Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
18804. constanzes (válaszként erre: 18803. - Chelsey)
2023. aug. 13. 14:18

Hát, nem véletlenül váltunk el. Egy hosszú, és szomorú, és nehéz történet, volt egy kisfiunk, aki csecsemő korában meghalt, utána romlottak nagyon el a dolgok, és gyak. egy tipikus bántalmazó kapcsolattá vált a házasságunk (pl. még saját bankkártyám sem volt, és minden nap be kellett számolnom, hogy mire költöttem pénzt stb stb.). Nyilván a gyerekekkel is hasonló, teljesen autoriter módon viselkedik, amivel nyilvánvalóan nem értek egyet. Nálam a gyerekek azért csinálnak meg dolgokat, mert megértik, hogy azt szükséges megcsinálni (nem tudom hogy mondjam, a tárgyalásos gyereknevelés híve vagyok, és szerintem ez bevált), nem azért, mert félnek tőlem.

A gyerekek érzelmei vegyesek, ami teljesen természetes. Nagyon-nagyon vágynak az apjuk szeretetére, törődésére, ezért fáj nekik, amikor lemondja a kapcsolattartásokat, ugyanakkor meg nem érzik jól ott magukat, mert nem egy szeretetteljes, megértő közeg veszi őket körül, hanem egy csomó tiltás, és teljesen értelmetlen baromság, pl. nyári szünetben is takarodó a 18 évesnek, meg 16 meg 15 évesnek is. Vagy pl. nem kenhetik be magukat naptejjel, mert az tönkre teszi a medence vizét, és így a két rám hasonlító, nagyon fehér bőrű gyerek mindig leég, és nem érdekli. Most már vettem nekik UV szűrős pólót, hogy abban menjenek be a vízbe...Ezer ilyen van.

Mondjuk "szerencsére" meglehetősen sok kapcsolattartás van lemondva, tehát annyira sokat nincsenek nála, pótolni soha nem pótol semmit. Részemről ezzel nem lenne bajom amúgy már, ha időben szólna (nem előtte egy nappal), és kifizetné a lemondott kapcsolattartások költségeit (nyilván nem kell mondanom, hogy 3 kamasz és egy kiskamasz mennyit bír enni.:)). Mert a tartásdíj az bizony ugyan annyi, csak nekem semmi kedvem a 3 évig tartó válóper, és a 4 évig tartó vagyonmegosztási per után újra pereskedni...(Ez utóbbira annyi pénzem ment rá, mint amennyiért az autóm vettem...).

18803. Chelsey (válaszként erre: 18801. - Constanzes)
2023. aug. 13. 13:35
Jézusom! Ok, hogy tizennyolc évesen még csak inkább papíron felnőtt, de azért ahhoz nem kell neki se engedély, se segítség, hogy netezzen, kommunikáljon a külvilággal vagy éppen pancsoljon a medencében. Hogy tud ezzel együtt élni? Vagy egyszerűen ehhez szokott, hogy minden második héten (vagy nem tudom, milyen időközönként van ott) ez van és kész? Kívülállóként olvasva ez elszomorító. Neked se lehet könnyű, mert nem úgy tűnik, hogy ezzel bármilyen szinten egyet tudsz érteni.
18802. Chelsey (válaszként erre: 18800. - Constanzes)
2023. aug. 13. 13:32

Édesem, hát azért ennyire nem kell túlizgulni! Majd belejön :)

Azért az tényleg nem árt, ha a tanulmányi és vizsgaszabályzaton meg a Neptun pontjain átrágja magát, pont azért, hogy szokja az eltérő nyelvezetet és utána tudjon nézni azoknak a fogalmaknak, amik homályosak számára.


Egyedül egy gyereket is nehéz nevelni, négyet meg már művészet. Le a kalappal előtted!

18801. constanzes (válaszként erre: 18798. - Chelsey)
2023. aug. 13. 13:13

Apja nem valami támogató, és ott nem fér hozzá számítógéphez/laptophoz, ezért majd itthon egyszerűbb lesz.

A felnőttségről annyit, hogy apja azt sem engedi neki, hogy eldöntse akar-e belemenni a kertben felállított medencébe, vagy nem (én ezt a 2 évesnek is engedem, hogy eldöntse...).

18800. constanzes (válaszként erre: 18795. - Chelsey)
2023. aug. 13. 13:10

Persze, abszolút felnőtt, de ha segítséget kér, akkor segítek neki, márpedig azt kért.

Én is elég felnőtt vagyok, de szoktam segítséget kérni a szüleimtől, vagy a páromtól is. :))


Amúgy nagyon érdekes látni, hogy ő amúgy egy nagyon okos, és nagyon művelt csaj (iszonyat sokat olvas), nagy szókinccsel (már 2 évesen elájultak tőle hogyan beszél), de amikor a koleszos dolgokat kellett kitölteni, pl. nem tudta mi az, hogy "közüzemi számla", és nem értette meg, hogy az nem vonatkozik rá, mert nem önállóan él. A szüleimnél voltak akkor, és anyukám azt mondta, hogy annyira izgult az egészen, hogy hányingere lett.

Valahol megértem, ha nem kap koleszt az meglehetősen komoly anyagi nehézséget fog okozni (bár valahogy majd megoldom, de egyedül nevelni 4 gyereket nagyon kemény anyagilag). És ő ezt nyilván tudja. (Bár nem szoktam mondani.)

18799. constanzes (válaszként erre: 18794. - Chelsey)
2023. aug. 13. 13:06
Pont ezért kérdeztem, mert a fiamék 9. és 10. osztályban tanulnak biológiát, utána már nem. Nem értettem, hogy akkor miért ne érettségizhetne előbb. Szeptembertől lesz 10.-es, tehát akkor érettségizik akkor, mint a te fiad. :) Még nincs konkrét elképzelése, de a biológia nagyon jól megy neki, és a tanárt is szereti.
18798. Chelsey (válaszként erre: 18796. - Kris0111)
2023. aug. 13. 12:40
Most vettem észre, hogy a BGE-n karonként eltérő a kurzusfelvétel időpontja és persze az se mindegy, hogy nappali vagy levelező, alapképzés vagy mesterképzés. Szóval ezt szerintem legkönnyebb a saját Neptun fiókon át kibogozni (mert ott csak a rávonatkozó dolgokat engedi, talán nem keveredik el olyan könnyen, mint a honlapon).
18797. Chelsey (válaszként erre: 18793. - Constanzes)
2023. aug. 13. 12:38
Karonként keressetek rá a tárgyfelvételre, ahány kar annyi szokás (és időpont)!
18796. Kris0111 (válaszként erre: 18790. - Constanzes)
2023. aug. 13. 11:24
Emlékeim szerint a tárgyfelvétel lehetősége majd augusztus legvégén nyilik meg, addig csak nézegetni tervezgetni lehet meg persze az egyetem is folymatosan tölti fel és módosítja azokat ...
18795. Chelsey (válaszként erre: 18793. - Constanzes)
2023. aug. 13. 10:44

Tulajdonképpen ezt ő is meg tudja nézni, akárhol is van, csak nyugodt fejjel és kitartóan kell böngésznie (Neptun, BGE honlap). Végtére is már felnőtt :)

Persze, abszolút megértem, hogy amennyire tudsz, segítesz neki - én se állnám meg, hogy csak várjam, mire jut.

18794. Chelsey (válaszként erre: 18791. - Constanzes)
2023. aug. 13. 10:42

A fiam 25/26-os tanévben fog érettségizni. Addig lemegy még két érettségi az új rendszerből. Remélem, hogy elég idő ahhoz, hogy viszonylag jól átlássuk, de elég rövid ahhoz, hogy ne változtassanak rajta (rossz irányba legalábbis).


Azokból a tárgyakból is lehet előrehozott érettségit tenni, amelyeknek a tanítása a tizenkettedik előtt lezárul. Meg kell nézni, hogy a sulitokban a biológiát óraterv szerint meddig tanítják.


Itt találod az erre vonatkozó szabályt részletesen: [link]

18793. constanzes (válaszként erre: 18792. - Chelsey)
2023. aug. 13. 10:32

Köszi szépen!

Ok, akkor ezeket nézzük majd, most apjánál van, azért nem tudok neki segíteni.

Tényleg tök szarul jött ez ki, hogy kb. 3 napot voltunk itthon együtt, az alatt kellett mindent elintézni, és én aztán hiába jöttem haza pénteken, ők pont elmentek apjukhoz, és keddig ott lesznek. Majd szerdán megpróbáljuk. :)

18792. Chelsey (válaszként erre: 18790. - Constanzes)
2023. aug. 13. 10:16

Aktív már a féléve? Azt láttam, hogy online be lehet iratkozni, de szerintem attól nem lesz automatikusan aktív a féléve. Ezt nézze meg! Ha nem aktív a félév, addig nem tud tárgyakat felvenni. Ezt látja a neptunban (mármint, hogy aktív-e a féléve).

Aztán nézze meg, hogy meddig van tárgyfelvétel! A nem először beiratkozóknak szeptember 10-ig, de nem tudom, hogy az elsősökre mi vonatkozik (könnyen lehet, hogy ugyanez). Viszont, ha bemegy a Neptunba, ott lehet látni, hogy tárgyfelvételi időszak van-e. Kb. olyan, mint a gázóra diktálás, csak diktálási időszakban enged óraállást beírni.

Bújja a Neptunt és a tanulmányi szabályzatot meg hasonlókat, valószínűleg más dolga úgysincs a kezdésig! Ezeknek az ismerete sokat segít az eligazodásban, mert ráborul egy csomó újdonság még szeptemberben és akkor könnyen elkeveredhet a kapkodásban, ha még ezeket se látta.


Sok sikert!

Ui.: Szólj, ha sikerült eligazodni! :)

18791. constanzes
2023. aug. 12. 23:59

Amúgy én is nagyon örülök, hogy jövőre nem lesz érettségizőm, egy agyrém, hogy most nem lehet majd kicsit sem kalkulálni.


A következő gyerek még teljesen bizonytalan mit szeretne, és az a baj, hogy elég kicsi az önbizalma, bármit mondok mindig azt mondja, hogy ő arra nem lenne képes, pedig jó tanuló. Biológiából tényleg nem lehet előre hozott érettségit csinálni? Miért?

18790. constanzes
2023. aug. 12. 23:57

Az én lányomat is felvették, mondjuk ugye ez nem volt nagy kérdés, sok pontja volt.

Átrágtuk magunkat a kolesz jelentkezésen, borzasztó volt! Tegnapig lehetett leadni, és ugye a három kisebb tesója közül az egyik iskolájában csütörtökön volt ügyelet, a másikéban meg most pénteken.A harmadikéban meg pont aznap, amikor nekiálltunk nézegetni mi kell, utána meg csak a jövő héten lesz. A banki kivonatokból meg mire kitakargattam mindent teljesen kikészültem. Most izgulhatunk felveszik-e koleszba, egyszerűen annyira minimális jövedelemre adnak csak pontot, amiből gyak. megélni nem lehet. A távolságra, a nagycsaládosságra és a magas felvételi pontszámra kap majd pontot.


Persze az egész folyamat végén pont nem voltam itthon, mert erre a hétre volt lefoglalva nyaralásunk, így a szüleim segítettek neki a végén, azért ez így meglehetősen izgalmas volt.


Ja a Neptun kódos levele a spambe érkezett meg, sokadik próbálkozásra sikerült valami TO_st felhívni, egyből mondták ott nézze meg...Beiratkozás is sokadik próbálkozásra, de sikerült. :)


Viszont a tárgyfelvételekkel még nincsen meg, japánt szeretne felvenni, de azt nem engedte neki a rendszer, engem kérdezgetett, de hát én 1995-ben kezdtem az egyetemet, se kreditrendszer, se online tárgyfelvétel nem volt még...

Aki BGE-s gyerekkel rendelkezik nem tudja véletlenül mi a titok??

18789. Kris0111
2023. aug. 11. 23:13

Ez tipikusan a bekerülni nehéz, de bent maradni még nehezebb kategória ...

Kolléganő barátja az utolsö vizsgák egyikén hasalt el.... itt mindig csak egy lehetőség van, nincs UV és az átment sem 60%, inkább 80% ..(


Szóval, kuka ez elmúlt X idő...

18788. Chelsey (válaszként erre: 18787. - Borian)
2023. aug. 3. 07:34
De jó! Azt hittem, hogy egy idő után más feladatkört látnak el.
18787. Borian (válaszként erre: 18785. - Chelsey)
2023. aug. 3. 05:06
Igen. A barátnőm is aktívan dolgozik még, 54 éves és nem készül abbahagyni.
18786. virgilius (válaszként erre: 18782. - Borian)
2023. aug. 2. 10:33
Ja, annyi belefér, persze. Lányom -5 fölött van már...
18785. Chelsey (válaszként erre: 18784. - Borian)
2023. aug. 2. 08:55
Tényleg, aktív repülésirányító volt a monitorok előtt? Nem valami más pozíciót kapott ott az irodában?
18784. Borian (válaszként erre: 18783. - Chelsey)
2023. aug. 2. 08:05
De, lehet. A lányom első edzője, Zsuzsa néni onnan ment nyugdíjba.
18783. Chelsey (válaszként erre: 18782. - Borian)
2023. aug. 2. 07:35
Persze, hogy jobb, ha tanulja a bioszt. Már csak azért is, mert valószínűleg repülésirányításban se lehet megöregedni, egyébként is mindig kell valami B terv. :)
18782. Borian (válaszként erre: 18768. - Chelsey)
2023. aug. 2. 05:24
0,75-ös az még elvileg belefér, ha jól értem, csak ne műtse meg... de azért én jobban örülök, ha tanulja a bioszt... :-)
18781. Chelsey (válaszként erre: 18780. - Virgilius)
2023. aug. 1. 21:59
Csodálkoznék, ha létezne.
18780. virgilius
2023. aug. 1. 21:55
Ja, majd megoldják biztosan, igazából csak azért tettem fel a kérdést, hogy hátha tudtok ilyen esetről, ami valóban megtörtént élő emberrel. :)
18779. Chelsey (válaszként erre: 18778. - Virgilius)
2023. aug. 1. 20:13
Valamelyik ismerős barátnője vagy mit tudom én, ha nagyon akar biztosan talál.
18778. virgilius (válaszként erre: 18777. - Chelsey)
2023. aug. 1. 19:29
Nincs jogász ismerős. Legalábbis nekünk nincs. Senki nem ment jogra a Városmajori reál osztályból :)
18777. Chelsey (válaszként erre: 18772. - Virgilius)
2023. aug. 1. 19:25
Rágják át magukat a törvényen, keressenek valami jogász ismerőst, hátha hajlandó egy kis Pro bono jogi tanácsadásra és véleményezi nekik!
18776. virgilius (válaszként erre: 18775. - Chelsey)
2023. aug. 1. 19:24

Mi lányom miatt megnéztük, mert neki is tetszett volna, és sajnos felejtős. :(((

Amúgy asszem betöltött 21 év után lehet jelentkezni, és nem kell műszaki diploma hozzá. Angolul kell tudni nagyon jól, az a beugró, utána jönnek a tesztek (több napos).

18775. Chelsey (válaszként erre: 18771. - Virgilius)
2023. aug. 1. 19:22
Na, azt még nem néztem meg, de el tudom képzelni, hogy hasonlóan szigorú elbírálás alá esik, hiszen nagyon sok múlik ezeknél a látáson.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook