Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
4175. varbóc
2018. szept. 13. 05:47

A lelet elkészült, de nem adták ki. Az a házi orvoshoz küldték el még azon a napon. Ez nem bíztató, de majd meglátjuk.

Jó és szép hétvégét mindenkinek !

4174. varbóc (válaszként erre: 4171. - Gurzau.maria)
2018. szept. 13. 05:45

Sok sikert és egy jó kolbászt szeretnék kapni !

Puszi

4173. varbóc (válaszként erre: 4172. - Dodi44)
2018. szept. 13. 05:44
Eredetileg Nyirség táján hívták így a régi időkben
4172. Dodi44
2018. szept. 12. 22:41

Ha szabadna kerdeznem, a "szárma" az szekely neve e vagy roman neve a toltotkaposztanak?

Vagy egyik sem?

2018. szept. 12. 12:35

Sziasztok! ♥

Azt hiszem helyesbítenem kell: nem mindegyiktől, csak a töltöttkáposzta fesztiváltól zárkózom el.

Most hétvégén a X. kolbászfesztivál. Megyek! ;)

4170. varbóc
2018. szept. 12. 00:59

Ma minden eldől. Egész nap orvos, labor és ehhez jönnek a kiegészítő dolgok. Hiába: ilyen az öregség.

Pénteken elutazom Varbócra. Gondolok 6-8 napra mert rengegeteg dologgal elmaradtam és jön a tél.

Puszi mindenkinek!

4169. gurzau.maria (válaszként erre: 4168. - Dogiz)
2018. szept. 11. 14:47
Kellemes délutánt!
4168. dogiz
2018. szept. 11. 11:59

Sziasztok!

Gyula bácsi, a leletér voltál. Minden rendben van?

Igen az unokák, igazából mind szeretnek nagyon nálunk. Ennek csak örülni tudunk :)

Itt kellemes szép idő van.

Jó egészséget mindenkinek !

2018. szept. 10. 13:25

Sziasztok!

Gizike, nagyon sok finomság készült nálad! Kisunoka gondolom nagyon jól érzi magát a nagyinál :* ♥

Gyula bácsi, drukk! ♥ Nekem holnap van jelenésem a dokinál.

4166. varbóc
2018. szept. 10. 03:26

Jó reggelt !

Ma is szép a hajnal. Igaz, hogy éjféltől nem tudtam aludni. Idegesít az új lelet, amiért ma mennem kell.... Puszi mindenkinek

4165. dogiz
2018. szept. 9. 05:38

Jó reggelt ! Korán keltem, mert főzni akarok több mindent, hogy maradjon pár napra, mert este mikor haza érkezek 6 után már nem sok kedvem van nagy főzésre. A kis unokámmal foglalkoztam sokat a tegnap. (mese, ének,játék, hinta...) Közbe főztem tegnapra és mostam pár adagot. Reklamált is, hogy nem husi leves. Ma az lesz, nagy kedvenc, meg főtt husi mártással, krumplipürével, sütök kakas husit, meg töltött paprika, erre valahogy a nyáron nem került még sor. Megyek is mert sok a tenni való. Délután viszem haza.

Puszi mindenkinek ! pihenjetek akit tud :)

4164. varbóc
2018. szept. 8. 04:10

Jó reggelt ! Én sem tervezek semmit a hét végére, de úgyis közbejön valami

Puszi mindenkinek

2018. szept. 7. 10:36

Sziasztok, szép napot!

Én ma reggel voltam csapoláson (vérvétel), az eredmények majd jövő héten... Nem tervezek semmit hétvégére, úgy is mindig közbejön valami.

Puszi nektek! ♥

4162. varbóc
2018. szept. 7. 08:34

Jó reggelt ! Ma orvosokhoz előjegyzés miatt. Holnap piac és befőzés: szilvalekvár.

De ezzel befejezem,.mert sok minden "rajtam ragadt" a tavalyiakból.

Puszi mindenkinek !

4161. dogiz
2018. szept. 7. 05:41

Jó reggelt! Ügyes vagy Gyula bácsi! Az idén nem tettem lecsó, de igazából alig főztem be valamit. A tavaly sokat tettem mindenből, közkívánatra és alig vittek valamit a kamrából (szörpöt azt igen) Ezért úgy döntöttem semmi nem romlott meg, esszük ami van, mert nem fér :D A fagyasztót raktam most tele, az kicsit gyorsabban ment.

Hétvégén Emmácska nálam lesz, munka után megyek érte, vasárnap este meg viszem vissza, így hétfő reggel Debrecenből megyek dolgozni Nem fogok unatkozni most sem.

Kellemes hétvégét, jó egészséget. Puszi

4160. gurzau.maria (válaszként erre: 4158. - Varbóc)
2018. szept. 6. 11:42
Jó munkát! ♥
4159. gurzau.maria (válaszként erre: 4157. - Ibolyka43)
2018. szept. 6. 11:41

Szép napot!

Úgy vágd, ahogy neked jólesik. Tudod, ahány ház... :)

4158. varbóc (válaszként erre: 4157. - Ibolyka43)
2018. szept. 6. 10:00

Jó napot mindenkinek !

Ma lecsót főzök és is, de télire. Csak natur lecsdót készítek mindíg: hagyma, paprika, héj nélküli paradicsom só, - ha savanyú, akkor kevés cukor. Tartósító szert csak ritkán használok, mert a töltött üvek fejre állításával évek óta sikeresen eláll minden.


Itt még kapható a piacon jó paprika és jól beérett, édes paradicsom.

Puszi mindenkinek

4157. ibolyka43
2018. szept. 6. 07:54

Szervusztok

Nalunk meg mindig meleg van,bar a tegnap eso volt.de paras a levego.elegge faradok ilyenkor.

Lecsot keszitek mara.

Magyarorszagon ahol voltam,olyan nagy darabokra vagtak a paprikat,paradicsomot.nalunk az alkatoknak vagtuk ivy.en aprora vagok mindent,igy van gusztusom,hogy megegyem

Legyen szep,vidam napunk.

4156. gurzau.maria (válaszként erre: 4155. - Varbóc)
2018. szept. 5. 10:29

Igazad van Gyula bácsi, tudom, csak most még nagyon munkál bennem a dac...

Milyen befőzések lesznek? :)

4155. varbóc (válaszként erre: 4152. - Gurzau.maria)
2018. szept. 5. 04:50

Jó reggelt !

Eltelt a hét esővel, iskolakezdéssel, orvosi vizsgálattal és sok mással. Itt még most is esik. Varbócon ötödik hónapja nem esett eső, csak záporok voltak, egyszóval kritikus a helyzet...

A fesztiválokról: egyre inkább nem a tudásról és a gyakorlati ismeretek megosztásáról, az élményről szólnak. Egy olyan nagy tapasztalattal rendelkező háziasszony mint Te Marika bizonyos távolságból kell nézze ezeket. Sok induló csak önmutogató és igazából nem is versenyző.....

Kár ezen bosszankodni, viszont jövőre újra kell kezdeni. A visszavonulás az igazi vereség és veszteség....

Ma piaci nap van, őszi befőzésre készülök ezen a héten..

Puszi mindenkinek

4154. gurzau.maria (válaszként erre: 4153. - Dogiz)
2018. szept. 4. 10:07

Sziasztok!

Nem voltam sem szervező, sem versenyző, csak egyszerű résztvevő. Jövőre ki sem megyek, kritikán aluliak voltak :(

4153. dogiz
2018. szept. 4. 05:45

Jó reggelt! Nálunk még mindig locsolni kell, minden szárad ki. Talán ma reggel kicsit felhősebb az ég, lehet most jön az esős idő.

Megvolt az évnyitó az iskolában, utána a szülinap. Jó volt velük lenni. Most az őszi vakációig nem találkozok velük. :(

Marcsi, majd jövőre jobban sikerül, biztos sokat rontott az ember hangulatán ez a helyzet :(

A kórház helyzetéhez nem igazán tudok hozzászólni, mert én a Nyíregyházit ismerem, és ott ahol mi jártunk, legtöbb helyen elég rendezett, nekem nincs negatív tapasztalatom. A dolgozók meg bárhova mész emberek, ki kedvesebb, odaadóbb, ki nem. Itt folynak a felújítások korszerűsítések már közel 10 éve folyamatosan. Biztos itt is vannak még lemaradások, de optimista vagyok (alapból) ;)

Puszi mindenkinek!

Gyönyörűek a képeslapok !! A béke szigete Varbóc.

2018. szept. 3. 14:06

Sziasztok!

A fesztiválnak vége, de most valahogy elment a kedvem tőle egy időre. A szervezők rendesek, "normálisak", míg a fesztiválozók nem kicsit voltam maguktól elszállva, hogy a többit ne is említsem Óriási csalódás volt! :(

4151. varbóc
2018. szept. 3. 05:25

Jó reggelt !

Túl vagyunk a szombati napon, ami nagy esővel vetett véget a nézelődésnek a Duna parton. Már az évnyitón is túl kérdeztem az unokáiomtól, hogy mire számítanak? a gimnazista sok jóra, barátokra, az általános iskolások további küszködésre. Úgy érzem sokaknak igaza van: a mai kormány ellopta a gyermekkorukat, a játszás és a felfedezés örömét... Térdepeljenek kukoricára...

Engem az egészségügy helyzete nagyon izgat. Területileg is a Honvéd Kórházhoz tartozom és évek óta szembesülök az ottani nehézségekkel...

Szép napot és jó időt ! (Itt egész nap esett és most is esik)

4150. dogiz
2018. szept. 1. 05:31

Jó reggelt !

Mi Dunakeszire megyünk, Balázs unokámnak ma lesz az évnyitó (első osztályos) és a tegnap volt a szülinapja, így mondtam a férjemnek, hogy korán indulunk, legalább az évnyitóra is el tudunk menni. Nagyon lelkes, várja az iskolát, remélem nem lankad 2-3 hónap után sem. Este jövünk haza, mert visszük a tesóm kisfiát is magunkkal, neki meg holnap lesz délelőtt az évnyitó, ő is új iskolát kezd, 6 osztályos gimnáziumban.

Szép időnek ígérkezik, az ég tiszta, legalább is nálunk.

Puszi mindenkinek !!

4149. varbóc
2018. szept. 1. 04:26

Jó reggelt !

Ma itt lesz a Pozsonyi piknik egész napos programja az újpesti Duna parton. Én kilátogatok oda, ha nem esik az eső... Töltött káposzta fesztiválon jókat lehet enni.Pláne ha versenyző is valaki. Kezdődik az iskola is, a bevásárlást szerencsére már megtettük.

Szóval van mit tenni ezen a hétvégén is...

Puszi mindenkinek !

2018. aug. 31. 10:55

Halihó kedvesek!

Mi jóra készültök ezen a hétvégén?

Én befőzési szünetet iktatok be és vasárnap (ha nem esik) ellátogatok a 10. Töltöttkáposzta fesztiválra. Na nem megyek messze, itt lesz a városban ;)

Puszi mindenkinek ♥

4147. varbóc
2018. aug. 31. 02:27
Ezt nem tudtam.... Viszont a korpacibere évszázadok óta ismert ízesítő és azóta a gyógyászati hatásait is kielemezték....
4146. gurzau.maria (válaszként erre: 4145. - Varbóc)
2018. aug. 30. 11:46
Ugyan dehogy... Egész Románia területén használatos, csak talán nálunk a Partiumban kevésbé :)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook