Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes újrakezdeni? fórum

Érdemes újrakezdeni? (beszélgetős fórum)


1 2
33. 32a6de2966 (válaszként erre: 32. - KatJudit)
2013. szept. 25. 07:39
Szia. Bocsi,Én nem elkeseríteni akartalak csak leírtam,hogy van ilyen. Igen érezheted magad vagy a másikat idegennek egy házasságban. Még ha a párod egy csodálatos ember is,attól lehet még,hogy nem a Te lelki társad.
2013. szept. 24. 13:38

Kedvs t.maci!

Köszönöm bíztató soraidat.

Én 52 éves vagyok!


Szüleim elváltak, amikor 13 éves voltam.

Édesanyám meghalt, amikor én még csak 20 éves voltam.

A nyakamba szakadt - szó szerint - az öcsém nevelése, mert én lettem a gyámja.

Az apám a gyerektartás díjjat inkább lemondta/nem utalta a gyámhatározat befejezéséig, "mert anyátok meghalt, úgysnincs kinek utalnom", jelenleg hosszantartó beteg - szerintem már nem fog felkelni az ágyból.

Az akkori, 20 éves korom beli fiúmat kirúgtam, mert az öcsémet árvaházba akarta küldeni, és őt meg el kellett volna tartanom addig, amig a főiskolát be nem fejezi. Akkor és ott ajtót mutattam neki.

Amikor a férjemet megismertem, azt hittem vannak még rendes férfiak (számomra, akiket én ismertem meg, és akik hajlandóak egyátalán velem kezdeni.

Most megint megrendült a hitem a férfiakban.

De most már tudom, hogy nem várok el semmit egyetlen egytől sem.

Igen mindent újra lehet kezdeni, és nem is adom fel, de azok a dolgok, jogsegélyszolgálat, banki dolgok amikről irtatok ebben az állapotomban nem is igen jutott eszembe.

Még jó hogy létezik a Hoxa!

Köszönet Neki is és Nektek is!

2013. szept. 24. 13:27
De pozitív vagy:-)
2013. szept. 24. 12:20
Az első szövegből le maradt a 18 évesen mentem férjhez.És most 35 vagyok.
2013. szept. 24. 12:18
BOLDOGSÁG!? Számomra már csak álom. Tiszta szívből még mindig szeretem,nem tudom magamban lezárni,nem tudom gyűlölni,talán okkal választotta a feleségét és a gyerekét,nem tudom,de borzasztóan fáj. És igen kedves KatJudit lehet így élni,le lehet mondani minden boldogságról,a gyerekért vagy az anyagi problémák miatt,vagy a másik fél sajnálata miatt.Melyik szülő szeretné ha a gyereke nélkülözné az alapvető dolgokat?
2013. szept. 24. 11:59
A lakásunkon hitel ezért Ő ezt törlesztette gyerektartás helyett. Minimálbérből albérletben gyerekkel semmi segítség nélkül,itt kezdet már összeomlani a világ körülöttem. Az égből csőpánt nagy szerelmemnek hitt férfival közöltem válaszon a családja vagy köztem. Persze én voltam a nagy ő,de nem tett semmit.Ügy alakítottam a dolgokat,hogy a felesége megtudja mi van köztünk. Amikor kiderült,mindent tagadott az elején,ettől még inkább dühbe kerültem és bizonyítékokkal bombáztam a feleségét. Aminek az lett a vége,hogy feljelentettek,így egy per van most a nyakamban.Ez az idő alatt a férjem napi szinten könyörgőt,sírt és kért hogy térjek vissza mert gyökerestől megváltozik,ebből egy életre tanult és folyton a fejemhez vágta,,látod a másik,hogy el bánt veled,,Összeomoltam,depressziós lettem,3 öngyilkossággal,elvesztettem a munkám,de nem kértem hogy visszajöhessek.De visszaköltöztem,semmi nem változott ugyan az az ember maradt,ami még rosszabb most van amit a szememre dobjon minden vitánál. A gyávaságomnak köszönhetem tovább szenvedek.
27. 32a6de2966 (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2013. szept. 24. 11:43

,,Szeretnék olyat kérdezni,hogy szerintetek az lehetséges, hogy valaki 22 évet kibír valaki mellet, aki számára IDEGEN, és képes úgy élni/megvezetni, hogy ebből az ég világon a párja semmit nem vesz észre?!,,IGEN VAN ILYEN!

évesen mentem férjhez és 19 voltam a lányom születésekor.Rendesen elcsesztem az életem.Minden kívülálló szerint boldog család voltunk,de ez nem messze nem így volt.Soha nem voltam boldog.igen,úgy éreztem ezt a kapcsolatot mint két idegen. Míg felnőttem azt hittem talán ez így van rendjén,ilyen egy házasság. Mindig hiányzott valami....a lányom,a lakás volt a mindenem,de álmaimban mindig vártam valakire akinek fontos vagyok,szeret,és boldoga tesz. Találkoztam vkivel,elsőre a szavai,a szemme megragadott,összejöttünk.Lehet rólam bármit mondani,gondolni,tudtam nem helyes,de gyáva voltam válni felvállalni,hagytam magam sodródni és úgy éreztem végre a sors legszebb ajándékát kaptam. Ő is családos volt. Tudtam szerint az Ő házassága sem volt különb az enyémnél.3 és fél év után kiderült minden,a férjem megtalált egy smst. Elkésve de be ismertem mindent. Sírva,veszekedve mindent megpróbálva marasztalt,de én elköltöztem a lányommal. folytatom

26. ancsika688 (válaszként erre: 20. - KatJudit)
2013. szept. 24. 11:23
Ingyenes jogsegélyszolgálat,minden nagyobb városban van,a Kormányhivatal hozta létre.Adnak tanácsot,és ügyvédet,és ha rászorulsz akkor perköltség mentességet is.
25. 103cacdfd2 (válaszként erre: 20. - KatJudit)
2013. szept. 24. 11:13

A fiad utan ilyen esetben mar nem jar semmi valoban.

Marad a lanyodnak pl. a Bursa Hungarica.

Erdemes lenne utana erdeklodni!

Az nem kerul semmibe.

24. 103cacdfd2 (válaszként erre: 20. - KatJudit)
2013. szept. 24. 11:11

Talan letezik meg (elmeletben??) egy olyan intezmeny is, hogy a "nep ugyvedje", akik nem tudjak megfizetni a jogi kepviseletet.

Tajekozodni, erdeklodni mindenfele lehetosegrol.

23. 7a3a05277b (válaszként erre: 20. - KatJudit)
2013. szept. 24. 11:02
Nehéz a váltás mindig, de meg kell lépni. A váláskor feleződik minden, a hitel is, a lakás is, egyéb vagyon is. Érdemes lehet egy kis lakást venned, amiben berendezkedsz az önálló életre és ahová a gyerekeid majd egyre ritkában úgyis, de még hazalátogatnak.
22. 7a3a05277b (válaszként erre: 19. - 103cacdfd2)
2013. szept. 24. 10:59
Ki mondott olyat, hogy igen?
2013. szept. 24. 10:58
A fiad után már nem jár gyerektartás,de a lányod után mindenképpen!
2013. szept. 24. 10:43

Nos a fiam (22) a BME most végez az alapdiplomával. Már most is dolgozik.

A kicsi lány most kezdett a Pázmányon, Neki nagyon nehéz, szokatlan az utazás, ráadásul a pszicho szak nehéz az első évben.

Igen, tudom hogy kell dolgozniuk, és ezt Ők is tudják.

Csak sz@r érzés, hogy a nagy lakásból mindent el kell adjak, hogy mehessek albérletbe. Sejtek egy csomó mindent, de pl. a bírósági panasznapról nem tudtam.Ezt külön köszönöm!!!!!

Minden ilyen hasznos tanácsot elfogadok.

Nagyon kedvesek vagytok.

A munkahelyemen fiatal szingli lányokkal (24-28 évesek)vagyok körbevéve, és nem gondoltam volna, hogy velük kell megosztanom problémámat. Ők a másik oldalon vannak még, és párt keresnek.Így könnyebb volt, hogy talán kapok olyanoktól is választ, akik már tapasztaltabbak.Még egyszer nagyon köszönöm Mindenkinek, Nektek.

19. 103cacdfd2 (válaszként erre: 13. - 7a3a05277b)
2013. szept. 24. 10:42
A minimalber fele nem zsirozza meg a kaposztat ket egyetemista mellett!!
2013. szept. 24. 10:36
Kezdj*
17. Tulipanhercegnö (válaszként erre: 4. - 103cacdfd2)
2013. szept. 24. 10:35
Igy van elment csukd meg mögötte az ajtot szepen es kezd uj eletet kesőbb jobb lesz az elkezdes ujrakezdes uj iranyba mindig nehez de megeri.Sok szerencset es kitartast .
2013. szept. 24. 10:32
A 21 és a 19 éves idézőjeles gyerekek már vannak annyira felnőttek, hogy hacsak nem az orvosin tanulnak, bőven tudnak dolgozni valamennyit az iskola mellett, legalább a saját költségeikre. Kárukra nem fog válni.
15. Pasionella (válaszként erre: 10. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:30
Legrosszabb esetben elmentek albérletben. Sokkal jobb mint a híd és csak kitudjátok nyögni valahogy. A gyerekeid már elég nagyok, nem ők lennének az elsők ha suli mellett vállalnának vmennyi munkát.
14. f6390e6b9b (válaszként erre: 10. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:30
Ha a fele tulajdonjog az övé,akkor fizetnie kell a felét a hitelnek akár tetszik neki akár nem!!A gyerekeknek sem adhatja át mivel adósságot nem adhat,így sok választása nincs,de el kell menni a bíróságra!!
13. 7a3a05277b (válaszként erre: 10. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:29
Igen, amíg a gyerekek tanulnak, abból annyit ítélnek meg. Feltételezem, nem akkor rohadt a férjed, hogy ne támogatná a gyerekeit.
2013. szept. 24. 10:29

Gondolom a hitelt ketten vettek fel - tehat neki is van fizetesi kotelezettsege.

Nem ugy megy az, hogy gyere cipo, bekaplak!

Sajnos ugyved, birosag...

Panasznapon bemegy a birosagra, es megkapod a legfontosabb tajekoztatast.

Illetekmentesseget kaphatsz.

11. Pasionella (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:28

Vele? Mégis milyen ember ez?

Ilyet mondani... 1 percet sem élvezett, nem lehet ennyi éven keresztül csak hazudni meg hazudni... Nincs senkije, persze...

2013. szept. 24. 10:24

Nagyon köszönöm, hogy felráztatok!

Csak azt nem tudom, hogy hogy ítélhet a bíróság. Minimál bérre van bejelentve. Akkor abból kapom max. az 50%-át

Azért írtam, hogy a híd alá, mert vagy a hitelt fizetem, vagy élünk 3-an.

2013. szept. 24. 10:22
nem.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:19
Nem igazán értem, mit akarsz újrakezdeni, és meghpróbálni hisz elhagyott, szabadulni akar tőled.
7. shanta1 (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:14
Nem,nem érdemes újrakezdeni.Váljatok el,kezdj új életet,a gyerekeid lassan kirepülnek,és Te is találhatsz valakit,aki megbecsül és szeret.
6. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2013. szept. 24. 10:10
Ezzel az emberrel újrakezdeni?Minek?Ha eddig idegen voltál neki ezután is az lennél,de még meg is aláznád magad előtte ha könyörögsz!Bíróság,vagyonmegosztás!Nehogy már ennyivel megússza!!
2013. szept. 24. 10:09

Amig a gyermekeid tanulnak, jar a gyermektartas;

a hitellel kapcsolatban meg kell egyeznetek;

erdemes lenne a penzintezetet is megkeresni, netalan fizetesi atutemezest kerni.

Jobb, ha elebe megy a dolgoknak.

Lenyegeben o mindent hatrahagyva meglepett.

Ez viszont nem megy olyan egyszeruen, ahogy o gondolja. Minden a tied, o meg elne kotelezettsegek nelkul??

2013. szept. 24. 10:02

Elhagyott mindenkit, mindent.

Mit lehet ezen ujra kezdeni?

Konyorogsz, rimankodsz, esdekelsz??

Miert, kiert?

Vedd fel a kesztyut, razd meg magad, es kezdj egy uj eletet!

Kaptal ra eselyt!

Nem lesz konnyu, de nem is halsz bele.

Van tobb tarka kutya is a vilagon!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook