Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erzsébet, a magyarok szeretett királynéja fórum

Erzsébet, a magyarok szeretett királynéja (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Erzsébet, a magyarok szeretett királynéja

25. Emma* (válaszként erre: 23. - Regisseurin)
2009. szept. 4. 09:34

Nem, a nézőtér közelébe sem engedtek, csak fél 9 után mehettünk a helyünkre. Hallani hallottuk a hangpróbát, de semmit nem láttunk.


Szorítok, hogy összejöjjön a kőszínházi előadás.


Na, ez az egy dolog zavar a szabadtéri színházban. De én csak egy vagyok a 4000 ember közül, így elviselem.

24. Emma* (válaszként erre: 22. - Lady Blakeney)
2009. szept. 4. 09:32
Nekem szerncsém volt, mert 3-4 alkalommal már voltam ott (a János, a vitézt is ott láttam). Nem, nem tudtam, hogy kiadják. Majd figyelni fogom és megpróbálom megszerezni. Jó volt a zenéje.
23. regisseurin (válaszként erre: 21. - Emma*)
2009. aug. 24. 08:46

Örülök, hogy tetszett. Az előtte lévő hangpróbát is láttátok vagy csak az előadást?

[link]


Nagyon meg szeretném nézni én is, de ősszel egy kőszínházi előadás lehet, hogy összejön.


Visítozás: lehet a szabadtér megzavarta őket, azt hitték, hogy koncerten vannak. :)

22. Lady Blakeney (válaszként erre: 21. - Emma*)
2009. aug. 23. 21:49

Júj, de nagyon jó volt akkor neked! Én még soha nem voltam szabadtéri előadáson.


Azt hallottad, hogy idén decemberben megjelenik az Elisabeth musical hivatalos kiadásban? A Szegedi Szabadtéri Játékokon veszik fel most augusztusban.

21. Emma*
2009. aug. 23. 07:12

Na, tegnap meg volt az előadás. Hajnali 3-ra értünk haza, mert nem aludtunk Szegeden. Nagyon tetszett az elősadás, a zene. Nem gondoltam volna, hogy a legnagyobb sikere a Halálnak lesz. Hátborzongatóan jó volt. Nagyon jól szórakoztunk!


[link]


Ami nem tetszett, de az nagyon nem, hogy a közönség folyamatosan tapsolt, visítozott minden dal után. Hiába musicel, akkor sem kellene gyerekesen viselkedni.

20. e28ddc7c9b (válaszként erre: 16. - Lady Blakeney)
2009. aug. 8. 19:42

Szia!

Ismételten bocsánatot kérek.

A priviben is írtam, hogy a neked küldött levelemre jött válaszként regisseurin levele.

Nem akartalak megbántani, még egyszer elnézést kérek.

19. regisseurin (válaszként erre: 18. - Emma*)
2009. aug. 8. 19:31
Jó szórakozást!
18. Emma* (válaszként erre: 11. - Regisseurin)
2009. aug. 8. 19:26
Kedvesem nem volt még szabadtérin, így (ha már megyünk), akkor ezt választottuk. Remélem jó lesz.
2009. aug. 8. 18:06

Ha valakit komolyabban érdekel Erzsébet királyné élete, akkor figyelmébe ajánlom a naplómat, amit 2009. július 31-én kezdtem írni. A címe:

ERZSÉBET KIRÁLYNÉ ÉS ÉN


Ebben sokkal részletesebb leírás olvasható Sisiről, és képeket is teszek fel bőven.

2009. aug. 8. 18:03

Szia!

Ne haragudj, de ezt a hozzászólásodat nem igazán értem.Lady Blakeney és regisseurin egyáltalán nem ugyan az a személy. Ezt nem tudom miből gondolod. Én soha nem ismertem regisseurint.

2009. aug. 8. 16:27

Ha kedveli őket büszke lehet rá:)

Sajnálom, de én nem szimpatizálok Détári Enikővel. A férje pedig közömbös számomra.

Bár a képet én is láttam, elég homályos:(( valószínűleg telefonnal lett fotózva.

2009. aug. 8. 15:25

Köszönöm, hogy részletesebben megismerhettem Sisi történetét, mert a film (ami az egyik kedvencem), valóban nem ilyen részletes.


Nagyon köszönöm. :)

13. e28ddc7c9b (válaszként erre: 11. - Regisseurin)
2009. aug. 8. 15:16

Nálunk akinek jogosítványa van a családban (fiam), az is szereti (szeretné) a színházat. Álltalános iskola után "nagy" városba került, ahol volt színház, járt is.

Mi is szeretnénk a színházat, csak a legközelebbi 50 km-re van. Ha a fiam elvisz minket kocsival, akkor egy értelmű, hogy ők is megnéznék. A lányom (jogosan) morog, hogy jönnének ők is. Ez akár hogy számolom 6 fő, amihez már mikrobusz kell, de akkor anyukám is jönne (Apu, és párom szülei már sajnos az égi színházat nézik.).

Most számold ki 7 színházjegy, + mikrobuszbérlet......

Vonattal megoldhatatlan a dolog, mert az esti előadásra még csak el is lehet jutni, de haza....

2009. aug. 8. 15:04

Sziasztok!


Először is nagyon szépen köszönöm a sok dícséretet a cikkemmel kapcsolatan. Nagyon jól esik.


Én nagyon nagy rajongó lettem az évek során. Könyvgyűjteményem már meghaladta a 100 db-ot, sok szép képeslapom is van. Gödöllőt én is többször megjártam már, nagy kedvencem.


Ami pedig a musicalt illeti: IMÁDOM!!! Sajnos messze lakom Budapesttől, innen nem könnyű elmenni az Operettszínházba, meg a jegy is sokba kerül. Viszont nekem megvan DVD-n, itthon bármikor megnézhetem.

11. regisseurin (válaszként erre: 9. - Emma*)
2009. aug. 8. 14:03
De jó neked!! Én is elmennék, de a családom jogosítvánnyal rendelkező tagjai nem szeretik a színházat. :(
10. Emma*
2009. aug. 8. 14:02
Nekem van egy Sissi gobelinképem, néhány könyv is róla, a Sissi trilógia is (Karl-Heinz Böhm és Romy Schneider főszereplésével).:)) Vagyis én is átlagon felül szeretem.;-)
9. Emma* (válaszként erre: 3. - Regisseurin)
2009. aug. 8. 14:00
Nekünk aug. 22-ére van jegyünk a szegedi Szabadtérire.:))
8. regisseurin (válaszként erre: 7. - Mama_gold)
2009. aug. 8. 13:50
Hogyha bírod az alábbi színészeket, szerintem mindenképpen látnod kell az Elisabethet is! Főleg, hogyha Sissit is ennyire szereted.
7. mama_gold (válaszként erre: 5. - Regisseurin)
2009. aug. 8. 13:44

Én is csak felvételről nézem a musicaleket, mivel a színház sajnos - anyagi okok miatt - nem elérhető:(

Régebben én is jártam színházba és imádtam:)


Kedvencem, akiket már láttam musicalben: Bereczki Zoli, Szinetár Dóri, Dolhai Attila, Csuha Lajos, Földes Tamás, Homonnay Zsolt, Janza Kata, Kékkovács Mara, Mészáros Árpád Zsolt, Siménfalvy Ágota, Szabó P. Szilveszter hirtelen ennyi:)

2009. aug. 8. 13:36
nagyon jó ez a cikk!Nekem nagy kedvence volt Sissi,és nagyon szívesen éltem volna abban a korban,a királyné közelében!:)
5. regisseurin (válaszként erre: 4. - Mama_gold)
2009. aug. 8. 13:27
Nekem nagyon tetszik. Kedvenc musicalem. Sajnos csak felvételről láttam (még), de a Janza-Szabó P.-Földes trió nagyon jó!!
2009. aug. 8. 13:25

Én még nem láttam:(


A Rómeó és Júlia után eddig egyik sem kötött le...de próbálkozom.

2009. aug. 8. 13:23
A musicalt láttátok már???
2009. aug. 8. 13:12

Köszönet a szép cikkért, nekem is egyik kedvencem volt.

Nagyon szuper nő lehetett, szívesen éltem volna abban a korban a közelében:)

2009. aug. 8. 10:03
Ki volt Erzsébet királyné? Ez a sokat szenvedett asszony, aki annyira szerette a magyarokat. Aki gondolkodásával és életvitelével évtizedekkel megelőzte korát. Aki személyesen vitt koszorút Deák Ferenc ravatalához. Aki lovaglótudását addig fejlesztette, hogy Európa legjobb női lovasának kiáltották ki. Aki verseket írt, melyek jóval halála után kiadásra kerültek. Karcsú alakja, szépsége és gyönyörű haja felejthetetlen. Legtöbben sajnos csak a Romy Schneider által megformált 3 részes Sissi című filmből ismerik Őt, annak pedig kevés a valóságalapja. Megpróbálom röviden bemutatni életét.

Ugrás a teljes írásra: Erzsébet, a magyarok szeretett királynéja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook