Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok segíteni? Lányom 2éves, és sokszor székrekedés kínozza! Házi módszereket várnék fórum

Tudnátok segíteni? Lányom 2éves, és sokszor székrekedés kínozza! Házi módszereket várnék (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 16. 07:54
sok folyadek es aszalt szilva segit.
13. namama
2013. szept. 3. 12:27

Kedves Anyukák. A székrekedés okait boncolgatva,sok minden lehet a háttérben.

Nagyon fontosnak tartom,kisgyermek kórban a rostokban gazdag táplálást. Jó ötlet a saját készítésű rostos ívólé. Ha már szobatiszta,illetve jelezni tudja igényeit,- akkor hangsúlyt kell helyezni a rendszerességre . Ezt szoktatással tudjuk elérni. Soha ne nyomja el a székelési ingert a gyermek. Reggel éhgyomorra ne adjunk kakaót, bármennyire is szereti. Éhgyomorra adott gyümölcslé nagyon jól felszívódik és sokat segít a laza széklet elérésében. Figyeljünk a rendszeres, bőséges ivóvíz bevitelre. Már kisgyermek kórban meg kell tanítani inni a gyermeket. Fontos,hogy kétóránként elfogyasszon 2-3 dl. tiszta csapvizet.

2013. szept. 3. 09:02
Én rengeteg rostos gyümölcslevet itattam a kislányommal mikor pici volt, abban a hitben, hogy nagyon jót teszek vele. Nem bolti rostos gyümölcslével, hanem amit magam csináltam úgy, hogy megtisztított gyümölcsöt botmixerrel pürésítettem, vizet tettem hozzá, ha nem volt elég édes, pici cukrot is tettem hozzá. A gyerek majd' kicsattant az egészségtől, de naponta ötször is volt széklete. Bölcs anyuka ismerősök mondták, hogy ajjaj, ha ilyen sokszor van széklete a picinek, akkor alighanem lisztérzékeny... El is vittem a megfelelő szakorvoshoz, aki kikérdezett arról, mit eszik a gyerek stb. Mondta, hogy ő még csak meg sem akarja szúrni ezt a láthatóan makkegészséges kislányt, nyilvánvaló, hogy a sok rostos gyümölcslé okozza a gyakori székelést, ami teljesen normális, ha így táplálom... Szóval, minden anyukának azt tanácsolom, ha székrekedése van a picinek, kövesse a példámat, adjon a babának sok-sok, saját maga készítette rostos gyümölcslét!
2013. szept. 2. 14:42
Édesköménytermés tea , a készítés, adagolás rajta van. Gyógyszertárból vedd!
2013. szept. 2. 14:17
szilvás, áfonyás bébikaja sokat segíthet :)
9. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Roxyka1102)
2013. szept. 2. 14:06

Látom új vagy még itt, ezért mondom, hogy sok

ilyen témájú fórum van már, pl. ez is:


[link]


keresgélj, sok sikert kívánok a kicsinek!


(mindenki a szilvát ajánlja, de az sem jó mindenkinek!!)

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 2. 14:06
Bocsánat a keresőbe akartam beírni, mert indult már ilyen fórum és jó ötletek voltak leírva.
2013. szept. 2. 14:05
Székszorulás
2013. szept. 2. 14:05
nem kimaradt
2013. szept. 2. 14:05
Adj neki rostos kajákat és sok vizet, de néha hanem napi szinten.
2013. szept. 2. 14:04
Vagy szilvakompót leve ;) Rostos üdítők, gyümölcslevek nem segítenek?
2013. szept. 2. 14:04

Szia!

Nővérem kiskorában szintén és mai napig is nagyon székrekedéses. Anyukánk ilyenkor mindig házi karamella italt főzött, és mai napig ez az egyetlen ami segít a rendszeres joghurt mellett.

2013. szept. 2. 14:03
Szilvalekvár!!!!
2013. szept. 2. 14:00
Tudnátok segíteni?lányom 2éves, és sokszor székrekedés kínozza!házi módszereket várnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook