Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érzeted már elhunyt hozzátartozód jelenlétét? fórum

Érzeted már elhunyt hozzátartozód jelenlétét? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. jan. 8. 16:31
Én azt el tudom képzelni, hogy a lélek nem hal meg rögtön a testtel, ahogy a testben is játszódnak még élettani folyamatok a halál beállta után (nő a köröm és a haj), tehát az agy is működhet még minimálisan. Hamvasztás után viszont már nem tudom elképzelni, hgoy az elme/lélek bármilyen módon funkcionálna, pedig jó lenne, ha így lenne, úgyhogy örülök amikor olyan történeteket hallok, amik erre rácáfolnak.
22. Scherlock (válaszként erre: 21. - Ms_Daisy)
2021. jan. 8. 16:29
Igen, erről mesélt egyszer egy katolikus özvegy. Meg hogy 42 napig nem szedik le a sírról a virágokat.
2021. jan. 8. 15:56
Én úgy tudom a halál után 42 napig van a lélek még a Földön. Azért álmodunk a meghalt szerettünkkel kb 1 hónapig aztán már ritkán. Ezt többen mesélték és én is tapasztaltam
2021. jan. 8. 15:33
A párom édesanyjàt a lakásban. Nagyon sokszor. Nem ismertem ugyan, nem is élt soha ebben a lakásban , mégis néha olyan mintha valaki elsuhanna az előszobában. A háló parkettàjàn sokszor hallok éjjel , mintha valaki mezítláb menne végig rajta. Nem félelmetes amúgy . És soha nem mondtam neki, mert ő félne. Érzem, hogy itt van néha meglàtogat minket. :)
2021. jan. 8. 15:20
Az hogy érzek jelenlétét, messze nem biztos, hogy közeli hozzátartozóm.
18. susy05
2021. jan. 8. 12:23

Anyukám nagyon beteg volt, de bíztunk benne, hogy még hazajöhet a kórházból. Egyik reggel azt mondta a fiam, hogy éjjel ott volt a Mama a szobájában, hiába szólt neki nem válaszolt, majd hirtelen a teraszajtójánál fényt látott és a nagymamája eltűnt.Mi azt gondoltuk, hogy csak álmodta azt egészet,de rá egy nappal az anyukám meghalt.

Kétszintes családi házban lakunk az Apukám velünk lakott. A felső szinten volt a szobája és amikor fel vagy lejött mindig nyikorgott a lépcső. A halála után pár nappal egyedül voltam itthon és hallottam, hogy valaki megy fel a lépcsőn. Azóta több év eltelt, de néha most is olyan mintha valaki mászkálna, pedig nem látni senkit.

2021. jan. 8. 11:33
En mikor meghalt apu utana egy par napig éreztem hogy még a lelke nem tavozott el. A nagyszuleimnel ilyet nem éreztem. De apu amikor meghalt, masnap ejszaka mintha vki megallt volna az agyam mellett, aztan engem nezett volna. Olyan érzés volt bennem. Recsegett ropogott egy ideig minden, mintha vki jarkalt volna a szobamban. Elotte ejszaka meg pont abban az oraban amikor meghalt, elkezdett csipogni a telefon. Lemerült végleg. Az ove volt, aztan en tobbet nem is kapcsoltam be. Nem is toltottem fel soha tobbe.
2021. jan. 8. 11:04

Amikor szülővárosomban éltem gyakran éreztem Anyukám jelenlétét, mintha megérintett volna.

Pár év elköltöztem, azóta mindig megjelenik egy fehér pillangó ahogy jobb idő van.

15. globus
2021. jan. 8. 10:49
Van olyan helyzet, amikor igen.
2021. jan. 8. 10:48
nem, de nagyon sokat gondolok rájuk
2021. jan. 8. 10:17
Nem. Felmerül bennem a kérdés, ha ilyen létezik, akkor meddig megyünk vissza "szeretteink" "jelenlétére". Mert ugye volt nagyszülőnk, dédszülőnk, stb. Pl. Amennyiben több testvér is van, ott hogyan oszlik meg az elhunyt hozzátartozó "jelenléte"? Szerintem sok kérdésre nincs válasz.
2021. jan. 8. 10:07
Nem
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 8. 09:56

A gyász során természetes, hogy minden ember azt érzi/gondolja, hogy az elhunyt még jelen van az életében. Jelen van, de csak az ő gondolataiban.


"Szerintetek mi van a halál után?"

Ezt senki nem tudhatja biztosan.

10. f047cd7294 (válaszként erre: 4. - Tulipán***)
2021. jan. 8. 09:48
Évekkel ezelőtt, ahol őt baleset érte, 2 percen múlott az életem, mert kaptam egy, telefon hívást, és később indultam, mentőt hívtam a balesethez ez volt az első, és amikor nagyon beteg lettem, éreztem, még nem akarja, hogy utána menjek, tudom sokan nem hisznek benne, és ne is tapasztalják meg soha.
2021. jan. 8. 09:45
11 éve halt meg anyukám. Szinte minden nap gondolok rá. Akkor olyan, mintha velem lenne. Leggyakrabban akkor jut eszembe, amikor csinálok valamit, vagy el kell intéznem valamit és magamban azt mondom, Ő így mondta, vagy azt azt tenne. Még ma is gyakran az Ő tanácsait követem.
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 8. 09:09
Hozzám nagypapám volt nagyon közeli.9éve,hogy meghalt,nagyon gyakran álmodom vele.
2021. jan. 8. 08:48
igen
2021. jan. 8. 08:03
Nem
2021. jan. 8. 08:03
Nem éreztem.
4. tulipán*** (válaszként erre: 2. - F047cd7294)
2021. jan. 8. 07:55
Mit érzel konkrétan?
2021. jan. 8. 07:44
Igen
2021. jan. 8. 07:17
Talán hihetetlennek tűnik, de igen! Van több könyv, ami ezzel foglalkozik, sőt vigyáznak is ránk! Számomra érezhető!
2021. jan. 8. 06:31
Szerintetek mi van a halál után? Tényleg itt vannak velünk a szeretteink és látnak, segítenek minket? Vagy csak hinni akarjuk hogy velünk vannak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook