Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
18689. Chelsey (válaszként erre: 18688. - Borian)
2023. jún. 20. 08:16

Ismerős ez az ár. .( Itt a környékünkön 7 ezerből még ki lehetett hozni egy sima (nem érettségire felkészítő) órát, amennyiben előre fizetsz egy bérletet.


Az a baj, hogy a tanárok egy része felmondani nem akar, de már tanítani sem igazán, csak bejárnak, aztán látszattevékenységet végeznek. Ez legalább annyira rombol, ha nem jobban, mint a hiányzó tanár. Ott ugye eleve tudja az ember, hogy azt az órát így vagy úgy pótolni kell, ha olyan tárgyról van szó, ami a későbbiekben kell a gyereknek. Viszont, ha bemegy és végigrohan az anyagon vagy simán csak feladja, aztán meg még szívózik is feleléskor, meg olyan kérdéseket rak bele a dolgozatba, amikről szó se volt, akkor a gyerekek kedvét is elveszi.


Hogy lett a fiadnak 4 órája biológiából, ez a fakultáció miatt tud így megemelkedni? A fiam hallani se akar biológia fakultációról (a fiad tanárának az alteregója tanítja).

Egyébként igaza van a fiadnak otthon, önállóan is simán megtanulható a biológia, amióta minden megtalálható a neten legalább angolul. Csak nagy a veszélye, hogy ellógja a suliban a négy órát, nem csinál semmit. Mert mit tudsz csinálni a suliban egy lyukasórán, amikor a többiek is ott lézengenek körülötted? Otthon meg elaprózódik az idő más tantárgyak házi feladatára, dolgozatrákészülésre stb. és a biológia egyszerűen mindig utoljára marad. Aztán vagy sor kerül rá vagy nem. Szóval könnyű fókuszt veszíteni otthon, főleg, hogy egy csomó más tanár követeléseit is kell valamilyen szinten teljesíteni. Könnyű elcsábulni, hogy a kötelezőket letudja és aztán már nem marad kedve külön, egyedül biológiát tanulni.

18688. Borian (válaszként erre: 18677. - Chelsey)
2023. jún. 20. 06:05
Hát igen. Bár a fiam szerint a biológia is önállóan tanulható és megromlott a viszonya a biosz tanárral, meg egy ideje nem is tanít rendesen csak feladja a bioszférát, ezért nyomta, hogy ő leadja, de szerintem ilyen árak mellett (a külön tanár hetente tart 90 perces órát 13 ezerért) luxus heti 4 ingyen órát leadni, még ha nem is olyan tökéletes... a jegy ráadásul már nem számít sehová.
18687. Chelsey (válaszként erre: 18685. - Virgilius)
2023. jún. 19. 15:02

Ja, nem is dolgoztatni akartalak magam helyett, csak arra gondoltam, hogy valami ismerős vagy saját gyerek kapcsán maradt valami emléked esetleg. De látom, tettél ide be pár példát. Köszönöm!


Bányászom ezek után én is, mert annyira gyorsan eltelt az első év, hogy kettőt pislogunk és fakultációt kell választani. Mondjuk még relatív jól áll az iskola, de ki tudja, hogy mit hoz a jövő. Sok jóra nem számítok, mert év elején pl. nem engedték, hogy matektanárt pályáztassanak. Közben mennek nyugdíjba páran. Ha helyettük se jöhetnek, akkor könnyen lehet, hogy külsős segítség bevonását is meg kell fontolni, ha tervezzük, ha nem. Szóval én gyűjtöm az infókat, legfeljebb kiderül, hogy feleslegesen. Annál nagyobb bajunk sose legyen!

Még egyszer köszi a tippeket, megyek megnézem :)

18686. virgilius (válaszként erre: 18685. - Virgilius)
2023. jún. 19. 14:50

[link]


na még gyorsan ezt találtam :)))


Magántanáros infóim viszont egyáltalán nincsenek, még ennyi sem.

18685. virgilius (válaszként erre: 18684. - Virgilius)
2023. jún. 19. 14:48

[link]


Van matek is. Fizikát nem látok. Talán a bme-n, de azt Rád bízom, hogy keresgesd, mert rohannom kell most :)

18684. virgilius (válaszként erre: 18683. - Virgilius)
2023. jún. 19. 14:45

[link]


Talán ez lehetett az, nem tudom, minket ez nem érintett. De itt van több tárgy is. Úgy látom, megújult ez a honlap, mert pár éve kb lehetetlen volt megtalálni (vki kérdezte és próbáltam segíteni :)), most meg egész használhatónak tűnik.

18683. virgilius (válaszként erre: 18682. - Chelsey)
2023. jún. 19. 14:43
Én nem tudok gyűjtő portálról, sőt a honlapokon sem feltétlenül vannak fent ezek... Valójában a kinézett egyetemen kellene talán leginkább érdeklődni. Pl amikor lányom a képző felé kacsintgatott, folyamatosan néztük a honlapjukat, és ott nem volt fent semmi infó, és csak utólag tudtuk meg, hogy igenis volt vagyis lett volna előkészítő... Az ELTE emelt infóról sem egyszerű informálódni, úgymond. Szükséges némi nyomulás, azt hiszem. Időben elkezdeni keresgélni, kérdezgetni ismerősöket stb stb.
18682. Chelsey (válaszként erre: 18681. - Virgilius)
2023. jún. 19. 14:39

És tényleg! Erre nem is gondoltam. Abból indultam ki, hogy valakinek speciális a helyzete. De valóban, attól is kialakulhat egy speciális helyzet - sajnos egyre inkább -, hogy nincs olyan tanár, aki megtartaná a kívánt tárgyban a fakultációt az adott suliban.


Jól értem, akkor az egyetemek által vagy egyetemi tanárok által szervezettek általában, mint régen a felvételi előkészítők voltak? Az egyetemek honlapjait érdemes böngészni ezek miatt vagy tudsz esetleg valami gyüjtő portálról?

18681. virgilius (válaszként erre: 18679. - Chelsey)
2023. jún. 19. 14:36

Sokkal prózaibb és kevésbé spéci ok is van ám... Pl ha a suliban nincs adott tárgyból emelt fakt... Kisebb gimikben ez nagyon gyakori. Lányoméknál kb csak töriből volt, még matekból sem. De az is lehet, hogy van ugyan fakt, de nem elég színvonalas.

Matek, fizika csoportosról én nem hallottam személyes tapasztalatot, csak a fentebb írottakról. Az infó az ELTE-n volt, a kémia meg Villányinál. De más egyetemek is tartanak ilyet. Corvinuson csoportos töriről tudunk még, hogy oda jártak emberkék, az is elég jó volt. Talán ott tartottak matekot is, azt nem tudom.

18680. Chelsey (válaszként erre: 18678. - Virgilius)
2023. jún. 19. 14:28
Az infós csoportos előkészítő is érdekel, hogy ha van konkrét példa a "bejövősek"-re. Előre is köszi :)
18679. Chelsey (válaszként erre: 18678. - Virgilius)
2023. jún. 19. 14:27

Teljesen egyetértek. Nem is gondoltam, hogy jellemző lenne, hogy valaki iskolán kívül készüljön. Inkább valami speciális szituáció esetén tudom elképzelni, hogy fel se veszi a fakultációt. Pl. erős ellenszenv a tanárral és van olyan háttértámogatása, hogy meg tudja oldani a sulin kívüli felkészülést. Vagy élsportoló és ütközik neki a fakultáció időpontja a többi elfoglaltságával, de nagyon abból a tárgyból akar emeltezni.


Egyébként az attól függött én az árára értettem. Szerintem az nem mindegy, hogy milyen szinten van a gyerek és mennyi órát kell igénybe vennie a magántanárnál. A mostani 7000/óra árak (matek, fizika, kémia, biológia árak ezek most a saját és ismerős körből gyűjtött infók alapján) mellett nagyon nem mindegy, hogy kvázi nulláról készül vagy éppen csak rendszerezni kel, meg némi önbizalmat adni.


Az egyedül vagy szülővel/családtaggal készülés nagy elkötelezettséget igényel mindkét fél részéről. Én jelen állás szerint inkább együtt vállalnám a támogatást egy magántanár bevonásával. Így ugyan többe kerül, mint nélküle, de segít a fókuszban maradásban.


Csoportos előkészítőt matekból, fizikából tudtok mondani a pesti oldalon, aminek jó a híre (tapasztalat még jobb)?

18678. virgilius (válaszként erre: 18677. - Chelsey)
2023. jún. 19. 13:58

Azért emeltre egyedül felkészülni, az nem jellemző. Még töriből esetleg (bár ott is jól jön az útmutatás), de biosz kémia pl tuti igényel külső segítséget. A matek is elég reménytelen külön tanár nélkül, ha valaki a suliban nem faktos vagy emelt matekos.

Infóból pl több ismerősünk is úgy csinált emeltet, hogy 1-2 évig fizetős egyetemi előkészítő tanfolyamra járt, és jól sikerült. Kémiából is volt hasonló eset, aki a Villányi-féle apis előkészítőn készült fel.

Szóba jöhet még az a megoldás, hogy a szülő vagy egyéb rokon készíti fel, ha valakinek történetesen az adott tárgy a szakterülete, de ahhoz is nagyon motivált gyerek (és szülő) kell, hogy ne fulladjon be a dolog.

Szóval meg lehet azért ezt csinálni, csak nagyon akarni kell. Ezekről a csoportos előkészítőkről jó tapasztalatok vannak. Az egyéni az inkább lutri, egyrészt jó tanár kell, másrészt összhang vele, harmadrészt meg ott könnyebb elmismásolni a készülést, csoportban hasonlóbb a szituáció az iskolához, rendszeresebbek a számonkérések is talán.

18677. Chelsey (válaszként erre: 18676. - Borian)
2023. jún. 19. 13:24
Az attól is függ, hogy mennyire felkészült a gyerek és milyen tárgyról van szó, nem? Mármint a költségek. Egy felkészültebb gyerek esetén kevesebb óra kell, főleg, ha amolyan önállóan is viszonylag könnyen megtanulható tárgyról van szó. Gondolom én.
18676. Borian (válaszként erre: 18675. - Totyi87)
2023. jún. 14. 17:30

1, Sokba kerül.

2, Nagyfokú önállóság, felelősségtudat kell, hogy tanári presszió, dolgozatok, számonkérések, tét nélkül is lelkiismeretes, folyamatos készülés legyen belőle.


Én mondjuk anno leadtam utolsó évben a töri faktot és inkább magamtól tanultam, mert túl bölcsészes volt a fakt, én meg közgázra készültem. Nem ért emiatt hátrány, jó lett a felvételim. De a fiam most gondolkozik azon, hogy leadja a egyik emelt tárgyát. Van külön tanár (is), de én szeretném, hogy maradjon...

18675. Totyi87
2023. jún. 14. 08:52
Kinek milyen tapasztalata van abban, ha a gyermek nem vesz fel egy adott tárgyat fakultáción, de abból fog majd emelt érettségizni és erre külön készül (előkészítőn, külön tanárral stb.), de iskolán kívül, akkor ennek milyen buktatói lehetnek, mire figyeljünk az elkövetkező két évben? Aki már ezt végigcsinálta mondana egy-két jó tanácsot ez ügyben? Köszönöm.
18674. kgyo (válaszként erre: 18673. - Virgilius)
2023. jún. 1. 21:56
Köszönöm
18673. virgilius (válaszként erre: 18672. - Kgyo)
2023. jún. 1. 16:02
Elvileg a szóbeliztetők nem tudhatják az írásbeli eredményét egyáltalán. Javító iskola mint olyan nincs, hanem javító tanárok vannak.
18672. kgyo
2023. máj. 31. 22:59

Sziasztok,


Mi még a bőven a középiskolás korosztály vagyunk a legidősebbel is, de most megírta az emelt angolt. Hétfőn lehet megnézni, de előre szeretném megkérdezni, hogy szerintetek, ha lesz fellebbezni való, és fellebbezünk 1-2 pontért, akkor a javító iskolát is értesítik, és az adott esetben befolyásolhatja a szóbeli eredményt (negatíve), vagy őket nem értesítik.

(Nem vagyok paranoiás, csak Magyarországon élek.)

Köszi

18671. Totyi87 (válaszként erre: 18669. - Olgi3)
2023. máj. 17. 15:29
Köszönjük szépen!
18670. Chelsey (válaszként erre: 18669. - Olgi3)
2023. máj. 16. 15:21
Köszi :)
18669. Olgi3 (válaszként erre: 18668. - Chelsey)
2023. máj. 16. 14:35

Úgy emlékszem, Levia ezt küldte valamikor:

[link]


Találtam egy ilyen cikket is:

[link]

18668. Chelsey (válaszként erre: 18667. - Totyi87)
2023. máj. 14. 14:43
Ez engem is érdekel. :)
18667. Totyi87
2023. máj. 14. 10:39
Kedves Beszélgetőtársak! Nem tud véletlenül valaki olyan céget, szervezetet, akik Ausztriába, Németországba szerveznek középiskolás diákoknak nyári munkát? Nem feltétlenül a munkán, inkább a nyelvgyakorláson lenne a hangsúly. Köszönöm szépen!
18666. Borian (válaszként erre: 18665. - Keménydió)
2023. máj. 13. 06:07
Óvatosan úgy nyilatkozott, hogy nem sikerült nagyon rosszul. Ez nála jót jelent, de persze 99%-os biztos nem lesz, ez nem angol. :D
18665. Keménydió (válaszként erre: 18639. - Borian)
2023. máj. 12. 21:40
Milyennek találta a fiad a németet ? Lányom is előrehozottat csinált ( 11.-es ) Szerinte nem volt nehéz.Ősszel ő is úgy tervezi, hogy emeltezik németből. De ez a 67 %-os szabály most tényleg megzavarhatja az eredeti elképzeléseket sajnos.
18664. derkobals (válaszként erre: 18663. - Kris0111)
2023. máj. 11. 20:09
Köszi, a Colores-t ismertem, a többit nem. Németből gondolom a Hueber valamelyik könyve, talán a Menschen, nagyot nem hibázhatnak.
18663. Kris0111 (válaszként erre: 18654. - Derkobals)
2023. máj. 11. 19:52

Spanyol Nyek :

az ingyenes az a colores,

de megszavazta a csoport azt, ami nem ingyenes, de jobb: az a sueña


De ami még jobb ( állítólag) : gente hoy

18662. Kris0111
2023. máj. 11. 19:49
Köszönöm a véleményeket, azt hiszem kezd kikristályosodni :)
18661. Aquarius76 (válaszként erre: 18657. - Virgilius)
2023. máj. 11. 17:15

Lányom 11. végén tervez emeltezni angolból. Azért, mert nekik utolsó évben nem lesz angol.

Azután valamikor tervez felsőfokúzni, mert ki tudja hova jelentkezik majd és ott mit számíttat be.

A rendes érettségije idején tuti nem emeltezne angolból, mert lesz sok más amire majd készülni kell.

18660. virgilius (válaszként erre: 18659. - Akinomuj)
2023. máj. 11. 12:44
És ő akar majd emeltezni angolból? Nekem úgy tűnik, hogy akik két másik erős tárgyból emelteznek, azok ritkán vállalják be az angolt is mellé, mert az már lelkileg sok akkor (12. végén). Inkább nyelvvizsgázni szoktak már előtte.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook