Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetés)
Igen, hallottam én is ilyenről, hogy életre szóló kapcsolat alakul ki a fogadó családdal.
Ott meg erre még több esélyt látok, mert sokkal nyitottabbak az emberek, mint otthon. Jó lesz, hogy egy kicsit a pozitív életérzést is megtapasztalja, az otthoni állandó világvége hangulat után.
Uh. Nehezített pálya, és ráadásul nem elbeszélő költeményeket tanul majd.
Ez érdekes, hogy még nyelvet is kell tanulnia. Kötelező? Ott is a diplomához van kötve?
Az, amitől leginkább tartunk, a nyelvek. Az angol sem lesz egyszerű az első időkben, nem csak hogy amerikai, de déli is... :D
Idegen nyelvet nem választhatott újat (a spanyolt szerette volna), hanem a németet kell tovább vinnie. Megírta a szintfelmérőt, és túl jól sikerült, B2-es csoportba osztották be, pedig kezdetben jobb lett volna legalább abból egy kicsit a lazább B1.
Azért mégis, vége lesz valaminek. Ez olyan megható és picit félelmetes. Befejezik a védett létet, mindig mellettük leszünk, de már másként. Te lánykád meg főleg, kilép az életbe😊.
Jó ez a tét nélküliség, bár lehetne mindenkinek ilyen érettségije. Azért drukkolok!
A cserediákság idején, egy bemutatkozó levélen keresztül választották ki a mi gyerekeinket a német családok. Nekünk telitalálat volt. Nektek is ilyen lesz a szobatárs😊.
Jövő pénteken lesz nálunk, én hétfőn megyek haza. A lányom nem igazán izgul miatta, mivel már tét nélküli. Csak az év végi bizonyítványt viszi magával, az érettségi bizonyítványt nem is kérik.
Most éppen a kollégiumi kérdőívvel nyektet, hogy hová mit írjon be, mert a válaszok szerint választanak majd neki szobatársat. Eleinte biztos furcsa lesz neki, hogy nem akkor alszik, vagy tanul, ahogy neki éppen tetszik, hanem alkalmazkodnia kell máshoz.
*ismerősöm
*érettségizők
Sajnos. Nagyon szomorú. És a körülmények, az eszközök hiánya ami miatt mennek. Mert azt érzi, hogy nem tud segíteni. Kedves ismetősöm ezért hagyta el a gyermekotthont.
Na de ez már messze vezet, maradok a topicon belül.
Mi újság kedves érettséhizők:)? Mikor lesz a ballagás? Hogy vannak a gyermekek?
Náluk kiválóan működik a nyelvoktatás rendszere. Van rá forrás, tanerő és eszközök. Irigylem. Egy harmadik nyelvet a lányaim nagyon szeretnének elsajátítani. A kicsinek még van esélye, az egyetemistanak viszont már nincs erre ideje.
Szerencsére nálunk is vannak jó nyelvoktató iskolák, csak szerényebb körülményekkel rendelkeznek.
Ne is mondd! Büdipesten éltem mindig, de a műszaki vizsgán a kis Polski előtt feltett kérdésekre főleg bájos mosollyal válaszoltam, pedig készültem. Kedves bácsikának szerencsémre ez elég volt😊.
Persze igazad van, alaptudásnak számít/ana a nyelvtudás. De minálunk sajnos nem így van, nem evidens. Ugyanakkor vannak olyan szakterületek a felsőoktatásban, ahol örülnek ha jelentkezik utánpótlás. Ezért lehet/ne a puhítás. Hogy legyen ápoló, szociális munkás...
Huuú, a német cserediákot ne is említsd :-)
Német 16 éves lányka angolul, franciául, spanyolul beszélt, és anyanyelvi szinten lengyelül, mert onnan érkezett a család, de ő már németországban született.
És Horvátországban sincs szinkron, eredeti nyelven mennek a tv-ben a filmek. Még biztos sok helyen...
Igen-igen.
Sokak véleménye, hogy a mai világban minimum angolul jól kell tudni - mindegy milyen szakmát tanul valaki. Az asztalos is a neten tud az új trendeknek, technikáknak utánanézni, ez is leginkább angolul van.
Jó ötlet a filmnézés angolul.
Pl. Hollandiában a tv-ben vetített filmeket sem szinkrinzálják, csak feliratozzák. Még a 80 éves nagymama is tud angolul :-)
Hm. Érdekes. Azzal egyetértek, hogy nem kell mindenhova a nyelvvizsga. Pl. gyógypedagógusnak. A műszaki területen viszont nem értem. Nyelvtudás nélkül hogy lehet versenyképes valaki? Külföldi szakanyaggal mi lesz? Vagy kinti tanulmány úttal?
Tudom, hogy probléma a nyelvvizsga sok helyen, de nagyon el vagyunk maradva a nyelvtudásban a nagyvilágtól. Ez a kötelező jelleg persze nem segíthet persze ezen. Ugyanakkor sokan vannak, akik nem tudják átvenni a diplomájukat a nyelvvizsga hiányában. És az egyetemi nyelvoktatásról ne is beszéljünk...
Javasolnám a szinkronos filmek helyett a feliratos filmeket nézni. Kis lépés, de már kiskortól kezdveapró hasznos lenne az idegen nyelvek elsajátításához.
Ja, és mi lesz azokkal, akiknek részképesség zavaruk van? Nekik már az érettségi is nagy feladat. Nekik mennyi esélyük van?
Na akkor jó, hogy az én lányom se ment oda. :))) Bár nem is akart :DDD
Rákóczi rajz tagozat merült fel, de nekem úgy tűnt, ezek a rajzos iskolák eléggé tönkre tudják tenni a gyerekek saját stílusát. (Velem magammal pl ez történt anno.)
További ajánlott fórumok:
- Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban
- Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek
- A 2010-es felvételi pontszámításban megmarad e az érettségi pontok duplázása? Valakit érint?
- 2013-ban érettségizők továbbtanulása
- Diakonia érettségi előnyt jelenthet a továbbtanulás szempontjából?
- Érettségi pontok!