Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Essilor multifokális. Megéri? fórum

Essilor multifokális. Megéri? (beszélgetős fórum)


9. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 10:10
Igaz, de olyan bitang jó keretek vannak, hogy nem zavar. És nincs macera.
2023. ápr. 9. 23:29
Én attól félek, hogy az olcsóbbaknál számolni kell egy kicsit elvarázsolt kastélyos torzítással és homályos oldalsó részekkel.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2023. ápr. 9. 23:16
Az tuti! (-:
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2023. ápr. 9. 23:15

Igen. Nincs összehasonlítási alapunk.


A fényre sötétedőn én is gondolkodtam. Funkcióban biztos jó, de van egy egyedi, kívülről nézve nem igazán napszemüveges jellege.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 23:11
Gondolom idén nem 120 ami tavaly annyi volt.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. ápr. 9. 23:10
120 még oké, de az Essilor innen indul.
2023. ápr. 9. 20:43
Nem tudom. Sose volt más, mint Essilor multi. 3 hónap megszokás garancia is volt az árban, amire szükség is volt. Az egyik szemüvegemet újra csinálták, így lett egy multi és egy olvasó. Legközelebb egy dolgot fogok másképp csinálni, fényre sötétedő üveget kérek, mert három hónap alatt hagytam el a napszemüveg előkémet 🙃
2023. ápr. 9. 19:39

Akcióban szoktam csináltatni szemüveget.

Legutóbb (tavaly) multifokális napszemüveget csináltattam, 120 körül volt. De előtte a sima szemüveg sem került többe.

2023. ápr. 9. 19:19

Iszonyatos ára van a multifokális lencséknek, és nyilván minden üzlet az általa forgalmazott lencse márkát ajánlja, de hogyan lehetne objektíven összehasonlítani a lecséket?

Mivel a lencséket az ember szeméhez készítik, nem lehet "kipróbálni" őket az üzletben.


Szóval csak a gyártók marketing anyagára lehet hagyatkozni, ami alapján az Essilor tűnik a legjobbnak, többek között a legszélesebb látócsatorna miatt.


Kérdés, hogy egy 120.000Ft os lencsepár mennyivel nyújt kevesebbet, mint egy 400.000Ft-os.



Azt gondolom, hogy egy számítógépes munkához használt munkaszemüveget egyszerűbb legyártani, mint egy mindenest, mert kisebb dioptria tartomány átmentet kell belesűríteni egy lencsébe, szóval abból talán egy olcsóbb is jó, de mindenesből milyet?


Essilor? Zeiss? Hoya?


Mennyit kell rászánni egy pár jó lencsére?


Ki mit használ, elégedett-e vele? Vagy van-e valami tapasztalat, amit megosztana?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook