Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes multifokális szemüveget csináltatni? fórum

Érdemes multifokális szemüveget csináltatni? (beszélgetős fórum)


11. Lolita63 (válaszként erre: 10. - 264352)
2013. dec. 11. 11:25

Szia!

Visszavittem, megreklamáltam, aztán megcsinálták jól:)

Ne hagyd magad, reklamálj!

10. 264352 (válaszként erre: 9. - Lolita63)
2013. dec. 11. 10:39
Szia! Bocs, hogy zavarlak. Megszoktad már a szemüveget? Én egy hete csináltattam, de megbántam. Nem látom a számítógépen a betűket, ill. látom, csak nagyon aprók, elmosódottak. Ma visszaviszem. Te visszavitted? Becserélték? Kösz, ha válaszolsz. Szia
2012. nov. 24. 21:01

Nekem most készült el, de nem tudom használni:(

A számítógépet középen látom tisztán, a 2 oldalon homályos.

Ha a fejemet fordítom, olyan mintha hullámzana a képernyő:(

Ha a szemem mozdítom, akkor mindig szakaszosan látok,tehát a monitoron az írást nem látom teljesen.

2010. dec. 1. 16:56
Édesanyámnak kb 2 hónapja csináltattunk multifokális szemüveget, amit szinte azonnal megszokott, le sem akarja venni az orráról. A Fogarasi-n az optikusok nagyon segítőkészek voltak, lelkiismeretesen beállították a keretet és segítettek a lencseválasztásban. Az sem utolsó szempont, hogy nem fizettünk vagyonokat.
2010. okt. 26. 21:08
Én épp most csináltattam másodszor. Először 3 éve csináltattam, de nem tudtam megszokni, mert ahogy az előttem lévők is írták, nem volt jó a látásélmény vele. 2 hetes kínlódás után kidobattam belőle a méregdrága lencsét, (80.000 ft) mert nem tudtam használni és beletettettem a keretbe egy sima távollátót. Aztán meg állandóan le föl kapdostam, mert közelre persze nem volt jó. Ez viszont mát totálisan az idegeimre ment. Utána érdeklődtem hogy mi lehet a megoldás, és azt a felvilágosítást kaptam hogy széles sávban kell csiszoltatni. Az elsőt valószínűleg középen egy keskeny sávban csiszolták csak, azért nem volt jó. Most csináltattam széles sávban csiszoltat (130.000 ft), de ez már jó. Már az első nap jó volt, könnyen megszoktam, tényleg elégedett vagyok vele. Amúgy a szemüveg dőlésszögén is lehet állítani, így lefelé is jó a távollátás. Olyan helyen csináltass, ahol készségesek az optikusok, mert nem olcsó mulatság és nagyban meghatározza a látásélmény az életminőséget.
2010. okt. 26. 18:20
Anyumnak van,de nem szereti...nem tudja megszokni.Egyénfüggő.
5. gönczi (válaszként erre: 2. - 81db96f429)
2010. okt. 26. 18:15
Erről olvastam én is,hogy ha lefelé nézünk nagyon zavaró.A környezetemben nincs senkinek ilyen ,ezért vagyok kiváncsi a véleményetekre,mert azért nem olyan olcsó,hogy kidobjam érte a pénzt.
2010. okt. 26. 17:19
Szerintem megkönnyíti a mindennapi életed,bár meg kell tanulni a használatát.És nem szabad rá sajnálni rá a pénzt,mert nagyon fontos,hogy a látó csatorna jó széles legyen.
2010. okt. 26. 17:19
70 ezret akartam írni.
2010. okt. 26. 17:18

ha képes leszel megszokni, akkor jobb. Mindenesetre kényelmesebb.

Arra készülj fel, ha lefelé nézel majd vagy lépcsőn mész és nézed hova lépsz, a világon semmit nem fogsz látni. Sepregetni nem tudtam ha rajtam volt a szemüveg, mert a lábamnál minden homályba veszett.

Így közel 70 ft-om landolt a kukába. Én, nem tudtam megszokni. De írhatnak még neked pozitív véleményt is, aztán majd látod. Vagy nem. :)))

2010. okt. 26. 17:12
Most fogok szemüveget cserélni,mit javasoltok jobb ha egyben van a kétfajta lencse?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook