Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


15761. akinomuj (válaszként erre: 15759. - Chelsey)
2022. jún. 19. 10:51
Én nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy kap, de nem lombozom le, hadd tervezgessen. Ha elutasítás jön a kérelemre - már ha egyáltalán le lehet adni ilyent és nem csak a szokásos brit udvariasságot értette félre -, akkor legalább itthon lesz, azok közt, akik szeretik, és nem ott, tök egyedül.
15760. Mamija74 (válaszként erre: 15758. - Akinomuj)
2022. jún. 18. 23:31
A nap híre :)
15759. Chelsey (válaszként erre: 15758. - Akinomuj)
2022. jún. 18. 22:11
Hurrá! Annyira jó lenne, ha kapna esélyt és itthon addig jól felszívná magát, hogy amikor visszamegy simán meg tudja csinálni mindet.
15758. akinomuj
2022. jún. 18. 21:59

Megjött.

Legkorábban 3-4 hét múlva derül ki, kap-e második esélyt (1 vizsgára ment el összesen, a mjus végi - június elejieket kihagyta, mert lázas volt, és utána nagyon letört emiatt).

Most viszonylag jó állapotban van, bár látszik, hogy van benne feszültség. De rosszabbul nézett ki legutóbb.

Érdekes hónapok előtt állunk.

Köszönöm mindenki támogatását!!

15757. Chelsey (válaszként erre: 15756. - Akinomuj)
2022. jún. 18. 18:05
A miértekre annyiban érdemes figyelni, hogy ha máskor hasonló jeleket vél az ember felfedezni, akkor tudjon időben lépni. Egyébként meg a megoldásra kell koncentrálni. Ha valóban elszállt kint teljesen ez a lehetőség, akkor újat kell találni, akár kint, akár itthon.
15756. akinomuj (válaszként erre: 15754. - Chelsey)
2022. jún. 18. 13:36

Oka van, több is:

1. nem volt hajlandó jelentkezéskor bejelölni, hogy van egy konkrét fogyatékossága (a mentség az, hogy itthon ez stigma)

2. nem volt hajlandó kint sem bejelentkezni ugyanebből a célból (mentség ld. fönt)

3. mikor bajba került - ha tényleg többször volt lázas és emiatt csúszott el, azt itthon megnézettetem, miért lehet -, nem szólt senkinek sem akkor, sem később, nem kért segítséget se kint, se itt (ez adódik a problémájából magából is, de nem törvényszerű)

4. túl sok időt adtunk neki itthon, és bár láttuk az elutazása előtt, hogy nincs jó állapotban, nem próbáltuk visszatartani (mentségünk csak annyi, nem akartunk nagyon rászállni, ő pedig a mai napig alig ad ki információt)


Nem tudom, hogy ha ezeket meglépi ő vagy mi, másként alakult-e a történet (valószínűleg igen), de most a jelen helyzettel kell megbirkózni.


Abban nem hiszek, hogy ha valami rossz történik, annak az az "oka", hogy majd jön egy még jobb. Abban igen, hogy meg kell próbálni kihozni az adott helyzetből, amit lehet.

Az biztos, hogy a kisöccse lelkes, hogy lehet, hogy most sokat lesz itthon. Ha ő hívja játszani, neki kevésbé mond nemet. :-)

15755. virgilius (válaszként erre: 15754. - Chelsey)
2022. jún. 18. 10:44
Hát igen, de ezt azért nehéz így gondolni, amikor az embernek épp szétesnek az álmai. Persze, hátha mégsem, meg minden. Lényeg a lényeg, szorítok ezerrel.
15754. Chelsey (válaszként erre: 15752. - Borian)
2022. jún. 18. 08:15

Meg aztán mindennek megvan a maga oka. Ha most ezt nem lehet folytatni, akkor lehet, hogy valami számára még jobb lehetőség fog megnyílni, pont azért, mert irányt vált. Nehéz ezt még elképzelni, de majd idővel kiderül.

De még az se biztos, hogy minden lehetőségét elvesztette. Várjuk ki a végét! Nagyon szorítok, hogy tényleg valami jó süljön ki ebből, még ha nagy meló lesz is.

15753. Chelsey (válaszként erre: 15751. - Akinomuj)
2022. jún. 18. 08:13

Akkor úgy írom, hogy bízom benne, hogy a racionalitása felülkerekedik és tudja, hogy ti vagytok a menekülő útvonal :)

Egyébként tényleg igazad van, hogy amikor valaki nagyon összezavarodik, akkor se tudjuk követni a gondolatait. Egy ilyen komplex esetben meg aztán kvázi lehetetlen. Az a biztos, ami már megtörtént.

Remélem, hogy már este jó hírrel tudsz jönni, még ha csak távirati stílusban is! :)

15752. Borian (válaszként erre: 15742. - Akinomuj)
2022. jún. 18. 06:42

Igazad van! A legfontosabb, hogy menjen haza, tegyéket rendbe a lelkét.

Utólag a nagynak gondot kudarcok is kicsik lesznek, a legfontosabb az egészség és család. Sablonos, de igaz.


Nagyon menő külföldön tanulni, de nem mindenkinek való. Én pl. nem vállaltam be, mert tudtam, hogy nem bírnám, a fiamon is azt látm, hogy nem neki való, a lányomat viszont simán elküldeném. És ettl még egy csomó dologban a fiam talpraesettebb, érettebb, sikeresebb, mint a lányom, de szüksége van a családra és otthonra, mint hátországra. Nem vagyunk egyformák.

15751. akinomuj (válaszként erre: 15750. - Chelsey)
2022. jún. 17. 23:29

Egy dolog a racionalitás, és egy más az, hogy beszűkült érzelmi állapotban mit csinál az ember.

Úgyhogy, bár most valóban reménykeltőnek néz ki a helyzet, de tényleg csak akkor hiszem el, hogy hazajön, ha már itthon is van.

És persze meg is írom nektek!

15750. Chelsey (válaszként erre: 15749. - Akinomuj)
2022. jún. 17. 22:32
Persze, hogy hazajön. Tudja, hogy biztos háttere van itt.
15749. akinomuj
2022. jún. 17. 22:23

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így támogattok ezekben a nehéz időkben.

Ha nagyon nagy szerencsénk lesz, lehet, hogy holnap hazajön, az ismerős srác fölhívott (!), hogy holnap segít neki pakolni, hogy el tudjon jönni. Nem tudok eléggé hálás lenni neki. Akár sikerül hazazsuppolnia, akár nem.

(Mert ebben az állapotában sajnos igazán akkor lehet csak biztos benne az ember, hogy hazajön, ha átment a reptéri beléptető kapun - vagy minimum felült a buszra/vonatra, ami a reptérre megy. Sőt, ha fel is ült a repülőre...)

15748. virgilius (válaszként erre: 15747. - Chelsey)
2022. jún. 17. 21:49
Hát nagyjából. :)
15747. Chelsey (válaszként erre: 15746. - Virgilius)
2022. jún. 17. 21:28
Írhattam volna, hogy a lehetetlennel határos :D
15746. virgilius (válaszként erre: 15745. - Chelsey)
2022. jún. 17. 21:20
"Nem könnyű" - eufemisztikus fogalmazas. Inkabb baromi nehez.
15745. Chelsey (válaszként erre: 15744. - Mamija74)
2022. jún. 17. 21:12
Igazad van. Arról nem is beszélve, hogy már csak bejutni se könnyű oda. A többség még a közelébe se tud kerülni egy ilyen szaknak sehol, nemhogy Cambridge-ben.
15744. Mamija74 (válaszként erre: 15742. - Akinomuj)
2022. jún. 17. 20:59
Nem mintha az én okoskodásomra lennél szorulva, de nem állom meg megírni, hogy büszke lehetsz a fiadra, hogy a problémái ellenére, saját maga határait feszegetve töltötte el ezt az évet egy számára különösen nehéz terepen. Akkor is, ha esetleg most hazaküldik. Több olyan ismerősöm is van, akinek semmilyen hasonló nehézsége nincs, de anyuka szoknyája mellől nem tágítanának, leginkább kényelemből, lustaságból, érdeklődés hiányában. Szóval, minden elismerésem neki és nektek is, hogy elengedtétek és hagytátok megtapasztalni neki ezt.
15743. Chelsey (válaszként erre: 15742. - Akinomuj)
2022. jún. 17. 17:05
Nem akkora baj ez, mint amilyennek most tűnik, csak kell egy kis idő feldolgozni, korrigálni a félresiklott dolgokat. Persze, még az is kérdés, hogy ő mit gondol a helyzetről és az egyetem milyen lehetőségeket kínál (ha egyáltalán). Azért az se mindegy, hogy valaki magát a vizsgát nem tudja letenni vagy csak képtelen volt rendezni a sorait. Nyilván per pillanat a végeredmény ugyanaz, de mégsem mindegy az ok, szerintem.
15742. akinomuj (válaszként erre: 15740. - Chelsey)
2022. jún. 17. 15:40

Én biztos vagyok benne, hogy neki hatalmas ugrás volt ez. Nem a szakkal van baja, hanem a stresszel, és igen, a leválással (amit akart ugyan, de még nem érett meg rá). Hogy egyedül szervezni az életét, az neki eleve nagyon nagy kihívás önmagában, és itt van ebben a rettentően kompetitív közegben, regneteg nagyon okos és motivált (és bár ő nem látja, de szintén stresszes) diák közt.

Nem tudom, tényleg beszél-e a tutorral és megtudjuk-e valaha, mi hangzik el ott. Valószínű, hogy ez így torzó marad az életrajzában. Ő ezt most egészen biztosan kudarcnak éli meg, de remélhetőleg idővel fel tudja dolgozni.

Nekem az számít, hogy hazajöjjön és összeszedje magát, pszichésen megerősödve kerüljön ki ebből a helyzetből.

15741. Chelsey (válaszként erre: 15739. - Akinomuj)
2022. jún. 17. 14:20
És még ez nem egy lejátszott meccs, várjuk meg, hogy mit mond a tutor, milyen lehetőségei maradtak! Még az is lehet, hogy javítható ez a szerencsétlenre sikeredett vizsgaidőszak. Bízom benne, hogy nem a kudarcra, hanem valamiféle megoldásra fog inkább koncentrálni a fiad!
15740. Chelsey (válaszként erre: 15739. - Akinomuj)
2022. jún. 17. 14:17

De jó, hogy sikerült elérni!

Azt hiszem, így a pálya széléről félig-meddig se informálva, hogy tragikusabbnak látja a helyzetet, mint ami. Mondanám, hogy beszéljétek át vele alaposan, de hát ezen vagytok ti is, csak éppen a helyzet nem olyan.

Lehet, hogy neki túl korai volt ez a leválás. Lehet, hogy nem is pont azt kellene tanulnia, amit elsőre választott. Majd idővel letisztul ez is. Szerencsére akárhányszor lehet szakot választani. Valamelyik biztosan be fog jönni.

15739. akinomuj
2022. jún. 17. 14:00

OFF

Hírek C-ből: egy volt osztálytársat sikerült elérnem a szülein keresztül, ő ránézett a gyerekre (ugyanabban a koleszban van ő is és még kint volt). Rajta keresztül tudom - nem tőle -, hogy nem vizsgázott és nagyon zárkózott volt. A srác sajnálkozott, hogy eddig nem tartotta vele a kapcsolatot, és fölajánlotta, hogy ránéz újra, segít neki pakolni. De nem tudom, a fiam elfogadja-e ezt.

1 percre fölvette a telefont nekünk tegnap, hála a volt o. társnak: 18-án nem akar jönni, beszélnie kell a tutorral (szerintem ki fogják tenni, sajnos meg is érdemli). De aztán letette, így nem tudjuk, hogy mire számítsunk, mikor beszél vele, ha beszél, mikorra foglal jegyet.

Szóval nem az optimista verzió jött be és továbbra sem tudjuk, mikor jön, foglalt-e új jegyet. :-/

A jó hír az, hogy él. :-)

15738. Chelsey (válaszként erre: 15737. - Virgilius)
2022. jún. 15. 18:05

Persze, meg sokszor nem is a gyerekektől függ. Ha vannak nagyobb tesói, már hamarabb előjön a számolás. Vagy ha a szülők szeretnek ezzel foglalkozni, akkor általában a gyerek is. De van úgy, hogy valami kedvenc tevékenységhez kell és akkor is hamarabb tanulnak meg számolni, mint ahogy suliba kerülnek.

Az én gyerekemet nem érdekelték annyira a számok, emlékeim szerint.

15737. virgilius (válaszként erre: 15736. - Chelsey)
2022. jún. 15. 17:48
Lehet, hogy volt, de teljesen konkrét játékos feladatokat kellett végigcsinálniuk, mindenkivel pontosan ugyanazokat. Persze biztos sokan elkalandoztak :))) Volt amúgy pár nagyon okos kisgyerek, akik akármeddig el tudtak már számolni 3-4 évesen, és volt, aki meg a kérdést se nagyon értette. Elég széles a spektrum itt is :)
15736. Chelsey (válaszként erre: 15735. - Virgilius)
2022. jún. 15. 17:06
Hacsak nem volt Brahmagupta reinkarnációja a csoportban :)
15735. virgilius (válaszként erre: 15734. - Chelsey)
2022. jún. 15. 16:31
Kiscsoportosok voltak amkutatás alanyai :))) szóval nulla és végtelen nem kerültek szóba, úgy tudom.
15734. Chelsey (válaszként erre: 15733. - Virgilius)
2022. jún. 15. 16:18

Gondoltam, megbeszélték a végtelent, meg a nullát és hasonlók :D

Biztosan tetszett a kicsiknek, minden vendégnek nagyon tudnak örülni :)

15733. virgilius (válaszként erre: 15732. - Chelsey)
2022. jún. 15. 16:08

Amúgy nem, titkok nem voltak :) csak játszottak picit.

De különben volt velük csoportban is, tartott vmi kis zenés foglalkozást nekik köszönetképp.

15732. Chelsey (válaszként erre: 15729. - Virgilius)
2022. jún. 15. 15:57
Persze, hát a titkaikat bízták rá :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook