Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a tapasztalat a multifokális szemüvegekkel kapcsolatban? fórum

Mi a tapasztalat a multifokális szemüvegekkel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


12. zsaliera (válaszként erre: 11. - Giorcub)
2012. jan. 5. 20:39
köszönöm a tartalmas válaszodat.Most egy kicsit elbizonytalanodtam.Nekem van már bifokális szemüvegem(nincs vonal)jó is, csak nem tudom használni,mert kicsi.(sajnos mikor választottam nem éreztem kicsinek)akkor még nem tudtam mit kell nézni 1 jó szemüvegnél,az eladó meg ilyen téren nem segített.néha rövidebb időre felveszem,de egy idő után szorít,fáj a fejem tőle.Tehát van is meg nincs is!mivel most már állandóra kell,munkámhoz az lenne a legjobb.(óvoda).vajon hol csinálnak jó munkát? ofotért,optika.Vision E.stb.Van ötleted?Anyukádnak hol csinálták?
11. giorcub (válaszként erre: 6. - Zsaliera)
2012. jan. 5. 09:23

elvileg nincs valasztovonal, az a bifokalis. a multinak az a lenyege hogy valtozo fokusztavolsagu (ahogy a neve is mutatja) a lencse teljes feluleten. nagyon sokk fugg az egyentol, es a becsiszolastol is. anyamnak is volt ilyen, az egyiket nagyon szerette, aztan kellett egy uj az nagyon rossz lett, nem tudta hordani, pedig varialtak rajta sokat. amugy is egy sima szemuvegnel mar az is sokat szamit hogy a szarai hogyan allnak, hisz ettol megvaltoznak a lencsek pozicioi es nem azt a kepet kapja a szem amit megszokott, ezert az agynak ujra hozza kell szoknia. na ez a multinal meginkabb igy van. raadasul q..va draga, es ha egyszer becsiszoltak akkor nehez rajta valtoztatni, ilyenkor mra csak a szemuveget tudjak hajlitgatni de ha nem jo a forgatas vagy az optikai tengely magassaga (ami nem jelenti feltetlen azt hogy rossz volt a becsiszolas) akkor szivas van mert nem sokat lehet tenni. ha sajat zsebre megy a dolog akkor lehet hogy olcsobb elsore egy bifot venni (azzal is van szopas) es ha az bejon akkor probalkozni egy multival.

persze azt is mondjak hogy erdemes megkerdezni a latszereszt de hat ugye o beloled el igy kerdes mennyire lesz oszinte a valasz...

2012. jan. 4. 21:36
anyukám szereti.
2012. jan. 4. 21:33

multifokális: anyukámnak van, de utálja. Állítólag nagyon nehéz megszokni.

Egy kolléganőmnek is volt, ő szerette...

sztem embere válogatja ...

8. zsaliera (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. jan. 4. 21:33
miért??
2012. jan. 4. 21:32
bocsi igazatok van tényleg elírtam.
2012. jan. 4. 21:31
sajnos most már állandóra kell szemüveg,eddig csak távollátásra kellett.olyan szemüveget szeretnék csináltatni amivel minden távolságra jól látok.Úgy tudom a multif.az ilyen.Kérdésem az lenne,hogy nehéz-e megszokni és hogy a lencsén látható-e választó vonal(dioptria vált.)vagy egybefüggő?
2012. jan. 4. 21:28
Amúgy multifokális.
2012. jan. 4. 21:28
Multifokális....
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zsaliera)
2012. jan. 4. 21:27
Apósomnak van. Szidja mint a bokrot.
2012. jan. 4. 21:25
nem multifokális az?
2012. jan. 4. 21:23
Szemüvegesek! van valakinek multifikális szemüvegje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook