányér leves, egy-két szelet hús körettel. A heti bevásárlólista mindig nagyon egyforma, kezd kiszámítható lenni a dolog: egy kenyér, egy tej, egy nagy joghurt, felvágott, alma és más gyümölcs (most eper, banán), répa, krumpli, hagyma és még két-három fajta zöldség (káposzta, gomba vagy cukkini pl.), illetve más, kifogyóban lévő dolgok, tisztítószerek, nasinak ricát és magokat veszek, nincs chips, csoki, puding és egyéb. Ha nem szállunk el nagyon, akkor ez az összeg kettőnkre belefér 8000-10 000 forintba egy héten.


Na, ha ezt az összeget leveszem még négyszer, mivel négy hétről beszélünk, akkor ami marad, abból lehet öltözködni, cicomázni, hobbira költeni, bútorra, ajándékokra, kerti ketyerékre, vitaminokra, gyógyszerre, akármire. A bevásárlást is úgy szoktuk, hogy egy bizonyos helyre járunk, ahol megvan minden, amit venni szoktunk, tudjuk már, melyik sorban mi van, a listát is úgy írom, hogy azzal kezdem, ami a bejárathoz legközelebb áll, s így megyek sorba, hogy ne tegyek felesleges köröket.


A mosóporon és öblítőn nem spórolok, Lenort és Tide-ot használok, de nem kizárt, hogy az olcsóbb is jobb lehet, még nem próbáltam. Viszont nem mosok ész nélkül, tényleg csak azt teszem ki, ami piszkos, büdös, foltos. Ha valami pár óráig van rajtam, s nem izzadok bele, akkor nem teszem ki rögtön a szennyesbe.


Vasalni nem sokat vasalok, csak a férjem munkás ruháját, illetve ha olyan helyre megyünk, ahová ki kell rittyenni, és az ingen, ruhán meglátszik, ha nem makulátlan. Megfelelő teregetéssel lehet javítani a ruha kinézetén.


Én is ecettel takarítok, lehet, hogy büdös, de a Domestos sem épp rózsavíz illatú, mellesleg az ecet ezerszer jobban bevált.


A padlót, csempét gőztisztítóval törlöm fel, csak desztillált víz kell bele.


Nyilván használok dezodort, tusfürdőt, sampont, de ez nálunk jó sokáig elég, nem kell úgy habosítani meg nyomni, mint süket a csengőt, hogy egy fürdés fél flakon. Be lehet szépen osztani. Most mondjam azt, hogy egy bazi nagy mentolos-málnás tusfürdő már hónapok óta megvan nekem? Pedig minden egyes nap használom, de csak kellő mennyiséget nyomok, szépen felhabzik a szivacson.


Na, most majd leírják, hogy nincs minden rendben a higiéniánkkal, pedig de! Férjem minden nap mossa a haját, de még így is tök sokáig elég a sampon.


Amin biztosan tudom, hogy lehetne spórolnunk, az a telefon. Sok az előfizetés, nem használjuk ki. Erre is érdemes odafigyelni. Meg arra, hogy nem kell mindenhova kocsival menni, lehet sétálni és bicajozni is.


Sokan nem szeretik ezt a kifejezést, hogy spórolás, mert azt vetíti ki, hogy csóró vagy, nem tudsz megélni. Pedig nemcsak azoknak lehet spórolni, beosztani, akiknek nincs. Ha van pénzed és ésszel élsz, még több pénzed lesz, és így egyszerre el tudod költeni nagyobb tételekre, ház, kocsi, nyaralás, akármi.


Sok sikert!

105. globus (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2017. máj. 31. 11:09
Mi az a hupphupp? Nem találtam rá utalást :)
104. 12d083b51b (válaszként erre: 89. - RockRcsacsi)
2017. máj. 31. 11:05

A lakbért látom, a telefont látom a költségvetésedben, de a víz, villany, gáz, fűtés???


Majd még olvaslak titeket tovább, ez most csak hirtelen feltűnt...

103. gribedli*** (válaszként erre: 89. - RockRcsacsi)
2017. máj. 31. 10:01

Nem értem a problémádat, attól félsz, hogy nem tudsz annyit félretenni mint előtte, de ebben te döntesz. Ha x összeget félre akarsz tenni és jól is keresel, akkor x összeget félreteszel és pont. Nyilván le kell mondani dolgokról, ha most albit is kell fizetned, de ezt előtte is tudtátok.


Hónap elején félreteszed az összeget, amit szoktál, majd elosztod a kifizetendő számlâkra való pénzt. A maradékot elosztod 30-al, ennyit költhetsz naponta. Ha egy napon többet költöttél, akkor annyi ideig nem mész újra vásárolni, amíg be nem hozod a lemaradást. Ha nem szereted az excelt, ajánlom a kakebo határidőnapló/könyvelőnaplót, ami egy kis füzet és már be van minden mező jelölve, csak ki kell töltened (mire költöttél, mennyit tettèl félre, van havi összesítőd, stb. Ezt kézzel írogathatod.


Ha ennyit sem akarsz írogatni, mondom, az a legjobb, amit előbb írtam, hogy a maradék költhető összeget elosztod 30-al. A kapott összeget beszorzod 7-el (egyheti pénzed), borítékolod a heti pénzt ès arra rájársz, amíg van, ha elfogyott, elfogyott, vársz hétfőig a következő borítékra.


Akik nagyon gyakran használják a hitelkártyát, mindent azzal fizetnek, vagy bankkártyával, azok meg kérhetik a banktól a napi limit, vagy havi limit beállítását, ilyenkor ha tùllépnéd, úgysem ad több pénzt.


A félretett pénzt viszont hónap elején kell lerendezned, és onnantól el is felejtheted, nem a hónap végét megvárni, hogy majd "ami marad", azt félreteszed. Mert ha szeretsz shoppingolni, úgysem marad.

102. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2017. máj. 31. 09:39

:-) anyámnak is van olyan cetlije, aminek a tetején az van, hogy "ÉN".


Mert apám sokat megy vásárolni, de van, amit anyám nem bíz rá, ezért külön cetli van az olyan dolgokra :-))))

2017. máj. 31. 09:38
No meg, nekem kellene vásárolnom. A fiam meghozza, amit cédulára írok, de ha én vagyok a boltban, kreatívabban vásárolok.
100. Guruljka (válaszként erre: 98. - Fincsi5)
2017. máj. 31. 09:33
Tizenévesen a Biopon és családja, akárhogy öblítettük a ruhát, ahol csak a bőrömhöz ért, ronda pattanásokat okozott. A lányom pelenkáját áztattam bele később, szegénynek nyers sebek keletkeztek a popsiján. Hát én azóta se veszek biopont.
99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2017. máj. 31. 09:28
Igazad van, és ráadásul kevesebb vegyszer. Én is sokáig így csináltam, mostanság kicsit elk.vultam..
98. fincsi5 (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2017. máj. 31. 09:27

Mostanában jutott eszembe, hogy régen nem is volt öblítő. A tárcsás mosógép, és centri.

Előtte áztatás volt.

akkor a Biopon volt a csúcs, nekem még most is az.

a Coopot még nem is néztem.:))

97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 89. - RockRcsacsi)
2017. máj. 31. 09:27

1. Nem baj, ha "csak" 5000 megy mondjuk a spórolásba, ezt az összeget később lehet növelni, a fontos az, hogy valamennyi legyen, mindig legyen, és ne nyúlj hozzá. Mi ezt lakástakarékokkal oldjuk meg, azt vonják, muszáj fizetni, nem lehet hozzányúlni, és tényleg lakást szeretnénk nemsokára belőle, befektetésként, tartalékként.


2. Szerintem a "spórolás" egy sajátos, de manapság nélkülözhetetlen formája a tanulás. Ha csak lehet, mindig legyen valami célod, egy tanfolyam, egy plusz végzettség, egy belső céges képzés, egy nyelv. Mert talán a legfontosabb, hogy mindig, minden helyzetben képes legyél új értéket termelni, teremteni.

2017. máj. 31. 09:25

Nem az öblítő illata marad meg, az nem is érdekel. Az öblítő csak puhító nálam.

Mégis jó illata van a szekrényből kivett ruhának. Én nem szeretném, ha valamilyen parfümös lenne.

95. Guruljka (válaszként erre: 92. - Sziszi0528)
2017. máj. 31. 09:23

Akkor én eszerint az áramon is spórolok, mert a színeseket 30 fokon mosom, a kötötteket persze hidegben.

Tudom, a Persil szépen mos, majd meg is nézem az árát a boltban, mert egy ideje nem kapni a coopos mosószert.

(A komolyabb pecsétekre mosás előtt szappant használok, a dm-ben veszem, folttisztító szappan.)


Az ágyneműt rendszerint 40 fokon, a törülközőket időnként 60 fokon.


Nem öblí

94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 91. - Katus3)
2017. máj. 31. 09:21

Ebben a hsz-ben a tanulást arra értettem, hogy a munkám végzéséhez is néha bele kellett (volna) nézni szakmai anyagokba, jogszabályokba, belső szabályzatokba, vagy éppen befejezni egy-egy munkát. Erre nekem este 11-kor már nem volt erőm, vagy csak nagyon fogcsikorgatva, de inkább sehogy, mert már nem ért semmit. Vizsgáló/szakértő mérnökként dolgoztam egy félig állami cégnél.


De ott is hagytam ezt a kötött formát, mert a mi családi berendezkedésünk olyan (a férjem filmes, van, hogy hetekig nincs otthon, de ha van, akkor is este -re ér haza, és hétvégén is dolgozik), hogy MINDENT én csinálok a háztartásban, és a 4 gyerekkel.


Imádok dolgozni, kell is, nem vagyok az otthonülő tipus, meg elvben sem tartom jónak, ha valakinek nincs valami "hasznos" tevékenysége, de muszáj úgy csinálni, hogy vagy egy héten egy hétköznapom szabad legyen, hogy hétvégén legalább pár órát a gyerekekkel lehessek, vagy éppen akkor elintézhessünk egy orvost, egy szakértői bizottságot, egy hivatali ügyet, egy banki ügyet.. Ezek olyan szinten el voltak maradva, hogy a gyereknek már 4-es szemüveg kellett, amikor végre eljutottunk a szemészetre egy ellenőrzésre. Egyszerűen sohase tudtam eljönni a melóhelyről.


Most a férjem miatt is (kellékeket gyárt a filmekhez), meg amúgy is kétkezi szakmát szerettem volna, hegeszteni tanulok.


Január óta, elvégeztem egy számítógépes tanfolyamot, amire szintén szükségünk volt, és nagyon nem mellesleg megtanultam autót vezetni. Ez is nagyon kellett már, beszerzéshez a cégben is nélkülözhetetlen, de mérnökként is az volt.


Csodát nem tudtam, kötött munkahely meg a gyerekek mellett esélyem sem volt ezekre, az volt az ára, hogy most a saját cégünkben vagyok, és a férjemet támogatom, ha kell ügyvédhez megyek, ha kell hegesztek. De azt nem hagyom, hogy ne legyen mindig újabb és újabb tudás, amivel esetleg szükség esetén magam is talpon tudok maradni, nekem ez a nehéz ebben a helyzetben. Hogy nem én vagyok a főnök :-)))

93. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - RockRcsacsi)
2017. máj. 31. 06:42
Az excelt nem kell minden nap vezetni, csak őrizd meg a blokkokat. Ha kártyát használsz, még egyszerűbb. Elég mondjuk havi kétszer összesíteni a táblázatban. De mint említettem, vannak nagyon jó appok okostelefonra. Amikor veszel valamit, azonnal beírod, a program meg összesíti, statisztikát készít, stb. A füzet is jó lehet, de akkor neked kell szépen összeadogatnod a tételeket.
2017. máj. 31. 06:40

Majd azért még biztos lesz 1-2 dolog, amit be kell szerezni, tapasztalatból mondom :). Mi is megvettük az utolsó sajtreszelőig, fakanálig mindent, amit gondoltunk és mikor beköltöztünk kiderült, hogy mégsem volt teljes a repertoár mikor olyan kaját főztem, hogy ja, nokedlit meg mivel szaggassak :D?


Mosószer, öblítő: én azon, illetve a kozmetikumokon nem vagyok hajlandó spórolni. Mert sokfélét kipróbáltam, LIDL/ALDI saját márkás, olcsóbb gyenge minőségű mosószer, 100 forintos boltos öblítő... Hát egyrészt megmaradt a folt a ruhákban, koszos maradt a zokni talpa, pillanat alatt elszállt az öblítő illata, másrészt meg moshattam, folttisztítózhattam újra. Úgyhogy ha kiszámolom, még többe kerül így kg-ja/literje mint a drágábbnak. Persil és Coccolino/Lenor, nekem ezek váltak be. Én a Colort veszem, mert gyönyörűen kimossa a fehéreket is (60 fokon), a színeseket meg 40 fokon. És nem kell kétfélét megvenni (fehérekhez meg színesekhez). Fehérekhez valót azért nem szabad venni, mert az fakítja a színeseket, viszont a Color tök szupi a fehérekhez is!


Ecet: csak a 20%-os jó, a 10%-os nagyon gyenge. Ráöntöm csak simán a felületre vagy ha nagyon vízköves valami, akkor beszórom szódabikarbónával, ráöntöm óvatosan az ecetet, elkezd pezsegni, hagyom hatni és lesúrolom utána. Bármilyen régi vízkövet leszed... Én a csempéket is azzal törlöm át, engedek a mosdóba/mosogatóba vizet, öntök bele ecetet, belemártok egy dörzsiszivacsot, ezzel áttörlöm a csempét és mikroszálas kendővel szárazra törlöm a felületet. Ezt minden héten megcsinálom (nem sok idő, hiszen gyakran van csinálva) és nagytakarításkor semmi gondom nincs a csempékkel, nem kell vízkőmentesíteni, meg vakarni, súrolni... Csak addig büdi, amíg dolgozol vele, utána pár perc alatt elillan. Az ecet jó még az edényszárító kitisztítására is, vagy pl néha szoktam a wc-be is önteni, mert ahol jön le a víz lehúzás közben, látni a "vízkő csíkot" pár nap után, mikor már észreveszem gyorsan ráöntöm az ecetet és leoldja.


Ja és még egyvalami: mióta gyerekem van, felfedeztem, hogy a babapopsi törlőkendő mennyi mindenre hasznos :). Ebből sem kell a legdrágábbat venni, nekem a LIDL-ben kapható eddig a favorit, pedig sokmindent kipróbáltam, de ez kellően vastag, át van itatva rendesen, nem olyan félszáraz és illatos is, ja és nem drága.


Kaját akkor szoktam főzni, ha a régiből 1-2 adag maradt már csak. Anyósom csinálja mai napig, hogy úgy főz, mintha 6-an laknánk ott, pedig már csak 3-an vannak. Főz hétfőn, de szerdán, csütörtökön már megint, de van még a vasárnapi maradékból is. A kutyák fazék leveseket esznek, meg chilis babot, pörköltöt. Na ez a nagy pénzszórás. Ja és a kisboltban a hétfő kivételével minden nap otthagy 3-4-5000 Ft-okat, mert veszi a friss kiflit, kenyeret, a 2-3 napos pékárú (fél kenyerek, kiflik, zsemlék) meg mennek beletunkolva a fazék levesbe a kutyának...


Kaja, szórakozás, ruha: tényleg ezeken lehet a legtöbbet spórolni.

91. katus3 (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 30. 20:32
Megkèrdezhetem mit tanulsz? Illetve mikor oldod meg?
2017. máj. 30. 19:53

Ha jól értem, 40 ezret szánsz csak a saját étkezésedre?


Rezsit nem fizetsz? (Villany, gáz, közös költség vagy ami van)


Mert egymagadra a 40 ezret csak kajára sokallom.


Igen, jól sejted, a Carefree helyett jó a bármi is. Sőt, én nem is használtam tisztasági betétet csak "azokon a napokon" a tampon mellett. Mert egyébként úgyis vált alsóneműt az ember naponta.

Ugyanígy merem állítani, hogy az olcsóbb mosószer is kiváló lehet. Nekem bevált a Coop saját márkájú folyékony mosószere.

Mindig a legolcsóbb öblítőt veszem. Karácsonyra a húgom sok más között vett nekem Coccolino-t, hát nem győzött meg a minősége.

Sőt, ha nem adagolod túl a mosószert, akkor nem is muszáj öblítőt használni, én sokáig csak a kötött holmikhoz használom. A törülközőkhöz, vászon dolgokhoz most sem. (A gyártók mindig nagyobb mennyiséget adnak meg a mosáshoz, mint amennyi tényleg kell. Én a folyékony szereket is kis vízzel hígítva használom, nem marad belőle a gépben.)


Mi a csudának használsz hupphuppot? Még a végén olyan leszel, mint a nő a reklámban, egyedül mászkál a lakásban és spricceli az üres hűtőt. (Sanytol). A levegő tele van baktériumokkal. Ha mindent fertőtlenítesz is, steril attól még nem lesz, de a személyes ellenállóképességed csökken. És akkor egyre több fertőtlenítőt veszel, mert azt hiszed, az a megoldás.

Egy időben vettem Domestost, de a sima hipó ugyanaz.


Az ecet szagát nem bírom, én nem használom.

2017. máj. 30. 18:47

Hűha, köszönet Mindenkinek, aki vette a fáradtságot :) Hasznosak voltak. Fúú, sajnos én utálom az excelt :/ na meg valahogy nem vagyok ez a minden nap leülök és excelbe beirogatom tipus.....nyilván valami módon pl füzet szeretném vezetni, hogy tudjuk mennyi pénzt költünk,de azért nem centre pontosan :) Nem az a problémám, hogy nem tudunk majd kijönni a pénzünkből és osztani, szorozni kell, csak szeretnénk minél többet eltenni a spórolásba...ami eddig könnyü volt, hisz itthon éltünk....igy költhettem magamra bármit...ilyen szempontból szerencsések vagyunk, van laptopom, bútoraim,páromnak PC,TV,X box, tehát ilyen szrokra már nem kell költenünk...ráadásul én elég mániás vagyok, igy szinte mindent betápoltam előre...kozmetikumokat legalább egy évignem kell venni...párom szerint mehetnék a kényszeres gyüjtögetők müsorba :D tényleg MINDEN van, ami egy háztartásba kell (még olyanok is h sütőpapir, szivacs és társai) 1-2 hónapig nem lesz vele gond...igy csak már egy nagybevásárlás hiányzik az alap élelmiszerekből liszt, cukor,só olaj, hús, ilyesmi...Számolgattam picit, szerintem MAX 120 ezerből kikell jönnöm egy hónapra...külön kasszán leszünk egyelőre, felesbe

fognak menni a dolgok. Az én részem igy néz ki: kaja- 40 000

lakbér-45 000

bérlet-7 000

telefon-6 000

benzin-9 000

egyéb-10 000 -ide sorolom a háztartást,ruha,cipő,szórakozás

Ennyinek szerintem elégnek kell lennie úgy, hogy tudunk normális kaját venni...de még ebből is úgy érzem tudnék lefaragni...csak megkell szoknom a tudatot, hogy nem mindig a márkásat kell venni....pl. tisztasági betétet eddig mindig Carefree-t vettem...de biztos jó az olcsóbb is..mosószerr,öblitő?Eléggé viszolygok az olcsóbbaktól..nem tudom miért, de mindig Arielt vettem eddig anyának is és Coccolinot...persze biztos én csinálom rosszul, csak egyszerüen igy szoktam meg...Szivesen venném a tanácsokat...milyet érdemes venni, ami árban is jobb? Ha akciós akkor megveszem, de nehéz ám elcsipni jó árban....Az ecetről már én is hallottam és a szódabikarbónáról is! De hogy használjátok? Higitva?? vagy simán ecettel áttöröltök bármit? Nem lesz büdi? Tisztitószerekből én sem sokat vettem, van Domestos, Klin, PC tisztitónk, Sanytol spré megmég egy vizkőre. Pár hónapra elég lesz :D Fodrászhoz én sem járok, anyósjelölt fodrász, ő nyir. Szemöldökömet itthon szedem, kozmetikusnál hónapok óta nem voltam, próbáltam itthon gőzölni, nyomogatni, kezelni..hát senkinek nem ajánlom, jól elcsesztem, begyulladt a bőröm, a kozmetikust muszáj lesz bevezetnem havi szintre...ez van :D Ruhavásárlás kapcsán én is a turira gondoltam, voltam párszor és tök jó márkás cuccokat vettem olcsón...meg sem mondanám, hogy turis mégis szép darabok..van két hatalmas turi a városban, nem lesz gond :) A kaján pedig tényleg igy lehet spórolni...előre tervezés, akciós termékek böngészése, valamint CETLI...énis cetlizek, nem szégyen! :) Bár előfordult, hogy olyat is vettem, amit nem is akartam....ez a baj velem, elcsábulok...ezt kell kontroll alatt tartanom. Ja és saját tapasztalatból irom, SOHA de SOHA ne menjetek boltba éhesen....kész katasztrófa! :D Ami a pocsékolást illeti...a párom utálja...mindent megkell enni, nem dugig rakni a hütöt és nem ráfőzni a friss kajára..sajnos itthon én szüleimet látva néha elképedek...több szelet kenyér bepenészedése, anyum szokása mindenre ráfőzni és nem győzzük enni a régit, ergo mindenkinek a friss kell, az meg megy a kukába...na ezt biztos nem akarom, pazarlásnak tartom. Remélem tudom majd tartani ezt a havi elképzelt költségvetést, nagyon kiváncsi leszek...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook