Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » ERD tipusú reflux. Van valakinek ilyen? fórum

ERD tipusú reflux. Van valakinek ilyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
120. szklarissz (válaszként erre: 113. - Alizee)
2014. jan. 17. 10:04

Sziasztok!

Gyűlölöm a tükrözést. Nem birom ki, hogy ne öklendezzek. Vagy 3-4 alkalommal végigcsináltam. Első alkalommal másnapra a szemem is bevérzett.

A gégémet mindannyiszor megnyomta, pont emiatt, és persze, hogy fájt, de szerencsére a hangszallagomnak nem lett semmi baja, max. egy kis rekedtség a vizsgálat után. Ez nálam különösen fontos, mert tanár vagyok, és énekelek.


Viszont aki nagyon rosszul viseli, lehet kérni altatást, csak azt nem ambulánsan végzik.


Nekem az egyik vizsgálaton a doki rekeszizom sérvet is diagnosztizált, viszont nemrég teljes körű kivizsgálásom volt, ami 3 vizsgálatot jelent: nyomásmérés (fél centis drótot húznak vissza lassan - kellemetlen, de túlélhető), egy PH metria (vékony drótot tolnak le, ami 24 órán át méri a savszintet - abszolút nem gáz), és nyelésröntgen, ami 5 perc.

Kiderült, hogy mégsincs sérvem. Ennek örülök.


Nem igazán tudom, hogy komoly refluxnál miért nem ajánlják fel azonnal ezt a komplex vizsgálatot, csak ha valaki műtétet tervez. Mikor ebből jobban kiderülnek a dolgok. Gondolom a 3 napos kórházi tartózkodás miatt, ami egyébként 2 is lehetne, ha jól szerveznék. De én ott üdültem napokig, és a nyelésröntgenért külön kellett visszamennem. :/

119. youlcsi (válaszként erre: 118. - Alizee)
2010. febr. 25. 15:44

nekem viszonylag rövid időn belül volt 3. valóban szörnyű volt... de a legutolsó gasrtoscopia messze felülmúlta a colonokat ÖSSZESEN :)


a doki meg is jegyezte...

118. Alizee
2010. febr. 25. 15:41
Ja igen, vastagbéltükrözés. Már nem emlékszem, csak arra hogy szörnyű volt. És persze fölösleges :)
117. youlcsi (válaszként erre: 115. - Alizee)
2010. febr. 25. 15:39

a köldök fölött... a nyombél. nekem onnan vettek szövetmintát. gondolom azt éreztem (bár elvileg nem lehet érezni a helyét)


sztem a vastagbéltükrözésre gondolsz, nem a végbélre ;)

116. Alizee
2010. febr. 25. 15:36

Persze ott sem volt semmi bajom.

Hipohonder vagyok, az a baj..

:(

115. Alizee (válaszként erre: 114. - Youlcsi)
2010. febr. 25. 15:36

Köszi! akkor megnyugszom.

A hasad? az nekem nem. Bár beletuszkoltak vagy 1,5m csövet :)

Amúgy a végbéltükrözés rosszabb..

114. youlcsi (válaszként erre: 113. - Alizee)
2010. febr. 25. 15:34

szia!

nekem 2 napig fájt utána a torkom. és még vagy 1 hétig a hasam.


ezek amúgy nagyon jó hírek! :)

113. Alizee
2010. febr. 25. 15:31

Sziasztok!

Megvolt a tükrözés. Azóta a torkom fáj :)

Remélem elmúlik és nem sérült meg a hangszalagom vagy ilyesmi..

Csak egy kis gyulladást talált a doki a nyelőcső alján. Gyomor rendben, nincs felmaródás és fekély sem. Gyomorszáj egy picit nyitva szerinte, de nem biztos mert ki-be csukódott mikor vizsgált.

Nem volt épp kellemes, főleg a lidocain spray, nem éreztem a torkom, nyelni sem tudtam.

Most meg épp eléggé érzem a torkom..

Túlérzékeny vagyok, lehet ez a baj.

De azt mondta gyógyszert sem kell szednem kb. 1 hónap múlva. hurrá! :)

Akinek volt tükrözése: nektek is fájt a torkotok utánna? Mondjuk egy ekkora csövet lenyelni nem csoda..

112. youlcsi (válaszként erre: 110. - Alizee)
2010. febr. 23. 14:19

én akarnék gyógyszert szedni, de erre még nem sikerült eltalálni, hogy mi használna :)


a ppi-t csak 4 hete szedem... nem attól van.

111. Alizee
2010. febr. 23. 13:57

a jó hír hogy nem ég már a torkom :)

1 oda 1 ide.

110. Alizee
2010. febr. 23. 13:56

Ne csináld! 3 éve??

Ez durva! na ezért nem akarok gyógyszert szedni.

Járok egy kínai orvoshoz, abban jobban bízom.

109. youlcsi (válaszként erre: 108. - Alizee)
2010. febr. 23. 12:48

ezt nem tudom... nekem 3 éve hasmenésem van :)


a ppi okozhat, az tuti ;)

108. Alizee
2010. febr. 23. 12:21

Okozhat a savkötő hasmenést? Pantoprazol Sandoz.

Most már meg ez a problémám kb. 5 napja.. :( fogyok is rendesen :(

107. youlcsi (válaszként erre: 106. - Alizee)
2010. febr. 22. 17:12

a baba-dologgal kapcsolatban én is teljesen tanácstalan vagyok.

eddig az volt, hogy jó lenne babásodni minél előbb, mert javulhat a betegségem... de amióta kiderült a reflux, nem tudom, mi van... mert hogy az romlik terhesség alatt.


a gyógyszer pedig... hááááát... úgy írta fel az orvos, hogy tud a családalapítási tervünkről... a nőgyógyász pedig azt mondta, amint zebrásodom, abba kell hagyni... de ezt majd a dr.ok lejátsszák, ha megvan végre a poz tesztem :)

106. Alizee
2010. febr. 22. 15:48
Ebből meg lehet gyógyulni teljesen úgy hogy ne kelljen gyógyszert szedni? Most tervezünk babát és nem szeretnék semmilyen gyogyit szedni, meg állítólag ilyet nem is lehet.
105. youlcsi (válaszként erre: 104. - Alizee)
2010. febr. 21. 20:28

nem tudom.

én nem értek egyet ezzel a savas-lúgos dologgal... sztem marhaság (de ez szubjektív vélemény)


az egyébként mindenképpen gond, hogy alig eszel. a gerd szempontjából is.

104. Alizee (válaszként erre: 103. - Youlcsi)
2010. febr. 21. 18:54
Mert az savasít. Ha beteg vagy jobb ha kihagyod az ilyesmit. A cukrom rendben, a vérképem is. Lehet az a gond hogy már két hónapja alig eszem valamit, csak zöldséget. Fogytam is vagy 5kg-t.
103. youlcsi (válaszként erre: 102. - Alizee)
2010. febr. 21. 14:03

miért nem eszel húst?


én az ilyen savas-lúgos dolgokkal nem szoktam foglalkozni... így ehhez nem tudok hozzászólni... de a reggeli rosszullét tuti nem OK. cukrod milyen?

102. Alizee
2010. febr. 21. 11:51

Az normális hogy reggelente ájulásérzeted van? kimondottan rosszul vagyok. és a vizelet ph-m meg 8,5-ös. Szóval az meg totál lúgos.

Lehet attól is hogy nem eszem már két hónapja húst? teljesen el vagyok gyengülve. :(

101. youlcsi (válaszként erre: 100. - Alizee)
2010. febr. 20. 21:09

nekem így, hogy totál panaszmentes vagyok, 2x20 mg rabeprazolt kell szednem. 8 hétig tuti (már csak még 4,5 :))

szóval lehet, hogy kevés a dózisod.

100. Alizee (válaszként erre: 98. - Zarahell)
2010. febr. 20. 18:38
Jó neked. Én meg hiába szedem ég a torkom. No nem állandóan csak kaja után kb. másfél-két órával. Lehet nem elég ez a 20mg-os gyógyszer? pedig korábban jó volt.. Igaz mindig abbahagytam.
99. youlcsi (válaszként erre: 98. - Zarahell)
2010. febr. 19. 21:28

én szedem, mert a dr mondta :)

bár nem tudom, hogy minek kellene jobbnak lennie tőle :D

2010. febr. 19. 21:23
Én sem érzek semmit a refluxból, pedig nyelőcső gyulladásom is volt, de a gyogyiktól sem éreztem semmit... Se jót, se rosszat. Én most konkrétan nem is szedek semmit.
97. youlcsi (válaszként erre: 95. - Alizee)
2010. febr. 19. 16:54
gastroscopia volt egyéb ok miatt. ekkor derült ki, hogy a cardia nem zár rendesen, és már a nyelőcsövön is erosio volt... pedig én mindebből semmit nem veszek észre :o
96. youlcsi (válaszként erre: 94. - Alizee)
2010. febr. 19. 16:54

a nolpaza nagyon jó gyógyszer!

anno gyomorvédőnek kaptam a szteroid mellé. 2 nap alatt megszűnt minden problémám.

95. Alizee (válaszként erre: 92. - Youlcsi)
2010. febr. 19. 14:43

Szia!

Akkor miből és hogy derült ki a refluxod van?

94. Alizee
2010. febr. 19. 14:42

Köszönöm a tanácsokat.

Most Nolpaza-t 40mg írt fel a gasztro doki,jövő héten megyek tükrözésre.

Fura, mert nekem nincs mellkasi fájdalmam, csak a torkom ég, ill. gombócérzés. Pár napig fáj, aztán elmúlik, majd a savkötőtől a gyomrom kezd fájni, aztán abbahagyom a savkötőt és minden ok. egész addig míg újra nem kezdődik a torokfájás :)

Lehet az a baj hogy mindig abbahagyom a gyógyszert mert alapvetően utálom a gyógyszereket. és sztem az antibiotikumoktól jött ki ez a nyavaja.

93. agis (válaszként erre: 88. - Alizee)
2010. febr. 19. 14:02

Attól semmi bajod nem lesz, ha rajtaütészerűen szedsz savkötőt, mint pl Quamatelt, vagy Rennie-t. Gestroenterologus vélemény nélkül megmondani nehéz, mi lehet a gond, de nagy esélyed van a refluxra. Nem emlékszem már, hogy ebben a fórumban, vagy máshol írtam erről, hogy az emberek nagy százalékának van, csak más erőségűek a tünetek. Van akinek csak ég a gyomra, van akinek a nyelőcsöve is fáj (ez függ az előrehaladottságtól) de közös tünet a -sokszor- mellkasi fájdalom, gyomorégés, hányinger, köhögés, büfögés.

Egy protonpumpa gátlóval (pantoprazole- Noacid 20mg és 40 mg-os kiszerelés van) jó eredményeket lehet elérni, ezt a háziorvos is felírhatja. 4 hetes kúra után helyrejön a gyomor. A nexium jó gyógyszer, de csakis szakorvosi ajánlással adják kedvezményre, anélkül eszméletlen ára van.

92. youlcsi (válaszként erre: 91. - Alizee)
2010. febr. 19. 13:48

Alizee!

nekem nemrég állapították meg a refluxot, és nincs panaszom éjszaka... sőt, semmikor. se sav, se gyomorégés, se köhögés, se gombócérzés... semmi.

szóval sztem ez azért eléggé egyéni lehet, hogy kink mi a panasza és mikor.

91. Alizee
2010. febr. 19. 12:53

Aki refluxos az éjszaka van rosszul? Mert én pld. teljesen jól alszom és soha nem jött fel a savam.

A torkom sem éjszaka fáj, hanem estefelé jön a gombócérzés. Ill. étkezés után büfögök. már bocsánat.. de az sem savas. Egyáltalában nem jön fel a savam. mi bajom lehet? :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook